Plugins - BuddyPress - Stable (latest release) - en to nb_NO translation catalogue (2660 entries)

en: BuddyPress Group
nb_NO: BuddyPress-gruppen

en: Visit the Support Forums
nb_NO: Besøk brukertøtteforumene

en: Follow BuddyPress on Twitter
nb_NO: Følg BuddyPress på Twitter

[ctx: BuddyPress Extended Profile data exporter friendly name]
en: Extended Profile information
nb_NO: Utvidet profil-informasjon

en: Whether to fetch the fields for each group.
nb_NO: Hvorvidt du vil hente feltene for hver gruppe

en: ID of the field group that have fields.
nb_NO: ID for felt-gruppene som inneholder felt.

en: The fields associated with this group of profile fields.
nb_NO: Feltene tilknyttet denne gruppen av profilfelt.

en: Whether the group of profile fields can be deleted or not.
nb_NO: Hvorvidt gruppen av profilfelt kan slettes eller ikke.

en: The order of the group of profile fields.
nb_NO: Rekkefølgen på gruppen av profilfelt.

en: HTML content for the group of profile fields, transformed for display.
nb_NO: HTML-innhold for gruppen av profilfelt, transformert for visning.

en: Content for the group of profile fields, as it exists in the database.
nb_NO: Innhold for gruppen av profilfelt, slik det eksisterer i databasen.

en: The description of the group of profile fields.
nb_NO: Beskrivelsen av gruppen av profilfelt.

en: The name of group of profile fields.
nb_NO: Navnet på gruppen av profilfelt.

en: Could not delete XProfile field group.
nb_NO: Kunne ikke slette XProfile feltgruppe.

en: Cannot update XProfile field group.
nb_NO: Kan ikke oppdatere XProfile feltgruppe.

en: Sorry, you are not allowed to view this XProfile field group.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å se denne XProfile-feltgruppen.

en: Cannot create new XProfile field group.
nb_NO: Kan ikke opprette en ny XProfile-feltgruppe.

en: Required param missing.
nb_NO: Påkrevd param savnet.

en: Invalid field group ID.
nb_NO: Ugyldig feltgruppe-ID.

en: A unique numeric ID for the group of profile fields.
nb_NO: En unik numerisk ID for gruppen av profilfelt.

en: Whether to pre-fetch xprofilemeta for all retrieved groups, fields, and data.
nb_NO: Hvorvidt det forhåndshentes xprofilemeta for alle hentede grupper, felt og data.

en: Ensure result set excludes specific profile fields.
nb_NO: Forsikre deg om at resultatsettet ekskluderer spesifikke profilfelt.

en: Ensure result set excludes specific profile field groups.
nb_NO: Forsikre deg om at resultatsettet ekskluderer spesifikke profilfeltgrupper.

en: Whether to fetch the visibility level for each field.
nb_NO: Hvorvidt du skal hente synlighetnivået for hvert felt.

en: Whether to fetch data for each field. Requires a $user_id.
nb_NO: Hvorvidt du vil hente data for hvert felt. Krever en $user_id.

en: Whether to hide profile fields where the user has not provided data or not.
nb_NO: Hvorvidt det skal skjules profilfelter der brukeren ikke har oppgitgitt data eller ikke.

en: Limit fields by those restricted to a given member type, or array of member types. If `$user_id` is provided, the value of `$member_type` will be overridden by the member types of the provided user. The special value of 'any' will return only those fields that are unrestricted by member type - i.e., those applicable to any type.
nb_NO: Begrens felt med de som er begrenset til en gitt medlemstype, eller en rekke medlemstyper. Hvis "$user_id" er oppgitt, vil verdien av "$member_type" bli tilsidesatt av medlemstypene til den oppgitte brukeren. Den spesielle verdien av 'hvilken som helst' vil bare returnere de feltene som er ubegrenset av medlemstype - dvs. de som gjelder for enhver type.

en: Whether to hide profile groups of fields that do not have any profile fields or not.
nb_NO: Hvorvidt å skjule profilgrupper med felt som ikke har noen profilfelt eller ikke.

en: ID of the profile group of fields that have profile fields
nb_NO: ID for profilgruppen av felt som har profilfelt

en: The saved value for this profile field.
nb_NO: Den lagrede verdien for dette profilfeltet.

en: Who may see the saved value for this profile field.
nb_NO: Hvem kan se den lagrede verdien for dette profilfeltet.

en: Whether the option is the default one for the profile field.
nb_NO: Hvorvidt alternativet er standardvalget for profilfeltet.

en: The way profile field's options are ordered.
nb_NO: Måten profilfeltets alternativer er sortert på.

en: The order of the option into the profile field list of options
nb_NO: Rekkefølgen på alternativet i listen over valg av profilfelt

en: The order of the profile field into the group of fields.
nb_NO: Rekkefølgen på profilfeltet i gruppen av felt.

en: Whether the profile field can be deleted or not.
nb_NO: Om profilfeltet kan slettes eller ikke.

en: Whether the profile field must have a value.
nb_NO: Hvorvidt profilfeltet må ha en verdi.

en: HTML content for the profile field, transformed for display.
nb_NO: HTML-innhold for profilfeltet, transformert for visning.

en: Content for the profile field, as it exists in the database.
nb_NO: Innhold for profilfeltet, slik det eksisterer i databasen.

en: The description of the profile field.
nb_NO: Beskrivelsen av profilfeltet.

en: The name of the profile field.
nb_NO: Navnet på profilfeltet.

en: The type for the profile field.
nb_NO: Typen for profilfeltet.

en: The ID of the parent field.
nb_NO: IDen til overordnet felt.

en: The ID of the group the field is part of.
nb_NO: IDen til gruppen feltet er en del av.

en: Sorry, you are not allowed to delete this field.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å slette dette feltet.

en: Could not delete XProfile field.
nb_NO: Kunne ikke slette XProfile-feltet.

en: Cannot update XProfile field.
nb_NO: Kan ikke oppdatere XProfile-feltet.

en: Invalid profile field ID.
nb_NO: Ugyldig profilfelt-ID.

en: Sorry, you are not allowed to create a XProfile field.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å opprette et XProfile-felt.

en: Cannot create new XProfile field.
nb_NO: Kan ikke opprette nytt XProfile-felt.

en: Value suppressed.
nb_NO: Verdien undertrykkes.

en: Autolink status for this profile field
nb_NO: Autolinkstatus for dette profilfeltet

en: Whether to allow members to set the visibility for the profile field data or not.
nb_NO: Hvorvidt medlemmene skal tillates å angi synligheten for profilfeldataene eller ikke.

en: Default visibility for the profile field.
nb_NO: Standard synlighet for profilfeltet.

en: Required if you want to delete users data for the field.
nb_NO: Påkrevd hvis du vil slette brukerdata for feltet.

en: Required if you want to load a specific user's data.
nb_NO: Påkrevd hvis du vil laste inn en spesifikk brukers data.

en: A unique numeric ID for the profile field.
nb_NO: En unik numerisk ID for profilfeltet.

en: The date the field data was last updated, in the site's timezone.
nb_NO: Datoen for feltdataene ble sist oppdatert, i nettstedets tidssone.

en: HTML value for the field, transformed for display.
nb_NO: HTML-verdi for feltet, transformert for visning.

en: Unserialized value for the field, regular string will be casted as array.
nb_NO: Userialisert verdi for feltet, vanlig streng blir benyttet som matrise.

en: Value for the field, as it exists in the database.
nb_NO: Verdi for feltet, slik det eksisterer i databasen.

en: The value of the field data.
nb_NO: Verdien av feltdataene.

en: The ID of the user the field data is from.
nb_NO: IDen til brukeren feltdataene er fra.

en: A unique numeric ID for the profile data.
nb_NO: En unik numerisk ID for profildataene.

en: Could not delete XProfile data.
nb_NO: Kunne ikke slette XProfile-data.

en: Sorry, you cannot save XProfile field data.
nb_NO: Beklager, du kan ikke lagre XProfile-feltdata.

en: Sorry, you need to be logged in to save XProfile data.
nb_NO: Beklager, du må være logget inn for å lagre XProfile-data.

en: Cannot save XProfile data.
nb_NO: Kan ikke lagre XProfile-data.

en: Sorry, the profile field value is not viewable for this user.
nb_NO: Beklager, profilfeltverdien er ikke synlig for denne brukeren.

en: Invalid field ID.
nb_NO: Ugyldig felt-ID.

en: The list of values for the field data.
nb_NO: Listen over verdier for feltdata.

en: The ID of user the field data is from.
nb_NO: IDen til brukeren feltdataene er fra.

en: The ID of the field the data is from.
nb_NO: IDen til feltet dataene er fra.

[ctx: BuddyPress Activity data exporter friendly name]
en: Activity Data
nb_NO: Aktivitetsdata

[ctx: Activity Custom Post Type post comment action]
note: translators: 1: the activity author user link. 2: the post link.
en: %1$s commented on the %2$s
nb_NO: %1$s kommenterte %2$s

[ctx: Activity Custom Post Type comment action]
note: translators: 1: the activity author user link. 2: the post link. 3: the blog link.
en: %1$s commented on the %2$s, on the site %3$s
nb_NO: %1$s kommenterte %2$s, på nettstedet %3$s

[ctx: Activity Custom Post Type post action]
note: translators: 1: the activity author user link. 2: the post link.
en: %1$s wrote a new %2$s
nb_NO: %1$s skrev en ny %2$s

[ctx: Activity Custom Post Type post action]
note: translators: 1: the activity author user link. 2: the post link. 3: the blog link.
en: %1$s wrote a new %2$s, on the site %3$s
nb_NO: %1$s skrev en ny %2$s, på nettstedet %3$s

[ctx: Default text for the post type name]
en: item
nb_NO: element

en: No comments by default, stream for within stream display, threaded for below each activity item.
nb_NO: Ingen kommentarer som standard, strøm for strømvisning, nøstet under hvert aktivitetselement.

en: Limit result set to items with a specific activity type.
nb_NO: Begrens resultatet satt til elementer med en spesifikk aktivitetstype.

en: Limit result set to items with a specific active BuddyPress component.
nb_NO: Begrens resultatet satt til elementer med en spesifikk aktiv BuddyPress-komponent.

en: Limit result set to items with a specific secondary association ID.
nb_NO: Begrens resultatet satt til elementer med en spesifikk sekundær forenings-ID.

en: Limit result set to items with a specific prime association ID.
nb_NO: Begrens resultatet satt til elementer med en spesifikk ID for primærforening.

en: Limit result set to items created by a specific site.
nb_NO: Begrens resultatet satt til elementer som er opprettet av et bestemt nettsted.

en: Limit result set to items created by a specific group.
nb_NO: Begrens resultatet satt til elementer opprettet av en bestemt gruppe.

en: Limit result set to items created by a specific user (ID).
nb_NO: Begrens resultatet satt til elementer som er opprettet av en bestemt bruker (ID).

en: Limit result set to items published after a given ISO8601 compliant date.
nb_NO: Begrens resultat satt til elementer som er publisert etter en gitt ISO8601-kompatibel dato.

en: Avatar URLs for the author of the activity.
nb_NO: Avatar-nettadresser for forfatteren av aktiviteten.

en: Whether the activity object has been favorited by the current user.
nb_NO: Om aktivitetsobjektet er favorisert av den nåværende brukeren.

en: Whether the activity object should be sitewide hidden or not.
nb_NO: Hvorvidt aktivitetsobjektet skal være skjult på nettstedet eller ikke.

en: Total number of comments of the activity object.
nb_NO: Totalt antall kommentarer til aktivitetsobjektet.

en: A list of objects children of the activity object.
nb_NO: En liste over underobjekter av aktivitetsobjektet.

en: Whether the activity has been marked as spam or not.
nb_NO: Hvorvidt aktiviteten er merket som spam eller ikke.

en: The date the activity was published, in the site's timezone.
nb_NO: Datoen aktiviteten ble publisert, i nettstedets tidssone.

en: HTML content for the activity, transformed for display.
nb_NO: HTML-innhold for aktiviteten, transformert for visning.

en: Content for the activity, as it exists in the database.
nb_NO: Innhold for aktiviteten, slik den finnes i databasen.

en: Allowed HTML content for the activity.
nb_NO: Tillatt HTML-innhold for aktiviteten.

en: The description of the activity's type (eg: Username posted an update)
nb_NO: Beskrivelsen av aktivitetens type (f.eks: Brukernavn la ut en oppdatering)

en: The activity type of the activity.
nb_NO: Aktivitetstypen til aktiviteten.

en: The active BuddyPress component the activity relates to.
nb_NO: Den aktive BuddyPress-komponenten aktiviteten knytter seg til.

en: The permalink to this activity on the site.
nb_NO: Permalink til denne aktiviteten på nettstedet.

en: The ID for the author of the activity.
nb_NO: IDen til forfatteren av aktiviteten.

en: The ID of some other object also associated with this one.
nb_NO: IDen til et annet objekt også assosiert med denne.

en: The ID of some other object primarily associated with this one.
nb_NO: IDen til noen andre objekter primært assosiert med denne.

en: Sorry, you are not allowed to update favorites.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å oppdatere favoritter.

en: Sorry, you cannot add the activity to your favorites.
nb_NO: Beklager, du kan ikke legge aktiviteten til favorittene dine.

en: Sorry, you cannot remove the activity from your favorites.
nb_NO: Beklager, du kan ikke fjerne aktiviteten fra favorittene dine.

en: Sorry, you are not allowed to delete this activity.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å slette denne aktiviteten.

en: Could not delete the activity.
nb_NO: Kunne ikke slette aktiviteten.

en: Invalid activity ID.
nb_NO: Ugyldig aktivitets-ID.

en: Sorry, you are not allowed to update this activity.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å oppdatere denne aktiviteten.

en: Cannot update existing activity.
nb_NO: Kan ikke oppdatere eksisterende aktivitet.

en: Sorry, you are not allowed to create activities.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å opprette aktiviteter.

en: Cannot create new activity.
nb_NO: Kan ikke opprette ny aktivitet.

en: Please, enter some content.
nb_NO: Vennligst skriv inn noe innhold.

en: Sorry, you cannot view the activities.
nb_NO: Beklager, du kan ikke se aktivitetene.

en: A unique numeric ID for the activity.
nb_NO: En unik numerisk ID for aktiviteten.

en: Limit result to messages created by a specific user.
nb_NO: Begrens resultatet til meldinger opprettet av en bestemt bruker.

en: Filter the result by thread status.
nb_NO: Filtrer resultatet etter trådstatus.

en: Filter the result by box.
nb_NO: Filtrer resultatet etter boks.

en: List of starred message IDs.
nb_NO: Liste over ID-er med stjernemerking.

en: List of message objects for the thread.
nb_NO: Liste over meldingsobjekter for tråden.

en: The list of recipient User Objects involved into the Thread.
nb_NO: Listen over mottatte brukerobjekter involvert i tråden.

en: The list of user IDs for all messages in the Thread.
nb_NO: Listen over bruker-ID-er for alle meldinger i tråden.

en: Total count of unread messages into the Thread for the requested user.
nb_NO: Totalt antall uleste meldinger i tråden for den forespurte brukeren.

en: The date the latest message of the Thread, in the site's timezone.
nb_NO: Datoen for den siste meldingen om tråden, i nettstedets tidssone.

en: HTML content for the latest message of the Thread, transformed for display.
nb_NO: HTML-innhold for den siste meldingen i tråden, transformert for visning.

en: Content for the latest message of the Thread, as it exists in the database.
nb_NO: Innhold for den siste meldingen om tråden, slik den eksisterer i databasen.

en: Content of the latest message of the Thread.
nb_NO: Innholdet i den siste meldingen på tråden.

en: HTML summary for the latest message of the Thread, transformed for display.
nb_NO: HTML-sammendrag for den siste meldingen i tråden, transformert for visning.

en: Summary for the latest message of the Thread, as it exists in the database.
nb_NO: Sammendrag for den siste meldingen om tråden, slik den eksisterer i databasen.

en: Summary of the latest message of the Thread.
nb_NO: Sammendrag av den siste meldingen fra tråden.

en: Title of the latest message of the Thread, transformed for display.
nb_NO: Tittel på den siste meldingen på tråden, transformert for visning.

en: Title of the latest message of the Thread, as it exists in the database.
nb_NO: Tittel på den siste meldingen på tråden, slik den finnes i databasen.

en: Title of the latest message of the Thread.
nb_NO: Tittel på den siste meldingen på tråden.

en: The ID of latest sender of the Thread.
nb_NO: IDen til den siste avsenderen av tråden.

en: The ID of the latest message of the Thread.
nb_NO: ID-en for den siste meldingen på tråden.

en: A unique numeric ID for the Thread.
nb_NO: En unik numerisk ID for tråden.

en: The user ID to remove from the thread
nb_NO: Bruker-IDen som skal fjernes fra tråden

en: By default the latest message of the thread will be updated. Specify this message ID to edit another message of the thread.
nb_NO: Som standard blir den siste meldingen på tråden oppdatert. Spesifiser denne meldings-IDen for å redigere en annen melding på tråden.

en: The list of the recipients user IDs of the Message.
nb_NO: Listen over mottakernes bruker-ID-er for meldingen.

en: Content of the Message to add to the Thread.
nb_NO: Innholdet i meldingen som skal legges til tråden.

en: Subject of the Message initializing the Thread.
nb_NO: Emnet for meldingen som initialiserer tråden.

en: The user ID of the Message sender.
nb_NO: Bruker-IDen til avsenderen av meldingen.

en: ID of the Messages Thread. Required when replying to an existing Thread.
nb_NO: ID for meldingstråden. Påkrevd når du svarer på en eksisterende tråd.

en: ID of the Messages Thread.
nb_NO: ID for meldingstråden.

en: There was an error trying to delete the thread.
nb_NO: Det oppsto en feil ved forsøk på å slette en tråd.

en: Sorry, you are not allowed to star/unstar messages.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å legge til / fjerne stjernemeldinger.

en: Sorry, you cannot remove the message from your starred box.
nb_NO: Beklager, du kan ikke fjerne meldingen fra den stjernemerkede boksen.

en: Sorry, you cannot add the message to your starred box.
nb_NO: Beklager, du kan ikke legge til meldingen i den stjernemerkede boksen.

en: Sorry, this message does not exist.
nb_NO: Beklager, denne meldingen eksisterer ikke.

en: There was an error trying to update the message.
nb_NO: Det oppsto en feil under forsøket på å oppdatere meldingen.

en: Sorry, you need to be logged in to create a message.
nb_NO: Beklager, du må være logget inn for å opprette en melding.

en: There was an error trying to create the message.
nb_NO: Det oppsto en feil ved å prøve å opprette meldingen.

en: Sorry, this thread does not exist.
nb_NO: Beklager, denne tråden eksisterer ikke.

en: Sorry, you are not allowed to see this thread.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å se denne tråden.

en: Sorry, you cannot view the messages.
nb_NO: Beklager, du kan ikke se meldingene.

en: ID of one of the message of the Thread.
nb_NO: ID for en av meldingen til tråden.

[ctx: BuddyPress Messages data exporter friendly name]
en: Private Messages
nb_NO: Private meldinger

en: Whether results should include hidden Groups.
nb_NO: Hvorvidt resultatene skal omfatte skjulte grupper.

en: Limit results set to a certain Group type.
nb_NO: Begrens resultatene satt til en viss gruppetype.

en: Ensure result set excludes Groups with specific IDs
nb_NO: Forsikre deg om at resultatsettet ekskluderer grupper med spesifikke ID-er

en: Ensure result set includes Groups with specific IDs.
nb_NO: Forsikre deg om at resultatsettet inkluderer grupper med spesifikke ID-er.

en: Get Groups based on their meta data information.
nb_NO: Få grupper basert på metadatainformasjonen.

en: Get Groups that are children of the specified Group(s) IDs.
nb_NO: Hent grupper som er underelementer til de angitte ID-ene for gruppen.

en: Pass a user_id to limit to only Groups that this user is a member of.
nb_NO: Oppgi en bruker_id for å begrense til bare grupper som denne brukeren er medlem av.

en: Group statuses to limit results to.
nb_NO: Gruppestatus for å begrense resultatene til.

en: Order Groups by which attribute.
nb_NO: Sorter grupper etter hvilken attributt.

en: Avatar URLs for the group.
nb_NO: Avatar-nettadresser for gruppen.

en: The date the Group was last active, in the site's timezone.
nb_NO: Datoen da gruppen sist var aktiv, i nettstedets tidssone.

en: Count of all Group members.
nb_NO: Antall av alle gruppemedlemmer.

en: Group moderators.
nb_NO: Gruppemoderatorer.

en: Group administrators.
nb_NO: Gruppeadministratorer.

en: The date the Group was created, in the site's timezone.
nb_NO: Datoen for gruppen ble opprettet, i nettstedets tidssone.

en: ID of the parent Group.
nb_NO: ID for overordnet Gruppe.

en: Whether the Group has a forum enabled or not.
nb_NO: Hvorvidt gruppen har et forum aktivert eller ikke.

en: The status of the Group.
nb_NO: Status for gruppen.

en: HTML content for the description of the Group, transformed for display.
nb_NO: HTML-innhold for beskrivelsen av gruppen, transformert for visning.

en: Content for the description of the Group, as it exists in the database.
nb_NO: Innhold for beskrivelsen av gruppen, slik den finnes i databasen.

en: The description of the Group.
nb_NO: Beskrivelsen av Gruppen.

en: The permalink to the Group on the site.
nb_NO: Permalink til gruppen på nettstedet.

en: The URL-friendly slug for the Group.
nb_NO: URL-vennlig slug for gruppen.

en: The name of the Group.
nb_NO: Navnet på gruppen.

en: The ID of the user who created the Group.
nb_NO: IDen til brukeren som opprettet gruppen.

en: Sorry, you are not allowed to delete this group.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å slette denne gruppen.

en: Sorry, you need to be logged in to delete this group.
nb_NO: Beklager, du må være logget inn for å slette denne gruppen.

en: Could not delete the group.
nb_NO: Kunne ikke slette gruppen.

en: Sorry, you are not allowed to update this group.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å oppdatere denne gruppen.

en: Sorry, you need to be logged in to update this group.
nb_NO: Beklager, du må være logget inn for å oppdatere denne gruppen.

en: Cannot update existing group.
nb_NO: Kan ikke oppdatere eksisterende gruppe.

en: Cannot create new group.
nb_NO: Kan ikke opprette en ny gruppe.

en: Please, enter the name of group.
nb_NO: Vennligst skriv inn navnet på gruppen.

en: Sorry, you cannot view the group.
nb_NO: Beklager, du kan ikke se gruppen.

en: Sorry, you cannot view hidden groups.
nb_NO: Beklager, du kan ikke se skjulte grupper.

en: Whether results should exclude banned group members.
nb_NO: Hvorvidt resultatene skal ekskludere forbudte gruppemedlemmer.

en: Whether results should exclude group admins and mods.
nb_NO: Hvorvidt resultater skal ekskludere gruppeadministratorer og mods.

en: Ensure result set excludes specific member IDs.
nb_NO: Forsikre deg om at resultatsettet ekskluderer spesifikke medlems-ID-er.

en: Ensure result set includes specific group roles.
nb_NO: Forsikre deg om at resultatsettet inkluderer spesifikke grupperoller.

en: Sort the order of results by the status of the group members.
nb_NO: Sorter rekkefølgen på resultatene etter statusen til gruppemedlemmene.

en: The date of the last time the membership of this user was modified, in the site's timezone.
nb_NO: Datoen for siste gang medlemskapet til denne brukeren ble endret, i nettstedets tidssone.

en: Action used to update a group member.
nb_NO: Handling som brukes for å oppdatere et gruppemedlem.

en: A unique numeric ID for the Member to add to the Group.
nb_NO: En unik numerisk ID for medlemmet å legge til i gruppen.

en: Group role to assign the user to.
nb_NO: Grupperolle å tilordne brukeren til.

en: Sorry, you need to be logged in to view a group membership.
nb_NO: Beklager, du må være logget inn for å se gruppemedlemskap.

en: Could not remove member from this group.
nb_NO: Kunne ikke fjerne medlem fra denne gruppen.

en: Sorry, you are not allowed to demote this group member.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å nedgradere dette gruppemedlemmet.

en: Sorry, you are not allowed to promote this group member.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å promotere dette gruppemedlemmet.

en: Sorry, you are not allowed to unban this group member.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å fjerne forbudet på dette gruppemedlemmet.

en: Sorry, you are not allowed to ban this group member.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å forby dette gruppemedlemmet.

en: Could not unban member from the group.
nb_NO: Kunne ikke fjerne forbudet for dette medlem i gruppen.

en: Could not ban member from the group.
nb_NO: Kunne ikke forby medlem fra gruppen.

en: Could not demote member from the group.
nb_NO: Kunne ikke degradere medlemmet fra gruppen.

en: Could not demote member.
nb_NO: Kunne ikke degradere medlem.

en: Could not promote member.
nb_NO: Kunne ikke fremme medlem.

en: Invalid group member ID.
nb_NO: Ugyldig gruppemedlems-ID.

en: Sorry, you need to be logged in to join a group.
nb_NO: Beklager, du må være logget inn for å være med i en gruppe.

en: Could not add member to the group.
nb_NO: Kunne ikke legge til medlem i gruppen.

en: Could not join the group.
nb_NO: Kunne ikke bli med i gruppen.

en: A unique numeric ID for the Group Member.
nb_NO: En unik numerisk ID for gruppemedlemmet.

en: Return only Membership requests made by a specific user.
nb_NO: Returner bare medlemsforespørsler fra en bestemt bruker.

en: The ID of the group the user requested a membership for.
nb_NO: IDen til gruppen brukeren ba om medlemskap for.

en: The ID of the user who requested a Group membership.
nb_NO: IDen til brukeren som ba om et gruppemedlemskap.

en: User is not allowed to delete this membership request.
nb_NO: Bruker har ikke lov til å slette denne medlemsforespørselen.

en: Sorry, you need to be logged in to delete a request.
nb_NO: Beklager, du må være logget inn for å slette en forespørsel.

en: There was an error rejecting the membership request.
nb_NO: Det oppstod en feil under avslag på medlemsforespørsel.

en: User is not allowed to approve membership requests to this group.
nb_NO: Bruker har ikke lov til å godkjenne medlemsforespørsler til denne gruppen.

en: Sorry, you need to be logged in to make an update.
nb_NO: Beklager, du må være logget inn for å oppdatere.

en: There was an error accepting the membership request.
nb_NO: Det oppstod en feil ved å akseptere medlemsforespørselen.

en: User may not extend requests on behalf of another user.
nb_NO: Bruker kan ikke utøve forespørsler på vegne av en annen bruker.

en: Sorry, you need to be logged in to create a membership request.
nb_NO: Beklager, du må være logget inn for å opprette en medlemsforespørsel.

en: Could not send membership request to this group.
nb_NO: Kunne ikke sende medlemskapsforespørsel til denne gruppen.

en: There is already a request to this member.
nb_NO: Det er allerede en forespørsel til dette medlemmet.

en: Sorry, you are not allowed to view a membership request.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å se en medlemsforespørsel.

en: Invalid group membership request ID.
nb_NO: Ugyldig ID for gruppemedlemskap.

en: Sorry, you need to be logged in to get a membership.
nb_NO: Beklager, du må være logget inn for å få medlemskap.

en: Sorry, you are not allowed to view membership requests.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å se medlemsforespørsler.

en: Sorry, you need to be logged in to view membership requests.
nb_NO: Beklager, du må være logget inn for å se forespørsler om medlemskap.

en: A unique numeric ID for the group membership request.
nb_NO: En unik numerisk ID for gruppeforespørsel.

en: Limit result set to invites that have been sent, not sent, or include all.
nb_NO: Begrens resultatet satt til invitasjoner som er sendt, ikke sendt eller inkluderer alt.

en: Return only invitations extended by this user.
nb_NO: Returner bare invitasjoner utdelt av denne brukeren.

en: Return only invitations extended to this user.
nb_NO: Returner bare invitasjoner utdelt av denne brukeren.

en: ID of the group to limit results to.
nb_NO: ID for gruppen å begrense resultatene til.

en: HTML content for the object, transformed for display.
nb_NO: HTML-innhold for objektet, transformert for visning.

en: Content for the object, as it exists in the database.
nb_NO: Innhold for objektet, slik det finnes i databasen.

en: The raw and rendered versions for the content of the message.
nb_NO: De rå og renderte versjonene for innholdet i meldingen.

en: Invitation or request.
nb_NO: Invitasjon eller forespørsel.

en: The date the object was created or last updated, in the site's timezone.
nb_NO: Datoen objektet ble opprettet eller sist oppdatert, i nettstedets tidssone.

en: The ID of the group to which the user has been invited.
nb_NO: ID-en for gruppen som brukeren er invitert til.

en: The ID of the user who made the invite.
nb_NO: IDen til brukeren som inviterte.

en: Whether the invite has been sent to the invitee.
nb_NO: Hvorvidt invitasjonen er blitt sendt til den inviterte.

en: The ID of the user who is invited to join the Group.
nb_NO: IDen til brukeren som blir invitert til å bli med i gruppen.

en: A unique numeric ID for the BP Invitation object.
nb_NO: En unik numerisk ID for BP Invitation-objektet.

en: Whether the invite should be sent to the invitee.
nb_NO: Hvorvidt invitasjonen skal sendes til den inviterte.

en: The optional message to send to the invited user.
nb_NO: Den valgfrie meldingen du sender til den inviterte brukeren.

en: Sorry, you are not allowed to delete the invitation as requested.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å slette invitasjonen som forespurt.

en: Could not delete group invitation.
nb_NO: Kunne ikke slette gruppeinvitasjon.

en: Sorry, you are not allowed to accept the invitation as requested.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å godta invitasjonen som forespurt.

en: Could not accept group invitation.
nb_NO: Kunne ikke godta gruppeinvitasjon.

en: Sorry, you are not allowed to create the invitation as requested.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å opprette invitasjonen som forespurt.

en: Sorry, you need to be logged in to create an invitation.
nb_NO: Beklager, du må være logget inn for å opprette en invitasjon.

en: Could not invite member to the group.
nb_NO: Kunne ikke invitere medlemmet til gruppen.

en: Sorry, you are not allowed to fetch an invitation.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å hente en invitasjon.

en: Invalid group invitation ID.
nb_NO: Ugyldig gruppeinvitasjons-ID.

en: Sorry, you are not allowed to fetch group invitations with those arguments.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å hente gruppeinvitasjoner med disse argumentene.

en: Sorry, you need to be logged in to see the group invitations.
nb_NO: Beklager, du må være logget inn for å se gruppeinvitasjonene.

en: A unique numeric ID for the group invitation.
nb_NO: En unik numerisk ID for gruppeinvitasjonen.

en: Group Activity Updates
nb_NO: Gruppeaktivitetsoppdateringer

en: Posted a status update in a Group
nb_NO: Lagt ut en statusoppdatering i en gruppe

[ctx: BuddyPress Pending Group Invitations data exporter friendly name]
en: Pending Group Invitations (Sent)
nb_NO: Ventende gruppeinvitasjoner (sendt)

[ctx: BuddyPress Pending Group Invitations data exporter friendly name]
en: Pending Group Invitations (Received)
nb_NO: Ventende gruppeinvitasjoner (mottatt)

[ctx: BuddyPress Pending Group Membership Requests data exporter friendly name]
en: Pending Group Membership Requests
nb_NO: Ventende gruppeforespørsler om medlemskap

[ctx: BuddyPress Group Memberships data exporter friendly name]
en: Group Memberships
nb_NO: Gruppemedlemskap

note: translators: 1: method name. 2: file name.
en: Argument `membership_id` passed to %1$s  is deprecated. See the inline documentation at %2$s for more details.
nb_NO: Argumentet "medlemskap_id" gitt til %1$s er utdatert. Se inline-dokumentasjonen til %2$s for mer informasjon.

[ctx: BuddyPress Notifications data exporter friendly name]
en: Notifications Data
nb_NO: Varslingsdata

en: Limit result set to items from specific states.
nb_NO: Begrens resultatet satt til elementer fra spesifikke tilstander.

en: Limit result set to notifications associated with a specific secondary item ID.
nb_NO: Grense resultatmengde til meldinger assosiert med en spesifikk sekundær element-ID.

en: Limit result set to notifications associated with a specific item ID.
nb_NO: Grense resultat satt til meldinger assosiert med en bestemt element-ID.

en: Limit result set to notifications addressed to a specific user.
nb_NO: Begrens resultatet satt til varsler adressert til en bestemt bruker.

en: Limit result set to notifications associated with a specific component's action name.
nb_NO: Begrens resultatet satt til varsler tilknyttet en bestemt komponents handlingsnavn.

en: Limit result set to notifications associated with a specific component
nb_NO: Begrens resultatet satt til varsler tilknyttet en bestemt komponent

en: Order sort attribute ascending or descending.
nb_NO: Sorter attributt stigende eller synkende.

en: Name of the field to order according to.
nb_NO: Navnet på feltet for å sortere i henhold til.

en: Whether it's a new notification or not.
nb_NO: Hvorvidt det er en ny varsling eller ikke.

en: The date the notification was created, in the site's timezone.
nb_NO: Datoen varselet ble opprettet, i nettstedets tidssone.

en: The name of the component's action the notification is about.
nb_NO: Navnet på komponentens handling varslingen handler om.

en: The name of the BuddyPress component the notification relates to.
nb_NO: Navnet på BuddyPress-komponenten varselet gjelder.

en: The ID of the secondary item associated with the notification.
nb_NO: IDen til den sekundære elementet som er knyttet til varslingen.

en: The ID of the item associated with the notification.
nb_NO: IDen til elementet som er knyttet til varslingen.

en: The ID of the user the notification is addressed to.
nb_NO: IDen til brukeren varselet er adressert til.

en: Cannot update the status of this notification.
nb_NO: Kan ikke oppdatere statusen til dette varselet.

en: Notification is already with the status you are trying to update into.
nb_NO: Varslingen har allerede statusen du prøver å oppdatere til.

en: Cannot create new notification.
nb_NO: Kan ikke opprette ny varsling.

en: Sorry, you cannot view this notification.
nb_NO: Beklager, du kan ikke se dette varselet.

en: Invalid notification ID.
nb_NO: Ugyldig varslings-ID.

en: Sorry, you are not allowed to see the notification.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å se varselet.

en: Sorry, you are not allowed to see the notifications.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å se varslene.

en: A unique numeric ID for the notification.
nb_NO: En unik numerisk ID for varslingen.

en: Active template pack
nb_NO: Aktiv mal-pakke

en: Active components
nb_NO: Aktive komponenter

en: Version
nb_NO: Versjon

note: translators: %1$s and %2$s is replaced with the registered types
en: The group type you provided, %1$s, is not one of %2$s.
nb_NO: Gruppetypen du oppga, %1$s, er ikke en av %2$s.

note: translators: %1$s and %2$s is replaced with the registered type(s)
en: The member type you provided, %1$s, is not one of %2$s.
nb_NO: Medlemstypen du oppga, %1$s, er ikke en av %2$s.

en: An unexpected error occured. Please try again.
nb_NO: Det oppstod en uventet feil. Vær så snill, prøv på nytt.

note: translators: 1: heart dashicons. 2: BP Credits screen url. 3: number of BuddyPress contributors to this version.
en: Built with %1$s by <a href="%2$s">%3$d volunteer</a>. | Built with %1$s by <a href="%2$s">%3$d volunteers</a>.
nb_NO[0]: Bygget med %1$s av <a href="%2$s">%3$d frivillig</a>.
nb_NO[1]: Bygget med %1$s av <a href="%2$s">%3$d frivillige</a>.

en: share your feedback
nb_NO: del dine tilbakemeldinger

en: Get involved
nb_NO: Bli involvert

en: Changelog
nb_NO: Endringslogg

en: What's new?
nb_NO: Hva er nytt?

en: Hello BuddyPress
nb_NO: Hallo BuddyPress

en: Sorry, the page you requested was not found.
nb_NO: Beklager, siden du ba om ble ikke funnet.

en: Limit result set to items with a specific type.
nb_NO: Begrens resultatet satt til elementer med en bestemt type.

en: Limit result set to items with a specific status.
nb_NO: Begrens resultatet satt til elementer med en spesifikk status.

en: HTML description of the object.
nb_NO: HTML-beskrivelse av objektet.

en: HTML title of the object.
nb_NO: HTML-tittel på objektet.

en: Whether the object is active or inactive.
nb_NO: Hvorvidt objektet er aktivt eller inaktivt.

en: Name of the object.
nb_NO: Navnet på objektet.

en: active
nb_NO: aktiv

en: Sorry, you cannot deactivate a required component.
nb_NO: Beklager, du kan ikke deaktivere en nødvendig komponent.

en: Sorry, this component is not active.
nb_NO: Beklager, denne komponenten er ikke aktiv.

en: Sorry, this component is already active.
nb_NO: Beklager, denne komponenten er allerede aktiv.

en: Sorry, this component does not exist.
nb_NO: Beklager, denne komponenten eksisterer ikke.

en: Whether to activate or deactivate the component.
nb_NO: Hvorvidt komponenten skal aktiveres eller deaktiveres.

en: Name of the component.
nb_NO: Navnet på komponenten.

note: translators: %s is replaced with object type.
en: There was a problem cropping your %s photo.
nb_NO: Det oppstod et problem ved beskjæring av bildet %s.

note: translators: %1$s and %2$s is replaced with the correct sizes.
en: You have selected an image that is smaller than recommended. For best results, upload a picture larger than %1$s x %2$s pixels.
nb_NO: Du har valgt et bilde som er mindre enn anbefalt. For best resultat, last opp et bilde som er større enn %1$s x %2$s piksler.

note: translators: %s: the upload error message
en: Upload failed! Error was: %s.
nb_NO: Opplasting mislyktes! Feilen var: %s.

en: Whether to disable the default Gravatar fallback.
nb_NO: Om du vil deaktivere standard Gravatar fallback.

en: Whether to return an <img> HTML element, vs a raw URL to an avatar.
nb_NO: Om du vil returnere et <img> HTML-element, kontra en rå URL til en avatar.

en: Sorry, there was a problem deleting the avatar.
nb_NO: Beklager, det var et problem med å slette avataren.

en: Sorry, there are no uploaded avatars for this user on this site.
nb_NO: Beklager, det er ingen opplastede avatarer for denne brukeren på dette nettstedet.

en: Sorry, member avatar upload is disabled.
nb_NO: Beklager, opplasting av medlemsavatar er deaktivert.

en: Sorry, you need to be logged in to perform this action.
nb_NO: Beklager, du må være logget inn for å utføre denne handlingen.

en: Sorry, there was a problem fetching the avatar.
nb_NO: Beklager, det var et problem med å hente avataren.

en: The alt attribute for the <img> element.
nb_NO: Alt-attributtet for <img> -elementet.

en: Whether to return an <img> HTML element, vs a raw URL to a group avatar.
nb_NO: Hvorvidt du vil returnere et <img> HTML-element, kontra en rå URL til en gruppe-avatar.

en: Thumb size of the image file.
nb_NO: Thumb-størrelse på bildefilen.

en: Full size of the image file.
nb_NO: Full størrelse på bildefilen.

en: Sorry, there was a problem deleting this group avatar.
nb_NO: Beklager, det var et problem med å slette denne gruppeavataren.

en: Sorry, there are no uploaded avatars for this group on this site.
nb_NO: Beklager, det er ingen opplastede avatarer for denne gruppen på dette nettstedet.

en: Sorry, you are not authorized to perform this action.
nb_NO: Beklager, du er ikke autorisert til å utføre denne handlingen.

en: Sorry, group avatar upload is disabled.
nb_NO: Beklager, opplasting av gruppe-avatar er deaktivert.

en: Sorry, you need an image file to upload.
nb_NO: Beklager, du trenger en bildefil for å laste opp.

en: Invalid group ID.
nb_NO: Ugyldig gruppe-ID.

en: Sorry, there was a problem fetching this group avatar.
nb_NO: Beklager, det var et problem med å hente denne gruppeavataren.

en: A unique numeric ID for the Group.
nb_NO: En unik numerisk ID for gruppen.

en: Limit results set to a certain XProfile field.
nb_NO: Begrens resultatene satt til et visst XProfile-felt.

en: Limit results set to certain type(s).
nb_NO: Begrens resultatene satt til bestemt(e) type(r) .

en: Ensure result set excludes specific IDs.
nb_NO: Forsikre deg om at resultatsettet ekskluderer spesifikke ID-er.

en: Ensure result set includes specific IDs.
nb_NO: Forsikre deg om at resultatsettet inkluderer spesifikke ID-er.

en: Pass IDs of users to limit result set.
nb_NO: Gi ID-er til brukere for å begrense resultatsettet.

en: Limit results to friends of a user.
nb_NO: Begrens resultatene til vennene til en bruker.

en: Shorthand for certain orderby/order combinations.
nb_NO: Forkortelse for visse sorter med/sorter kombinasjoner.

en: Avatar URLs for the member.
nb_NO: Avatar-nettadresser for medlemmet.

note: translators: 1: Thumb avatar width in pixels. 2: Thumb avatar height in pixels
en: Avatar URL with thumb image size (%1$d x %2$d pixels).
nb_NO: Avatar-URL med Thumbbilde-størrelse (%1$d x %2$d piksler).

note: translators: 1: Full avatar width in pixels. 2: Full avatar height in pixels
en: Avatar URL with full image size (%1$d x %2$d pixels).
nb_NO: Avatar-URL med full bildestørrelse (%1$d x %2$d piksler).

en: Member XProfile groups and its fields.
nb_NO: Medlem XProfile-grupper og felt.

en: Any extra capabilities assigned to the user.
nb_NO: Eventuelle ekstra muligheter tildelt brukeren.

en: All capabilities assigned to the user.
nb_NO: Alle funksjoner som er tilordnet brukeren.

en: Roles assigned to the member.
nb_NO: Roller tildelt medlemmet.

en: Password for the member (never included).
nb_NO: Passord for medlemmet (aldri inkludert).

en: Registration date for the member.
nb_NO: Registreringsdato for medlemmet.

en: Member types associated with the member.
nb_NO: Medlemstyper tilknyttet medlemmet.

en: An alphanumeric identifier for the Member.
nb_NO: En alfanumerisk identifikator for medlemmet.

en: Profile URL of the member.
nb_NO: Profil-URL for medlemmet.

en: The name used for that user in @-mentions.
nb_NO: Navnet som ble brukt for den brukeren i @-omtaler.

en: Display name for the member.
nb_NO: Visningsnavn for medlemmet.

en: A unique numeric ID for the Member.
nb_NO: En unik numerisk ID for medlemmet.

en: The email address for the member.
nb_NO: E-postadressen til medlemmet.

en: The data for the user was not found.
nb_NO: Dataene for brukeren ble ikke funnet.

en: No extended profile data available as the component is inactive
nb_NO: Ingen utvidede profildata tilgjengelig da komponenten er inaktiv

note: translators: %s: transport method name
en: '%s' Transport method not implemented.
nb_NO: '%s' Transportmetode ikke implementert.

note: translators: %s: transport method name
en: '%s' Transport Method not implemented.
nb_NO: '%s' Transportmetode ikke implementert.

en: Invalid member ID.
nb_NO: Ugyldig medlems-ID.

en: Sorry, you are not allowed to view members.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å se medlemmer.

[ctx: WP Media data exporter friendly name]
en: Personal information
nb_NO: Personlig informasjon

[ctx: WP Comments data exporter friendly name]
en: Comments
nb_NO: Kommentarer

[ctx: BuddyPress Settings Data data exporter friendly name]
en: Personal settings
nb_NO: Personlige innstillinger

[ctx: BuddyPress Friend Requests data exporter friendly name]
en: Friend Requests (Received)
nb_NO: Venneforespørsler (mottatt)

[ctx: BuddyPress Friend Requests data exporter friendly name]
en: Friend Requests (Sent)
nb_NO: Venneforespørsler (sendt)

[ctx: BuddyPress Friends data exporter friendly name]
en: Friends
nb_NO: Venner

en: Confirm new password
nb_NO: Bekrefte nytt passord

en: Confirm use of weak password
nb_NO: Bekreft bruk av svakt passord

en: Strength indicator
nb_NO: Styrkeindikator

en: Choose a Password (required)
nb_NO: Velg passord (påkrevd)

[ctx: link]
en: Next
nb_NO: Neste

[ctx: link]
en: Prev.
nb_NO: Forrige

en: Search Members
nb_NO: Søk etter medlemmer

[ctx: group member ban link]
en: Remove
nb_NO: Slett

[ctx: group member unban link]
en: Unban
nb_NO: Opphev utestengelsen

[ctx: group member ban link]
en: Ban
nb_NO: Utesteng

[ctx: group member edit role abort link]
en: Stop editing
nb_NO: Slutt å redigere

[ctx: group member edit role link]
en: Edit
nb_NO: Redigér

[ctx: group manage members row edit]
en: Change role for:
nb_NO: Endre rolle for:

en: No Group members were found for this request.
nb_NO: Ingen gruppemedlemmer ble funnet for denne forespørselen.

[ctx: group manage members table header]
en: Roles
nb_NO: Roller

[ctx: group manage members table header]
en: Group Members
nb_NO: Gruppemedlemmer

[ctx: group manage members remove feedback]
en: Removing member... Please wait.
nb_NO: Fjerner medlem ... Vent litt.

[ctx: group manage members unban feedback]
en: Unbanning member... Please wait.
nb_NO: Opphever utestenging ... Vennligst vent.

[ctx: group manage members ban feedback]
en: Banning member... Please wait.
nb_NO: Utestenger medlemmet....Vennligst vent.

[ctx: group manage members update feedback]
en: Updating role... Please wait.
nb_NO: Oppdaterer rolle ... Vennligst vent.

en: Confirm use of potentially weak password
nb_NO: Bekreft bruk av potensielt svakt passord

en: Cancel password change
nb_NO: Avbryt endring av passord

en: Hide
nb_NO: Skjul

en: Hide password
nb_NO: Skjul passord

en: Generate Password
nb_NO: Generer passord

en: Click on the "Generate Password" button to change your password.
nb_NO: Klikk på "Generer passord" -knappen for å endre passordet ditt.

note: translators: %s: email requirement explanations
en: (required to update email or change current password)
nb_NO: (påkrevd for å oppdatere e-post eller endre gjeldende passord)

note: translators: %s: email requirement explanations
en: Current Password %s
nb_NO: Nåværende passord %s

en: Pending Friend Requests (Received)
nb_NO: Ventende venneforespørsler (mottatt)

en: Requester
nb_NO: Forespørrer

en: Pending Friend Requests (Sent)
nb_NO: Ventende venneforespørsler (sendt)

en: Recipient
nb_NO: Mottaker

en: Friendship Date
nb_NO: Venskaps-dato

en: Initiated By Me
nb_NO: Startet av meg

en: Friend
nb_NO: Venn

en: BuddyPress Friend Requests (Received)
nb_NO: BuddyPress venneforespørsler (mottatt)

en: BuddyPress Friend Requests (Sent)
nb_NO: BuddyPress venneforespørsler (sendt)

en: BuddyPress Friends
nb_NO: BuddyPress-venner

en: Receive group invitations from my friends only?
nb_NO: Motta gruppeinvitasjoner kun fra mine venner?

en: Receive email when your request to join a group has been approved or denied?
nb_NO: Motta e-post når forespørsel din om å bli med i en gruppe er blitt godkjent eller avslått?

en: Receive email when a member requests to join a private group for which you are an admin?
nb_NO: Motta e-post når et medlem ber om å bli med i en privat gruppe som du er administrator for?

en: Receive email when you are promoted to a group administrator or moderator?
nb_NO: Motta e-post når du blir forfremmet til en gruppeadministrator eller moderator?

en: Receive email when group information is updated?
nb_NO: Motta e-post når gruppeinformasjon oppdateres?

en: Receive email when a member invites you to join a group?
nb_NO: Motta e-post når et medlem inviterer deg til å bli med i en gruppe?

en: Receive email when a member sends you a new message?
nb_NO: Motta e-post når et medlem sender deg en ny melding?

en: Receive email when a member replies to an update or comment you've posted?
nb_NO: Motta e-post når et medlem svarer på en oppdatering eller en kommentar du har skrevet?

en: Receive email when a member mentions you in an update?
nb_NO: Motta e-post når et medlem nevner deg i en oppdatering?

en: Data export request successfully created
nb_NO: Forespørsel om dataeksport opprettet

en: We were unable to generate the data export request.
nb_NO: Vi kunne ikke generere forespørselen om dataeksport.

en: Export Data
nb_NO: Eksporter data

en: BuddyPress Settings Data
nb_NO: Data fra innstillinger for BuddyPress

en: Activity Content
nb_NO: Aktivitetsinnhold

en: Activity URL
nb_NO: Aktivitets-URL

en: Activity Description
nb_NO: Aktivitetsbeskrivelse

en: Activity Date
nb_NO: Aktivitetsdato

en: BuddyPress Activity Data
nb_NO: BuddyPress aktivitetsdata

note: translators: accessibility text
en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
nb_NO[0]: %s <span class="screen-reader-text">Kommentar</span>
nb_NO[1]: %s <span class="screen-reader-text">Kommentarer</span>

en: Error accepting invitation
nb_NO: Feil ved å godta invitasjonen

note: Translators: %s is used to output the link to the Gravatar site
en: Your profile photo will be used on your profile and throughout the site. If there is a %s associated with your account email we will use that, or you can upload an image from your computer.
nb_NO: Profilbildet ditt vil bli brukt på profilen din og på hele siden. Hvis det er %s tilknyttet e-postkontoen din, bruker vi den, eller du kan laste opp et bilde fra datamaskinen din.

note: translators: Link to Delete Account Settings page
en: You may delete your account by visiting the %s page.
nb_NO: Du kan slette din konto på siden %s.

note: translators: Link to Delete Account Settings page
en: Please contact the site administrator to request account deletion.
nb_NO: Kontakt nettstedets administrator for å be om sletting av kontoen.

note: translators: Link to Delete Account Settings page
en: To erase all data associated with your account, your user account must be completely deleted.
nb_NO: For å slette alle dataene som er knyttet til kontoen din, må brukerkontoen din slettes fullstendig.

note: translators: accessibility text
en: Data Erase
nb_NO: Datasletting

en: Request personal data export
nb_NO: Be om eksport av personopplysninger

en: If you want to make a request, please click on the button below:
nb_NO: Hvis du vil sende en forespørsel, kan du klikke på knappen nedenfor:

en: You can request an export of your personal data, containing the following items if applicable:
nb_NO: Du kan be om en eksport av dine personlige data, med følgende elementer hvis relevant:

en: You will receive a link to download your export via email once we are able to fulfill your request.
nb_NO: Du vil motta en lenke for å laste ned eksporten din via e-post når vi er i stand til å oppfylle forespørselen din.

note: translators: %s: confirmation date
en: You previously requested an export of your personal data on %s.
nb_NO: Du har tidligere bedt om en eksport av dine personlige data på %s.

en: Request new data export
nb_NO: Be om ny dataeksport

en: Please click on the button below to make a new request.
nb_NO: Klikk på knappen nedenfor for å sende en ny forespørsel.

en: Your previous request for an export of personal data has expired.
nb_NO: Din forrige forespørsel om eksport av personopplysninger har gått ut.

en: Download personal data
nb_NO: Last ned personopplysninger

note: translators: %s: expiration date
en: You may download your personal data by clicking on the link below. For privacy and security, we will automatically delete the file on %s, so please download it before then.
nb_NO: Du kan laste ned dine personlige data ved å klikke på lenken nedenfor. For personvern og sikkerhet vil vi automatisk slette filen på %s, så vennligst last den ned før da.

en: Your request for an export of personal data has been completed.
nb_NO: Forespørselen din om eksport av personopplysninger er fullført.

en: Data Export
nb_NO: Dataeksport

en: Your account was activated successfully! You can now log in with the username and password you provided when you signed up.
nb_NO: Kontoen din ble aktivert! Du kan logge deg inn med konto opplysningene du la inn da du registrerte deg.

note: translators: link to Privacy Policy
en: I have read and agree to this site's %s.
nb_NO: Jeg har lest og godkjenner dette nettstedets %s.

en: Extended Profile Data
nb_NO: Utvidede profildata

en: BuddyPress Extended Profile Data
nb_NO: BuddyPress utvidede profildata

en: Thread URL
nb_NO: Tråd-URL

en: Recipients
nb_NO: Mottakere

en: Message Content
nb_NO: Meldingsinnhold

en: Message Subject
nb_NO: Meldingsemne

en: BuddyPress Messages
nb_NO: BuddyPress-meldinger

en: You must indicate that you have read and agreed to the Privacy Policy.
nb_NO: Du må indikere at du har lest og godtatt personvernreglene.

en: Notification Date
nb_NO: Varslingsdato

en: Notification Content
nb_NO: Innhold for varsling

en: BuddyPress Notifications Data
nb_NO: BuddyPress varslingsdata

en: BuddyPress Pending Group Invitations (Sent)
nb_NO: BuddyPress ventende gruppeinvitasjoner (sendt)

en: BuddyPress Pending Group Invitations (Received)
nb_NO: BuddyPress ventende gruppeinvitasjoner (mottatt)

en: BuddyPress Pending Group Membership Requests
nb_NO: BuddyPress ventende gruppemedlemskap-forespørsler

en: BuddyPress Group Memberships
nb_NO: BuddyPress-gruppemedlemskap

en: Pending Group Invitations (Received)
nb_NO: Ventende gruppeinvitasjoner (mottatt)

en: Pending Group Invitations (Sent)
nb_NO: Ventende gruppeinvitasjoner (sendt)

en: Sent To
nb_NO: Sendt til

en: Pending Group Membership Requests
nb_NO: Ventende gruppeforespørsler om medlemskap

en: Date Sent
nb_NO: Sendt dato

en: Date Joined
nb_NO: Dato ble med

en: Group Role
nb_NO: Grupperolle

en: Creator
nb_NO: Oppretter

en: Invited By
nb_NO: Invitert av

en: Group URL
nb_NO: Gruppe-URL

[ctx: screen heading]
en: Your feedback
nb_NO: Din tilbakemelding

en: When a logged-in user creates a new group, we use a number of cookies to keep track of the group creation process. These cookies contain no personal data, and are deleted either upon the successful creation of the group or after 24 hours.
nb_NO: Når en pålogget bruker oppretter en ny gruppe, bruker vi et antall informasjonskapsler for å holde oversikt over prosessen med å lage gruppen. Disse informasjonskapslene inneholder ingen personopplysninger, og blir slettet ved vellykket opprettelse av gruppen eller etter 24 timer.

en: We use cookies on group, member, and activity directories to keep track of a user's browsing preferences. These preferences include the last-selected values of the sort and filter dropdowns, as well as pagination information. These cookies contain no personal data, and are deleted after 24 hours.
nb_NO: Vi bruker informasjonskapsler i gruppe-, medlems- og aktivitetskataloger for å holde oversikt over brukerens surfepreferanser. Disse preferansene inkluderer de sist valgte verdiene for nedtrekksrangene for sortering og filter, samt paginasjonsinformasjon. Disse informasjonskapslene inneholder ingen personopplysninger, og blir slettet etter 24 timer.

en: We use a cookie to show success and failure messages to logged-in users, in response to certain actions, like joining a group. These cookies contain no personal data, and are deleted immediately after the next page load.
nb_NO: Vi bruker en cookie for å vise suksess- og feilmeldinger til påloggede brukere, som svar på visse handlinger, for eksempel å bli med i en gruppe. Disse informasjonskapslene inneholder ingen personopplysninger, og blir slettet umiddelbart etter neste sideinnlasting.

en: In this section you should describe the BuddyPress-specific cookies that your site collects. The suggested text describes the default cookies.
nb_NO: I denne delen skal du beskrive de BuddyPress-spesifikke informasjonskapslene som nettstedet ditt samler inn. Den foreslåtte teksten beskriver standard informasjonskapsler.

en: The content of private messages is visible only to the sender and the recipients of the message. With the exception of site administrators, who can read all private messages, private message content is never visible to other users or site visitors. Site administrators may delete the content of any message.
nb_NO: Innholdet i private meldinger er bare synlig for avsenderen og mottakerne av meldingen. Med unntak av administratorer som kan lese alle private meldinger, er innholdet i privat melding aldri synlig for andre brukere eller besøkende. Nettstedsadministratorer kan slette innholdet i hvilken som helst melding.

en: In this section you should describe any personal data related to private messages.
nb_NO: I denne delen skal du beskrive personlige data relatert til private meldinger.

en: Activity items may be deleted at any time by users who created them. Site administrators can edit all activity items.
nb_NO: Aktivitetselementer kan når som helst slettes av brukere som opprettet dem. Nettstedsadministratorer kan redigere alle aktivitetselementer.

en: The content of activity items obey the same privacy rules as the contexts in which the activity items are created. For example, activity updates created in a user's profile is publicly visible, while activity items generated in a private group are visible only to members of that group. Site administrators can view all activity items, regardless of context.
nb_NO: Innholdet i aktivitetselementer overholder de samme personvernreglene som sammenhengene der aktivitetselementene opprettes. Aktivitetsoppdateringer som er opprettet i en brukerprofil, er for eksempel offentlig synlige, mens aktivitetselementer som er generert i en privat gruppe, bare er synlige for medlemmer av den gruppen. Nettstedsadministratorer kan se alle aktivitetselementer, uansett kontekst.

en: This site records certain user actions, in the form of "activity" data. Activity includes updates and comments posted directly to activity streams, as well as descriptions of other actions performed while using the site, such as new friendships, newly joined groups, and profile updates.
nb_NO: Dette nettstedet registrerer visse brukerhandlinger, i form av "aktivitetsdata". Aktiviteten inkluderer oppdateringer og kommentarer som er lagt ut direkte i aktivitetsstrømmer, samt beskrivelser av andre handlinger som er utført mens du bruker nettstedet, for eksempel nye vennskap, nye grupper og profiloppdateringer.

en: In this section you should describe the kinds of information collected in the activity stream, how and whether it can be edited or deleted, and to whom the activity is visible.
nb_NO: I denne delen skal du beskrive hva slags informasjon som er samlet i aktivitetsstrømmen, hvordan og om den kan redigeres eller slettes, og hvem aktiviteten er synlig for.

en: User information provided during account registration can be modified or removed on the Profile > Edit panel. In most cases, users also have control over who is able to view a particular piece of profile content, limiting visibility on a field-by-field basis to friends, logged-in users, or administrators only. Site administrators can read and edit all profile data for all users.
nb_NO: Brukerinformasjon gitt under kontoregistrering kan endres eller fjernes i profilen> Rediger-panelet. I de fleste tilfeller har brukerne også kontroll over hvem som er i stand til å se et bestemt stykke profilinnhold, og begrense synligheten fra felt for felt-basis til venner, påloggede brukere eller administratorer. Nettstedsadministratorer kan lese og redigere alle profildata for alle brukere.

en: When you register for the site, you may be asked to provide certain personal data for display on your profile. The "Name" field is required as well as public, and user profiles are visible to any site visitor. Other profile information may be required or optional, as configured by the site administrator.
nb_NO: Når du registrerer deg for nettstedet, kan det hende du blir bedt om å oppgi visse personopplysninger for visning på profilen din. "Navn" -feltet er obligatorisk så vel som offentlig, og brukerprofiler er synlige for alle besøkende. Annen profilinformasjon kan være påkrevd eller valgfri, som konfigurert av nettstedets administrator.

en: In this section you should note what information is collected on user profiles. The suggested text gives an overview of the kinds of profile data collected by BuddyPress.
nb_NO: I dette avsnittet bør du legge merke til hvilken informasjon som samles inn i brukerprofiler. Den foreslåtte teksten gir en oversikt over hva slags profildata som er samlet inn av BuddyPress.

en: Profile Data
nb_NO: Profildata

en: Sites powered by BuddyPress rely heavily on user-provided data. In this section, you should note what data you collect, from both registered users and anonymous visitors.
nb_NO: Nettsteder drevet av BuddyPress er veldig avhengige av brukerleverte data. I denne delen bør du merke deg hvilke data du samler inn, både fra registrerte brukere og anonyme besøkende.

en: What personal data we collect and why we collect it
nb_NO: Hvilke personopplysninger vi samler inn og hvorfor vi samler de inn

en: Suggested text:
nb_NO: Foreslått tekst:

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Thanks for registering!
    
    To complete the activation of your account, go to the following link and click on the 'Activate' button: {{{activate.url}}}
    
    If the 'Activation Key' field is empty, copy and paste the following into the field - {{key}}
nb_NO: Takk for registreringen
    
    For å fullføre aktiveringen av kontoen din, gå til følgende lenke og klikk på "Aktiver" -knappen: {{{activate.url}}}
    
    Hvis "Aktiveringsnøkkel" -feltet er tomt, kopierer og limer du følgende i feltet - {{key}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Thanks for registering!
    
    To complete the activation of your account, go to the following link and click on the <strong>Activate</strong> button:
    <a href="{{{activate.url}}}">{{{activate.url}}}</a>
    
    If the 'Activation Key' field is empty, copy and paste the following into the field - {{key}}
nb_NO: Takk for registreringen!
    
    For å fullføre aktiveringen av kontoen din, gå til følgende lenke og klikk på knappen <strong> Aktiver </strong>:
    <a href="{{{activate.url}}}">{{{activate.url}}}</a>
    
    Hvis "Aktiveringsnøkkel" -feltet er tomt, kopierer og limer du følgende i feltet - {{key}}

note: translators: link to Privacy Policy
en: Privacy Policy
nb_NO: Persoonvernerklæring

[ctx: button]
en: Mark unread
nb_NO: Marker som ulest

[ctx: button]
en: Mark read
nb_NO: Marker som lest

[ctx: link]
en: Mark Read
nb_NO: Marker som lest

[ctx: link]
en: Mark Unread
nb_NO: Marker som ulest

[ctx: button]
en: Reject
nb_NO: Avvis

[ctx: button]
en: Accept
nb_NO: Godta

en: Group Administrator promotions
nb_NO: Gruppe Administrator kampanjer

[ctx: Customizer control label]
en: Groups
nb_NO: Grupper

en: Use tab styling for secondary navigation.
nb_NO: Bruk fanestil som sekundærnavigasjon

en: Use tab styling for primary navigation.
nb_NO: Bruk fane-stil for primærnavigasjon.

[ctx: Group invitations main menu title]
en: Group Invites
nb_NO: Gruppeinvitasjoner

[ctx: Group invitations menu title]
en: Invite
nb_NO: Invitere

note: translators: %s: member name
en: Cancel invitation %s
nb_NO: Avbryt invitasjon %s

en: Sending group invitations. Please wait.
nb_NO: Sender gruppeinvitasjoner. Vennligst vent.

en: There are no more pending invitations for the group.
nb_NO: Det er ingen ventende invitasjoner for denne gruppen.

en: The member is already a member of the group.
nb_NO: Medlemmet er allerede medlem av denne gruppen.

en: Group invitation could not be removed.
nb_NO: Gruppeinvitasjon kunne ikke fjernes.

en: Invitations sent.
nb_NO: Invitasjoner sendt.

en: No pending group invitations found.
nb_NO: Ingen ventende gruppeinvitasjoner funnet.

en: Member registration is currently not allowed.
nb_NO: Medlemsregistrering er for tiden ikke tillatt.

en: Member navigation
nb_NO: Medlemsnavigering

en: Member front page
nb_NO: Medlemmets hovedside

en: (BuddyPress) Primary navigation
nb_NO: (BuddyPress) Primær navigasjon

en: Sites loop:
nb_NO: Nettstedets loop

[ctx: link]
en: Delete
nb_NO: Slett

[ctx: link]
en: Reply
nb_NO: Svar

[ctx: button]
en: Delete
nb_NO: Slett

[ctx: link]
en: Comment
nb_NO: Kommenter

[ctx: button]
en: Comment
nb_NO: Kommentar

en: This activity has been marked as spam and is no longer visible.
nb_NO: Denne aktiviteten har blitt markert som spam og er ikke lenger synlig.

en: There was a problem marking this activity as spam. Please try again.
nb_NO: Det oppstod et problem ved markering av denne aktiviteten som spam. Vennligst prøv igjen.

en: No activities were found.
nb_NO: Ingen aktiviteter ble funnet.

en: This member is a spammer.
nb_NO: Dette medlemmet er en spammer.

note: translators: %s = profile field group name
en: Editing "%s" Profile Group
nb_NO: Rediger "%s" Profil gruppe

note: Translators: %s is used to output the link to the Gravatar site
en: Your profile photo will be used on your profile and throughout the site. To change your profile photo, create an account with %s using the same email address as you used to register with this site.
nb_NO: Ditt profilbilde vil bli brukt på din profil og rundt omkring på hele nettstedet. For å endre ditt profilbilde, opprett en konto på %s med den samme e-postadressen som du har brukt til å registrere deg med på dette nettstedet.

[ctx: button]
en: Change
nb_NO: Endre

en: Member menu
nb_NO: Medlemsmeny

en: Yes, i'd like to create a new site
nb_NO: Ja, jeg ønsker å opprette et nytt nettsted

en: Site Details
nb_NO: Detaljer om nettsted

[ctx: button]
en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Group Administrators
nb_NO: Gruppeadministratorer

en: Group Leadership
nb_NO: Gruppeledelse

en: Only people who are invited can join the group.
nb_NO: Bare inviterte medlemmer kan bli med i denne gruppen

en: Only people who request membership and are accepted can join the group.
nb_NO: Bare de som ber om medlemskap og som blir akseptert, kan bli med i denne gruppen.

[ctx: button]
en: Close
nb_NO: Lukk

[ctx: button]
en: Send Reply
nb_NO: Send svar

[ctx: button]
en: Apply
nb_NO: Bruk

[ctx: form reset button]
en: Reset
nb_NO: Tilbakestill

[ctx: link]
en: Next page
nb_NO: Neste side

[ctx: link]
en: Previous page
nb_NO: Forrige side

[ctx: button]
en: Search
nb_NO: Søk

[ctx: search placeholder text]
en: Search
nb_NO: Søk

[ctx: heading]
en: Search Members
nb_NO: Søk medlemmer

[ctx: button]
en: Cancel invitation
nb_NO: Avbryt invitasjon

[ctx: button]
en: Invite
nb_NO: Inviter

en: Cancel invitation
nb_NO: Avbryt invitasjon

[ctx: button]
en: Send Request
nb_NO: Send forespørsel

[ctx: heading]
en: Comment
nb_NO: Kommentar

[ctx: button]
en: Load More
nb_NO: Last mer

en: Group membership request form
nb_NO: Skjema for forespørsel om medlemskap i gruppe

note: translators: %s: group name
en: You are requesting to become a member of the group "%s".
nb_NO: Du ber om å bli medlem av gruppen "%s".

[ctx: button]
en: Cancel
nb_NO: Avbryt

[ctx: heading]
en: Post Update
nb_NO: Innlegg oppdatering

[ctx: button]
en: Capture
nb_NO: Innhold

[ctx: button]
en: Save
nb_NO: Lagre

[ctx: button]
en: Crop Image
nb_NO: Beskjær bilde

en: If you'd like to delete your current profile photo, use the delete profile photo button.
nb_NO: Hvis du vil slette det gjeldende profilbildet, bruker du knappen Slett profilfoto.

en: If you'd like to delete your current cover image, use the delete Cover Image button.
nb_NO: Hvis du vil slette det nåværende omslagsbildet, bruker du knappen Slett omslagsbilde.

[ctx: button]
en: Delete My Cover Image
nb_NO: Slett forsidebildet mitt

[ctx: button]
en: Delete Group Cover Image
nb_NO: Slett gruppeforsidebilde

[ctx: button]
en: Remove item
nb_NO: Fjern element

en: Select your file
nb_NO: Velg filen

[ctx: button]
en: Select your file
nb_NO: Velg filen

en: %s updated their profile
nb_NO: %s oppdaterte profilen sin

note: translators: accessibility text
en: Phone Number
nb_NO: Telefonnummer

[ctx: xprofile field type]
en: Phone Number
nb_NO: Telefonnummer

en: Year
nb_NO: År

en: Month
nb_NO: Måned

en: Day
nb_NO: Dag

en: New private messages
nb_NO: Nye private meldinger

en: New sitewide notice
nb_NO: Ny nettsteds-varsel

note: translators: %s: number of message recipients
en: (and %d others)
nb_NO: (og %d andre)

en: (and 1 other)
nb_NO: (og 1 annen)

en: Use the select box to define your bulk action and click on the &#10003; button to apply.
nb_NO: Bruk avkrysningsruten for å definere massehandling og klikk på &#10003; knappen for å bruke.

en: Click on the message title to preview it in the Active conversation box below.
nb_NO: Klikk på meldingstittelen for å forhåndsvise den i Aktiv samtale-boksen nedenfor.

en: Unstarring messages. Please wait.
nb_NO: Fjern stjernemerking på meldinger. Vennligst vent.

en: Starring messages. Please wait.
nb_NO: Setter stjernemerking på meldinger. Vennligst vent.

en: Deleting messages. Please wait.
nb_NO: Sletter meldinger. Vennligst vent.

en: Marking messages as unread. Please wait.
nb_NO: Markerer meldinger som ulest. Vennligst vent.

en: Marking messages as read. Please wait.
nb_NO: Marker meldinger som lest. Vennligst vent.

en: Loading messages. Please wait.
nb_NO: Laster meldinger. Vennligst vent.

en: Please add some content to your message.
nb_NO: Legg til litt innhold i meldingen.

en: Please add a subject to your message.
nb_NO: Legg til et emne i meldingen.

en: Please add at least one recipient.
nb_NO: Legg til minst en mottaker.

en: Sitewide notice dismissed
nb_NO: Nettstedsvarsel avbrutt

en: There was a problem dismissing the notice. Please try again.
nb_NO: Det oppsto et problem med å avvise varselet. Vær så snill, prøv på nytt.

en: Messages marked as read.
nb_NO: Meldinger merket som lest.

en: There was a problem marking your messages as unread. Please try again.
nb_NO: Det oppsto et problem med å merke meldingene dine som uleste. Vær så snill, prøv på nytt.

en: There was a problem marking your messages as read. Please try again.
nb_NO: Det oppsto et problem med å merke meldingene dine som lest. Vær så snill, prøv på nytt.

en: Messages successfully unstarred.
nb_NO: Meldingene er ikke-stjernemerket.

en: Messages successfully starred.
nb_NO: Meldingene er stjernemerket.

en: There was a problem unstarring your messages. Please try again.
nb_NO: Det oppsto et problem med å fjerne stjernemerking av meldingene dine. Vær så snill, prøv på nytt.

en: There was a problem starring your messages. Please try again.
nb_NO: Det var et problem med å stjernemerke meldingene dine. Vær så snill, prøv på nytt.

en: Messages deleted
nb_NO: Meldinger slettet

en: There was a problem deleting your messages. Please try again.
nb_NO: Det oppsto et problem med å slette meldingene dine. Vær så snill, prøv på nytt.

en: Unauthorized request.
nb_NO: Uautorisert forespørsel.

en: Your reply was not sent. Please enter some content.
nb_NO: Svaret ditt ble ikke sendt. Skriv inn noe innhold.

en: Your message was not sent. Please enter at least one username.
nb_NO: Meldingen din ble ikke sendt. Skriv inn minst ett brukernavn.

en: Your message could not be sent. Please try again.
nb_NO: Meldingen din kunne ikke sendes. Vær så snill, prøv på nytt.

en: Edit your bio
nb_NO: Rediger biografen din

en: Members default front page
nb_NO: Medlemmens standard forside

en: (BuddyPress) Widgets
nb_NO: (BuddyPress) Widgeter

en: Groups default front page
nb_NO: Grupper standard forside

en: Group Moderator promotions
nb_NO: Gruppemoderator-forfremmelse

en: Rejected Group membership requests
nb_NO: Avviste forespørsler om gruppemedlemskap

en: Accepted Group membership requests
nb_NO: Godkjente gruppeforespørsler

en: Pending Group membership requests
nb_NO: Ventende gruppeforespørsler

en: Use tab styling for Groups directory navigation.
nb_NO: Bruk tabulatorstyling for navigering av grupper.

en: Use column navigation for the Groups directory.
nb_NO: Bruk kolonnenavigering for gruppekatalogen.

en: Group > Members
nb_NO: Gruppe > Medlemmer

en: Reorder the primary navigation for a group.
nb_NO: Omorganiser den primære navigasjonen for en gruppe.

en: Use tab styling for the group creation process.
nb_NO: Bruk tabulatorstyling for prosessen med å lage en gruppe.

en: Display the group navigation vertically.
nb_NO: Vis gruppnavigasjonen vertikalt.

en: Display the group description in the body of the group's front page.
nb_NO: Vis gruppebeskrivelsen i hoveddelen av gruppens forside.

en: Enable widget region for group homepages. When enabled, the site admin can add widgets to group pages via the Widgets panel.
nb_NO: Aktiver widget-region for hjemmesider for gruppen. Når den er aktivert, kan nettstedadministratoren legge til widgets på gruppesider via Widgets-panelet.

en: Enable custom front pages for groups.
nb_NO: Aktiver tilpassede forsider for grupper.

en: Customize the navigation menu for groups. See your changes by navigating to a group in the live-preview window.
nb_NO: Tilpass navigasjonsmenyen for grupper. Se endringene dine ved å navigere til en gruppe i live-forhåndsvisningsvinduet.

en: Group navigation
nb_NO: Gruppenavigering

en: Configure the default front page for groups.
nb_NO: Konfigurer standard forsiden for grupper.

en: Group front page
nb_NO: Gruppens forside

en: All Groups
nb_NO: Alle grupper

en: You are not allowed to perform this action.
nb_NO: Du har ikke lov til å utføre denne handlingen.

en: Group invites preferences saved.
nb_NO: Gruppeinvitasjons-innstillinger er lagret.

en: Group invitations cleared. Please use one of the available tabs to select members to invite.
nb_NO: Gruppeinvitasjoner ble slettet. Bruk en av de tilgjengelige fanene for å velge medlemmer du vil invitere.

en: Use the "Send" button to send your invite or the "Cancel" button to abort.
nb_NO: Bruk "Send" -knappen for å sende invitasjonen eller "Avbryt" -knappen for å avbryte.

en: Loading members. Please wait.
nb_NO: Laster medlemmer. Vennligst vent.

en: Pending Invites
nb_NO: Ventende invitasjoner

[ctx: My Group screen nav]
en: Members
nb_NO: Medlemmer

[ctx: Group screen navigation title]
en: Home (Members)
nb_NO: Hjem (medlemmer)

[ctx: Group screen navigation title]
en: Home (Activity)
nb_NO: Hjem (aktivitet)

[ctx: My Group screen nav]
en: Invite
nb_NO: Inviter

note: translators: count of users affected
en: Invitation failed for %s user. | Invitation failed for %s users.
nb_NO[0]: Invitasjonen mislyktes for %s bruker.
nb_NO[1]: Invitasjonen mislyktes for %s brukere.

en: You are not allowed to send invitations for this group.
nb_NO: Du har ikke lov til å sende invitasjoner til denne gruppen.

en: Invites could not be sent. Please try again.
nb_NO: Invitasjoner kunne ikke sendes. Vær så snill, prøv på nytt.

en: You have no friends!
nb_NO: Du har ingen venner!

en: All your friends are already members of this group, or have already received an invite to join this group, or have requested to join it.
nb_NO: Alle vennene dine er allerede medlemmer av denne gruppen, eller har allerede mottatt en invitasjon til å bli med i denne gruppen, eller har bedt om å bli med i den.

en: No members were found. Try another filter.
nb_NO: Ingen medlemmer ble funnet. Prøv et annet filter.

en: You can view the group's pending invitations from this screen.
nb_NO: Du kan se gruppens ventende invitasjoner fra dette skjermbildet.

en: Select friends to invite by clicking the + button. Once you've made your selection, use the "Send Invites" navigation item to continue.
nb_NO: Velg venner du vil invitere ved å klikke på + -knappen. Når du har valgt, kan du bruke navigasjonselementet "Send invitasjoner" for å fortsette.

en: Select members to invite by clicking the + button. Once you've made your selection, use the "Send Invites" navigation item to continue.
nb_NO: Velg medlemmer du vil invitere ved å klikke på + -knappen. Når du har valgt, kan du bruke navigasjonselementet "Send invitasjoner" for å fortsette.

en: Error leaving group.
nb_NO: Feil ved forlating av gruppe.

en: Error requesting membership.
nb_NO: Feil ved forespørsel om medlemskap.

en: Error joining this group.
nb_NO: Feil ved å bli medlem i denne gruppen.

en: Group invite accepted.
nb_NO: Gruppeinvitasjon akseptert.

en: Group invitation could not be accepted.
nb_NO: Gruppeinvitasjon kunne ikke aksepteres.

en: You are already a member of the group.
nb_NO: Du er allerede medlem av gruppen.

en: You cannot join this group.
nb_NO: Du kan ikke bli med i denne gruppen.

en: Loading your groups. Please wait.
nb_NO: Laster inn gruppene dine. Vennligst vent.

en: Loading your friends. Please wait.
nb_NO: Laster vennene dine. Vennligst vent.

en: Loading your blogs. Please wait.
nb_NO: Laster inn bloggene dine. Vennligst vent.

en: Loading your updates. Please wait.
nb_NO: Laster oppdateringene dine. Vennligst vent.

en: Currently only your friends can invite you to groups. Uncheck the box to allow any member to send invites.
nb_NO: For øyeblikket er det bare vennene dine som kan invitere deg til grupper. Fjern merket i ruten for å tillate ethvert medlem å sende invitasjoner.

en: Currently every member of the community can invite you to join their groups. If you are not comfortable with it, you can always restrict group invites to your friends only.
nb_NO: For øyeblikket kan hvert medlem av samfunnet invitere deg til å delta i gruppene deres. Hvis du ikke er komfortabel med det, kan du alltid begrense gruppeinvitasjoner til vennene dine.

en: Loading notifications. Please wait.
nb_NO: Laster varsler. Vennligst vent.

en: Loading the member's groups. Please wait.
nb_NO: Laster inn medlemmets grupper. Vennligst vent.

en: Loading the member's friends. Please wait.
nb_NO: Laster medlemmets venner. Vennligst vent.

en: Loading the member's blogs. Please wait.
nb_NO: Laster inn medlemmets blogger. Vennligst vent.

en: Loading the member's updates. Please wait.
nb_NO: Laster inn medlemmets oppdateringer. Vennligst vent.

en: Deleting this account will delete all of the content it has created. It will be completely unrecoverable.
nb_NO: Hvis du sletter denne kontoen, slettes alt innholdet den har opprettet. Det vil være fullstendig uopprettelig.

note: translators: %s: member name
en: %s did not save any profile information yet.
nb_NO: %s lagret ingen profilinformasjon ennå.

en: Loading the members of your community. Please wait.
nb_NO: Laster inn medlemmene i samfunnet ditt. Vennligst vent.

en: WARNING: Deleting this group will completely remove ALL content associated with it. There is no way back. Please be careful with this option.
nb_NO: ADVARSEL: Sletting av denne gruppen vil fjerne absolutt alt av innhold forbundet med den. Det er ingen vei tilbake. Vennligst vær forsiktig med denne opsjonen.

en: Loading the members who requested to join the group. Please wait.
nb_NO: Laster inn medlemmene som ba om å bli med i gruppen. Vennligst vent.

en: Sorry, there was no member of that name found in this group.
nb_NO: Beklager, det ble ikke funnet noe medlem med det navnet i denne gruppen.

en: Sorry, there were no group members found.
nb_NO: Beklager, det ble ikke funnet noen gruppemedlemmer.

en: Requesting the group members. Please wait.
nb_NO: Ber om gruppemedlemmene. Vennligst vent.

en: Loading the group updates. Please wait.
nb_NO: Laster inn gruppeoppdateringene. Vennligst vent.

en: Sorry, there were no groups found.
nb_NO: Beklager, det ble ikke funnet noen grupper.

en: Loading the groups of the community. Please wait.
nb_NO: Laster inn gruppene i samfunnet. Vennligst vent.

en: Loading the sites of the network. Please wait.
nb_NO: Laster nettsteder på nettverket. Vennligst vent.

en: Site registration is currently disabled.
nb_NO: Nettstedsregistrering er for øyeblikket deaktivert.

en: Loading the update. Please wait.
nb_NO: Laster oppdateringen. Vennligst vent.

en: Loading the community updates. Please wait.
nb_NO: Laster inn samfunnsoppdateringene. Vennligst vent.

en: Four columns
nb_NO: Fire kolonner

en: Three columns
nb_NO: Tre kolonner

en: Two columns
nb_NO: To kolonner

en: One column
nb_NO: Én kolonne

en: Add widgets here to appear in the front page of each group of your community.
nb_NO: Legg til widgeter her for å vise de på forsiden av hver gruppe i samfunnet.

en: BuddyPress Group's Home
nb_NO: BuddyPress Gruppers startside

en: Add widgets here to appear in the front page of each member of your community.
nb_NO: Legg til widgeter her for at de vises på forsiden til hvert medlem av samfunnet.

en: BuddyPress Member's Home
nb_NO: BuddyPress Medlemmers startside

en: Pending friendship requests
nb_NO: Ventende venneforespørsler

en: Accepted friendship requests
nb_NO: Godkjente venneforespørsler

en: Friendship cancelled.
nb_NO: Vennskap kansellert.

en: Friendship could not be cancelled.
nb_NO: Vennskapet kunne ikke kanselleres.

en: Friendship rejected.
nb_NO: Vennskap avvist.

en: Friendship accepted.
nb_NO: Vennskap akseptert.

en: There was a problem performing this action. Please try again.
nb_NO: Det var et problem med å utføre denne handlingen. Vær så snill, prøv på nytt.

en: Use tab styling for Members directory navigation.
nb_NO: Bruk tabulatorstyling for navigering av medlemskataloger.

en: Use column navigation for the Members directory.
nb_NO: Bruk kolonnenavigering for medlemskatalogen.

en: Member > Friends
nb_NO: Medlem > Venner

en: Reorder the primary navigation for a user.
nb_NO: Omorganiser den primære navigasjonen for en bruker.

en: Use tab styling for secondary nav.
nb_NO: Bruk tabulatorstyling for sekundær nav.

en: Use tab styling for primary nav.
nb_NO: Bruk tabulatorstyling for primær nav.

en: Display the member navigation vertically.
nb_NO: Vis medlemsnavigasjonen loddrett.

en: Display the biographical info from the member's WordPress profile.
nb_NO: Vis biografisk info fra medlemmens WordPress-profil.

en: Enable default front page for member profiles.
nb_NO: Aktiver standard forside for medlemsprofiler.

en: Use the round style for member and group avatars.
nb_NO: Bruk den runde stilen for avatarer for medlemmer og grupper.

en: Select the layout style for directory content &amp; navigation.
nb_NO: Velg layoutstil for kataloginnholdets &amp; navigasjon.

en: Directory layouts
nb_NO: Katalogoppsett

en: Set the number of columns to use for BuddyPress loops.
nb_NO: Angi antall kolonner som skal brukes for BuddyPress-Loops.

en: Loop layouts
nb_NO: Loopoppsett

en: Customize the navigation menu for members. In the preview window, navigate to a user to preview your changes.
nb_NO: Tilpass navigasjonsmenyen for medlemmene. I forhåndsvisningsvinduet navigerer du til en bruker for å forhåndsvise endringene dine.

en: Configure general BuddyPress appearance options.
nb_NO: Konfigurer generelle alternativer for utseende på BuddyPress.

en: General BP Settings
nb_NO: Generelle BP-innstillinger

en: Customize the appearance of BuddyPress Nouveau Template pack.
nb_NO: Tilpass utseendet til BuddyPress Nouveau mal-pakke.

en: Drag each possible member navigation items that are listed below into the order you prefer.
nb_NO: Dra hvert mulig navigeringselement for medlemmer som er listet nedenfor til den rekkefølgen du foretrekker.

en: Drag each possible group navigation items that are listed below into the order you prefer, in some groups some of these navigation items might not be active.
nb_NO: Dra alle mulige gruppnavigasjonselementer som er listet nedenfor, i den rekkefølgen du foretrekker. I noen grupper er kanskje ikke noen av disse navigasjonselementene aktive.

en: Customizing the Groups navigation order needs you create at least one group first.
nb_NO: Tilpassing av gruppens navigasjonsrekkefølge krever at du oppretter minst en gruppe først.

en: Include navigation title
nb_NO: Inkluder navigasjonstittel

en: Displays BuddyPress primary nav in the sidebar of your site. Make sure to use it as the first widget of the sidebar and only once.
nb_NO: Viser BuddyPress primærnav i sidefeltet til nettstedet. Sørg for å bruke den som den første widgeten på sidefeltet og bare en gang.

en: Use tab styling for Sites directory navigation.
nb_NO: Bruk tabulatorstyling for navigering av nettsteder.

en: Use column navigation for the Sites directory.
nb_NO: Bruk kolonnnavigering for nettsteds-katalogen.

en: All Sites
nb_NO: Alle nettsteder

en: Maximum amount to display:
nb_NO: Maksimum antall som skal vises:

en: Latest updates
nb_NO: Nyeste oppdateringer

en: (BuddyPress) Latest Activities
nb_NO: (BuddyPress) Siste aktiviteter

en: Display the latest updates of your community having the types of your choice.
nb_NO: Vis de siste oppdateringene av samfunnet ditt med de valgte valgene.

note: translators: 1: user profile link, 2: user name, 3: activity permalink, 4: activity recorded date, 5: activity timestamp, 6: activity human time since
en: <a href="%1$s">%2$s</a> replied <a href="%3$s" class="activity-time-since"><time class="time-since" datetime="%4$s" data-bp-timestamp="%5$d">%6$s</time></a>
nb_NO: <a href="%1$s">%2$s</a> svarte <a href="%3$s" class="activity-time-since"><time class="time-since" datetime="%4$s" data-bp-timestamp="%5$d">%6$s</time></a>

en: Use tab styling for Activity directory navigation.
nb_NO: Bruk tabulatorstyling for navigering av aktivitetskataloger.

en: Use column navigation for the Activity directory.
nb_NO: Bruk kolonnnavigering for aktivitetskatalogen.

en: New update comment replies
nb_NO: Ny oppdateringskommentarsvar

en: New update replies
nb_NO: Ny oppdateringssvar

en: New mentions
nb_NO: Nye omtaler

en: My Groups
nb_NO: Mine grupper

en: All Members
nb_NO: Alle medlemmer

en: Start typing the group name...
nb_NO: Begynn å skrive gruppenavnet ...

en: Post in: Group
nb_NO: Innlegg i: Gruppe

en: Post in: Profile
nb_NO: Innlegg i: Profil

en: View activity.
nb_NO: Se aktivitet.

en: Update posted.
nb_NO: Oppdatering lagt ut.

en: There was a problem displaying the content. Please try again.
nb_NO: Det oppsto et problem med å vise innholdet. Vær så snill, prøv på nytt.

en: Settings menu
nb_NO: Innstillinger-menyen

en: Select who may see your profile details.
nb_NO: Velg hvem som kan se profilinformasjonen din.

en: Profile Visibility Settings
nb_NO: Innstillinger for profilsynlighet

en: Set your email notification preferences.
nb_NO: Angi innstillinger for e-postvarsling.

en: Email Notifications
nb_NO: E-postvarslinger

en: I want to restrict Group invites to my friends only.
nb_NO: Jeg vil begrense gruppeinvitasjoner til kun vennene mine.

en: Repeat Your New Password
nb_NO: Gjenta ditt nye passord

en: Add Your New Password
nb_NO: Legg til ditt nye passord

en: Update your email and or password.
nb_NO: Oppdater e-post og / eller passord.

en: Email & Password
nb_NO: E-post og passord

en: Members Capabilities
nb_NO: Medlemmets rettigheter

en: Profile menu
nb_NO: Profilmeny

en: Who is allowed to see this field?
nb_NO: Hvem har lov til å se dette feltet?

note: translators: field visibility level, e.g. "...seen by: everyone".
en: This field may be seen by: %s
nb_NO: Dette feltet kan sees av: %s

en: Notifications menu
nb_NO: Meny for varsler

en: Messages menu
nb_NO: Meny for meldinger

en: Groups menu
nb_NO: Meny for grupper

en: Friends menu
nb_NO: Meny for venner

en: Friendship Requests
nb_NO: Venneforespørsler

note: translators: 1: link to the customizer option. 2: link to the customizer widgets section.
en: You can set the preferences of the %1$s or add %2$s to it.
nb_NO: Du kan angi preferansene til %1$s eller legge %2$s til den.

en: Manage the members default front page
nb_NO: Administrer standardsiden for medlemmet

en: Sites menu
nb_NO: Meny for nettsteder

en: Member Activities
nb_NO: Medlemsaktiviteter

en: Activity menu
nb_NO: Aktivitetsmeny

en: Group menu
nb_NO: Gruppemeny

en: Group administration menu
nb_NO: Meny for gruppeadministrasjon

en: Membership List
nb_NO: Medlemskapsliste

note: translators: 1: link to the customizer option. 2: link to the customizer widgets section.
en: You can set your preferences for the %1$s or add %2$s to it.
nb_NO: Du kan angi preferansene dine for %1$s eller legge til %2$s for det.

en: Manage the Groups default front page
nb_NO: Administrer gruppens standardside

en: Manage your group members; promote to moderators, admins or demote or ban.
nb_NO: Administrer gruppemedlemmene; promotere til moderatorer, admins eller nedgradere eller blokker.

en: Manage Group Members
nb_NO: Administrer gruppemedlemmer

en: Change Group Settings
nb_NO: Endre gruppeinnstillinger

en: Select Group Settings
nb_NO: Velg gruppeinnstillinger

en: Upload Cover Image
nb_NO: Last opp forsidebilde

en: Edit or update your avatar image for this group.
nb_NO: Rediger eller oppdater avatarbildet for denne gruppen.

en: Add an image to use as a profile photo for this group. The image will be shown on the main group page, and in search results.
nb_NO: Legg til et bilde som skal brukes som profilbilde for denne gruppen. Bildet vises på hovedsiden og i søkeresultatene.

en: Change Group Avatar
nb_NO: Bytt gruppeavatar

en: Upload Group Avatar
nb_NO: Last opp gruppeavatar

en: Edit Group Name &amp; Description
nb_NO: Rediger gruppenavn &amp; Beskrivelse

en: Enter Group Name &amp; Description
nb_NO: Skriv inn gruppenavn  &amp; Beskrivelse

en: Delete this group
nb_NO: Slett denne gruppen

en: Group Activities
nb_NO: Gruppeaktiviteter

en: Group creation menu
nb_NO: Gruppeopprettingsmeny

en: Create A New Group
nb_NO: Opprett en ny gruppe

en: Close this notice
nb_NO: Lukk dette varselet

en: Directory menu
nb_NO: Katalogmeny

en: Star Message
nb_NO: Stjernemerk melding

en: Unstar Message
nb_NO: Fjern stjernemerket for melding

en: View full conversation and reply.
nb_NO: Vis hele samtalen og svar.

en: Star Conversation
nb_NO: Stjernemerk samtale

en: Unstar Conversation
nb_NO: Sjern stjernemarkering av samtale

en: Participants:
nb_NO: Deltakere:

en: Active conversation:
nb_NO: Aktive samtaler:

en: Select message:
nb_NO: Velg melding:

en: Select bulk action
nb_NO: Velg massehandling

en: All Messages
nb_NO: Alle meldinger

en: Send @Username
nb_NO: Send @brukernavn

en: Optional: add a message to your invite.
nb_NO: Valgfritt: legg til en melding til invitasjonen din.

en: The invite has been sent.
nb_NO: Invitasjonen er sendt.

en: The invite has not been sent yet.
nb_NO: Invitasjonen er ikke sendt ennå.

en: Invited by:
nb_NO: Invitert av:

en: Group invitations menu
nb_NO: Gruppeinvitasjonsmeny

en: Invite Members
nb_NO: Inviter medlemmer

en: No member found by that ID.
nb_NO: Ingen medlemmer funnet med den IDen.

en: Deactivate Notice
nb_NO: Deaktiver varsel

[ctx: Tag prepended to active site-wide notice titles on WP Admin notices list table]
note: translators: %s: notice subject
en: Active: %s
nb_NO: Aktiv: %s

en: Delete Notice
nb_NO: Slett varsel

en: Activate Notice
nb_NO: Aktiver varsel

[ctx: Admin Notices column header]
en: Created
nb_NO: Opprettet

[ctx: Admin Notices column header]
en: Content
nb_NO: Innhold

[ctx: Admin Notices column header]
en: Subject
nb_NO: Emne

en: Notices List
nb_NO: Merknadsliste

en: Notice successfully updated.
nb_NO: Merknad er oppdatert.

en: Notice was not updated. Please try again.
nb_NO: Merknad ble ikke oppdatert. Vennligst forsøk igjen.

en: Publish Notice
nb_NO: Publiser merknad

en: Add New Notice
nb_NO: Legg til ny merknad

en: Manage notices shown at front end of your site to all logged-in users.
nb_NO: Administrer merknader som vises på forsiden av nettstedet ditt for alle påloggede brukere.

[ctx: Admin Users menu]
en: Site Notices
nb_NO: Nettstedsmerknader

[ctx: Notices admin page title]
en: Site Notices
nb_NO: Nettstedsmerknader

en: Site Notices
nb_NO: Nettstedsmerknader

en: Your changes have not been saved. Please fill in all required fields, and save your changes again.
nb_NO: Endringene dine er ikke lagret. Fyll ut alle obligatoriske felt, og lagre endringene igjen.

en: Project Founder
nb_NO: Prosjektets grunnlegger

en: Contributor Emeriti
nb_NO: Bidragsyter Emeriti

en: With our thanks to these Open Source projects
nb_NO: Med vår takk til disse Open Source-prosjektene

en: Meet the contributors behind BuddyPress:
nb_NO: Møt bidragsyterne bak BuddyPress:

en: Thank you for using BuddyPress! 😊
nb_NO: Takk for at du bruker BuddyPress! 😊

note: translators: %s is the placeholder for the link to BuddyPress support forums.
en:  How are you using BuddyPress? Receiving your feedback and suggestions for future versions of BuddyPress genuinely motivates and encourages our contributors. Please %s about this version of BuddyPress on our website.
nb_NO: Hvordan bruker du BuddyPress? Motta tilbakemeldinger og forslag til fremtidige versjoner av BuddyPress motiverer og oppmuntrer våre bidragsytere. Vennligst %s om denne versjonen av BuddyPress på vår hjemmeside.

en: <strong>Link</strong> - Used by some types of activity (blog posts and comments) to store a link back to the original content.
nb_NO: <strong> Lenke </strong> - Brukes av noen typer aktiviteter (blogginnlegg og kommentarer) for å lagre en kobling tilbake til det opprinnelige innholdet.

en: Activity generated by posts and comments uses the link field for a permalink back to the content item.
nb_NO: Aktivitet generert av innlegg og kommentarer bruker koblingsfeltet for en permalink tilbake til innholdselementet.

note: translators: accessibility text
en: Enable or disable all optional components in bulk
nb_NO: Aktiver eller deaktiver alle valgfrie komponenter i bulk

note: Translators: %s is the url to the BuddyPress tools administration screen.
en: Are these emails not written in your site's language? Go to <a href="%s">BuddyPress Tools and try the "reinstall emails"</a> tool.
nb_NO: Er disse e-postene ikke skrevet på nettstedets språk? Gå til <a href="%s"> BuddyPress Tools og prøv "installer e-post på nytt" </a> verktøyet.

en: Allow activity stream commenting on posts and comments
nb_NO: Tillat aktivitetsstrøm-kommentarer på innlegg og kommentarer

en: You do not have access to that page.
nb_NO: Du har ikke tilgang til den siden.

en: Post Comments
nb_NO: Legg inn kommentarer

[ctx: Colloquial alternative to "learn about BuddyPress"]
en: Hello, BuddyPress!
nb_NO: Hallo, BuddyPress!

note: Description of the plugin
en: BuddyPress adds community features to WordPress. Member Profiles, Activity Streams, Direct Messaging, Notifications, and more!
nb_NO: BuddyPress legger til felleskapsfunksjoner til WordPress. Medlemsprofiler, aktivitetsstrømmer, direktemeldinger, varsler og mer!

note: translators: %s: message recipients list
en: Conversation between %s.
nb_NO: Samtale mellom %s.

en: [deleted]
nb_NO: [slettet]

en: you
nb_NO: du

en: Dismiss this notice
nb_NO: Fjern denne beskjeden

en: You do not have access to that conversation.
nb_NO: Du har ikke tilgang til den samtalen.

en: The conversation you tried to access is no longer available
nb_NO: Samtalen du prøvde å få tilgang til er ikke lenger tilgjengelig

en: Groups must have a name and a description. Please try again.
nb_NO: Grupper må ha et navn og en beskrivelse. Vær så snill, prøv på nytt.

note: translators: %s: group link
en: Group invite accepted. Visit %s.
nb_NO: Gruppeinvitasjon akseptert. Besøk %s

[ctx: Group update email text]
note: translators: 1: the old group permalink. 2: the new group permalink.
en: * Permalink changed from "%1$s" to "%2$s".
nb_NO: * Permalenke endret fra "%1$s" to "%2$s".

en: Group name, slug, and description are all required fields.
nb_NO: Gruppenavn, slug og beskrivelse er alle obligatoriske felt.

note: translators: 1: the user link. 2: the group link.
en: %1$s changed the permalink of the group %2$s.
nb_NO: %1$s endret permalenken for gruppen %2$s.

en: No template packages available.
nb_NO: Ingen malpakker tilgjengelige.

en: Template Pack
nb_NO: Malpakke

en: The selected Template Pack will serve all BuddyPress templates.
nb_NO: Den valgte malpakken vil betjene alle BuddyPress-maler.

[ctx: Delete field link]
en: Delete
nb_NO: Slett

[ctx: Edit field link]
en: Edit
nb_NO: Rediger

[ctx: Profile fields group was deleted successfully]
en: The group was deleted successfully.
nb_NO: Gruppen er slettet.

[ctx: Error when deleting profile fields group]
en: There was an error deleting the group. Please try again.
nb_NO: En feil oppstod under sletting av gruppen. Vennligst prøv på nytt.

[ctx: Add New Profile Fields Group]
en: Add New Group
nb_NO: Legg til ny gruppe

[ctx: You have no profile fields groups.]
en: You have no groups.
nb_NO: Du har ingen grupper.

[ctx: Delete Profile Fields Group]
en: Delete Group
nb_NO: Slett gruppe

[ctx: Edit Profile Fields Group]
en: Edit Group
nb_NO: Rediger gruppe

note: translators: %s: number of activity comments
en: Show all comments (%d)
nb_NO: Vis alle kommentarer (%d)

en: Please update your server or deactivate BuddyPress.
nb_NO: Vennligst oppdater din server eller deaktiver BuddyPress.

note: translators: 1: current PHP version, 2: required PHP version
en: Your site is currently running PHP version %1$s, while BuddyPress requires version %2$s or greater.
nb_NO: Din nettside kjører på PHP versjon %1$s, mens BuddyPress krever versjon %2$s eller høyere.

en: Your site does not support BuddyPress.
nb_NO: Din nettside støtter ikke BuddyPress.

en: A dynamic list of recently active, popular, newest, or alphabetical groups
nb_NO: En dynamisk liste over nylig aktive, populære, nyeste, eller alfabetiske grupper

[ctx: Group members pagination in group admin]
note: translators: 1: group member from number. 2: group member to number. 3: total group members.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s member | Viewing %1$s - %2$s of %3$s members
nb_NO[0]: Viser %1$s - %2$s av %3$s medlem
nb_NO[1]: Viser %1$s - %2$s av %3$s medlemmer

en: Field Group Name (required)
nb_NO: Feltgruppe navn (påkrevd)

[ctx: XProfile admin edit field]
en: Name (required)
nb_NO: Navn (påkrevd)

en: years from now
nb_NO: år fra nå

en: years ago
nb_NO: år siden

en: Select range
nb_NO: Velg periode

en: Relative
nb_NO: Relativ

en: End:
nb_NO: Slutt:

en: Absolute
nb_NO: Absolutt

en: Range
nb_NO: Periode

en: Documentation on date and time formatting
nb_NO: Dokumentasjon på dato- og tidsformatering

en: Example:
nb_NO: Eksempel:

en: Enter custom time format
nb_NO: Legg inn egendefinert tidsformat

en: Custom:
nb_NO: Egendefinert:

en: <code>4 years ago</code>, <code>4 years from now</code>
nb_NO: <code>4 år siden</code>, <code>4 år fra nå</code>

en: Time elapsed
nb_NO: Tid forløpt

note: translators: accessibility text
en: Profile visibility settings
nb_NO: Innstillinger for Profilsynlighet

note: translators: accessibility text
en: Notification settings
nb_NO: Notifikasjons-innstillinger

note: translators: accessibility text
en: Account settings
nb_NO: Konto innstillinger

en: Profile field groups
nb_NO: Profil feltgrupper

note: translators: accessibility text
en: Unread notifications
nb_NO: Uleste notifikasjoner

note: translators: accessibility text
en: Sitewide Notices
nb_NO: Merknader for hele nettsiden

note: translators: accessibility text
en: Sent Messages
nb_NO: Sendte meldinger

note: translators: accessibility text
en: Messages inbox
nb_NO: Meldingsinnboks

note: translators: accessibility text
en: Starred messages
nb_NO: Meldinger med stjerne

note: translators: accessibility text
en: Compose Message
nb_NO: Skriv Melding

en: Member primary navigation
nb_NO: Medlem primær navigasjon

note: translators: accessibility text
en: Member's groups
nb_NO: Medlemmets grupper

note: translators: accessibility text
en: My groups
nb_NO: Mine grupper

note: translators: accessibility text
en: Group invitations
nb_NO: Gruppeinvitasjoner

note: translators: accessibility text
en: Friends
nb_NO: Venner

note: translators: accessibility text
en: My friends
nb_NO: Mine venner

note: translators: accessibility text
en: Friendship requests
nb_NO: Vennskapsforespørsler

en: Member secondary navigation
nb_NO: Medlem sekundær navigasjon

en: Privacy: I would like my site to appear in search engines, and in public listings around this network.
nb_NO: Privacy: jeg ønsker at min nettside vises i søkemotorer, og i offentlige opppføringer rundt omkring i dette nettverket.

note: translators: accessibility text
en: Members directory
nb_NO: Medlemskatalog

en: Members directory secondary navigation
nb_NO: Medlemskatalog sekundær navigasjon

en: Members directory main navigation
nb_NO: Medlemskatalog primær navigasjon

en: Send invites
nb_NO: Send invitasjoner

en: Group primary navigation
nb_NO: Gruppe primær navigasjon

en: Manage Membership Requests
nb_NO: Administrer medlemskap forespørsler

en: No group members were found.
nb_NO: Ingen gruppemedlemmer ble funnet.

en: No group moderators were found.
nb_NO: Ingen gruppemoderatorer ble funnet.

en: No group administrators were found.
nb_NO: Ingen gruppeadministratorer ble funnet.

en: Manage Group Settings
nb_NO: Rediger gruppeinnstillinger

en: Manage Group Details
nb_NO: Rediger gruppedetaljer

note: translators: accessibility text
en: Groups directory
nb_NO: Gruppeliste

en: Groups directory secondary navigation
nb_NO: Gruppeliste sekundær navigasjon

en: Groups directory main navigation
nb_NO: Gruppeliste primær navigasjon

note: translators: accessibility text
en: Group Avatar
nb_NO: Gruppe-avatar

en: Select the types this group should be a part of.
nb_NO: Velg typene denne gruppen skal være del av.

en: Group Types
nb_NO: Gruppetyper

note: translators: accessibility text
en: Group Details
nb_NO: Gruppedetaljer

note: translators: accessibility text
en: Sites directory
nb_NO: Nettsideliste

en: Sites directory secondary navigation
nb_NO: Nettsideliste sekundær navigasjon

en: Sites directory main navigation
nb_NO: Nettsideliste primær navigasjon

en: Activity secondary navigation
nb_NO: Aktiviteter sekundær navigasjon

en: Sitewide activities navigation
nb_NO: navigasjon for aktiviteter på hele nettsiden

note: translators: 1: user profile link, 2: user name, 3: activity permalink, 4: ISO8601 timestamp, 5: activity relative timestamp
en: <a href="%1$s">%2$s</a> replied <a href="%3$s" class="activity-time-since"><span class="time-since" data-livestamp="%4$s">%5$s</span></a>
nb_NO: <a href="%1$s">%2$s</a> svarte <a href="%3$s" class="activity-time-since"><span class="time-since" data-livestamp="%4$s">%5$s</span></a>

[ctx: Label for the WP users table member type column]
en: Member Type
nb_NO: Medlemstype

en: Member type was changed successfully.
nb_NO: Medlemstypen ble endret.

en: There was an error while changing member type. Please try again.
nb_NO: Det opsto en feil under endring av medlemstype. Vennligst prøv igjen.

en: No Member Type
nb_NO: Ingen medlemstype

en: Change member type to&hellip;
nb_NO: Endre medlemstype til&hellip;

en: No Group Type
nb_NO: Ingen gruppetype

en: Change group type to&hellip;
nb_NO: Endre gruppetype til&hellip;

[ctx: Label for the WP groups table group type column]
en: Group Type
nb_NO: Gruppetype

note: translators: %s: group type singular name
en: Viewing groups of the type: %s
nb_NO: Viser grupper av typen:%s

en: Group secondary navigation
nb_NO: Grupper sekundær navigasjon

en: Group Types:
nb_NO: Gruppetyper:

en: Group type was changed successfully.
nb_NO: Gruppetype ble endret.

en: There was an error while changing group type. Please try again.
nb_NO: Det oppsto en feil under endring av gruppetypen. Vennligst prøv igjen.

en: (Not available on the front end)
nb_NO: (Ikke tilgjengelig i front end)

en: You can change this or any other email notification preferences in your email settings.
nb_NO: Du kan endre dette eller andre preferanser for e-postvarslinger i dine innstillinger for e-post.

en: Please go to your notifications settings to unsubscribe from emails.
nb_NO: Gå til varslingsinnstillingene dine for å avmelde fra e-post.

en: Please log in and go to your settings to unsubscribe from notification emails.
nb_NO: Vennligst logg inn og gå til innstillingene dine for å avmelde fra e-postvarslinger.

en: Something has gone wrong.
nb_NO: Noe har gått galt.

en: You will no longer receive emails when your request to join a group has been accepted or denied.
nb_NO: Du vil ikke lenger motta e-post når forespørselen din om å bli med i en gruppe, er blitt godkjent eller avvist.

en: You will no longer receive emails when someone sends you a message.
nb_NO: Du vil ikke lenger motta e-post når noen sender deg en melding.

en: You will no longer receive emails when someone requests to be a member of your group.
nb_NO: Du vil ikke lenger motta e-post når noen ber om å være medlem av gruppen din.

en: You will no longer receive emails when you have been promoted in a group.
nb_NO: Du vil ikke lenger motta e-post når du er blitt forfremmet i en gruppe.

en: You will no longer receive emails when you are invited to join a group.
nb_NO: Du vil ikke lenger motta e-post når du blir invitert til å bli med i en gruppe.

en: You will no longer receive emails when one of your groups is updated.
nb_NO: Du vil ikke lenger motta e-post når en av gruppene dine er oppdatert.

en: You will no longer receive emails when someone accepts your friendship request.
nb_NO: Du vil ikke lenger motta e-post når noen aksepterer vennskapsforespørselen din.

en: You will no longer receive emails when someone sends you a friend request.
nb_NO: Du vil ikke lenger motta e-post når noen sender deg en vennskapsforespørsel.

en: You will no longer receive emails when someone mentions you in an update.
nb_NO: Du vil ikke lenger motta e-post når noen nevner deg i en oppdatering.

en: You will no longer receive emails when someone replies to an update or comment you posted.
nb_NO: Du vil ikke lenger motta e-post når noen svarer på en oppdatering eller kommentar du publiserte.

note: translators: %s: the link to the Site settings page
en: Registration is currently disabled.  Before associating a page is allowed, please enable registration by clicking on the "Anyone can register" checkbox on <a href="%s">this page</a>.
nb_NO: Registreringen er for øyeblikket deaktivert. Før du knytter til en side, kan du aktivere registrering ved å klikke i boksen "Alle kan registrere seg" på <a href="%s">denne siden</a>.

note: translators: %s: the link to the Network settings page
en: Registration is currently disabled.  Before associating a page is allowed, please enable registration by selecting either the "User accounts may be registered" or "Both sites and user accounts can be registered" option on <a href="%s">this page</a>.
nb_NO: Registreringen er for øyeblikket deaktivert. Før det er tillatt å knytte til en side, vennligst aktiver registrering ved å velge enten "Brukerkontoer kan være registrert" eller "Både nettsteder og brukerkontoer kan registreres" på <a href="%s"> 
    denne siden</a>.

[ctx: deprecated string]
note: translators: %s: the site's PHP version number
en: Your site is currently running PHP version %s, while BuddyPress 2.8 will require version 5.3+.
nb_NO: Nettstedet ditt kjører for øyeblikket PHP versjon %s, mens BuddyPress 2.8 vil kreve versjon 5.3+.

en: Your site is not ready for BuddyPress 2.8.
nb_NO: Nettsiden din er ikke klar for BuddyPress 2.8.

note: translators: 1: current PHP version, 2: required PHP version
en: See <a href="%s">the Codex guide</a> for more information.
nb_NO: Se <a href="%s">Codex guiden</a> for mer informasjon.

en: A BuddyPress update is available, but your system is not compatible.
nb_NO: Det finnes en oppdatering for BuddyPress, men systemet ditt er ikke kompatibel.

en: Privacy: I would like my site to appear in search engines, and in public listings around this network
nb_NO: Privacy: jeg ønsker at min nettside vises i søkemotorer, og i offentlige opppføringer rundt omkring i dette nettverket

note: translators: %s is the placeholder for the name of the blog
en: Site icon for %s
nb_NO: Nettside ikon for %s

en: Select All
nb_NO: Velg alle

note: translators: 1: email address. 2: cancel email change url.
en: Check your email (%1$s) for the verification link, or <a href="%2$s">cancel the pending change</a>.
nb_NO: Sjekk din e-post (%1$s) for bekreftelseslinken, eller <a href="%2$s">slett den ventende endringen</a>.

note: translators: %s: new email address
en: There is a pending change of your email address to %s.
nb_NO: En ventende endring av din e-post adresse til %s.

[ctx: My Account Notification pending]
note: translators: %s: Unread notification count for the current user
en: Unread %s
nb_NO: Ulest %s

[ctx: My Account Notification pending]
note: translators: %s: Unread notification count for the current user
en: Notifications %s
nb_NO: Varslinger %s

[ctx: Profile screen nav]
note: translators: %s: Unread notification count for the current user
en: Notifications %s
nb_NO: Varslinger %s

note: translators: %s: Unread message count for the current user
en: Inbox %s
nb_NO: Innboks %s

note: translators: %s: Unread message count for the current user
en: Messages %s
nb_NO: Meldinger %s

[ctx: Member Home page]
en: Home
nb_NO: Hjem

en: No user found with this ID.
nb_NO: Ingen bruker funnet med denne ID.

[ctx: My Account Groups sub nav]
note: translators: %s: Group invitation count for the current user
en: Pending Invites %s
nb_NO: Avventende invitasjoner %s

[ctx: My Account Groups nav]
note: translators: %s: Group invitation count for the current user
en: Groups %s
nb_NO: Grupper %s

[ctx: Group screen nav with counter]
note: translators: %s: Group count for the current user
en: Groups %s
nb_NO: Grupper %s

[ctx: group settings on notification settings page]
en: Your request to join a group has been approved or denied
nb_NO: Din medlemsforespørsel til gruppen har blitt godkjent eller avslått

en: You may not register a group type with this name.
nb_NO: Du kan ikke registrere en gruppetype med dette navnet.

en: Group type already exists.
nb_NO: Gruppetypen finnes allerede.

note: translators: accessibility text
en: Select group type
nb_NO: Velg gruppetype

en: No group found with this ID.
nb_NO: Ingen gruppe funnet med denne ID.

[ctx: groups admin edit screen]
en: Group Type
nb_NO: Gruppetype

[ctx: My Account Friends menu sub nav]
note: translators: %s: Pending friend request count for the current user
en: Pending Requests %s
nb_NO: Ventende forespørsel %s

[ctx: My Account Friends menu]
note: translators: %s: Pending friend request count for the current user
en: Friends %s
nb_NO: Kontakter %s

note: translators: %s: Friend count for the current user
en: Friends %s
nb_NO: Kontakter %s

en: These globals should not be used directly and are deprecated. Please use the BuddyPress nav functions instead.
nb_NO: Disse globale søkene skal ikke benyttes direkte og er utdaterte. Bruk istedet BuddyPress navigeringsfunksjoner.

en: The bp_nav and bp_options_nav globals should not be used directly and are deprecated. Please use the BuddyPress nav functions instead.
nb_NO: De globale bp_nav and bp_options_nav skal ikke brukes direkte og er utdaterte. Bruk istedet BuddyPress navigeringsfunksjoner.

[ctx: Email post type]
en: Situations
nb_NO: Plassering

[ctx: Comment blacklist]
en: You have posted an inappropriate word.
nb_NO: Du har postet et upassende ord.

[ctx: Comment moderation]
en: You have posted an inappropriate word.
nb_NO: Du har postet et upassende ord.

en: You have posted too many links
nb_NO: Du har postet for mange linker

en: It looks like you have more sites to record. Resume recording by checking the "Repopulate site tracking records" option.
nb_NO: Det ser ut til at du har flere nettsteder å registrere. Fortsett registreringen ved å sjekke valget "Repopulate site tracking records".

note: Translators: %s is the comma separated list of components needing a directory page.
en: The following active BuddyPress Components do not have associated WordPress Pages: %s.
nb_NO: Følgende aktive BuddyPress komponenter er ikke tilknyttet WordPress sidene: %s.

note: translators: %s: Site count for the current user
en: Sites %s
nb_NO: Nettsteder %s

note: translators: 1: Login URL, 2: User name
en: <a href="%1$s">Log in</a> as "%2$s" using your existing password.
nb_NO: <a href="%1$s">Logg inn</a> som "%2$s" bruker ditt eksisterende passord.

note: translators: %s: the link of the new site
en: %s is your new site.
nb_NO: %s er din nye nettside.

en: Embedded Activity Item
nb_NO: Linket artikkel

[ctx: Toolbar Mention logged in user]
note: translators: %s: Unread mention count for the current user
en: Mentions %s
nb_NO: Omtaler %s

note: translators: 1: the user display name
en: %1$s replied to one of your activity comments
nb_NO: %1$s svarte på en av dine kommentarer til aktivitet

note: translators: 1: the number of activity comment replies
en: You have %1$d new comment replies
nb_NO: Du har %1$d nye kommentarbesvarelser

en: New Activity comment reply
nb_NO: Ny besvarelse på en aktivitetskommentar

note: translators: 1: the user display name
en: %1$s commented on one of your updates
nb_NO: %1$s kommenterte på en av dine oppdateringer

note: translators: 1: the number of activity replies
en: You have %1$d new replies
nb_NO: Du har %1$d nye svar

en: New Activity reply
nb_NO: Ny aktivitetsbesvarelse

en: Your browser does not support HTML5 audio
nb_NO: Din nettleser støtter ikke HTML5 lyd

en: Your browser does not support HTML5 video
nb_NO: Din nettleser støtter ikke HTML5 video

note: translators: %s: oEmbed provider.
en: View on %s
nb_NO: Vises på %s

note: translators: 1: oEmbed author. 2: oEmbed provider. eg. By BuddyPress on YouTube.
en: By %1$s on %2$s
nb_NO: En %1$s av %2$s

en: Edit Activity
nb_NO: Rediger aktivitet

note: translators: accessibility text
en: Edit activity content
nb_NO: Rediger aktivitetsinnhold

note: translators: accessibility text
en: Edit activity action
nb_NO: Rediger aktivitetsprosessen

[ctx: Post Type generic comments activity front filter]
en: Item comments
nb_NO: Kommentarer til innlegg

en: Enabled
nb_NO: Aktivert

note: translators: accessibility text
en: Autolink status for this field
nb_NO: Autolink-status for dette felt

en: On user profiles, link this field to a search of the Members directory, using the field value as a search term.
nb_NO: I brukerprofiler, knytt dette feltet til et søk i medlemskatalogen, ved å bruke innholdet i feltet som søkeuttrykk.

en: Autolink
nb_NO: Automatisk link

[ctx: email]
en: unsubscribe
nb_NO: avbestill

en: Message was not sent. Please try again.
nb_NO: Meldingen ble ikke sendt. Vennligst prøv igjen.

note: translators: accessibility text
en: Pending users list
nb_NO: Liste over ventende brukere

note: translators: accessibility text
en: Pending users list navigation
nb_NO: Navigering i liste over ventende brukere

note: translators: accessibility text
en: Filter users list
nb_NO: Filtrer brukerliste

note: translators: accessibility text
en: Filter groups list
nb_NO: Filtrer gruppelister

note: translators: accessibility text
en: Groups list
nb_NO: Gruppelister

note: translators: accessibility text
en: Groups list navigation
nb_NO: Navigering i gruppeliste

[ctx: email post type description]
en: BuddyPress emails
nb_NO: BuddyPress e-poster

[ctx: email menu label]
en: Customize
nb_NO: Tilpass

[ctx: screen heading]
en: Emails
nb_NO: E-poster

en: BuddyPress Options
nb_NO: BuddyPress valgmuligheter

[ctx: recipient salutation]
note: translators: %s: the email token for the recipient name
en: Hi %s,
nb_NO: Hei %s,

[ctx: email type taxonomy description]
en: BuddyPress email types
nb_NO: BuddyPress e-post typer

[ctx: email type taxonomy label]
en: View Email Situation
nb_NO: Vis e-post status

[ctx: email type taxonomy label]
en: Update Email Situation
nb_NO: Oppdater e-post status

[ctx: email type taxonomy singular name]
en: Email
nb_NO: E-post

[ctx: email type taxonomy label]
en: Search Emails
nb_NO: Søk etter e-post

[ctx: email type taxonomy label]
en: Popular Email Situation
nb_NO: Populære e-post statuser

[ctx: email type taxonomy label]
en: No email situations
nb_NO: Ingen e-post statuser

[ctx: email type taxonomy label]
en: No email situations found.
nb_NO: Ingen e-post statuser funnet

[ctx: email type taxonomy label]
en: New email situation name
nb_NO: Nytt statusnavn e-post

[ctx: email type taxonomy name]
en: Situation
nb_NO: Status

[ctx: email type taxonomy label]
en: Situations
nb_NO: Statuser

[ctx: email type taxonomy label]
en: Email list navigation
nb_NO: Navigering i e-post liste

[ctx: email type taxonomy label]
en: Email list
nb_NO: E-postliste

[ctx: email type taxonomy label]
en: Edit Email Situations
nb_NO: Rediger e-post sammenhenger

[ctx: email type taxonomy label]
en: All Email Situations
nb_NO: Alle e-post statuser

[ctx: email type taxonomy label]
en: New Email Situation
nb_NO: Ny e-poststatus

[ctx: email post type label]
en: View Email
nb_NO: Vis e-post

[ctx: email post type label]
en: Uploaded to this email
nb_NO: Lastet opp til denne e-post

[ctx: email post type singular name]
en: Email
nb_NO: E-post

[ctx: email post type label]
en: Search Emails
nb_NO: Søk i e-post

[ctx: email post type label]
en: No emails found in Trash
nb_NO: Ingen e-poster funnet i søppelpost

[ctx: email post type label]
en: No emails found
nb_NO: Ingen e-post funnet

[ctx: email post type label]
en: New Email
nb_NO: Ny e-post

[ctx: email post type label]
en: BuddyPress Emails
nb_NO: BuddyPress e-post

[ctx: email post type name]
en: Emails
nb_NO: E-poster

[ctx: email post type label]
en: Email list navigation
nb_NO: E-postliste navigering

[ctx: email post type label]
en: Email list
nb_NO: E-post liste

[ctx: email post type label]
en: Filter email list
nb_NO: Filtrer e-post liste

[ctx: email post type label]
en: Edit Email
nb_NO: Rediger e-post

[ctx: email post type label]
en: All Emails
nb_NO: Alle e-poster

[ctx: email post type label]
en: Add a New Email
nb_NO: Legg til ny e-post

[ctx: email post type label]
en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Footer text
nb_NO: Bunntekst

en: Change the email footer here
nb_NO: Endre e-postens bunntekst her

en: Background color
nb_NO: Bakgrunnsfarge

en: Text size
nb_NO: Skriftstørrelse

en: Text color
nb_NO: Tekst farge

en: Highlight color
nb_NO: Fremhev farger

en: Applied to links and other decorative areas.
nb_NO: Gjelder for linker og andre områder.

en: Header background color
nb_NO: Bakgrunnsfarge topptekst

en: Email background color
nb_NO: E-postens bakgrunnsfarge

[ctx: email]
en: Footer
nb_NO: Bunntekst

[ctx: email]
en: Body
nb_NO: Meldingstekst

[ctx: email]
en: Header
nb_NO: Topptekst

[ctx: screen heading]
en: BuddyPress Emails
nb_NO: E-poster fra BuddyPress

en: Customize the appearance of emails sent by BuddyPress.
nb_NO: Tilpass utseendet av e-poster sendt med BuddyPress.

en: Emails have been successfully reinstalled.
nb_NO: Reinstalleringen av e-poster var vellykket.

en: Reinstall emails (delete and restore from defaults).
nb_NO: Installer e-poster på nytt (slett og gjenopprett fra standard-instillinger).

en: Repopulate site tracking records.
nb_NO: Oppdater registeret for sidesporinger på nytt.

en: Repair total groups count for each member.
nb_NO: Reparerer telling av grupper for hvert medlem.

en: Repair total friends count for each member.
nb_NO: Utbedre opptellingen av alle kontakter for alle medlemmer.

en: Repair total members count.
nb_NO: Utbedre opptellingen av alle medlemmer.

en: Repair tools
nb_NO: Utbedringsverktøy

en: BuddyPress keeps track of various relationships between members, groups, and activity items. Occasionally these relationships become out of sync, most often after an import, update, or migration.
nb_NO: BuddyPress holder orden på ulike relasjoner mellom medlemmer, grupper og aktivitetsinnlegg. Av og til blir disse relasjonene usynkrone, oftest etter en import, oppdatering eller migrasjon.

en: Recipient had requested to join a group, which was rejected.
nb_NO: Mottakeren hadde forespurt om deltakelse i en gruppe. Dette ble avvist.

en: Recipient had requested to join a group, which was accepted.
nb_NO: Mottaker har sendt forespørsel om deltakelse i en gruppe, dette ble godtatt.

en: Recipient has changed their email address.
nb_NO: Mottakeren har endret sin e-postadresse.

en: Recipient has received a private message.
nb_NO: Mottakeren har mottatt en internmelding.

en: A member has requested permission to join a group.
nb_NO: Et medlem har sendt forespørsel om deltakelse i en gruppe.

en: Recipient's status within a group has changed.
nb_NO: Mottakerens gruppestatus ble endret.

en: A member has sent a group invitation to the recipient.
nb_NO: Et medlem har sendt en gruppe-invitasjon til mottakeren.

en: A group's details were updated.
nb_NO: En gruppes detaljer ble oppdatert.

en: Recipient has had a friend request accepted by a member.
nb_NO: Mottakeren har fått en kontaktforespørsel akseptert av et medlem.

en: A member has sent a friend request to the recipient.
nb_NO: Et medlem har sendt en kontaktforespørsel til mottakeren.

en: Recipient has registered for an account and site.
nb_NO: Mottakeren har registrert en konto og nettside.

en: Recipient has registered for an account.
nb_NO: Mottakeren har registrert en konto.

en: Recipient was mentioned in a group activity update.
nb_NO: Mottakeren ble nevnt i en gruppe oppdatering.

en: Recipient was mentioned in an activity update.
nb_NO: Mottakeren ble nevnt i en aktivitetsoppdatering.

en: A member has replied to a comment on an activity update that the recipient posted.
nb_NO: Et medlem har svart på en kommentar på en aktivitetsoppdatering som mottakeren la ut.

en: A member has replied to an activity update that the recipient posted.
nb_NO: Et medlem har svart på en aktivitetsoppdatering som mottakeren la ut.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Your membership request for the group "{{group.name}}" has been rejected.
    
    To request membership again, visit: {{{group.url}}}
nb_NO: Din medlemsforespørsel til gruppen "{{group.name}}" ble avvist.
    
    For ny forespørsel om medlemskap, gå til: {{{group.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Your membership request for the group &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; has been rejected.
nb_NO: Din forespørsel om medlemskap i gruppen &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; ble avvist.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] Membership request for group "{{group.name}}" rejected
nb_NO: [{{{site.name}}}] Medlemskapsforespørselen til gruppen "{{group.name}}" ble avvist

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Your membership request for the group "{{group.name}}" has been accepted.
    
    To view the group, visit: {{{group.url}}}
nb_NO: Din medlemsforespørsel til gruppen "{{group.name}}" ble godtatt.
    
    For å se gruppen, gå til: {{{group.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Your membership request for the group &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; has been accepted.
nb_NO: Din forespørsel om medlemskap til gruppen &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; ble godtatt.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] Membership request for group "{{group.name}}" accepted
nb_NO: [{{{site.name}}}] Medlemsforespørselen til gruppen "{{group.name}}" ble godtatt

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: You recently changed the email address associated with your account on {{site.name}} to {{user.email}}. If this is correct, go to the following link to confirm the change: {{{verify.url}}}
    
    Otherwise, you can safely ignore and delete this email if you have changed your mind, or if you think you have received this email in error.
nb_NO: Du har nylig endret e-post adressen tilknyttet din konto på {{site.name}} til {{user.email}}. Dersom dette er korrekt, gå til følgende link for å bekrefte endringen: {{{verify.url}}}
    
    Alternativt kan du trygt ignorere og slette denne e-post dersom du har ombestemt deg, eller dersom du tror du har mottatt denne e-post ved en feil.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: You recently changed the email address associated with your account on {{site.name}} to {{user.email}}. If this is correct, <a href="{{{verify.url}}}">go here to confirm the change</a>.
    
    Otherwise, you can safely ignore and delete this email if you have changed your mind, or if you think you have received this email in error.
nb_NO: Du har nylig endret e-post adressen tilknyttet din konto på {{site.name}} til {{user.email}}. Dersom dette er korrekt, <a href="{{{verify.url}}}">gå hit for å bekrefte endringen</a>.
    
    Eller, du kan trygt ignorer og slett denne e-post dersom du har ombestemt deg, eller dersom du tror du har mottatt denne e-post ved en feil.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] Verify your new email address
nb_NO: [{{{site.name}}}] Bekreft din nye e-post adresse

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{sender.name}} sent you a new message: "{{usersubject}}"
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{message.url}}}
nb_NO: {{sender.name}} sendte deg en ny melding: "{{usersubject}}"
    
    "{{usermessage}}"
    
    Gå til samtalen for å svare eller følg med på diskusjonen: {{{message.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{sender.name}} sent you a new message: &quot;{{usersubject}}&quot;
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{message.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
nb_NO: {{sender.name}} har sendt deg en ny melding: &quot;{{usersubject}}&quot;
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{message.url}}}">Gå til samtalen</a> for å svare eller følg med på diskusjonen.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] New message from {{sender.name}}
nb_NO: [{{{site.name}}}] Ny melding fra {{sender.name}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{requesting-user.name}} wants to join the group "{{group.name}}". As you are the administrator of this group, you must either accept or reject the membership request.
    
    To manage this and all other pending requests, visit: {{{group-requests.url}}}
    
    To view {{requesting-user.name}}'s profile, visit: {{{profile.url}}}
nb_NO: {{requesting-user.name}} ønsker å bli medlem av gruppen "{{group.name}}". Som administrator av gruppen må du enten akseptere eller avvise medlemsforespørselen.
    
    For å administrere denne og alle andre ventende forespørsler, gå til: {{{group-requests.url}}}
    
    For å vise {{requesting-user.name}}'s profil, gå til: {{{profile.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: <a href="{{{profile.url}}}">{{requesting-user.name}}</a> wants to join the group &quot;{{group.name}}&quot;.
     {{request.message}}
     As you are an administrator of this group, you must either accept or reject the membership request.
    
    <a href="{{{group-requests.url}}}">Go here to manage this</a> and all other pending requests.
nb_NO: <a href="{{{profile.url}}}">{{requesting-user.name}}</a> ønsker å bli medlem av gruppen &quot;{{group.name}}&quot;. 
    {{request.message}}
    Som administrator av gruppen må du enten akseptere eller avvise medlemsforespørselen.
    
    <a href="{{{group-requests.url}}}">Gå hit for å administrere denne</a> og alle andre ventende forespørsler.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] Membership request for group: {{group.name}}
nb_NO: [{{{site.name}}}] Forespørsel om medlemskap i gruppen: {{group.name}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: You have been promoted to {{promoted_to}} in the group: "{{group.name}}".
    
    To visit the group, go to: {{{group.url}}}
nb_NO: Du har blitt forfremmet til {{promoted_to}} i gruppen: "{{group.name}}".
    
    For å se gruppen, gå til: {{{group.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: You have been promoted to <b>{{promoted_to}}</b> in the group &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot;.
nb_NO: Du har blitt forfremmet til <b>{{promoted_to}}</b> i gruppen &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot;.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] You have been promoted in the group: "{{group.name}}"
nb_NO: [{{{site.name}}}] Du har blitt forfremmet i gruppen: "{{group.name}}"

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{inviter.name}} has invited you to join the group: "{{group.name}}".
    
    To accept your invitation, visit: {{{invites.url}}}
    
    To learn more about the group, visit: {{{group.url}}}.
    To view {{inviter.name}}'s profile, visit: {{{inviter.url}}}
nb_NO: {{inviter.name}} har invitert deg til å bli medlem av gruppen: "{{group.name}}".
    
    For å akseptere invitasjonen, gå til: {{{invites.url}}}
    
    For å lære mer om gruppen, gå til {{{group.url}}}.
    For å vise {{inviter.name}}'s profil, gå til: {{{inviter.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: <a href="{{{inviter.url}}}">{{inviter.name}}</a> has invited you to join the group: &quot;{{group.name}}&quot;.
    {{invite.message}}
    <a href="{{{invites.url}}}">Go here to accept your invitation</a> or <a href="{{{group.url}}}">visit the group</a> to learn more.
nb_NO: <a href="{{{inviter.url}}}">{{inviter.name}}</a> har invitert deg til å bli medlem av gruppen: &quot;{{group.name}}&quot;.
    {{request.message}}
    <a href="{{{invites.url}}}">Gå hit for å aksepter invitasjonen</a> eller <a href="{{{group.url}}}">se på gruppen</a> for å lære mer.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] You have an invitation to the group: "{{group.name}}"
nb_NO: [{{{site.name}}}] Du har en invitasjon til gruppen: "{{group.name}}"

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Group details for the group "{{group.name}}" were updated:
    
    {{changed_text}}
    
    To view the group, visit: {{{group.url}}}
nb_NO: Gruppedetaljer for gruppen "{{group.name}}" ble oppdatert:
    
    {{changed_text}}
    
    For å vise gruppen, gå til: {{{group.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Group details for the group &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; were updated:
    <blockquote>{{changed_text}}</blockquote>
nb_NO: Gruppedetaljer &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; ble oppdatert:
    <blockquote>{{changed_text}}</blockquote>

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] Group details updated
nb_NO: [{{{site.name}}}] Gruppe detaljer er oppdatert

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{friend.name}} accepted your friend request.
    
    To learn more about them, visit their profile: {{{friendship.url}}}
nb_NO: {{friend.name}} aksepterte din kontaktforespørsel.
    
    For å lære mer om de, gå til deres profil: {{{friendship.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: <a href="{{{friendship.url}}}">{{friend.name}}</a> accepted your friend request.
nb_NO: <a href="{{{friendship.url}}}">{{friend.name}}</a> aksepterte din kontaktforespørsel.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] {{friend.name}} accepted your friendship request
nb_NO: [{{{site.name}}}] {{friend.name}} godtok din kontaktforespørsel

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{initiator.name}} wants to add you as a friend.
    
    To accept this request and manage all of your pending requests, visit: {{{friend-requests.url}}}
    
    To view {{initiator.name}}'s profile, visit: {{{initiator.url}}}
nb_NO: {{initiator.name}} ønsker å legge deg til som kontakt.
    
    For å akseptere forespørselen samt administrere alle dine ventende forespørsler, gå til: {{{friend-requests.url}}}
    
    For å vise {{initiator.name}}'s profil, gå til: {{{initiator.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: <a href="{{{initiator.url}}}">{{initiator.name}}</a> wants to add you as a friend.
    
    To accept this request and manage all of your pending requests, visit: <a href="{{{friend-requests.url}}}">{{{friend-requests.url}}}</a>
nb_NO: <a href="{{{initiator.url}}}">{{initiator.name}}</a> ønsker å legge deg til som kontakt.
    
    For å akseptere forespørselen samt administrere alle dine ventende forespørsler, gå til: <a href="{{{friend-requests.url}}}">{{{friend-requests.url}}}</a>

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] New friendship request from {{initiator.name}}
nb_NO: [{{{site.name}}}] Ny kontaktforespørsel fra {{initiator.name}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Thanks for registering!
    
    To complete the activation of your account and site, go to the following link: {{{activate-site.url}}}
    
    After you activate, you can visit your site at {{{user-site.url}}}.
nb_NO: Takk for registreringen!
    
    For å fullføre aktiveringen av din konto og side, gå til følgende link: {{{activate-site.url}}}
    
    Etter aktiveringen kan du gå til nettsiden på  {{{user-site.url}}}.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: Thanks for registering!
    
    To complete the activation of your account and site, go to the following link: <a href="{{{activate-site.url}}}">{{{activate-site.url}}}</a>.
    
    After you activate, you can visit your site at <a href="{{{user-site.url}}}">{{{user-site.url}}}</a>.
nb_NO: Takk for registreringen!
    
    For å fullføre aktiveringen av din konto og side, gå til følgende link: <a href="{{{activate-site.url}}}">{{{activate-site.url}}}</a>.
    
    Etter aktiveringen kan du gå til nettsiden på <a href="{{{user-site.url}}}">{{{user-site.url}}}</a>.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] Activate {{{user-site.url}}}
nb_NO: [{{{site.name}}}] Aktiver {{{user-site.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] Activate your account
nb_NO: [{{{site.name}}}] Aktiverer din konto

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{poster.name}} mentioned you in the group "{{group.name}}":
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{mentioned.url}}}
nb_NO: {{poster.name}} nevnte deg i gruppen "{{group.name}}":
    
    "{{usermessage}}"
    
    Gå til samtalen for å svare eller følg med på diskusjonen: {{{mentioned.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{poster.name}} mentioned you in the group "{{group.name}}":
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{mentioned.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
nb_NO: {{poster.name}} nevnte deg i gruppen "{{group.name}}":
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{mentioned.url}}}">Gå til samtalen</a> for å svare eller følg med på diskusjonen.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} mentioned you in an update
nb_NO: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} nevnte deg i en oppdatering

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{poster.name}} mentioned you in a status update:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{mentioned.url}}}
nb_NO: {{poster.name}} nevnte deg i en statusoppdatering:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Gå til samtalen for å svare eller følg med på diskusjonen: {{{mentioned.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{poster.name}} mentioned you in a status update:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{mentioned.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
nb_NO: {{poster.name}} nevnte deg i en statusoppdatering:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{mentioned.url}}}">Gå til samtalen</a> for å svare eller følg med på diskusjonen.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} mentioned you in a status update
nb_NO: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} nevnte deg i en statusoppdatering

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{poster.name}} replied to one of your comments:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{thread.url}}}
nb_NO: {{poster.name}} svarte på en av dine kommentarer:
     
    
    "{{usermessage}}" 
     
    
    Gå til samtalen for å svare eller følg med på diskusjonen: {{{thread.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{poster.name}} replied to one of your comments:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{thread.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
nb_NO: {{poster.name}} svarte på en av dine kommentarer:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{thread.url}}}">Gå til samtalen</a> for å svare eller følg med på diskusjonen.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} replied to one of your comments
nb_NO: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} svarte på en av dine kommentarer

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{poster.name}} replied to one of your updates:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{thread.url}}}
nb_NO: {{poster.name}} svarte på en av dine oppdateringer:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Gå til samtalen for å svare eller følg med på diskusjonen: {{{thread.url}}}

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: {{poster.name}} replied to one of your updates:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{thread.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
nb_NO: {{poster.name}} svarte på en av dine oppdateringer:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{thread.url}}}">Gå til samtalen</a> for å svare eller følg med på diskusjonen.

note: translators: do not remove {} brackets or translate its contents.
en: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} replied to one of your updates
nb_NO: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} svarte på en av dine opptateringer

en: Most email clients support HTML email. However, some people prefer to receive plain text email. Enter a plain text alternative version of your email here.
nb_NO: De fleste e-postklienter støtter HTML e-post. Men endel foretrekker å motta e-post som ren tekst. Skriv inn en ren tekstversjon av din e-post her.

note: translators: accessibility text
en: Plain text email content
nb_NO: Rent tekstinnhold i e-post

en: Choose when this email will be sent.
nb_NO: Velg når denne e-post ønskes sendt.

note: Translators: %s is the url to the BuddyPress codex page about BP Email tokens.
en: Phrases wrapped in braces <code>{{ }}</code> are email tokens. <a href="%s">Learn about tokens on the BuddyPress Codex</a>.
nb_NO: Uttrykket viklet inn i seler <code>{{ }}</code> er epost koder. <a href="%s">Lær om koder på BuddyPress kodex</a>.

note: translators: accessibility text
en: Select %s
nb_NO: Velg %s

note: translators: accessibility text
en: Components list
nb_NO: Komponentsliste

note: translators: accessibility text
en: Filter components list
nb_NO: Filtrer komponentslisten

note: translators: %s: activity date and time
en: Submitted on %s
nb_NO: Fremlagt på %s

note: translators: accessibility text
en: Filter activities list
nb_NO: Filtrer aktivitetsliste

note: translators: accessibility text
en: Activities list
nb_NO: Aktivitetsliste

[ctx: Post Type generic comments activity admin filter]
en: New item comment posted
nb_NO: Ny kommentar til et innlegg er publisert

note: translators: accessibility text
en: Activity list navigation
nb_NO: Navigering i aktivitetsliste

en: Unavailable to all members.
nb_NO: Utilgjengelig for alle medlemmer.

en: This field should be available to:
nb_NO: Dette feltet burde være tilgjengelig for:

en: Member Types
nb_NO: medlemstyper

note: translators: accessibility text
en: Add description
nb_NO: Legg til beskrivelse

en: (Unavailable to all members)
nb_NO: (Utilgjengelig for alle medlemmer)

note: translators: %s: comma separated list of member types
en: (Member types: %s)
nb_NO: Medlemstype: %s

en: Users with no member type
nb_NO: Brukere som ikke er angitt med medlemstype

note: translators: accessibility text
en: Add an option
nb_NO: Legg til et valg

note: translators: accessibility text
en: Textbox
nb_NO: Tekstboks

note: translators: accessibility text
en: Number field
nb_NO: Nummerfelt

note: translators: accessibility text
en: Select visibility
nb_NO: Velg synlighet

[ctx: My Account Profile sub nav]
en: Change Cover Image
nb_NO: Endre bildet

[ctx: Profile header sub menu]
en: Change Cover Image
nb_NO: Endre bildet

note: translators: %s: user profile link
en: %s's profile was updated
nb_NO: %s's profil ble oppdatert

en: Your Cover Image will be used to customize the header of your profile.
nb_NO: Ditt forsidebilde vil bli brukt øverst på din profil.

note: translators: accessibility text
en: Select this notification
nb_NO: Velg dette varselet

note: translators: accessibility text
en: Reply to Message
nb_NO: Svar på melding

note: translators: accessibility text
en: Select this message
nb_NO: Velg denne meldingen

note: translators: %s: level of visibility
en: This field can be seen by: %s
nb_NO: Dette feltet kan bli sett av: %s

en: Change Cover Image
nb_NO: Endre bildet

note: translators: %s: all groups count
en: All Groups %s
nb_NO: Alle grupper %s

en: The Cover Image will be used to customize the header of your group.
nb_NO: Forsidebildet vil bli brukt på din gruppeside.

note: translators: accessibility text
en: Select an image
nb_NO: Velg et bilde

note: translators: %s: current user blogs count
en: My Sites %s
nb_NO: Mine Sider %s

note: translators: %s: all blogs count
en: All Sites %s
nb_NO: Alle Sider %s

en: Delete Group Cover Image
nb_NO: Slett gruppeside-bilde

en: If you'd like to remove the existing group cover image but not upload a new one, please use the delete group cover image button.
nb_NO: Hvis du ønsker å fjerne gruppens eksisterende bakgrunnsbilde, men ikke laste inn et nytt,  vennligst bruk knappen "fjern gruppens bakgrunnsbilde".

en: Delete My Cover Image
nb_NO: Slett mitt sidebilde

en: If you'd like to delete your current cover image but not upload a new one, please use the delete Cover Image button.
nb_NO: Hvis du ønsker å slette gjeldende sidebilde, men ikke laste opp et nytt, velg knappen "Slett sidebilde".

note: translators: accessibility text
en: Post what's new
nb_NO: Publisér et innlegg

note: translators: %s: number of favorites
en: My Favorites %s
nb_NO: Mine favoritter %s

note: translators: %s: current user groups count
en: My Groups %s
nb_NO: Mine grupper %s

note: translators: %s: number of friends
en: My Friends %s
nb_NO: Mine kontakter (%s)

note: translators: %s: number of members
en: All Members %s
nb_NO: Alle medlemmer %s

note: translators: accessibility text
en: Comment
nb_NO: Kommentar

note: translators: %s: number of activity comments
en: Comment %s
nb_NO: Kommentar %s

en: Message could not be sent because you have entered an invalid username. Please try again.
nb_NO: Meldingen kunne ikke sendes fordi du har skrevet inn et ugyldig brukernavn. Vennligst prøv igjen.

en: Message could not be sent. Please enter a recipient.
nb_NO: Din melding kunne ikke sendes. Vennligst legg inn en mottaker.

en: Your message was not sent. Please use a valid sender.
nb_NO: Din melding ble ikke sendt. Vennligst bruk en gyldig avsender.

en: Notice deleted successfully.
nb_NO: Notat fjernet

en: Notice activated successfully.
nb_NO: Notatet ble aktivert!

en: Notice deactivated successfully.
nb_NO: Deaktivering av notat ble utført.

en: Message successfully sent.
nb_NO: Melding ble sendt.

en: Notice was not created. Please try again.
nb_NO: Meldingen ble ikke lagret. Vennligst prøv igjen.

en: Notice successfully created.
nb_NO: Notat ble lagret.

en: Your message was not sent. Please enter some content.
nb_NO: Din melding ble ikke sendt. Vennligst skriv noe i meldingsfeltet.

en: Your message was not sent. Please enter a subject line.
nb_NO: Din melding ble ikke sendt. Vennligst skriv inn et navn på emnefeltet.

en: You may not register a member type with this name.
nb_NO: Det anbefales at du ikke registrerer et medlem under dette navnet.

en: Edit Cover Image
nb_NO: Endre forsidebilde

note: translators: accessibility text
en: Select member type
nb_NO: Velg medlemstype

note: translators: %s: registration date
en: Registered on: %s
nb_NO: Registrert på: %s

en: Group photo
nb_NO: Gruppebilde

note: translators: accessibility text
en: Cover Image
nb_NO: Forsidebilde

[ctx: My Group screen nav]
note: translators: %s: total member count
en: Members %s
nb_NO: Medlemmer %s

[ctx: My Group screen nav]
en: Activity
nb_NO: Aktivitet

[ctx: Group screen nav]
en: Cover Image
nb_NO: Forsidebilde

note: translators: accessibility text
en: Select group role for member
nb_NO: Velg grupperolle for medlem

note: translators: accessibility text
en: Add new members
nb_NO: Legg til nye medlemmer

note: translators: accessibility text
en: Group Description
nb_NO: Gruppebeskrivelse

note: translators: accessibility text
en: Group Name
nb_NO: Gruppenavn

en: The group cover image was deleted successfully!
nb_NO: Forsidebildet til gruppen ble slettet!

en: There was a problem deleting the group cover image. Please try again.
nb_NO: Det oppstod et problem ved sletting av gruppens profilbilde. Vennligst prøv igjen.

en: The group cover image was uploaded successfully.
nb_NO: Forsidebilde for din gruppe ble lastet opp!

en: Your cover image was deleted successfully!
nb_NO: Ditt forsidebilde ble slettet!

en: There was a problem deleting your cover image. Please try again.
nb_NO: Det oppstod et problem ved sletting av ditt profilbilde. Vennligst prøv igjen.

en: Your new cover image was uploaded successfully.
nb_NO: Ditt nye profilbilde ble lastet opp.

en: There was a problem uploading the cover image.
nb_NO: Det oppstod et problem med opplastingen av forsidebildet.

note: translators: 1: the advised width size in pixels. 2: the advised height size in pixels.
en: For better results, make sure to upload an image that is larger than %1$spx wide, and %2$spx tall.
nb_NO: For bedre resultater, sørg for å laste opp et bilde som er større enn %1$spx bredt, og %2$spx høyt.

en: Group Cover Image Uploads
nb_NO: Last opp gruppeforsidebilde

en: Cover Image Uploads
nb_NO: Last opp forsidebilde

en: Allow customizable cover images for groups
nb_NO: Tillat egne forsidebilder for grupper

en: Allow registered members to upload cover images
nb_NO: Tillat at registrerte medlemmer kan laste opp sidebilder

en: Note: Any fields in the first group will appear on the signup page.
nb_NO: Notat: Alle felt i den første gruppen vil fremkomme på registreringssiden.

en: No activity found with this ID.
nb_NO: Det er ikke funnet aktivitet knyttet til denne ID'en.

note: translators: accessibility text
en: Filter by activity type
nb_NO: Filtrer etter aktivitetstype

en: Your users will distinguish themselves through their profile page. Create relevant profile fields that will show on each users profile.
nb_NO: Dine brukere vil få egne profilsider. Lag relevante profilfelter som vil vises på hver brukers profilside.

note: translators: %s: the date the activity was submitted on
en: Submitted on: %s
nb_NO: Sendt inn: %s

en: Go back and try again.
nb_NO: Gå tilbake og prøv på nytt.

note: translators: accessibility text
en: Select activity type
nb_NO: Velg type aktivitet

note: translators: accessibility text
en: Yes, send email
nb_NO: Ja, send e-posten

note: translators: accessibility text
en: No, do not send email
nb_NO: Nei, ikke send e-posten

[ctx: customizer menu section title]
en: BuddyPress (logged-out)
nb_NO: Buddypress (avlogget)

[ctx: customizer menu section title]
en: BuddyPress (logged-in)
nb_NO: BuddyPress (innlogget)

[ctx: customizer menu type label]
en: Custom Link
nb_NO: Tilpasset kobling

en: Search Results
nb_NO: Søkeresultater

en: Your avatar will be used on your profile and throughout the site. To change your avatar, please create an account with <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> using the same email address as you used to register with this site.
nb_NO: Din avatar vil bli brukt på din profil og gjennom hele siten. For å endre din avatar, vennligst lag en konto med <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> ved å bruke samme e-postadresse som du brukte da du registrerte her.

en: Email Notification
nb_NO: E-postvarsling

en: Profile Settings
nb_NO: Profil-innstillinger

en: <p class="serif">Read the rest of this page &rarr;</p>
nb_NO: <p class="serif">Les resten av denne siden &rarr;</p>

en: Edit this page.
nb_NO: Rediger denne siden.

en: Registering for this site is easy, just fill in the fields below and we'll get a new account set up for you in no time.
nb_NO: Det er enkelt å lage en konto. Fullfør skjemaet under, og du er aktiv før du vet ordet av det.

en: Site
nb_NO: Nettsted

en: No posts found. Try a different search?
nb_NO: Ingen poster funnet. Prøv et annet søk?

en: Please <a href="%s" title="Create an account">create an account</a> to get started.
nb_NO: Vennligst <a href="%s" title="Opprett en konto">opprett en konto</a> for å komme i gang.

en: Forum Topic Tags
nb_NO: Stikkord for forum-emne

en: Sorry, no posts matched your criteria.
nb_NO: Beklager, ingen innlegg passet til kriteriene dine.

en: Your avatar will be used on your profile and throughout the site. If there is a <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> associated with your account email we will use that, or you can upload an image from your computer.
nb_NO: Din avatar vil bli brukt på profilen din og gjennom hele siten. Om det er en <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> assosiert med din e-postadresse vil vi bruke denne, eller du kan laste opp et bilde fra din datamaskin.

en: If you'd like to delete your current avatar but not upload a new one, please use the delete avatar button.
nb_NO: Om du ønsker å slette din nåværende avatar men ikke laste opp ny, vennligst bruk "slett avatar"-knappen.

en: Delete My Avatar
nb_NO: Slett min avatar

en: Crop Your New Avatar
nb_NO: Beskjær din nye avatar

en: Delete Avatar
nb_NO: Slett avatar

en: Leave a reply
nb_NO: Legg igjen et svar

en: Next Entries &rarr;
nb_NO: Nyere innlegg &rarr;

en: &larr; Previous Entries
nb_NO: &larr; Eldre innlegg

en: Groups Directory
nb_NO: Gruppekatalog

en: Upload an image to use as an avatar for this group. The image will be shown on the main group page, and in search results.
nb_NO: Last opp et bilde som skal brukes som avatar i denne gruppen. Dette bilde vil bli vist på hovedsiden for gruppen og i søkeresultater.

en: To skip the avatar upload process, hit the "Next Step" button.
nb_NO: For å hoppe over prosessen for opplasting av avatar, klikk "Neste steg"-knappen.

en: Crop Group Avatar
nb_NO: Beskjær gruppe-avatar

en: Avatar to crop
nb_NO: Avatar å beskjære

en: Avatar preview
nb_NO: Forhåndsvisning av avatar

en: If you'd like to remove the existing avatar but not upload a new one, please use the delete avatar button.
nb_NO: Hvis du ønsker å fjerne eksisterende avatar men ikke laste opp ny, vennligst bruk slett avatar knappen.

en: Crop Avatar
nb_NO: Beskjær avatar

[ctx: Home page banner link title]
en: Home
nb_NO: Hjem

en: Search for:
nb_NO: Søk etter:

[ctx: Sticky post]
en: Featured
nb_NO: Anbefalt

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
nb_NO: Beklager, men du ser etter noe som ikke finnes her.

en: Links
nb_NO: Lenker

en: Members Directory
nb_NO: Medlemskatalog

en: 1 member | %d members
nb_NO[0]: 1 medlem
nb_NO[1]: %d medlemmer

en: Change Avatar
nb_NO: Endre avatar

en: Edit this entry
nb_NO: Rediger dette innlegget.

en: Full size is %s pixels
nb_NO: Full størrelse er %s piksler

en: Link to full size image
nb_NO: Lenke til bilde i full størrelse

en: Sorry, no attachments matched your criteria.
nb_NO: Beklager, ingen vedlegg passet dine kriterier.

en: Password Protected
nb_NO: Passordbeskyttet

en: 1 response to %2$s | %1$s responses to %2$s
nb_NO[0]: Et svar til %2$s
nb_NO[1]: %1$s svar til %2$s

en: Enter the password to view comments.
nb_NO: Skriv inn passordet for å vise kommentarer.

en: Comments are closed, but <a href="%1$s" title="Trackback URL for this post">trackbacks</a> and pingbacks are open.
nb_NO: Kommentarer er stengt, men <a href="%1$s" title="Tilbakesporing URL for dette innlegget">tilbakesporinger</a> og pingbacks er åpen.

en: Comments are closed.
nb_NO: Kommentarer er stengt.

en: 1 trackback | %d trackbacks
nb_NO[0]: 1 tilbakesporing
nb_NO[1]: %d tilbakesporinger

en: Proudly powered by <a href="%1$s">WordPress</a> and <a href="%2$s">BuddyPress</a>.
nb_NO: Stolt drevet av <a href="%1$s">WordPress</a> og <a href="%2$s">BuddyPress</a>.

en: Forums Directory
nb_NO: Forumkatalog

en: The sidebar widget area
nb_NO: Sidebar-widget-område

en: Primary Navigation
nb_NO: Primærnavigering

en: First Footer Widget Area
nb_NO: Det første footer-widget-området

en: The first footer widget area
nb_NO: Det første footer-widget-området

en: Second Footer Widget Area
nb_NO: Det andre footer-widget-området

en: The second footer widget area
nb_NO: Det andre footer-widget-området

en: Third Footer Widget Area
nb_NO: Det tredje footer-widget-området

en: Fourth Footer Widget Area
nb_NO: Det fjerde footer-widget-området

en: The third footer widget area
nb_NO: Det tredje footer-widget-området

en: The fourth footer widget area
nb_NO: Det fjerde footer-widget-området

note: translators: 1: comment author url, 2: comment author name, 3: comment permalink, 4: comment date/timestamp
en: <a href="%1$s" rel="nofollow">%2$s</a> said on <a href="%3$s"><span class="time-since">%4$s</span></a>
nb_NO: <a href="%1$s" rel="nofollow">%2$s</a> informerte på <a href="%3$s"><span class="time-since">%4$s</span></a>

en: Your comment is awaiting moderation.
nb_NO: Din kommentare venter på moderering.

en: Edit comment
nb_NO: Rediger kommentar

en: Theme activated! This theme contains <a href="%s">custom header image</a> support and <a href="%s">sidebar widgets</a>.
nb_NO: Tema aktivert! Dette tema inneholder <a href="%s">støtte for</a> tilpasset header-bilde og <a href="%s">sidebar widgets</a>.

en: You must be <a href="%1$s">logged in</a> to post a comment.
nb_NO: Du må <a href="%1$s">logge inn</a> for å kommentere.

en: You are browsing the archive for %1$s.
nb_NO: Du blar gjennom arkivet for %1$s.

en: Read the rest of this entry &rarr;
nb_NO: Les resten av dette innlegget &rarr;

en: In reply to:
nb_NO: Som svar til:

en: View Thread / Permalink
nb_NO: Vis tråd / permalenke

en: or press esc to cancel.
nb_NO: eller trykk esc for å avbryte

en: Site Activity
nb_NO: Site aktivitet

[ctx: Post written by...]
en: by %s
nb_NO: av %s

en: Permanent Link to
nb_NO: Permanent lenke til

en: %1$s <span>in %2$s</span>
nb_NO: %1$s <span>i %2$s</span>

en: Pages:
nb_NO: Sider:

en: No Comments &#187;
nb_NO: Ingen kommentarer &#187;

en: 1 Comment &#187;
nb_NO: 1 kommentar &#187;

en: % Comments &#187;
nb_NO: % kommentarer &#187;

en: Not Found
nb_NO: Ikke funnet

en: We're sorry, but we can't find the page that you're looking for. Perhaps searching will help.
nb_NO: Beklager, men vi kan ikke finne siden du ser etter. Kanskje et søk vil hjelpe?

en: There was a problem posting your update, please try again.
nb_NO: Det oppsto en feil ved posting av din oppdatering, vennligst prøv igjen.

en: There was an error posting that reply, please try again.
nb_NO: Det oppsto en feil ved mottak av svaret, vennligst prøv igjen.

note: Author of the plugin
en: The BuddyPress Community
nb_NO: BuddyPress-samfunnet

en: Field Group Description
nb_NO: Feltgruppebeskrivelse

en: Edit Field Group
nb_NO: Rediger feltgruppe

en: Please make sure you give the group a name.
nb_NO: Vennligst påse at du gir gruppen et navn.

en: Required
nb_NO: Påkrevd

en: Not Required
nb_NO: Ikke påkrevd

en: Requirement
nb_NO: Krav

en: Enforce field visibility
nb_NO: Håndhev synlighet for felt

en: Allow members to override
nb_NO: Tillat medlemmer å overstyre

[ctx: XProfile admin edit field]
en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Submit
nb_NO: Send

en: Edit Field
nb_NO: Rediger felt

note: translators: %s: field type name
en: %s require at least one option.
nb_NO: %s krever minst ett valg.

en: These field options are invalid.
nb_NO: Disse valgene er ikke gyldige

note: translators: %s: field type name
en: The profile field type %s is not registered.
nb_NO: Profilfelttypen %s er ikke registrert.

en: Profile field type is missing.
nb_NO: Type profilfelt mangler.

en: Profile field requirement is missing.
nb_NO: Påkrevd felt mangler.

en: Profile fields must have a name.
nb_NO: Profilfeltet må ha et navn.

en: Add Another Option
nb_NO: Legg til et annet valg

en: Default Value
nb_NO: Standardverdi

en: Descending
nb_NO: Synkende

en: Ascending
nb_NO: Stigende

en: Custom
nb_NO: Tilpasset

en: Sort Order:
nb_NO: Sortering:

en: Please enter options for this Field:
nb_NO: Vennligst legg inn valg for dette feltet:

[ctx: xprofile field type]
en: Text Box
nb_NO: Tekstboks

[ctx: xprofile field type]
en: Multi-line Text Area
nb_NO: Tekstområde med flere linjer

[ctx: xprofile field type]
en: Drop Down Select Box
nb_NO: Valgmuligheter i nedtrekksmenyen

[ctx: xprofile field type]
en: Radio Buttons
nb_NO: Radioknapper.

[ctx: xprofile field type]
en: Number
nb_NO: Nummer

en: Clear
nb_NO: Fjern

[ctx: xprofile field type]
en: Multi Select Box
nb_NO: Flervalgsboks

[ctx: xprofile field type]
en: Date Selector
nb_NO: Datovelger

[ctx: xprofile field type category]
en: Single Fields
nb_NO: Enkeltfelter

[ctx: xprofile field type]
en: Checkboxes
nb_NO: Kontrollbokser

[ctx: xprofile field type category]
en: Multi Fields
nb_NO: Mange felt

note: translators: %s: last activity timestamp (e.g. "active 1 hour ago")
en: Profile updated %s
nb_NO: Profilen ble oppdatert %s

en: Profile not recently updated.
nb_NO: Profilen er ikke oppdatert i det siste

en: This member's profile settings have been saved.
nb_NO: Profilinnstillingene til dette medlemmet er blitt lagret

en: Your profile settings have been saved.
nb_NO: Profilinnstillingene dine er blitt lagret

en: Changes saved.
nb_NO: Endringer ble lagret.

[ctx: My Account Settings sub nav]
en: Profile
nb_NO: Profil

[ctx: Avatar alt]
note: translators: %s: member name
en: Profile picture of %s
nb_NO: Profilbilde av %s

[ctx: Page title]
en: My Profile
nb_NO: Min profil

[ctx: My Account Profile sub nav]
en: Change Profile Photo
nb_NO: Endre profilbilde

[ctx: My Account Profile sub nav]
en: Edit
nb_NO: Rediger

[ctx: My Account Profile sub nav]
en: View
nb_NO: Vis

[ctx: My Account Profile]
en: Profile
nb_NO: Profil

[ctx: Profile settings sub nav]
en: Profile Visibility
nb_NO: Profilsynlighet

[ctx: Profile header sub menu]
en: Change Profile Photo
nb_NO: Endre profilbilde

[ctx: Profile header sub menu]
en: Edit
nb_NO: Endre

[ctx: Profile header sub menu]
en: View
nb_NO: Vis

[ctx: Profile header menu]
en: Profile
nb_NO: Profil

[ctx: Visibility level setting]
en: My Friends
nb_NO: Mine kontakter

[ctx: Visibility level setting]
en: All Members
nb_NO: Alle medlemmer

[ctx: Visibility level setting]
en: Only Me
nb_NO: Kun meg

[ctx: Visibility level setting]
en: Everyone
nb_NO: Alle

[ctx: Component page <title>]
en: Extended Profiles
nb_NO: Utvidede profiler

[ctx: members user-admin edit screen]
en: Profile Photo
nb_NO: Profilbilde

[ctx: xprofile user-admin edit screen]
en: User marked as a spammer
nb_NO: Bruker er markert som søppelpost

[ctx: xprofile field type category]
en: Other
nb_NO: Andre

en: (Sign-up)
nb_NO: (Registrering)

note: translators: %s: the field type
en: The %s was deleted successfully!
nb_NO: %s ble slettet med suksess!

note: translators: %s: the field type
en: There was an error deleting the %s. Please try again.
nb_NO: En feil oppstod ved sletting av %s. Vennligst prøv igjen.

en: option
nb_NO: valg

en: field
nb_NO: felt

en: The field was saved successfully.
nb_NO: Feltet ble lagret.

en: There was an error saving the field. Please try again.
nb_NO: Det oppstod en feil ved lagring av fil. Vennligst prøv igjen.

en: The group was deleted successfully.
nb_NO: Gruppen ble slettet.

en: The group was saved successfully.
nb_NO: Gruppen ble lagret.

en: There was an error saving the group. Please try again.
nb_NO: Det oppstod en feil ved lagring av gruppe. Vennligst prøv igjen.

en: * Fields in this group appear on the signup page.
nb_NO: * Felt i denne gruppen vises på påmeldingssiden.

en: There are no fields in this group.
nb_NO: Det er ingen felter i denne gruppen.

note: translators: accessibility text
en: Fields for "%s" Group
nb_NO: Felt for gruppen «%s»

en: Add New Field
nb_NO: Legg til nytt felt

en: (Primary)
nb_NO: (Primær)

en: Add New Field Group
nb_NO: Legg til ny feltgruppe

[ctx: Settings page header]
en: Profile Fields
nb_NO: Profilfelter

[ctx: Admin Users menu]
en: Profile Fields
nb_NO: Profilfelter

[ctx: xProfile admin page title]
en: Profile Fields
nb_NO: Profilfelter

note: translators: %s: user link
en: %s changed their profile picture
nb_NO: %s endret profilbildet sitt

en: Profile Updates
nb_NO: Profiloppdateringer

en: Updated Profile
nb_NO: Oppdaterte profil

en: Updated Profile Photos
nb_NO: Oppdaterte profilbilder

en: Member changed profile picture
nb_NO: Medlem endret profilbilde

en: There was a problem deleting messages.
nb_NO: Det oppsto en feil ved sletting av melding.

en: There was a problem marking messages as read.
nb_NO: Det oppsto en feil ved markering av melding som lest.

en: There was a problem marking messages as unread.
nb_NO: Det oppsto en fel ved markering av melding som ulest.

en: There was a problem sending that reply. Please try again.
nb_NO: Det oppsto en feil ved sending av svar, vennligst prøv igjen.

en: There was a problem closing the notice.
nb_NO: Det oppsto en feil når varslingen skulle lukkes.

en: Error leaving group
nb_NO: Feil ved utmelding fra gruppe

en: Membership Requested
nb_NO: Medlemskap forespurt

en: Error requesting membership
nb_NO: Feil ved medlemskap-forespørsel

en: Error joining group
nb_NO: Feil ved innmelding i gruppe

en: There was a problem rejecting that request. Please try again.
nb_NO: Det oppsto en feil ved avslåing av forespørsel, vennligst prøv igjen.

en: There was a problem accepting that request. Please try again.
nb_NO: Det oppsto en feil ved akseptering av forespørsel, vennligst prøv igjen.

en: Request Pending
nb_NO: Forespørsel venter

en: Friendship request could not be cancelled.
nb_NO: Kontaktforespørsel kunne ikke kanselleres.

en:  Friendship could not be requested.
nb_NO: Ikke mulig å sende kontaktforespørsel.

note: translators: %s: user link
en: %s has previously requested to join this group. Sending an invitation will automatically add the member to the group.
nb_NO: %s har tidligere sendt forespørsel om å bli medlem av denne gruppen. Utsending av invitasjon vil automatisk legge medlemmet til gruppen.

en: There was a problem when deleting. Please try again.
nb_NO: Det oppsto en feil ved sletting, vennligst prøv igjen.

en: There was a problem posting your update. Please try again.
nb_NO: Det oppstod et problem under posting av oppdateringen. Vennligst prøv igjen.

en: Your profile has unsaved changes. If you leave the page, the changes will be lost.
nb_NO: Profilen din har endringer som ikke er lagret. Dersom du forlater siden, vil endringene gå tapt.

note: translators: %s: number of activity comments
en: Show all %d comments
nb_NO: Vis alle %d kommentarer

en: Show all comments for this thread
nb_NO: Vis alle kommentarer i denne tråden

en: Show all
nb_NO: Vis alle

en: Rejected
nb_NO: Avslått

en: My Favorites
nb_NO: Mine favoritter

en: Are you sure you want to leave this group?
nb_NO: Er du sikker på at du ønsker å forlate gruppen?

en: comments
nb_NO: kommentarer

en: Accepted
nb_NO: Akseptert

en: BuddyPress Legacy
nb_NO: BuddyPress-arven

en: Visibility
nb_NO: Synlighet

en: Send an email notice when:
nb_NO: Send en e-post når:

en: Change Password <span>(leave blank for no change)</span>
nb_NO: Endre passord <span>(la dette være blankt for å ikke endre)</span>

en: Account Email
nb_NO: E-post for konto

en: Lost your password?
nb_NO: Glemt passordet?

en: Password Lost and Found
nb_NO: Finn igjen ditt passord

en: Current Password <span>(required to update email or change current password)</span>
nb_NO: Gjeldende passord <span>(Påkrevd for å oppdatere e-postadresse eller endre gjeldende passord)</span>

en: I understand the consequences.
nb_NO: Jeg forstår konsekvensene.

en: Deleting this account will delete all of the content it has created. It will be completely irrecoverable.
nb_NO: Sletting av denne kontoen vil slette alt innhold som har blitt laget av kontoen. Det vil ikke være mulig å hente tilbake.

en: Deleting your account will delete all of the content you have created. It will be completely irrecoverable.
nb_NO: Når du sletter din konto vil du slette alt innhold du har laget. Dette vil ikke være mulig å hente tilbake.

en: This user is a spammer.
nb_NO: Denne brukeren er en spammer.

note: Translators: a member's profile, e.g. "Paul's profile".
en: %s's Profile
nb_NO: Profilen til %s

en: Change
nb_NO: Endre

note: translators: %s: profile group name
en: Editing '%s' Profile Group
nb_NO: Redigerer "%s"

en: Your profile photo will be used on your profile and throughout the site. To change your profile photo, please create an account with <a href="https://gravatar.com">Gravatar</a> using the same email address as you used to register with this site.
nb_NO: Ditt profilbilde vil bli brukt på din profil på siden. For å endre ditt profilbilde, vennligst lag en konto med <a href="https://gravatar.com">Gravatar</a> der du bruker den samme epostadressen som du brukte da du registrerte deg på denne siden.

en: Crop Your New Profile Photo
nb_NO: Beskjær ditt nye profilbilde

en: Click below to select a JPG, GIF or PNG format photo from your computer and then click 'Upload Image' to proceed.
nb_NO: Klikk under for å velge et JPG, GIF eller PNG bilde på din datamaskin. Klikk deretter på 'Last opp bilde' for å fortsette.

en: Your profile photo will be used on your profile and throughout the site. If there is a <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> associated with your account email we will use that, or you can upload an image from your computer.
nb_NO: Profilbildet ditt vil bli brukt på profilen din og på hele nettstedet. Hvis det er en <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> tilknyttet e-postadressen din vil vi bruke denne, eller du kan laste opp et bilde fra datamaskinen din.

en: Change Profile Photo
nb_NO: Endre profilbilde

en: Date Received
nb_NO: Dato mottatt

en: Notification
nb_NO: Varsel

en: This member has no notifications.
nb_NO: Dette medlemmet har ingen meldinger.

en: You have no notifications.
nb_NO: Du har ingen varsler.

en: This member has no unread notifications.
nb_NO: Dette medlemmet har ingen uleste meldinger.

en: You have no unread notifications.
nb_NO: Du har ingen uleste varsler.

en: Send Reply
nb_NO: Send svar

en: Send a Reply
nb_NO: Send et svar

en: Delete conversation.
nb_NO: Slett samtale.

en: Conversation between %s and you.
nb_NO: Samtale mellom %s og deg.

note: translators: %s: message recipients count
en: Conversation between %s recipients.
nb_NO: Samtale mellom %s mottakere.

en: You are alone in this conversation.
nb_NO: Du er alene i denne samtalen.

en: Sorry, no notices were found.
nb_NO: Beklager, ingen varslinger ble funnet.

en: Delete Message
nb_NO: Slett melding

en: Sent:
nb_NO: Sendt:

en: Sorry, no messages were found.
nb_NO: Beklager, ingen meldinger ble funnet.

en: Unread
nb_NO: Uleste

en: View Message
nb_NO: Les melding

en: To:
nb_NO: Til:

en: From:
nb_NO: Fra:

en: From
nb_NO: Fra

note: translators: accessibility text
en: Select all
nb_NO: Velg alle

en: Send Message
nb_NO: Send melding

en: Message
nb_NO: Melding

en: Subject
nb_NO: Emne

en: This is a notice to all users.
nb_NO: Dette er en varsling til alle brukere.

en: Send To (Username or Friend's Name)
nb_NO: Send til (brukernavn eller kontaktens navn)

en: You have no outstanding group invites.
nb_NO: Du har ingen utestående gruppeinvitasjoner.

[ctx: Group member count]
note: translators: %s: group members count
en: %d member | %d members
nb_NO[0]: %d medlem
nb_NO[1]: %d medlemmer

en: You have no pending friendship requests.
nb_NO: Du har ingen ventende kontaktforespørsler.

en: You have successfully created your account! Please log in using the username and password you have just created.
nb_NO: Du har med suksess opprettet din konto! Vennligst logg inn ved å bruke brukernavn og passord du nettopp opprettet.

en: You have successfully created your account! To begin using this site you will need to activate your account via the email we have just sent to your address.
nb_NO: Du har opprettet en brukerkonto! For å ta den i bruk må du aktivere din konto via e-posten som ble sendt til din adresse.

en: Complete Sign Up
nb_NO: Ferdigstill registrering

en: Site Title
nb_NO: Nettstedstittel

en: Blog URL
nb_NO: Blogg URL

en: Yes, I'd like to create a new site
nb_NO: Ja, jeg vil lage et nytt nettsted

en: Blog Details
nb_NO: Bloggdetaljer

en: Who can see this field?
nb_NO: Hvem kan se dette feltet?

[ctx: Change profile field visibility level]
en: Change
nb_NO: Endre

en: This field can be seen by: <span class="current-visibility-level">%s</span>
nb_NO: Dette feltet kan bli sett via: <span class="current-visibility-level">%s</span>

en: Profile Details
nb_NO: Profildetaljer

en: Confirm Password
nb_NO: Bekreft passord

en: Choose a Password
nb_NO: Velg et passord

en: Email Address
nb_NO: E-postadresse

en: (required)
nb_NO: (påkrevd)

en: Account Details
nb_NO: Kontodetaljer

en: Registering for this site is easy. Just fill in the fields below, and we'll get a new account set up for you in no time.
nb_NO: Registrering på dette nettstedet er enkelt. Bare fyll inn feltene under, så setter vi opp din nye konto med en gang.

en: User registration is currently not allowed.
nb_NO: Brukerregistrering er for øyeblikket ikke tillatt.

en: Newest Registered
nb_NO: Sist registrerte

en: Activation Key:
nb_NO: Aktiveringsnøkkel:

en: Please provide a valid activation key.
nb_NO: Vennligst legg inn en gyldig aktiveringsnøkkel.

note: translators: %s: login url
en: Your account was activated successfully! You can now <a href="%s">log in</a> with the username and password you provided when you signed up.
nb_NO: Kontoen er nå aktivert! Du kan nå <a href="%s"> logge inn </a> med brukernavnet og passordet du oppgav da du registrerte deg.

en: Your account was activated successfully! Your account details have been sent to you in a separate email.
nb_NO: Din konto ble opprettet! Dine kontodetaljer har blitt sent til deg i en separat e-post.

en: All of your friends already belong to this group.
nb_NO: Alle dine kontakter er allerede med i denne gruppen.

en: Once you've made some friendships, you'll be able to invite those members to this group.
nb_NO: Så snart du har etablert kontakter, kan du invitere disse inn i gruppen.

en: Group invitations can only be extended to friends.
nb_NO: Gruppeinvitasjoner kan bare sendes til kontakter.

en: Send Invites
nb_NO: Send invitasjoner

en: There are no pending membership requests.
nb_NO: Det er ingen ventende medlemskapforespørsler.

en: Reject
nb_NO: Avslå

en: Accept
nb_NO: Akseptér

en: Send Request
nb_NO: Send forespørsel

en: Comments (optional)
nb_NO: Kommentarer (valgfritt)

en: You are requesting to become a member of the group '%s'.
nb_NO: Du forespør medlemskap i gruppen '%s'.

en: No members were found.
nb_NO: Ingen medlemmer ble funnet.

en: Select friends to invite.
nb_NO: Velg kontakter du vil invitere.

en: Group Mods
nb_NO: Gruppemoderatorer

en: Group Admins
nb_NO: Gruppeadministratorer

en: Post a New Topic:
nb_NO: Registrer et nytt emne:

en: You will auto join this group when you start a new topic.
nb_NO: Du vil bli automatisk innmeldt i denne gruppen om du starter et nytt emne.

en: This topic is closed, replies are no longer accepted.
nb_NO: Emnet er stengt, svar er ikke lenger akseptert.

en: Post Reply
nb_NO: Send svar

en: Add a reply:
nb_NO: Legg til et svar:

en: You will auto join this group when you reply to this topic.
nb_NO: Du blir automatisk innmeldt i gruppe når du svarer på dette emnet.

en: There are no posts for this topic.
nb_NO: Det finnes ingen innlegg for dette emne.

en: %1$s said %2$s:
nb_NO: %1$s sa %2$s:

en: Topic tags:
nb_NO: Emnestikkord:

en: New Reply
nb_NO: Nytt svar

en: This topic does not exist.
nb_NO: Emne finnes ikke.

en: Edit:
nb_NO: Rediger:

en: Forum Directory
nb_NO: Forumkatalog

en: I understand the consequences of deleting this group.
nb_NO: Jeg forstår konsekvensen av å slette denne gruppen.

en: WARNING: Deleting this group will completely remove ALL content associated with it. There is no way back, please be careful with this option.
nb_NO: ADVARSEL: Ved sletting av denne gruppen blir alt innhold tilknyttet den bli borte. Det er ingen vei tilbake, vennligst vær forsiktig med denne muligheten.

en: This group has no members.
nb_NO: Denne gruppen har ingen medlemmer.

en: Remove from group
nb_NO: Fjern fra gruppe

en: Remove this member
nb_NO: Fjern dette medlemmet

en: Promote to Mod
nb_NO: Oppgrader til moderator

en: Kick &amp; Ban
nb_NO: Spark ut &amp; utesteng

en: Kick and ban this member
nb_NO: Spark ut og utesteng dette medlemmet

en: Remove Ban
nb_NO: Fjern utestengelse

en: Unban this member
nb_NO: Fjern utestengelse av denne brukeren

note: translators: indicates a user is banned from a group, e.g. "Mike (banned)".
en: (banned)
nb_NO: (utestengt)

en: Crop Profile Photo
nb_NO: Beskjær profilbilde

en: Notify group members of these changes via email
nb_NO: Underrette gruppemedlemmer med disse endringene via e-post.

en: Newly Created
nb_NO: Nylig opprettet

en: Most Members
nb_NO: Flest medlemmer

en: All Groups <span>%s</span>
nb_NO: Alle grupper <span>%s</span>

en: There were no groups found.
nb_NO: Ingen grupper ble funnet.

en: Finish
nb_NO: Fullfør

en: Create Group and Continue
nb_NO: Opprett gruppe og fortsett

en: Next Step
nb_NO: Neste steg

en: Back to Previous Step
nb_NO: Tilbake til forrige trinn

en: Once you have built up friend connections you will be able to invite others to your group.
nb_NO: Når du har opprettet kontaktforbindelser har du anledning til å invitere andre til din gruppe.

en: Remove Invite
nb_NO: Fjern invitasjon

en: Select people to invite from your friends list.
nb_NO: Velg personer fra din kontaktliste som skal inviteres.

en: Profile photo preview
nb_NO: Forhåndsvis profilbilde

en: Profile photo to crop
nb_NO: Profilbilde for beskjæring

en: Crop Group Profile Photo
nb_NO: Beskjær profilbilde for gruppen

en: To skip the group profile photo upload process, hit the "Next Step" button.
nb_NO: For å hoppe over opplasting av gruppens profilbilde, vennligst trykk knappen for "Neste steg".

en: Upload Image
nb_NO: Last opp bilde

en: Upload an image to use as a profile photo for this group. The image will be shown on the main group page, and in search results.
nb_NO: Last opp et profilbilde til denne gruppen. Bildet vil bli vist på hovedsiden til gruppen, og i søkeresultater.

en: <strong>Attention Site Admin:</strong> Group forums require the <a href="%s">correct setup and configuration</a> of a bbPress installation.
nb_NO: <strong>OBS Site Admin:</strong> Gruppeforum krever <a href="%s">korrekt setup og konfigurasjon </a> av en bbPress installasjon.

en: Should this group have a forum?
nb_NO: Skal denne gruppen ha forum?

en: Which members of this group are allowed to invite others?
nb_NO: Hvilke medlemmer i denne gruppen kan invitere andre medlemmer?

en: Group Invitations
nb_NO: Gruppeinvitasjoner

en: This group will not be listed in the groups directory or search results.
nb_NO: Denne gruppen vil ikke bli listet i gruppekatalogen eller søkeresultater.

en: Only users who are invited can join the group.
nb_NO: Kun brukere som er invitert kan bli medlem av gruppen.

en: This is a hidden group
nb_NO: Dette er en skjult gruppe

en: Group content and activity will only be visible to members of the group.
nb_NO: Gruppeinnhold og aktivitet vil kun være synlig for medlemmer av gruppen.

en: Only users who request membership and are accepted can join the group.
nb_NO: Kun brukere som forespør medlemskap og er akseptert kan bli medlem i gruppen.

en: This is a private group
nb_NO: Dette er en lukket gruppe

en: Group content and activity will be visible to any site member.
nb_NO: Gruppeinnhold og aktivitet vil være synlig for alle site-medlemmer.

en: This group will be listed in the groups directory and in search results.
nb_NO: Denne gruppen vil bli listet i gruppekatalogen og i søkeresultater.

en: Any site member can join this group.
nb_NO: Alle site-medlemmer kan bli medlem i denne gruppen.

en: This is a public group
nb_NO: Dette er en offentlig gruppe

en: Privacy Options
nb_NO: Synlighetsinstillinger

en: Group Description (required)
nb_NO: Gruppebeskrivelse (påkrevd)

en: Group Name (required)
nb_NO: Gruppenavn (påkrevd)

en: You are not a member of any groups so you don't have any group forums you can post in. To start posting, first find a group that matches the topic subject you'd like to start. If this group does not exist, why not <a href='%s'>create a new group</a>? Once you have joined or created the group you can post your topic in that group's forum.
nb_NO: Du er ikke medlem av noen grupper så du har ingen gruppe-forumer du kan poste i. For å starte posting, finn først en gruppe som passer temaet du ønsker å starte. Om denne gruppen ikke eksisterer, hvorfor ikke <a href='%s'>opprette en ny gruppe</a>? Når du har meldt deg inn i eller opprettet gruppen kan du poste ditt emne i gruppens forum.

en: Post Topic
nb_NO: Publiser emne

en: Post In Group Forum:
nb_NO: Skriv i gruppeforum:

en: Tags (comma separated):
nb_NO: Stikkord (kommaseparert):

en: Content:
nb_NO: Innhold:

en: Create New Topic:
nb_NO: Lag nytt emne:

en: Unreplied
nb_NO: Ubesvarte

en: Most Posts
nb_NO: Flest innlegg

en: My Topics <span>%s</span>
nb_NO: Mine emner <span>%s</span>

en: All Topics <span>%s</span>
nb_NO: Alle emner <span>%s</span>

en: Sorry, there were no forum topics found.
nb_NO: Beklager, det ble ikke funnet noen forum-emner.

note: translators: "started by [poster] in [forum]"
en: in %1$s
nb_NO: i %1$s

note: translators: "started by [poster] in [forum]"
en: Started by %1$s
nb_NO: Startet av %1$s

en: Permanent link to this post
nb_NO: Permanent lenke til dette innlegget

en: Last Active
nb_NO: Sist aktiv

en: My Sites <span>%s</span>
nb_NO: Mine nettsteder <span>%s</span>

en: All Sites <span>%s</span>
nb_NO: Alle nettsteder <span>%s</span>

en: Site registration is currently disabled
nb_NO: Nettstedsregistreringen er for øyeblikket ute av funksjon

en: Sorry, there were no sites found.
nb_NO: Beklager, ingen nettsteder ble funnet.

note: translators: accessibility text
en: Select your File
nb_NO: Velg din fil

[ctx: Uploader: Drop your file here - or - Select your File]
en: or
nb_NO: eller

en: Drop your file here
nb_NO: Slipp filen din her

en: Upload Limit Exceeded
nb_NO: Du har overskredet din opplastingsgrense

en: The web browser on your device cannot be used to upload files.
nb_NO: Nettleseren på din enhet kan ikke brukes for å laste opp filer.

en: Delete Group Profile Photo
nb_NO: Slett gruppens profilbilde

en: If you'd like to remove the existing group profile photo but not upload a new one, please use the delete group profile photo button.
nb_NO: Hvis du ønsker å fjerne det eksisterende gruppeprofilbildet uten å laste opp et nytt, vennligst benytt slett gruppeprofilbildet-knappen.

en: Delete My Profile Photo
nb_NO: Slett mitt profilbilde

en: Delete Profile Photo
nb_NO: Slett profilbilde

en: If you'd like to delete your current profile photo but not upload a new one, please use the delete profile photo button.
nb_NO: Dersom du ønsker å slette ditt nåværende profilbilde og ikke laste opp et nytt, vennligst bruk "Slett profilbilde"-knappen.

en: Crop Image
nb_NO: Beskjær bilde

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Capture
nb_NO: Ta bilde

en: Your browser does not support this feature.
nb_NO: Din nettleser støtter ikke kamera-funksjonen

note: translators: accessibility text
en: Post in
nb_NO: Del i

en: Post Update
nb_NO: Del

note: translators: %s: member name
en: What's new, %s?
nb_NO: Hva skjer, %s?

en: What's new in %s, %s?
nb_NO: Hva er nytt i %s, %s?

en: &mdash; Everything &mdash;
nb_NO: &mdash; Alt &mdash;

en: Show:
nb_NO: Vis:

en: RSS Feed
nb_NO: Aktivitet RSS Strøm

[ctx: Number of new activity mentions]
note: translators: %s: new mentions count
en: %s new | %s new
nb_NO[0]: %s ny
nb_NO[1]: %s nye

en: Mentions
nb_NO: Omtaler

en: Activity that I have been mentioned in.
nb_NO: Aktivitet som jeg har blitt omtalt i.

en: My Favorites <span>%s</span>
nb_NO: Mine favoritter <span>%s</span>

en: The activity I've marked as a favorite.
nb_NO: Aktivitet jeg har markert som favoritt.

en: My Groups <span>%s</span>
nb_NO: Mine grupper <span>%s</span>

en: The activity of groups I am a member of.
nb_NO: Aktivitet i grupper jeg er medlem av.

en: My Friends <span>%s</span>
nb_NO: Mine kontakter <span>%s</span>

en: The activity of my friends only.
nb_NO: Kun aktiviteter fra mine kontakter.

en: All Members <span>%s</span>
nb_NO: Alle medlemmer <span>%s</span>

en: The public activity for everyone on this site.
nb_NO: Offentlige aktiviteter fra alle på denne siten.

en: Remove Favorite
nb_NO: Fjern favoritt

en: Favorite
nb_NO: Favoritt

en: Mark as Favorite
nb_NO: Marker som favoritt

en: Comment <span>%s</span>
nb_NO: Kommentar <span>%s</span>

en: View Conversation
nb_NO: Vis Samtale

note: translators: 1: user profile link, 2: user name, 3: activity permalink, 4: activity timestamp
en: <a href="%1$s">%2$s</a> replied <a href="%3$s" class="activity-time-since"><span class="time-since">%4$s</span></a>
nb_NO: <a href="%1$s">%2$s</a> svarte på <a href="%3$s" class="activity-time-since"><span class="time-since">%4$s</span></a>

en: Sorry, there was no activity found. Please try a different filter.
nb_NO: Beklager, det ble ikke funnet noe aktivitet. Vennligst prøv et annet filter.

en: Load More
nb_NO: Last inn flere

en: Capabilities
nb_NO: Brukermandater

en: You have successfully dismissed your pending email change.
nb_NO: Du har avslått å endre din epostadresse.

en: There was a problem verifying your new email address. Please try again.
nb_NO: Det oppstod et problem ved bekreftelse av din nye epostadresse. Vennligst prøv igjen.

en: You have successfully verified your new email address.
nb_NO: Bekreftelsen av din nye epostadresse er vellykket.

note: translators: %s: user username
en: %s was successfully deleted.
nb_NO: %s ble slettet.

en: This user's notification settings have been saved.
nb_NO: Denne brukerens varslingsinnstillinger har blitt lagret.

en: Your notification settings have been saved.
nb_NO: Dine varslingsinnstillinger har blitt lagret.

en: No changes were made to this account.
nb_NO: Ingen endringer ble gjort i denne kontoen.

en: No changes were made to your account.
nb_NO: Ingen endringer ble gjort i kontoen din.

en: Your settings have been saved.
nb_NO: Dine innstillinger har blitt lagret.

en: The new password must be different from the current password.
nb_NO: Det nye passordet må være annerledes enn det gjeldende passordet.

en: One of the password fields was empty.
nb_NO: Et av passordfeltene var tomt.

en: The new password fields did not match.
nb_NO: De nye passordfeltene matchet ikke.

en: Your current password is invalid.
nb_NO: Ditt nåværende passord er ugyldig.

en: Email address cannot be empty.
nb_NO: E-postadressen kan ikke være tom.

en: That email address is already taken.
nb_NO: Den e-postadressen er allerede i bruk.

en: That email address is currently unavailable for use.
nb_NO: Den e-postadressen er ikke mulig å bruke nå.

en: That email address is invalid. Check the formatting and try again.
nb_NO: Den e-postadressen er ikke gyldig. Sjekk formateringen og prøv igjen.

en: Go
nb_NO: Gå

en: Oldest First
nb_NO: Eldste først

en: Newest First
nb_NO: Nyeste først

note: translators: 1: notification from number. 2: notification to number. 3: total notifications.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s notification | Viewing %1$s - %2$s of %3$s notifications
nb_NO[0]: Viser %1$s - %2$s av %3$s melding
nb_NO[1]: Viser %1$s - %2$s av %3$s meldinger

en: Viewing 1 notification
nb_NO: Viser 1 varsel

en: Read
nb_NO: Leste

en: Date not found
nb_NO: Ugyldig dato.

[ctx: My Account Notification sub nav]
en: Read
nb_NO: Les

[ctx: My Account Notification sub nav]
en: Unread
nb_NO: Ulest

[ctx: My Account Notification]
en: Notifications
nb_NO: Varsler

[ctx: Notification screen nav]
en: Read
nb_NO: Lest

[ctx: Notification screen nav]
en: Unread
nb_NO: Ulest

[ctx: Profile screen nav]
en: Notifications
nb_NO: Varslinger

en: Search Notifications...
nb_NO: Søk varsler …

[ctx: Page <title>]
en: Notifications
nb_NO: Varslinger

en: No new notifications
nb_NO: Ingen nye varslinger

en: Notifications marked as unread.
nb_NO: Varsler merket som ulest.

en: Notifications marked as read
nb_NO: Varsler er merket som lest

en: Notifications deleted.
nb_NO: Slettet varsler.

en: There was a problem managing your notifications.
nb_NO: Det har oppstått et problem med håndtering av dine varsler.

en: There was a problem deleting that notification.
nb_NO: Det oppstod et problem under sletting av denne meldingen.

en: Notification successfully deleted.
nb_NO: Merknaden er slettet.

en: Notification successfully marked unread.
nb_NO: Meldingen er markert som ulest.

en: There was a problem marking that notification.
nb_NO: Et problem oppstod under markeringen av meldingen.

en: Notification successfully marked read.
nb_NO: Melding er markert som lest.

note: translators: %s: number of message recipients
en: %s Recipients
nb_NO: %s Mottakere

en: Display Sitewide Notices posted by the site administrator
nb_NO: Viser nettstedsomfattende merknader postet av nettstedsadministratoren

en: (BuddyPress) Sitewide Notices
nb_NO: (BuddyPress) Nettstedsomfattende varslinger

note: translators: %s: last activity timestamp (e.g. "active 1 hour ago")
en: Sent %s
nb_NO: Sendt %s

note: translators: %s: number of message recipients
en: %s recipients
nb_NO: %s mottakere

en: Private Message
nb_NO: Internmelding

en: Currently Active
nb_NO: Aktive i øyeblikket

en: Mark unread
nb_NO: Merk som ulest

en: Mark read
nb_NO: Merk som lest

note: translators: accessibility text
en: Select Bulk Action
nb_NO: Velg massehandling

en: Delete Selected
nb_NO: Slett valgte

[ctx: Message management markup]
en: Mark as Unread
nb_NO: Merk som ulest

[ctx: Message management markup]
en: Mark as Read
nb_NO: Merk som lest

[ctx: Message dropdown filter]
en: All
nb_NO: Alle

[ctx: Message dropdown filter]
en: Unread
nb_NO: Ulest

[ctx: Message dropdown filter]
en: Read
nb_NO: Les

note: translators: accessibility text
en: Select
nb_NO: Velg

note: translators: accessibility text
en: Select:
nb_NO: Velg:

note: translators: accessibility text
en: Search Messages
nb_NO: Søk i meldinger

note: translators: 1: message from number. 2: message to number. 3: total messages.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s message | Viewing %1$s - %2$s of %3$s messages
nb_NO[0]: Viser %1$s – %2$s av %3$s beskjed
nb_NO[1]: Viser %1$s – %2$s av %3$s beskjeder

en: Viewing 1 message
nb_NO: Viser 1 melding

note: translators: %d: number of unread messages
en: %d unread | %d unread
nb_NO[0]: %d ulest
nb_NO[1]: %d uleste

en: Remove star
nb_NO: Fjern stjerne

en: Add star
nb_NO: Legg til stjerne

note: translators: %s: number of unstarred messages
en: %s message was successfully unstarred | %s messages were successfully unstarred
nb_NO[0]: Stjernemerking ble fjernet fra %s melding
nb_NO[1]: Stjernemerking ble fjernet fra %s meldinger

note: translators: %s: number of starred messages
en: %s message was successfully starred | %s messages were successfully starred
nb_NO[0]: %s melding ble sternemerket
nb_NO[1]: %s meldinger ble sternemerket

en: Star the first message in this thread
nb_NO: Stjernemerk den første meldingen i denne tråden

en: Remove all starred messages in this thread
nb_NO: Fjern alle stjernemerkede meldinger i denne tråden

en: Not starred
nb_NO: Ikke stjernemerket

note: translators: accessibility text
en: Star
nb_NO: Stjernemerk

en: Unstar
nb_NO: Fjern stjernemerking

en: A member sends you a new message
nb_NO: Et medlem har sendt deg en ny melding

en: There was a problem deleting that notice.
nb_NO: Det oppsto et problem ved sletting av varsling.

en: There was a problem activating that notice.
nb_NO: Det oppsto et problem ved aktivering av varsling.

en: There was a problem deactivating that notice.
nb_NO: Det oppsto et problem ved deaktivering av varsling.

note: translators: %s: number of private messages
en: You have %s new private message | You have %s new private messages
nb_NO[0]: Du har %s ny internmelding
nb_NO[1]: Du har %s nye internmeldinger

note: translators: %s: member name
en: %s sent you a new private message
nb_NO: %s sendte deg en ny internmelding

note: translators: %s: number of new messages
en: You have %d new messages
nb_NO: Du har %d nye meldinger

en: My Messages
nb_NO: Mine meldinger

en: Notices
nb_NO: Varslinger

en: Compose
nb_NO: Skriv

en: Sent
nb_NO: Sendt

en: Starred
nb_NO: Stjernemerket

en: Inbox
nb_NO: Innboks

en: Messages
nb_NO: Meldinger

note: translators: 1: class name. 2: number of messages
en: Messages <span class="%1$s">%2$s</span>
nb_NO: Meldinger <span class="%1$s">%2$s</span>

en: Search Messages...
nb_NO: Søk i meldinger...

en: Private Messages
nb_NO: Interne meldinger

en: No Subject
nb_NO: Ingen emne

en: There was an error deleting messages.
nb_NO: Det oppsto en feil ved sletting av melding.

en: Messages marked as unread.
nb_NO: Meldingene er merket som ulest.

en: Messages marked as read
nb_NO: Meldingene er merket som lest

en: Messages deleted.
nb_NO: Meldinger slettet.

en: There was a problem managing your messages.
nb_NO: Det oppstod et problem ved håndtering av dine meldinger.

en: Message marked unread.
nb_NO: Meldingen er merket som ulest.

en: There was a problem marking that message.
nb_NO: Det oppstod et problem med å merke meldingen.

en: Message marked as read.
nb_NO: Meldingen er merket som lest.

en: Message deleted.
nb_NO: Melding slettet.

en: There was an error deleting that message.
nb_NO: Det oppsto en feil ved sletting av melding.

en: There was a problem sending your reply. Please try again.
nb_NO: Et problem oppstod under sending av svaret. Vennligst prøv igjen.

en: Your reply was sent successfully
nb_NO: Ditt svar ble sendt

en: the sign-up has already been activated.
nb_NO: Denne registreringen har allerede blitt aktivert.

en: Recently Active Members
nb_NO: Nylig aktive medlemmer

en: There are no recently active members
nb_NO: Ingen aktive medlemmer i det siste

en: Profile photos of recently active members
nb_NO: Profilbildene til nylig aktive medlemmer

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Recently Active Members
nb_NO: Nylig aktive medlemmer

en: Who's Online
nb_NO: Hvem er logget inn

en: There are no users currently online
nb_NO: Det er ingen påloggede brukere

en: Profile photos of online users
nb_NO: Profilbilder av brukere som er pålogget

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Who's Online
nb_NO: Hvem er online

en: Default members to show:
nb_NO: Medlemmer som skal vises som standard:

en: Max members to show:
nb_NO: Maks antall medlemmer som skal vises:

en: No one has signed up yet!
nb_NO: Ingen har registrert seg ennå!

en: A dynamic list of recently active, popular, and newest members
nb_NO: En dynamisk liste over nylig aktive, populære og nye medlemmer

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Members
nb_NO: Medlemmer

en: Activity RSS Feed
nb_NO: Aktivitet RSS-strøm

en: Your Profile Photo
nb_NO: Ditt profilbilde

note: translators: %s: member type singular name
en: Viewing members of the type: %s
nb_NO: Viser medlemmer av typen: %s

[ctx: Records the timestamp that the user registered into the activity stream]
note: translators: %s: last activity timestamp (e.g. "active 1 hour ago")
en: registered %s
nb_NO: registrert %s

note: translators: 1: online member from number. 2: online member to number. 3: total online members.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s online member | Viewing %1$s - %2$s of %3$s online members
nb_NO[0]: Viser %1$s – %2$s av %3$s medlem online
nb_NO[1]: Viser %1$s – %2$s av %3$s medlemmer online

en: Viewing 1 online member
nb_NO: Viser 1 pålogget medlem

note: translators: 1: member with friends from number. 2: member with friends to number. 3: total members with friends.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s member with friends | Viewing %1$s - %2$s of %3$s members with friends
nb_NO[0]: Viser %1$s – %2$s av %3$s medlem med kontakter
nb_NO[1]: Viser %1$s – %2$s av %3$s medlemmer med kontakter

en: Viewing 1 member with friends
nb_NO: Viser ett medlem med kontakter

note: translators: 1: active member from number. 2: active member to number. 3: total active members.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s active member | Viewing %1$s - %2$s of %3$s active members
nb_NO[0]: Viser %1$s - %2$s av %3$s aktivt medlem
nb_NO[1]: Viser %1$s - %2$s av %3$s aktive medlemmer

en: Viewing 1 active member
nb_NO: Viser 1 aktivt medlem

en: Account Activated
nb_NO: Brukerkonto er aktivert

en: Check Your Email To Activate Your Account!
nb_NO: Sjekk din e-post for å aktivere din konto!

en: Your account is now active!
nb_NO: Din konto er nå aktiv!

en: This is a required field
nb_NO: Dette feltet er påkrevd

en: The passwords you entered do not match.
nb_NO: Passordene du tastet inn stemte ikke overens.

en: Please make sure you enter your password twice
nb_NO: Vennligst påse at du taster inn passord to ganger.

en: You
nb_NO: Du

[ctx: Member profile view]
en: View
nb_NO: Vis

[ctx: Member profile main navigation]
en: Profile
nb_NO: Profil

en: Search Members...
nb_NO: Søk i medlemmer...

[ctx: component directory title]
en: Members
nb_NO: Medlemmer

en: Member type already exists.
nb_NO: Denne medlemmstypen finnes allerede.

en: Activation email resent! Please check your inbox or spam folder.
nb_NO: Aktiveringsepost er sendt på nytt! Vennligst sjekk innboksen eller spam-mappen.

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has already been activated.
nb_NO: <strong>FEIL</strong>: Kontoen din har allerede blitt aktivert.

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has not been activated. Check your email for the activation link.
nb_NO: <strong>FEIL</strong>: Kontoen er ikke aktivert. Sjekk din e-post for aktiveringslenken.

note: translators: %s: the activation url
en: If you have not received an email yet, <a href="%s">click here to resend it</a>.
nb_NO: Dersom du ikke har mottatt noen e-post ennå, <a href="%s">klikk her for å sende den på nytt</a>.

en: That username is already activated.
nb_NO: Brukernavnet er allerede aktivert.

en: Could not create user
nb_NO: Kunne ikke opprette bruker

en: The site is already active.
nb_NO: Siden er allerede aktiv.

en: The user is already active.
nb_NO: Brukeren er allerede aktiv.

en: Invalid activation key.
nb_NO: Aktiveringsnøkkelen er ikke gyldig.

en: Sorry, that username already exists!
nb_NO: Beklager, brukernavnet finnes allerede!

en: Sorry, usernames must have letters too!
nb_NO: Beklager, brukernavn må ha bokstaver også!

en: Sorry, usernames may not contain the character "_"!
nb_NO: Beklager, brukernavn kan ikke inneholde tegnet "_"!

en: Username must be at least 4 characters
nb_NO: Brukernavn må være minst 4 tegn

en: Usernames can contain only letters, numbers, ., -, and @
nb_NO: Brukernavn kan kun inneholde bokstaver, tall, ., -, og @

en: That username is not allowed
nb_NO: Brukernavnet er ikke tillatt

en: Please enter a username
nb_NO: Vennligst tast inn et brukernavn

en: Sorry, that email address is already used!
nb_NO: Beklager, e-postadressen er allerede i bruk!

en: Sorry, that email address is not allowed!
nb_NO: Beklager, e-postadressen er ikke tillatt!

en: Please check your email address.
nb_NO: Vennligst sjekk e-postadressen din.

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
nb_NO: <strong>FEIL</strong>: Kontoen din har blitt merket som uønsket.

en: User last_activity data is no longer stored in usermeta. Use bp_update_user_last_activity() instead.
nb_NO: Bruker last_activity data er ikke lenger lagret brukernavn. Bruk bp_update_user_last_activity()  i stedet.

en: User last_activity data is no longer stored in usermeta. Use bp_get_user_last_activity() instead.
nb_NO: Bruker last_activity data er ikke lenger lagret brukernavn. Bruk  bp_get_user_last_activity() i stedet.

note: translators: Link to Delete Account Settings page
en: Delete Account
nb_NO: Slett konto

en: Edit Profile Photo
nb_NO: Endre profilbilde

en: Edit Member
nb_NO: Rediger medlem

en: Edit My Profile
nb_NO: Rediger min profil

en: Confirm
nb_NO: Bekreft

en: (less than 24 hours ago)
nb_NO: (mindre enn 24 timer siden)

note: translators: %s: notification date
en: Last notified: %s
nb_NO: Sist varslet: %s

en: You are about to resend an activation email to the following accounts:
nb_NO: Du er i ferd med å sende en e-post med aktiveringsnøkkel på nytt til de følgende kontoene:

en: You are about to resend an activation email to the following account:
nb_NO: Du er i ferd med å tilbakesende en aktiviserings-epost til følgende konto:

en: Resend Activation Emails
nb_NO: Send aktiverings-eposter på nytt

en: You are about to activate the following accounts:
nb_NO: Du er i ferd med å aktivere de følgende kontoene:

en: You are about to activate the following account:
nb_NO: Du holder på å aktivere følgende konto:

en: Activate Pending Accounts
nb_NO: Aktiver ventende kontoer

en: You are about to delete the following accounts:
nb_NO: Du er i ferd med å slette de følgende kontoene:

en: You are about to delete the following account:
nb_NO: Du holder på å slette følgende konto:

en: Delete Pending Accounts
nb_NO: Slett ventende kontoer

en: Search Pending Users
nb_NO: Søk i ventende brukere

en: There was a problem deleting sign-ups. Please try again.
nb_NO: Det oppstod et problem ved sletting av registreringer. Vennligst prøv igjen.

en: There was a problem activating accounts. Please try again.
nb_NO: Et problem oppstod under aktivering av konto. Vennligst prøv igjen.

en: There was a problem sending the activation emails. Please try again.
nb_NO: Det oppstod et problem under sending av aktiviserings-epost. Vennligst prøv igjen.

[ctx: signup notdeleted]
note: translators: %s: number of deleted signups not deleted
en: %s sign-up was not deleted. | %s sign-ups were not deleted.
nb_NO[0]: %s påmeldingen ble ikke slettet.
nb_NO[1]: %s påmeldingene ble ikke slettet.

[ctx: signup deleted]
note: translators: %s: number of deleted signups
en: %s sign-up successfully deleted! | %s sign-ups successfully deleted!
nb_NO[0]: %s vellykket sletting av påmeldingen!
nb_NO[1]: %s vellykket sletting av påmeldingene!

[ctx: signup notsent]
note: translators: %s: number of accounts not activated
en: %s account was not activated. | %s accounts were not activated.
nb_NO[0]: %s konto ble ikke aktivert.
nb_NO[1]: %s kontoer ble ikke aktivert.

[ctx: signup resent]
note: translators: %s: number of activated accounts
en: %s account successfully activated!  | %s accounts successfully activated!
nb_NO[0]: %s konto er aktivert!
nb_NO[1]: %s kontoer er aktivert!

[ctx: signup notsent]
note: translators: %s: number of unsent activation emails
en: %s activation email was not sent. | %s activation emails were not sent.
nb_NO[0]: %s E-post for aktivering ble ikke sendt.
nb_NO[1]: %s E-poster for aktivering ble ikke sendt.

[ctx: signup resent]
note: translators: %s: number of activation emails sent
en: %s activation email successfully sent!  | %s activation emails successfully sent!
nb_NO[0]: %s E-post for aktivering har blitt send!
nb_NO[1]: %s E-poster for aktivering har blitt send!

en: Bulk actions allow you to perform these 3 actions for the selected rows.
nb_NO: Bulk-handlinger tillater deg å fullføre disse 3 handlingene til den valgte raden.

en: By clicking on a Username you will be able to activate a pending account from the confirmation screen.
nb_NO: Ved å klikke på et Brukernavn har du mulighet til å aktivere en ventende konto fra bekreftelseskjermen.

en: "Delete" allows you to delete a pending account from your site. You will be asked to confirm this deletion.
nb_NO: "Delete" tillater deg å slette pågående kontoer fra din side. Du vill bli spurt på nytt om det er et ønske å slette kontoen.

en: "Email" takes you to the confirmation screen before being able to send the activation link to the desired pending account. You can only send the activation email once per day.
nb_NO: "Epost" tar deg til vinduet for bekreftelse før den har mulighet til å sende linken for aktivering av den ønskede kontoen. Du kan kun sende e-posten for aktivering en gang per dag.

en: Hovering over a row in the pending accounts list will display action links that allow you to manage pending accounts. You can perform the following actions:
nb_NO: Ved å dra over en rad i den ventende kontolisten vil det vises handlingslenker som lar deg administrere ventende kontoer. Du kan utrette følgende handlinger:

en: Using the search form, you can find pending accounts more easily. The Username and Email fields will be included in the search.
nb_NO: Ved bruk av søknadsskjemaet kan du lettere finne ventende kontoer. Brukernavn og Epost feltene vil bli inkludert i søket.

en: You can reorder the list of your pending accounts by clicking on the Username, Email or Registered column headers.
nb_NO: Du kan reorganisere listen av dine ventende kontoer ved å klikke på Brukernavn, Epost eller Registrerte kolonneoverskrifter.

en: From the screen options, you can customize the displayed columns and the pagination of this screen.
nb_NO: Fra skjermalternativer kan man tilpasse synlige kolonner og pagineringen av denne skjermen.

en: This is the administration screen for pending accounts on your site.
nb_NO: Dette er administrasjonskjermen for ventende kontoer på din side.

[ctx: Pending Accounts per page (screen options)]
en: Pending Accounts
nb_NO: Ventende kontoer

en: Extended
nb_NO: Utvidet

note: translators: %s: date
en: Last active: %1$s
nb_NO: Sist aktiv: %1$s

note: translators: %s: member name
en: %s has been marked as a spammer. All BuddyPress data associated with the user has been removed
nb_NO: %s har blitt markert som en forsøpler (spammer). Alle BuddyPress-data assosiert med denne brukeren har blitt fjernet.

en: Update Profile
nb_NO: Oppdater profil

en: View Profile
nb_NO: Vis profil

en: User account has not yet been activated
nb_NO: Brukerkontoen er ikke ennå blitt aktivisert

[ctx: user]
en: Add Existing
nb_NO: Legg til eksisterende

[ctx: user]
en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: &larr; Back to Users
nb_NO: &larr; Tilbake til brukere

en: Edit User
nb_NO: Rediger bruker

[ctx: members user-admin edit screen]
en: Member Type
nb_NO: Medlemstype

[ctx: members user-admin edit screen]
note: translators: %s: member name
en: %s's Stats
nb_NO: Statistikk for %s

en: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/extended-profiles/">Managing Profiles</a>
nb_NO: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/extended-profiles/">Administrer Profiler</a>

en: In the right-hand column, you can update the user&#39;s status, delete the user&#39;s avatar, and view recent statistics.
nb_NO: I kolonnen til høyre kan du oppdatere brukeren&#39;s status, slette brukeren&#39;s bilde, og vise de siste statistikkene.

en: In the main column, you can edit the fields of the user&#39;s extended profile.
nb_NO: I hovedkolonnen kan man tilføye feltene til user&#39;s utvidet profil.

en: This is the admin view of a user&#39;s profile.
nb_NO: Dette er administrator visningen av en bruker&#39;s profil.

en: You cannot edit the requested user.
nb_NO: Du kan ikke endre denne brukeren

en: Extended Profile
nb_NO: Utvidet profil

en: Manage Signups
nb_NO: Håndter registreringer

en: There was a problem updating some of your profile information. Please try again.
nb_NO: Det oppstod et problem under oppdatering av profilinformasjon. Vennligst prøv igjen.

en: An error occurred while trying to update the profile.
nb_NO: Det oppstod en feil ved oppdatering av profilen.

en: User could not be marked as spammer.
nb_NO: Bruker kunne ikke bli merket som sender av massepost.

en: User could not be removed as spammer.
nb_NO: Bruker kunne ikke fjernes som sender av massepost.

en: There was a problem deleting that profile photo. Please try again.
nb_NO: Det oppstod et problem ved sletting av profilbilde. Vennligst prøv igjen.

en: Profile updated.
nb_NO: Profil oppdatert.

en: Profile photo was deleted.
nb_NO: Profilbildet er slettet.

note: translators: %s: user link
en: %s became a registered member
nb_NO: %s ble et registrert medlem

en: New Members
nb_NO: Nye medlemmer

en: New member registered
nb_NO: Nytt medlem registrert

en: User removed as spammer.
nb_NO: Utestengelse av bruker ble opphevet.

note: translators: accessibility text
en: Select user: %s
nb_NO: Velg bruker: %s

note: translators: %s: url to site settings
en: Registration is disabled. %s
nb_NO: Registreringen fungerte ikke. %s

en: Edit settings
nb_NO: Rediger innstillinger

en: No pending accounts found.
nb_NO: Ingen ventende kontoer funnet.

[ctx: Pending signup action]
en: Email
nb_NO: E-post

[ctx: Pending signup action]
en: Activate
nb_NO: Aktiver

en: Emails Sent
nb_NO: Sendte e-poster

en: Last Sent
nb_NO: Sist sendt

[ctx: signup users]
note: translators: %s: number of pending accounts
en: Pending %s
nb_NO: Ventende %s

en: Cheatin&#8217; huh?
nb_NO: Cheatin&#8217; humpf?

en: Group Mod
nb_NO: Gruppe-mod

en: You do not have access to this content.
nb_NO: Du har ikke tilgang til dette innholdet

en: No groups matched the current filter.
nb_NO: Ingen grupper matchet nåværende filter

en: Default groups to show:
nb_NO: Gruppene som skal vises som standard:

en: Max groups to show:
nb_NO: Maks antall grupper å vise:

en: Link widget title to Groups directory
nb_NO: Lenk widgettittelen til gruppekatalogen

en: There are no groups to display.
nb_NO: Det finnes ingen grupper å vise.

note: translators: %s: date
en: created %s
nb_NO: laget %s

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Groups
nb_NO: Grupper

note: translators: %s: number of groups
en: %s group | %s groups
nb_NO[0]: %s gruppe
nb_NO[1]: %s grupper

en: Group Activity RSS Feed
nb_NO: Gruppeaktivitet RSS-strøm

note: translators: 1: group invite from number. 2: group invite to number. 3: total group invites.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s invitation | Viewing %1$s - %2$s of %3$s invitations
nb_NO[0]: Viser %1$s - %2$s av %3$s invitasjon
nb_NO[1]: Viser %1$s - %2$s av %3$s invitasjoner

en: Viewing 1 invitation
nb_NO: Viser 1 invitasjon

note: translators: 1: group request from number. 2: group request to number. 3: total group requests.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s request | Viewing %1$s - %2$s of %3$s requests
nb_NO[0]: Viser %1$s - %2$s av %3$s forespørsel
nb_NO[1]: Viser %1$s - %2$s av %3$s forespørsler

en: Viewing 1 request
nb_NO: Viser 1 forespørsel

note: translators: %s: human time diff
en: requested %s
nb_NO: etterspør %s

en: Moderator Of
nb_NO: Moderator av

en: Administrator Of
nb_NO: Administrator av

en: Most Popular
nb_NO: Mest populære

en: Recently Joined
nb_NO: Innmeldt i det siste

en: Group avatar
nb_NO: Gruppe-avatar

en: Alphabetical
nb_NO: Alfabetisk

en: Group Activity
nb_NO: Gruppeaktivitet

en: Oldest
nb_NO: Eldste

en: Order By:
nb_NO: Sorter etter:

en: This is a hidden group and only invited members can join.
nb_NO: Dette er en skjult gruppe og bare inviterte kan bli medlem.

en: This is a private group. Your membership request is awaiting approval from the group administrator.
nb_NO: Dette er en lukket gruppe. Din medlemsforespørsel venter på svar fra gruppe-administrator.

en: This is a private group. To join you must be a registered site member and request group membership.
nb_NO: Dette er en lukket gruppe. For å bli medlem må du være en registrert bruker og forepørre gruppemedlemskap.

en: This is a private group and you must request group membership in order to join.
nb_NO: Dette er en lukket gruppe og du må forespørre gruppe-medlemskap for å bli medlem.

en: You must accept your pending invitation before you can access this private group.
nb_NO: Du må akseptere din invitasjon før du får tilgang til denne lukkede gruppen.

en: This group is not currently accessible.
nb_NO: Denne gruppen er ikke tilgjengelig akkurat nå.

en: Request Membership
nb_NO: Forespør medlemskap

en: Request Sent
nb_NO: Forespørsel sendt

en: Accept Invitation
nb_NO: Godkjenn invitasjon

en: Join Group
nb_NO: Bli medlem av gruppe

en: Leave Group
nb_NO: Forlat gruppe

en: This action should not be used directly. Please use the BuddyPress Group Extension API to generate Manage tabs.
nb_NO: Denne kommando bør ikke brukes direkte. Vennligst bruk BuddyPress Group Extention API for å lage Hoved faner.

en: This group has no moderators
nb_NO: Denne gruppen har ingen moderatorer

en: Promote to Admin
nb_NO: Oppgrader til admin

en: This group has no administrators
nb_NO: Denne gruppen har ingen administratorer

note: translators: %s: human time diff
en: joined %s
nb_NO: ble med i %s

en: Demote to Member
nb_NO: Nedgrader til medlem

note: translators: %s = number of members
en: %s member | %s members
nb_NO[0]: %s medlem

note: translators: 1: group from number. 2: group to number. 3: total groups.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s group | Viewing %1$s - %2$s of %3$s groups
nb_NO[0]: Viser %1$s - %2$s av %3$s gruppe
nb_NO[1]: Viser %1$s - %2$s av %3$s grupper

en: Viewing 1 group
nb_NO: Viser 1 gruppe

en: Filter Groups
nb_NO: Filtrer grupper

en: No Mods
nb_NO: Ingen moderatorer

en: No Admins
nb_NO: Ingen administratorer

note: translators: %s: group creator name
en: Group creator profile photo of %s
nb_NO: Gruppeleders profilbilde av %s

en: not yet active
nb_NO: Ikke aktiv ennå

en: Group
nb_NO: Gruppe

en: Private Group
nb_NO: Lukket gruppe

en: Hidden Group
nb_NO: Skjult gruppe

en: Public Group
nb_NO: Offentlig gruppe

[ctx: Group creation page]
en: Groups
nb_NO: Grupper

[ctx: group settings on notification settings page]
en: A member requests to join a private group for which you are an admin
nb_NO: Et medlem ber om medlemskap i en lukket gruppe som du er administrator for

[ctx: group settings on notification settings page]
en: You are promoted to a group administrator or moderator
nb_NO: Du er forfremmet til gruppeadministrator eller moderator

[ctx: group settings on notification settings page]
en: Group information is updated
nb_NO: Gruppeinformasjonen er oppdatert

[ctx: group settings on notification settings page]
en: A member invites you to join a group
nb_NO: Et medlem inviterer deg til å bli medlem i en gruppe

[ctx: Group settings on notification settings page]
en: Groups
nb_NO: Grupper

en: There was an error deleting the group. Please try again.
nb_NO: Det skjedde en feil ved sletting av gruppen. Vennligst prøv igjen.

en: Group membership request rejected
nb_NO: Gruppemedlemskap-forespørsel avslått

en: There was an error rejecting the membership request. Please try again.
nb_NO: Det oppstod en feil med å avslå forespørselen om medlemsskap. Vennligst prøv igjen.

en: Group membership request accepted
nb_NO: Gruppemedlemskap-forespørsel akseptert

en: There was an error accepting the membership request. Please try again.
nb_NO: Det oppstod en feil ved godkjenning av forespørselen om medlemsskap. Vennligst prøv igjen.

en: User removed successfully
nb_NO: Utestengelse av bruker ble opphevet.

en: There was an error removing that user from the group. Please try again.
nb_NO: Det oppstod en feil ved fjerning av dette medlemmet fra gruppen. Vennligst prøv igjen.

en: User ban removed successfully
nb_NO: Utestengelse av bruker ble opphevet.

en: There was an error when unbanning that user. Please try again.
nb_NO: Det oppstod en feil ved godkjenning av denne bruker. Vennligst prøv igjen.

en: User banned successfully
nb_NO: Bruker ble utestengt

en: There was an error when banning that user. Please try again.
nb_NO: Det oppstod en feil ved blokkering av denne bruker. Vennligst prøv igjen.

en: User demoted successfully
nb_NO: Bruker ble nedgradert

en: There was an error when demoting that user. Please try again.
nb_NO: En feil oppsto ved degradering av denne bruker. Vennligst prøv igjen.

en: User promoted successfully
nb_NO: Bruker ble oppgradert.

en: There was an error when promoting that user. Please try again.
nb_NO: Det oppstod en feil ved forfremmelse av denne brukeren. Vennligst prøv igjen.

en: The new group profile photo was uploaded successfully.
nb_NO: Det nye profilbildet til gruppen ble lastet opp uten problemer.

en: Group settings were successfully updated.
nb_NO: Gruppe-instillingene ble oppdatert.

en: There was an error updating group settings. Please try again.
nb_NO: Det oppstod en feil ved oppdatering av gruppeinnstillinger. Vennligst prøv igjen.

en: Group details were successfully updated.
nb_NO: Gruppedetaljene ble oppdatert.

en: There was an error updating group details. Please try again.
nb_NO: En feil oppstod ved oppdatering av gruppedetaljer. Vennligst prøv igjen.

en: Your membership request was sent to the group administrator successfully. You will be notified when the group administrator responds to your request.
nb_NO: Din medlemskap-forespørsel ble sendt til gruppeadministrator. Du vil få beskjed når gruppe-administrator svarer på forespørselen.

en: There was an error sending your group membership request. Please try again.
nb_NO: En feil oppstod ved forespørsel av gruppemedlemskap. Vennligst prøv på nytt.

en: There was an error accepting the group invitation. Please try again.
nb_NO: Det oppstod en feil ved akseptering av gruppeinvitasjonen. Vennligst prøv igjen.

en: The member requested to join the group
nb_NO: Medlemmet spurte om å få bli med i gruppen.

en: You are not allowed to send or remove invites
nb_NO: Du har ikke tillatelse til å sende eller fjerne invitasjoner

en: Group invites sent.
nb_NO: Gruppeinvitasjon sendt.

en: Group invite rejected
nb_NO: Gruppeinvitasjon avslått

en: Group invite could not be rejected
nb_NO: Gruppeinvitasjon kunne ikke bli avslått

en: Group invite accepted
nb_NO: Gruppeinvitasjon akseptert

en: Group invite could not be accepted
nb_NO: Gruppeinvitasjon kunne ikke bli akseptert

note: translators: %s: group name.
en: You have an invitation to the group: %s
nb_NO: Du har en invitasjon til gruppen: %s

note: translators: accessibility text
en: Group Invites
nb_NO: Gruppeinvitasjoner

note: translators: %d: number of group invites
en: You have %d new group invitations
nb_NO: Du har %d nye gruppeinvitasjoner

note: translators: %s: group name.
en: You were promoted to a mod in the group "%s"
nb_NO: Du har blitt oppgradert til gruppemoderator for "%s"

note: translators: %d: number of groups the user has been promoted mod for
en: You were promoted to a mod in %d groups
nb_NO: Du ble oppgradert til moderator i %d grupper

note: translators: %s: group name.
en: You were promoted to an admin in the group "%s"
nb_NO: Du har blitt forfremmet til administrator i gruppen "%s"

note: translators: %d: number of groups the user has been promoted admin for
en: You were promoted to an admin in %d groups
nb_NO: Du ble oppgradert til admin i %d grupper

note: translators: %s: group name.
en: Membership for group "%s" rejected
nb_NO: Medlemskap i gruppen "%s" avslått

note: translators: %s: group name.
en: Membership for group "%s" accepted
nb_NO: Medlemskap i gruppen "%s" akseptert.

note: translators: %s: member name
en: %s requests group membership
nb_NO: %s forespørsler om gruppemedlemskap

note: translators: 1: number of group membership requests. 2: group name.
en: %1$d new membership requests for the group "%2$s"
nb_NO: %1$d nye medlemskapsforespørsler for gruppen  "%2$s"

en: a moderator
nb_NO: en moderator

en: an administrator
nb_NO: en administrator

[ctx: Group update email text]
note: translators: 1: the old group description. 2: the new group description.
en: * Description changed from "%1$s" to "%2$s".
nb_NO: * Beskrivelse endret fra "%1$s" til "%2$s".

[ctx: Group update email text]
note: translators: 1: the old group name. 2: the new group name.
en: * Name changed from "%1$s" to "%2$s".
nb_NO: Navn endret fra "%1$s" til "%2$s".

en: No Group Profile Photo
nb_NO: Intet profilbilde for gruppen

[ctx: My Groups page <title>]
en: Memberships
nb_NO: Medlemskap

[ctx: My Account Groups sub nav]
en: Create a Group
nb_NO: Lag en gruppe

[ctx: My Account Groups sub nav]
en: Memberships
nb_NO: Medlemskap

[ctx: My Account Groups sub nav]
en: No Pending Invites
nb_NO: Ingen ventende invitasjoner

[ctx: My Account Groups]
en: Groups
nb_NO: Grupper

en: Requests
nb_NO: Forespørsler

en: Photo
nb_NO: Bilde

en: Details
nb_NO: Detaljer

[ctx: My Group screen nav]
en: Manage
nb_NO: Administrer

[ctx: My Group screen nav]
en: Send Invites
nb_NO: Send invitasjoner

[ctx: Group screen nav]
en: Request Membership
nb_NO: Be om medlemskap

[ctx: Group screen navigation title]
en: Home
nb_NO: Hjem

en: Invitations
nb_NO: Invitasjoner

en: Memberships
nb_NO: Medlemskap

[ctx: Group screen nav without counter]
en: Groups
nb_NO: Grupper

[ctx: Group screen nav]
en: Invites
nb_NO: Invitasjoner

[ctx: Group screen nav]
en: Photo
nb_NO: Bilder

[ctx: Group screen nav]
en: Settings
nb_NO: Innstillinger

[ctx: Group screen nav]
en: Details
nb_NO: Detaljer

[ctx: Component directory search]
en: Search Groups...
nb_NO: Søk i grupper...

[ctx: component directory title]
en: Groups
nb_NO: Grupper

[ctx: Group screen page <title>]
en: User Groups
nb_NO: Brukerskapte grupper

note: translators: 1: the user link. 2: the group link.
en: %1$s posted an update in the group %2$s
nb_NO: %1$s la inn en oppdatering i gruppen %2$s

en: As the only admin, you cannot leave the group.
nb_NO: Du er den eneste gruppeadministratoren, og kan derfor ikke forlate denne gruppen.

en: Group Admin
nb_NO: Gruppeadmin

[ctx: Group WP Admin Bar delete link]
note: translators: %s the group menu name
en: %s Group
nb_NO: Gruppen %s

[ctx: Group WP Admin Bar manage links]
note: translators: %s the group menu name
en: Edit Group %s
nb_NO: Rediger gruppen %s

note: translators: accessibility text
en: Select group %1$d
nb_NO: Velg gruppe %1$d

[ctx: Groups admin Last Active column header]
en: Last Active
nb_NO: Sist aktiv

[ctx: Groups admin Members column header]
en: Members
nb_NO: Medlemmer

[ctx: Groups admin Group Description column header]
en: Description
nb_NO: Beskrivelse

[ctx: Groups admin Group Name column header]
en: Name
nb_NO: Navn

en: No groups found.
nb_NO: Ingen grupper funnet.

note: translators: 1: member from number. 2: member to number. 3: total members.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s member | Viewing %1$s - %2$s of %3$s members
nb_NO[0]: Viser %1$s - %2$s av %3$s medlem
nb_NO[1]: Viser %1$s - %2$s av %3$s medlemmer

en: Viewing 1 member
nb_NO: Viser 1 medlem

en: No members of this type
nb_NO: Ingen medlemmer av denne typen

en: Ban
nb_NO: Blokker

en: Actions
nb_NO: Handlinger

en: Banned
nb_NO: Svartelistet

en: Roles
nb_NO: Roller

[ctx: Group member role in group admin]
en: Group Role
nb_NO: Grupperolle

[ctx: Group member name in group admin]
en: Name
nb_NO: Navn

en: Banned Members
nb_NO: Blokkerte medlemmer

note: translators: accessibility text
en: Members
nb_NO: Medlemmer

en: Moderators
nb_NO: Moderatorer

en: Administrators
nb_NO: Administratorer

en: Enter a comma-separated list of user logins.
nb_NO: Tast inn en kommaseparert liste over brukerpålogginger.

en: Group admins only
nb_NO: Kun gruppeadministratorer

en: Group admins and mods only
nb_NO: Kun gruppeadministratorer og moderatorer

en: All group members
nb_NO: Alle gruppemedlemmer

en: Who can invite others to this group?
nb_NO: Hvem kan invitere andre til denne gruppen?

en: Hidden
nb_NO: Skjult

en: Private
nb_NO: Lukket

en: Public
nb_NO: Offentlig

en: Privacy
nb_NO: Personvern

en: Enable discussion forum
nb_NO: Aktiver diskusjonsforum

en: Search all Groups
nb_NO: Søk i alle grupper

en: Groups
nb_NO: Grupper

note: translators: %s: number of deleted groups
en: %s group has been permanently deleted. | %s groups have been permanently deleted.
nb_NO[0]: %s gruppe er slettet permament.
nb_NO[1]: %s grupper er slettet permanent.

en: This action cannot be undone.
nb_NO: Denne handlingen kan ikke angres.

en: You are about to delete the following groups:
nb_NO: Du er i ferd med å slette følgende grupper:

en: Delete Groups
nb_NO: Slett grupper

en: Visit Group
nb_NO: Besøk gruppe

en: Permalink:
nb_NO: Permalenke

en: Name and Description
nb_NO: Navn og Beskrivelse

en: Edit Group
nb_NO: Rediger gruppe

note: translators: %s: comma separated list of usernames
en: The following members were successfully modified: %s
nb_NO: Følgende brukere ble endret: %s

note: translators: %s: comma separated list of usernames
en: An error occurred when trying to modify the following members: %s
nb_NO: En feil oppstod ved forsøk på endring av følgende brukere: %s

note: translators: %s: comma separated list of usernames
en: The following users were successfully added to the group: %s
nb_NO: Følgende brukere ble lagt til i gruppen: %s

note: translators: %s: comma separated list of usernames
en: The following users could not be added to the group: %s
nb_NO: Følgende brukere kunne ikke legges til i gruppen: %s

en: The group has been updated successfully.
nb_NO: Gruppen har blitt oppdatert.

en: An error occurred when trying to update your group details.
nb_NO: En feil oppstod under oppdateringen av gruppedetaljene.

en: You cannot remove all administrators from a group.
nb_NO: Du kan ikke fjerne alle administratorene fra en gruppe.

en: If you leave this page, you will lose any unsaved changes you have made to the group.
nb_NO: Dersom du forlater denne side, vil du miste enhver ulagret endring du har foretatt i gruppen.

en: Start typing a username to add a new member.
nb_NO: Begynn å skrive inn et brukernavn for å legge til et nytt medlem.

en: If you click "Delete" under a specific group, or select a number of groups and then choose Delete from the Bulk Actions menu, you will be led to a page where you&#8217;ll be asked to confirm the permanent deletion of the group(s).
nb_NO: Hvis du klikker «Slett» under en bestemt gruppe, eller velger flere grupper og deretter velger Slett på menyen Massehandlinger, vil du bli ført til en side hvor du blir bedt om å bekrefte permanent sletting av gruppen(e).

en: Clicking "Edit" will take you to a Dashboard panel where you can manage various details about the group, such as its name and description, its members, and other settings.
nb_NO: Hvis du klikker «Rediger», føres du til Kontrollpanel, hvor du kan administrere ulike detaljer om gruppen, for eksempel navn og beskrivelse, medlemmer og andre innstillinger.

en: Clicking "Visit" will take you to the group&#8217;s public page. Use this link to see what the group looks like on the front end of your site.
nb_NO: Hvis du klikker «Besøk», kommer du til gruppens offentlige side. Bruk denne lenken til å se hvordan gruppen ser ut på nettstedets forside.

en: Group Actions
nb_NO: Gruppehandlinger

en: You can manage groups much like you can manage comments and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on groups by using the on-hover action links or the Bulk Actions.
nb_NO: Du kan administrere grupper mye på samme måte som du kan administrere kommentarer og annet innhold. Denne skjermen kan tilpasses på samme måte som andre administrasjonsskjermer, og du kan behandle grupper med on-hover-handlingslenker eller Massehandlinger.

[ctx: Groups per page (screen options)]
en: Groups
nb_NO: Grupper

[ctx: group admin edit screen]
en: Manage Members
nb_NO: Administrer medlemmer

[ctx: group admin edit screen]
en: Add New Members
nb_NO: Legg til nye medlemmer

[ctx: group admin edit screen]
en: Settings
nb_NO: Innstillinger

[ctx: group admin edit screen]
en: Save
nb_NO: Lagre

en: Support Forums
nb_NO: Støttefora

en: The Name and Description box is fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop, and can minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to hide or unhide, or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
nb_NO: Boksene Navn og Beskrivelse har fast posisjon, men du kan flytte alle de andre boksene med dra-og-slipp, og du kan minimere eller utvide dem ved å klikke på tittellinjen i hver enkelt boks. Bruk Skjermalternativer til å skjule eller vise, eller for å vise en 1- eller 2-kolonners layout for denne skjermen.

en: This page is a convenient way to edit the details associated with one of your groups.
nb_NO: Denne siden er en praktisk måte å redigere detaljene knyttet til én av gruppene.

[ctx: Admin Groups menu]
en: Groups
nb_NO: Grupper

[ctx: Admin Groups page title]
en: Groups
nb_NO: Grupper

note: translators: 1: the user link. 2: the group link. 3: the old group description. 4: the new group description.
en: %1$s changed the description of the group %2$s from "%3$s" to "%4$s"
nb_NO: %1$s endret beskrivelsen av gruppen %2$s fra «%3$s» til «%4$s»

note: translators: 1: the user link. 2: the group link. 3: the old group name. 4: the new group name.
en: %1$s changed the name of the group %2$s from "%3$s" to "%4$s"
nb_NO: %1$s endret navnet på gruppen %2$s fra «%3$s» til «%4$s»

note: translators: 1: the user link. 2: the group link.
en: %1$s changed the name and description of the group %2$s
nb_NO: %1$s har endret navnet og beskrivelsen av gruppen %2$s

note: translators: 1: the user link. 2: the group link.
en: %1$s updated details for the group %2$s
nb_NO: %1$s oppdaterte detaljene for gruppen %2$s

note: translators: 1: the user link. 2: the group link.
en: %1$s joined the group %2$s
nb_NO: %1$s ble med i gruppen %2$s

note: translators: 1: the user link. 2: the group link.
en: %1$s created the group %2$s
nb_NO: %1$s laget gruppen %2$s

en: Forum Replies
nb_NO: Forumsvar

en: Forum Topics
nb_NO: Forumemner

en: Group Updates
nb_NO: Gruppeoppdateringer

en: Group details edited
nb_NO: Gruppens detaljer er endret

en: Group Memberships
nb_NO: Gruppemedlemskap

en: Joined a group
nb_NO: Ble med i en gruppe

en: New Groups
nb_NO: Nye grupper

en: Created a group
nb_NO: Opprettet en gruppe

note: translators: %s: Group Name.
en: Activity feed for the group, %s.
nb_NO: Aktivitetsvegg for gruppen, %s.

en: You successfully left the group.
nb_NO: Du forlot gruppen.

en: There was an error leaving the group.
nb_NO: Det oppsto en feil ved avmelding av gruppe.

en: This group must have at least one admin
nb_NO: Denne gruppen trenger minst én administrator

en: You joined the group!
nb_NO: Du meldte deg inn i gruppen!

en: There was an error joining the group.
nb_NO: Det oppsto en feil ved tilslutting av gruppe.

en: There was an error saving the group profile photo, please try uploading again.
nb_NO: Det oppsto en feil ved lagring av gruppeprofilbildet, vennligst forsøk å laste opp på nytt.

en: There was an error removing the invite
nb_NO: Et problem oppstod under fjerning av invitasjon!

en: Invite successfully removed
nb_NO: Invitasjonen er slettet

en: Please fill in all of the required fields
nb_NO: Vennlist fyll inn alle påkrevde felter

en: Only the group creator may continue editing this group.
nb_NO: Kun skaperen kan redigere denne gruppen.

en: There was an error saving group details. Please try again.
nb_NO: Det oppsto en fel ved lagring av gruppe detaljer. Vennligst prøv igjen.

en: Sorry, you are not allowed to create groups.
nb_NO: Beklager, du har ikke lov til å opprette grupper.

en: You are not an admin of this group.
nb_NO: Du er ikke admin i denne gruppen.

en: You do not have access to this group.
nb_NO: Du har ikke tilgang til denne gruppen.

en: There were no members found, please try another filter.
nb_NO: Det ble ikke funnet noen medlemmer, vennligst prøv et annet filter.

en: Default friends to show:
nb_NO: Standardkontakter som er synlige:

en: Max friends to show:
nb_NO: Maksimalt antall kontakter å vise:

en: Link widget title to Members directory
nb_NO: Lenk widgettittelen til medlemskatalogen

en: Sorry, no members were found.
nb_NO: Beklager, fant ingen brukere som passet!

en: Popular
nb_NO: Populære

en: Active
nb_NO: Aktiv

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Friends
nb_NO: (BuddyPress) kontakter

en: A dynamic list of recently active, popular, and newest Friends of the displayed member.  Widget is only shown when viewing a member profile.
nb_NO: En dynamisk liste av nylig aktive, populære samt de nyeste kontaktene av de synlige medlemmene. Innholdet er synlig kun når medlemsprofilen vises.

en: Add Friend
nb_NO: Legg til kontakt

en: Cancel Friendship
nb_NO: Avbryt kontaktforbindelsen

en: Friendship Requested
nb_NO: Kontaktforbindelse er forespurt

en: Cancel Friendship Request
nb_NO: Kansellér kontaktforespørsel

note: translators: %d: total friend count
en: %d friend | %d friends
nb_NO[0]: %d kontakt

en: Filter Friends
nb_NO: Filtrer kontakter

en: There aren't enough site members to show a random sample just yet.
nb_NO: Det er ikke nok site-medlemmer for å vise et tilfeldig eksempel.

note: translators: %s: member name
en: %s hasn't created any friend connections yet.
nb_NO: %s har ikke opprettet noen kontaktforbindelser ennå.

note: translators: %s: member name
en: You haven't added any friend connections yet.
nb_NO: Du har ikke lagt til noen kontaktforbindelser ennå.

en: See All
nb_NO: Se alle

note: translators: %s: member name
en: %s's Friends
nb_NO: Kontaktene til %s

note: translators: %s: member name
en: My Friends
nb_NO: Mine kontakter

[ctx: Friend settings on notification settings page]
en: A member accepts your friendship request
nb_NO: Et medlem aksepterte din kontaktforespørsel

[ctx: Friend settings on notification settings page]
en: A member sends you a friendship request
nb_NO: Et medlem sender deg en kontaktforespørsel

[ctx: Friend settings on notification settings page]
en: Friends
nb_NO: Kontakter

en: Friendship request could not be withdrawn
nb_NO: Kontaktforespørsel kunne ikke trekkes tilbake

en: Friendship request withdrawn
nb_NO: Kontaktforespørsel trukket tilbake

en: Friendship could not be rejected
nb_NO: Kontaktforespørsel kunne ikke avvises

en: Friendship rejected
nb_NO: Kontaktforespørsel avslått

en: Friendship could not be accepted
nb_NO: Kontaktforespørselen kunne ikke aksepteres

en: Friendship accepted
nb_NO: Kontaktforespørsel akseptert

note: translators: %s: friend name
en: You have a friendship request from %s
nb_NO: %s ønsker å etablere kontakt med deg

note: translators: %d: the number of pending requests
en: You have %d pending friendship requests
nb_NO: %d stykker ønsker å etablere kontakt med deg

note: translators: %d: the number of friends
en: %d friends accepted your friendship requests
nb_NO: %d kontakter godkjente dine kontaktforespørsler.

note: translators: %s: friend name
en: %s accepted your friendship request
nb_NO: %s sa ja til din kontaktforespørsel.

[ctx: My Account Friends menu sub nav]
en: Friendships
nb_NO: Kontaktforbindelser

[ctx: My Account Friends menu sub nav]
en: No Pending Requests
nb_NO: Ingen ventende forespørsler

[ctx: My Account Friends menu]
en: Friends
nb_NO: Kontakter

[ctx: Friends screen sub nav]
en: Requests
nb_NO: Forespørsler

[ctx: Friends screen sub nav]
en: Friendships
nb_NO: Kontakter

en: Search Friends...
nb_NO: Søk kontakter...

[ctx: Friends screen page <title>]
en: Friend Connections
nb_NO: Kontaktforbindelser

note: translators: 1: the initiator user link. 2: the friend user link.
en: %1$s and %2$s are now friends
nb_NO: %1$s og %2$s har nå kontaktforbindelse

en: New friendship created
nb_NO: Ny kontakt opprettet

en: New friendships
nb_NO: Nye kontakter

en: Friendships
nb_NO: Kontakter

en: Friendships accepted
nb_NO: Aksepterte kontaktforespørsler

en: You have a pending friendship request with this user
nb_NO: Du har en ventende kontaktforespørsel med denne brukeren

en: You are not yet friends with this user
nb_NO: Du har ikke etablert kontakt med denne brukeren ennå

en: Friendship canceled
nb_NO: Kontakten kansellert

en: Friendship could not be canceled.
nb_NO: Kontakten kan ikke kanselleres.

en: You already have a pending friendship request with this user
nb_NO: Du har allerede en ventende kontaktforespørsel til denne brukeren

en: You are already friends with this user
nb_NO: Du har allerede denne brukeren som kontakt

en: Friendship requested
nb_NO: Kontaktforespørsel er sendt

en: Friendship could not be requested.
nb_NO: Kontaktforespørsel kunne ikke sendes.

en: Deleted User
nb_NO: Slettet bruker

en: New Topic
nb_NO: Nytt emne

en: Site URL
nb_NO: Nettsteds-URL

en: Tags:
nb_NO: Stikkord:

en: Edit Profile
nb_NO: Rediger profil

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: inactive
nb_NO: inaktiv

en: Member
nb_NO: Medlem

en: December
nb_NO: desember

en: November
nb_NO: november

en: October
nb_NO: oktober

en: September
nb_NO: september

en: August
nb_NO: august

en: July
nb_NO: juli

en: June
nb_NO: juni

en: May
nb_NO: mai

en: April
nb_NO: april

en: March
nb_NO: mars

en: February
nb_NO: februar

en: January
nb_NO: januar

en: Disabled
nb_NO: Ute av funksjon

en: Freshness
nb_NO: Ferskhet

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Apply
nb_NO: Bruk

en: Bulk Actions
nb_NO: Massehandlinger

en: Deactivate
nb_NO: Deaktiver

en: Profile
nb_NO: Profil

en: General Settings
nb_NO: Generelle innstillinger

en: Date format
nb_NO: Datoformat

en: Topic
nb_NO: Emne

en: Post
nb_NO: Del

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringene

en: Registered
nb_NO: Registrert

en: None
nb_NO: Ingen

en: Repeat New Password
nb_NO: Gjenta nytt passord

en: New Password
nb_NO: Nytt passord

en: Email
nb_NO: E-post

en: Display Name
nb_NO: Visningsnavn

en: General
nb_NO: Generelt

en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Users
nb_NO: Brukere

en: Page not found
nb_NO: Siden ble ikke funnet

en: No new notifications.
nb_NO: Ingen nye varslinger

en: User Capabilities
nb_NO: Brukermandater

note: translators: %s: member name
en: Edit %s's Profile
nb_NO: Rediger profilen til %s

en: Blog Authors
nb_NO: Bloggforfattere

en: Delete Group
nb_NO: Slett gruppe

en: Membership Requests
nb_NO: Medlemskapforespørsler

en: Manage Members
nb_NO: Behandle medlemmer

en: Manage Invitations
nb_NO: Håndter invitasjoner

en: Group Profile Photo
nb_NO: Profilbilde for gruppen

note: translators: accessibility text
en: Group Settings
nb_NO: Gruppeinnstillinger

en: Edit Details
nb_NO: Rediger detaljer

en: Admin Options
nb_NO: Adminvalg

en: Random Site
nb_NO: Tilfeldig nettsted

en: Random Group
nb_NO: Tilfeldig gruppe

en: Random Member
nb_NO: Tilfeldig medlem

en: Visit
nb_NO: Besøk

en: Sign Up
nb_NO: Registrer

en: Switch to WordPress Toolbar
nb_NO: Bytt til WordPress' verktøylinje

en: Create a Site!
nb_NO: Lag et nettsted!

en: Manage Comments
nb_NO: Behandle kommentarer

en: Manage Posts
nb_NO: Rediger innlegg

en: New Post
nb_NO: Nytt innlegg

en: Dashboard
nb_NO: Kontrollpanel

en: Alphabetically
nb_NO: Alfabetisk

en: Newest
nb_NO: Nyeste

en: Recently Active
nb_NO: Nylig aktiv

en: Website
nb_NO: Nettsted

en: About Me
nb_NO: Om meg

en: Name
nb_NO: Navn

en: My Profile
nb_NO: Min profil

note: translators: %s: total groups count
en: %d group | %d groups
nb_NO[0]: %d gruppe
nb_NO[1]: %d grupper

en: File successfully uploaded.
nb_NO: Filen ble lastet opp.

en: Sorry, uploading the file failed.
nb_NO: Beklager, opplasting av filen feilet.

note: translators: %s: image file extension
en: Cropping the file failed: %s is not a supported image file.
nb_NO: Beskjæring av filen mislyktes: %s er ikke en støttet bildefil.

[ctx: Attachment destination file]
en: destination file
nb_NO: destinasjonsfil

[ctx: Attachment source file]
en: source file
nb_NO: kildefil

en: Cropping the file failed: the file path is not allowed.
nb_NO: Beskjæring av filen mislyktes: filstien er ikke tillatt.

en: Cropping the file failed: missing source file.
nb_NO: Beskjæring av filen mislyktes: manglende kildefil.

en: File upload stopped by extension.
nb_NO: Opplasting av fil stoppet på grunn av filtype.

en: Failed to write file to disk.
nb_NO: Skriving av fil til disk mislyktes.

en: Missing a temporary folder.
nb_NO: En midlertidig mappe mangler.

en: No file was uploaded.
nb_NO: Ingen fil ble lastet opp.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
nb_NO: Filen ble bare delvis lastet opp.

note: translators: %s: Max file size for the file
en: The uploaded file exceeds the maximum allowed file size of: %s
nb_NO: Opplastet fil overstiger maksimum tillatt filstørrelse på: %s

en: The uploaded file exceeds the maximum allowed file size for this site
nb_NO: Den opplastede filen overstiger maksimum tillatt filstørrelse for dette nettstedet

en: The file was uploaded successfully
nb_NO: Filen ble lastet opp.

en: The group profile photo was deleted successfully!
nb_NO: Gruppens profilbilde er nå slettet!

en: There was a problem deleting the group profile photo. Please try again.
nb_NO: Det oppstod et problem ved sletting av gruppebildet. Vennligst prøv igjen.

en: The group profile photo was uploaded successfully.
nb_NO: Profilbildet til gruppen ble lastet opp.

en: There was a problem cropping the group profile photo.
nb_NO: Det oppstod et problem ved beskjæring av gruppens profilbilde; vennligst prøv igjen.

en: Your profile photo was deleted successfully!
nb_NO: Sletting av ditt profilbilde er gjennomført!

en: There was a problem deleting your profile photo. Please try again.
nb_NO: Det oppstod et problem ved sletting av profilbildet. Vennligst prøv igjen.

en: Your new profile photo was uploaded successfully.
nb_NO: Opplastingen av ditt nye profilbilde er vellykket.

en: There was a problem cropping your profile photo.
nb_NO: Det oppstod et problem ved beskjæringen av ditt profilbilde.

en: Title:
nb_NO: Tittel:

en: Remember Me
nb_NO: Husk meg

en: Password
nb_NO: Passord

en: Username
nb_NO: Brukernavn

en: Show a Log In form to logged-out visitors, and a Log Out link to those who are logged in.
nb_NO: Vis et logg inn bilde til brukere som er logget ut, og en utloggingslink til de som er innlogget.

[ctx: Title of the login widget]
en: (BuddyPress) Log In
nb_NO: (BuddyPress) Logg inn

en: Community
nb_NO: Fellesskap

en: Search anything...
nb_NO: Søk overalt...

[ctx: search form]
en: Search these:
nb_NO: Søk disse:

[ctx: search form]
en: Posts
nb_NO: Poster

[ctx: search form]
en: Blogs
nb_NO: Blogger

[ctx: search form]
en: Groups
nb_NO: Grupper

[ctx: search form]
en: Members
nb_NO: Medlemmer

note: translators: 1: activity date, 2: activity time
en: %1$s at %2$s
nb_NO: %1$s ved %2$s

note: translators: %s: Name of the BuddyPress component
en: %s Directory
nb_NO: %s

en: Options
nb_NO: Valg

en: Log In
nb_NO: Logg inn

en: Log Out
nb_NO: Logg ut

en: Not recently active
nb_NO: Ikke aktiv for øyeblikket

note: translators: %s: the number of seconds.
en: %s second | %s seconds
nb_NO[0]: %s sekund
nb_NO[1]: %s sekunder

note: translators: %s: the number of minutes.
en: %s minute | %s minutes
nb_NO[0]: %s minutt
nb_NO[1]: %s minutter

note: translators: %s: the number of hours.
en: %s hour | %s hours
nb_NO[0]: %s time
nb_NO[1]: %s timer

note: translators: %s: the number of days.
en: %s day | %s days
nb_NO[0]: %s dag
nb_NO[1]: %s dager

note: translators: %s: the number of weeks.
en: %s week | %s weeks
nb_NO[0]: %s uke
nb_NO[1]: %s uker

note: translators: %s: the number of months.
en: %s month | %s months
nb_NO[0]: %s måned
nb_NO[1]: %s måneder

note: translators: %s: the number of years.
en: %s year | %s years
nb_NO[0]: %s år
nb_NO[1]: %s år

note: translators: %s: the human time diff.
en: %s ago
nb_NO: for %s siden

en: right now
nb_NO: akkurat nå

en: sometime
nb_NO: en gang

[ctx: Page title for the user registration screen.]
en: Register
nb_NO: Registrer

[ctx: Page title for the user activation screen.]
en: Activate
nb_NO: Aktiver

[ctx: Page title for the Members directory.]
en: Members
nb_NO: Medlemmer

[ctx: Page title for the Sites directory.]
en: Sites
nb_NO: Nettsteder

[ctx: Page title for the Groups directory.]
en: Groups
nb_NO: Grupper

[ctx: Page title for the Activity directory.]
en: Activity
nb_NO: Aktivitet

note: translators: %s: the page number.
en: Page %s
nb_NO: Side %s

en: Create a Group
nb_NO: Opprett en gruppe

en: Activate your Account
nb_NO: Aktiver din konto

en: Create an Account
nb_NO: Opprett en konto

[ctx: component directory title]
en: Directory
nb_NO: Katalog

en: Activate Your Account
nb_NO: Aktiver din konto

en: [User Set]
nb_NO: [Satt av bruker]

en: You must log in to access the page you requested.
nb_NO: Du må logge inn for å få tilgang til denne siden.

en: This user has been marked as a spammer. Only site admins can view this profile.
nb_NO: Denne brukeren har blitt merket som uønsket. Kun administrator kan se denne profilen.

en: Special community roles no longer exist. Use mapped capabilities instead
nb_NO: Særegne community-roller finnes ikke lenger. Bruk definerte funksjoner i stedet

en: You do not have access to this page.
nb_NO: Du har ikke tilgang til denne siden.

note: translators: %s: member name
en: Profile photo of %s
nb_NO: Profilbildet til %s

note: translators: 1: the advised width size in pixels. 2: the advised height size in pixels.
en: You have selected an image that is smaller than recommended. For best results, upload a picture larger than %1$d x %2$d pixels.
nb_NO: Du har valgt et mindre bilde enn det som er anbefalt. For å få best resultat, vennligst last opp et bilde som er større enn %1$d x %2$d piksler.

note: translators: %s: the upload error message
en: Upload failed! Error was: %s
nb_NO: Opplastingen mislyktes! Feilen var: %s

note: translators: %s: the upload error message
en: Upload Failed! Error was: %s
nb_NO: Opplasting feilet! Feilen var: %s

en: Profile Photo
nb_NO: Profilbilde

en: No photo was captured. Click on the "Capture" button to take your photo.
nb_NO: Bilde ble ikke lagret. Klikk på «Ta bilde» for å lagre bilde.

en: Your profile photo is ready. Click on the "Save" button to use this photo.
nb_NO: Profilbildet ditt er klart. Klikk på «Lagre»-knappen for å bruke dette bildet.

en: Video error. Please upload a photo instead.
nb_NO: Video-feil. Vennligst last opp et bilde isteden.

en: Your browser is not supported. Please upload a photo instead.
nb_NO: Din nettleser er ikke støttet. Vennligst last opp et bilde.

en: It looks like you do not have a webcam or we were unable to get permission to use your webcam. Please upload a photo instead.
nb_NO: Det ser ikke ut til at du har et webkamera, eller så fikk vi ikke tillatelse til å bruke det. Vennligst last opp et bilde i stedet.

en: Camera loaded. Click on the "Capture" button to take your photo.
nb_NO: Kamera er lastet inn. Klikk på «Ta bilde»-knappen for å ta bilde.

en: Please wait as we access your camera.
nb_NO: Vennligst vent mens vi får tilgang til kameraet ditt.

en: Please allow us to access to your camera.
nb_NO: Vennligst gi oss tilgang til kameraet ditt.

en: Take Photo
nb_NO: Ta bilde

en: Upload
nb_NO: Last opp

en: If you&#39;d like to delete the existing profile photo but not upload a new one, please use the delete tab.
nb_NO: Hvis du ønsker å fjerne det eksisterende profilbildet, men ikke vil laste opp et nytt, vennligst velg "slett".

note: translators: %s: File name.
en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
nb_NO: &#8220;%s&#8221; har ikke blitt lastet opp

en: Make sure to upload a unique file
nb_NO: Vær sikker på at filen du laster opp er unik.

en: Crunching&hellip;
nb_NO: Knuser&utelater;

en: Dismiss
nb_NO: Lukk

en: Upload stopped.
nb_NO: Opplasting stoppet.

en: File canceled.
nb_NO: Fil avbrutt.

en: Security error.
nb_NO: Sikkerhetsfeil.

en: IO error.
nb_NO: IO-feil.

note: translators: %s: File name.
en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
nb_NO:  %s overskrider den maksimale opplastningskapasiteten for flerfils-opplastninger når den brukes i din nettleser.

note: translators: 1: Opening link tag, 2: Closing link tag.
en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
nb_NO: Vennligst prøv opplasting av denne fil med %1$sbrowser uploader%2$s

en: Upload failed.
nb_NO: Opplasting mislyktes.

en: HTTP error.
nb_NO: HTTP-feil.

en: You may only upload 1 file.
nb_NO: Du kan bare laste opp 1 fil.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
nb_NO: Det har oppstått en konfigurasjonsfeil. Vennligst kontakt serveradministrator.

en: An error occurred. Please try again later.
nb_NO: En feil oppstod. Vennligst prøv igjen senere.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
nb_NO: Denne er større en maksimal størrelse. Vennligst prøv en annen.

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
nb_NO: Minnet er fullt. Vennligst prøv en mindre fil.

en: This file is not an image. Please try another.
nb_NO: Dette er ikke en billedfil. Vennligst prøv en annen.

en: This file type is not allowed. Please try another.
nb_NO: Denne filtypen er ikke tillatt. Vennligst prøv en annen.

en: This file is empty. Please try another.
nb_NO: Denne filen er tom. Vennligst prøv en annen.

note: translators: %s: File name.
en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
nb_NO: %s overskrider den maksimale opplastningskapasiteten for denne nettsiden.

en: You have attempted to queue too many files.
nb_NO: Du har satt for mange filer i kø.

en: The BuddyBar is no longer supported. Please migrate to the WordPress toolbar as soon as possible.
nb_NO: BuddyBar er ikke lengre støttet. Vennligst bytt til WordPress toolbar så snart som mulig.

en: My Account
nb_NO: Min konto

note: translators: %s: the link to the BuddyPress release notes
en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
nb_NO: Se <a href="%s">the release notes</a> for mer informasjon.

note: translators: 1: BuddyPress version number, 2: plural number of bugs. More than one security issue.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
nb_NO[0]: <strong>Versjon %1$s</strong> har behandlet noen sikkerhetsproblemer og rettet %2$s feilen.
nb_NO[1]: <strong>Versjon %1$s</strong>Fulladressert et sikkerhetsproblem og rettet  %2$s bug.

note: translators: 1: BuddyPress version number, 2: plural number of bugs. Singular security issue.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
nb_NO[0]: <strong>Versjon %1$s</strong> har behandlet et sikkerhetsproblem og rettet %2$s feilen.
nb_NO[1]: <strong>Versjon %1$s</strong>Fulladressert et sikkerhetsproblem og rettet  %2$s bug.

note: translators: 1: BuddyPress version number, 2: plural number of bugs.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
nb_NO[0]: <strong>Versjon %1$s</strong> behandlet %2$s bug.
nb_NO[1]: <strong>Versjon %1$s</strong> rettet opp flere %2$s bugs.

note: translators: 1: BuddyPress version number.
en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues.
nb_NO[0]: <strong>Versjon %1$s</strong> har behandlet et sikkerhetsproblem.
nb_NO[1]: <strong>Versjon %1$s</strong> rettet opp noen sikkerhetsproblemer.

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
nb_NO[0]: Vedlikeholds- og sikkerhetsutgivelse
nb_NO[1]: Vedlikeholds- og sikkerhetsutgivelser

en: Security Release | Security Releases
nb_NO[0]: Sikkerhetsutgivelse
nb_NO[1]: Sikkerhetsutgivelser

en: Maintenance Release | Maintenance Releases
nb_NO[0]: Vedlikeholdsutgivelse
nb_NO[1]: Vedlikeholdsutgivelser

en: Credits
nb_NO: Takk til

note: translators: %s: BuddyPress version number
en: All Contributors to BuddyPress %s
nb_NO: Alle bidragsytere til BuddyPress %s

en: Navigator
nb_NO: Navigatør

en: Core Developer
nb_NO: Kjerneutvikler

en: Lead Developer
nb_NO: Hovedutvikler

en: Project Lead
nb_NO: Prosjektleder

en: Project Leaders
nb_NO: Prosjektledere

en: Under the hood
nb_NO: Under panseret

en: Activity auto-refresh
nb_NO: Aktiver automatisk oppdatering

en: Activity Settings
nb_NO: Aktivitetsinnstillinger

en: Group Photo Uploads
nb_NO: Last opp gruppe-foto

en: Group Creation
nb_NO: Gruppeoppretting

en: Groups Settings
nb_NO: Gruppeinnstillinger

en: Profile Syncing
nb_NO: Profilsynkronisering

en: Profile Photo Uploads
nb_NO: Opplastede profilbilder

[ctx: BuddyPress setting tab]
en: Profile Settings
nb_NO: Profilinnstillinger

en: Account Deletion
nb_NO: Kontosletting

en: Toolbar
nb_NO: Verktøylinje

en: Main Settings
nb_NO: Hovedinnstillinger

en: Available Tools
nb_NO: Tilgjengelige verktøy

en: BuddyPress Settings
nb_NO: BuddyPress-innstillinger

en: BuddyPress Pages
nb_NO: BuddyPress-sider

en: BuddyPress Components
nb_NO: BuddyPress-komponenter

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: BuddyPress Help
nb_NO: BuddyPress hjelp

[ctx: buddypress tools intro]
note: translators: %s: the link to the BuddyPress repair tools
en: Use the %s to repair these relationships.
nb_NO: Bruk %s for å utbedre disse forholdene.

en: Tools
nb_NO: Verktøy

note: translators: %s: the result of the action performed by the repair tool
en: Determining last activity dates for each user&hellip; %s
nb_NO: Bestemmer siste aktivitetsdato for hver bruker&hellip; %s

note: translators: %s: the result of the action performed by the repair tool
en: Counting the number of active members on the site&hellip; %s
nb_NO: Teller antallet aktive medlemmer på nettstedet &hellip; %s

note: translators: %s: the result of the action performed by the repair tool
en: Repopulating Blogs records&hellip; %s
nb_NO: Fornying av bloggenes records&hellip; %s

note: translators: %s: the result of the action performed by the repair tool
en: Counting the number of groups for each user&hellip; %s
nb_NO: Teller antall grupper for hver user&hellip; %s

en: Complete!
nb_NO: Utført!

en: Failed!
nb_NO: Feilet!

note: translators: %s: the result of the action performed by the repair tool
en: Counting the number of friends for each user&hellip; %s
nb_NO: Teller antall kontakter for hver user&hellip; %s

en: Repair member "last activity" data.
nb_NO: Organiser medlemmets data for «siste aktivitet».

en: Repair Items
nb_NO: Forbedre innlegg

en: Some of these tools create substantial database overhead. Avoid running more than one repair job at a time.
nb_NO: Noen av disse verktøyene produserer betydelig database overhead. Unngå å kjøre mer enn en utbedringsjobb om gangen.

en: Use the tools below to manually recalculate these relationships.
nb_NO: Bruk verktøyene nedenfor for å beregne disse relasjonene manuelt.

en: BuddyPress keeps track of various relationships between users, groups, and activity items. Occasionally these relationships become out of sync, most often after an import, update, or migration.
nb_NO: BuddyPress holder orden på diverse relasjoner mellom brukere, grupper og aktivitetsinnlegg. Av og til blir disse relasjonene usynkroniserte, vanligvis etter en import, oppdatering eller en migrasjon.

en: BuddyPress Tools
nb_NO: BuddyPress-verktøy

en: Associate WordPress Pages with the following BuddyPress Registration pages.
nb_NO: Assosier WordPress-sider med disse registreringssidene til BuddyPress.

en: Registration
nb_NO: Registrering

en: - None -
nb_NO: - Ingen -

en: Associate a WordPress Page with each BuddyPress component directory.
nb_NO: Assosier en WordPress-side med hver BuddyPress-komponent.

en: Directories
nb_NO: Kataloger

en: Repair
nb_NO: Reparer

en: Allow customizable avatars for groups
nb_NO: Tillat å velge avatarer for grupper

en: Administrators can always create groups, regardless of this setting.
nb_NO: Administratorer kan alltid opprette grupper, uavhengig av denne innstillingen.

en: Enable group creation for all users
nb_NO: Aktiver gruppeoppretting for alle brukere

en: Allow registered members to upload avatars
nb_NO: Tillat registrerte medlemmer å laste opp avatarer

en: Enable BuddyPress to WordPress profile syncing
nb_NO: Aktiver profilsynkronisering mellom BuddyPress og WordPress

en: Automatically check for new items while viewing the activity stream
nb_NO: Automatisk kontroll av nye innlegg mens aktivitetsstrømmen vises

en: Allow Akismet to scan for activity stream spam
nb_NO: Tillat Akismet å skanne aktivitetsstrømmen for søppel

en: Allow registered members to delete their own accounts
nb_NO: Tillat registrerte medlemmer å slette sine egne kontoer

en: Show the Toolbar for logged out users
nb_NO: Vis verktøylinje til brukere som ikke er logget inn

[ctx: Display name field]
en: Display Name
nb_NO: Visningsnavn

[ctx: First field-group name]
en: General
nb_NO: Generelt

en: User removed from spam.
nb_NO: Bruker fjernet fra søppelpost

en: User marked as spammer. Spam users are visible only to site admins.
nb_NO: Bruker markert som uønsket. Uønskede brukere er synlige kun for administratorer.

en: Add to Menu
nb_NO: Legg til i meny

en: <em>Logged-Out</em> links are not visible to users who are logged in.
nb_NO: <em>Ut-logget</em> linker er ikke synlige for brukere som er logget inn.

en: <em>Logged-In</em> links are relative to the current user, and are not visible to visitors who are not logged in.
nb_NO: <em>Logged-In</em> lenker har en forbindelse til den aktuelle bruker og er ikke synlig for besøkende som ikke er logget inn.

en: Logged-Out
nb_NO: Utlogget

en: Logged-In
nb_NO: Innlogget

en: Extra configuration settings are provided and activated. You can selectively enable or disable any setting by using the form on this screen.
nb_NO: Ekstra konfigurasjons-innstillinger er forutsatt og aktivert. Du kan velge å aktivere eller deaktivere hvilken som helst innstilling, ved å bruke skjemaet på denne skjermen.

en: BuddyPress Components use WordPress Pages for their root directory/archive pages. You can change the page associations for each active component by using the form below.
nb_NO: BuddyPress Components bruker WordPress Pages som grunnkatalog/arkiveringssider. 
    Du kan endre sideassosiasjonene til hvert enkelt aktivt komponent ved å bruke skjemaet under.

en: By default, all but four of the BuddyPress components are enabled. You can selectively enable or disable any of the components by using the form below. Your BuddyPress installation will continue to function. However, the features of the disabled components will no longer be accessible to anyone using the site.
nb_NO: I utgangspunktet er alle unntatt fire av BuddyPress-komponentene aktivert. Du kan slå av og på komponentene ved å benytte skjemaet under. Din BuddyPress-installasjon vil fortsatt fungere. Komponentene som blir deaktivert vil derimot ikke lengre kunne brukes av noen på siden.

en: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/extended-profiles/">Managing Profile Fields</a>
nb_NO: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/extended-profiles/">Administrer profilfelt</a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/#settings-buddypress-settings">Managing Settings</a>
nb_NO: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/#settings-buddypress-settings">Administrer innstillinger</a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/#settings-buddypress-pages">Managing Pages</a>
nb_NO: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/#settings-buddypress-pages">Administrer sider</a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/">Managing Components</a>
nb_NO: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/">Administrer komponenter</a>

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Pages
nb_NO: Sider

note: Translators: %s is the list of directory pages associated to more than one component.
en: Each BuddyPress Component needs its own WordPress page. The following WordPress Pages have more than one component associated with them: %s.
nb_NO: Alle BuddyPress komponenter trenger sin egen WordPress side. De påfølgende WordPress sidene har mer enn et komponent forbundet med disse: %s.

en: Register
nb_NO: Registrer

en: Activate
nb_NO: Aktiver

note: Translators: %s is the url to the permalink settings.
en: <strong>BuddyPress is almost ready</strong>. You must <a href="%s">update your permalink structure</a> to something other than the default for it to work.
nb_NO: <strong>BuddyPress er nesten klar</strong>. Du må <a href="%s">oppdatere permalenke-strukturen</a> til noe annet enn default for at det skal virke.

note: Translators: 1: is the url to the BP Components settings screen. 2: is the url to the xProfile administration screen.
en: Components, Pages, Settings, and Forums, have been moved to <a href="%1$s">Settings &gt; BuddyPress</a>. Profile Fields has been moved into the <a href="%2$s">Users</a> menu.
nb_NO: Komponenter, sider, innstillinger og forum har blitt flyttet til <a href="%1$s">Innstillinger &rarr; BuddyPress</a>. Profilfelt har blitt flyttet inn i <a href="%2$s">Brukere</a>-menyen.

en: Don't worry! We've moved the BuddyPress options into more convenient and easier to find locations. You're seeing this page because you are running a legacy BuddyPress plugin which has not been updated.
nb_NO: Ikke vær urolig! Vi har flyttet BuddyPress-innstillingene til mer hensiktsmessige steder. Du ser denne siden fordi du kjører et gammelt BuddyPress-innstikk som ikke har blitt oppdatert.

en: Why have all my BuddyPress menus disappeared?
nb_NO: Hvorfor har alle BuddyPress-menyer forsvunnet?

en: Record activity for new sites, posts, and comments across your network.
nb_NO: Husk aktivitet for nye nettsteder, innlegg og kommentarer fra ditt nettverk.

en: Record activity for new posts and comments from your site.
nb_NO: Husk aktivitet for nye innlegg og kommentarer fra ditt nettsted.

en: Site Tracking
nb_NO: Nettstedssporing

en: Groups allow your users to organize themselves into specific public, private or hidden sections with separate activity streams and member listings.
nb_NO: Grupper lar brukerne organisere seg i spesifikke offentlige, lukkede eller skjulte seksjoner med separate aktivitetsstrømmer og medlemslister.

en: User Groups
nb_NO: Brukergrupper

en: Global, personal, and group activity streams with threaded commenting, direct posting, favoriting, and @mentions, all with full RSS feed and email notification support.
nb_NO: Offisielle, personlige og gruppeaktiviteter flyter over av kommentarer, direkte innlegg, favoriseringer og @omtaler, alle med fullt RSS innhold og e-post supportmeldinger.

en: Allow your users to talk to each other directly and in private. Not just limited to one-on-one discussions, messages can be sent between any number of members.
nb_NO: Tillat brukere å snakke direkte med hverandre og i lukkede rom. Meldinger kan sendes mellom et ubegrenset antall medlemmer, ikke bare begrenset til samtaler èn-til-èn.

en: Private Messaging
nb_NO: Internmeldinger

en: Let your users make connections so they can track the activity of others and focus on the people they care about the most.
nb_NO: La dine brukere lage forbindelser, slik at de kan følge med på aktiviteten til andre og fokusere på de som de bryr seg mest om.

en: Friend Connections
nb_NO: Kontaktforbindelser

en: Group Forums
nb_NO: Gruppeforum

en: Everything in a BuddyPress community revolves around its members.
nb_NO: Alt i et BuddyPress-nettverk dreier seg om medlemmene.

en: Community Members
nb_NO: Nettverksmedlemmer

en: It&#8216;s what makes <del>time travel</del> BuddyPress possible!
nb_NO: Det er det som gjør <del>tidsreiser</del> BuddyPress mulig!

en: No components found.
nb_NO: Ingen komponenter funnet.

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Component
nb_NO: Komponent

note: translators: %s: the number of retired components
en: Retired <span class="count">(%s)</span> | Retired <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Foreldet<span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: Foreldet<span class="count">(%s)</span>

note: translators: %s: the number of must-Use components
en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Må bruke <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: Må bruke <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %s: the number of inactive components
en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Inaktiv <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: Inaktive <span class="count">(%s)</span>

note: translators: %s: the number of active components
en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Aktiv <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: Aktive <span class="count">(%s)</span>

[ctx: plugins]
note: translators: %s: the number of installed components
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[0]: Alle <span class="count">(%s)</span>
nb_NO[1]: Alle <span class="count">(%s)</span>

en: Notify members of relevant activity with a toolbar bubble and/or via email, and allow them to customize their notification settings.
nb_NO: Informer medlemmer med relevant aktivitet med en boble i verktøylinjen og/eller via epost, og gi de tillatelse til å tilpasse deres meldingsinnstillinger.

note: translators: accessibility text
en: Notifications
nb_NO: Varslinger

en: Allow your users to modify their account and notification settings directly from within their profiles.
nb_NO: La dine brukere redigere sin konto og varslingsinnstillinger direkte fra profilene sine.

en: Account Settings
nb_NO: Kontoinstillinger

en: Customize your community with fully editable profile fields that allow your users to describe themselves.
nb_NO: Tilpass nettverket ditt med fullt redigerbare profilfelter som gjør brukerne i stand til å beskrive seg selv.

en: Extended Profiles
nb_NO: Utvidede profiler

en: Save Settings
nb_NO: Lagre instillinger

en: Components
nb_NO: Komponenter

en: Max posts to show:
nb_NO: Maks antall innlegg å vise:

en: Link widget title to Blogs directory
nb_NO: Link tittelinnholdet til bloggkatalogen

[ctx: Label for the Title field of the Recent Networkwide Posts widget]
en: Title:
nb_NO: Tittel:

en: Sorry, there were no posts found. Why not write one?
nb_NO: Beklager, ingen innlegg ble funnet. Hvorfor ikke skrive et?

en: Recent Networkwide Posts
nb_NO: Siste innlegg fra nettverket

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Recent Networkwide Posts
nb_NO: (BuddyPress) Nylige innlegg i nettverket

en: A list of recently published posts from across your network.
nb_NO: En liste over de siste publiseringene fra hele ditt nettverk.

note: translators: %s: the number of blogs
en: %s site | %s sites
nb_NO[0]: %s nettsted
nb_NO[1]: %s nettsteder

en: Visit Site
nb_NO: Besøk nettsted

en: Search
nb_NO: Søk

note: translators: %s: the User Display Name
en: %s's Recent Comments
nb_NO: De siste kommentarene til %s

note: translators: %s: the User Display Name
en: %s's Recent Posts
nb_NO: De siste innleggene til %s

note: translators: %s: the User Display Name
en: %s's Sites
nb_NO: Nettstedene til %s

en: Congratulations! You have successfully registered a new site.
nb_NO: Gratulerer! Du har nå registrert et nytt nettsted.

en: I would like my site to appear in search engines, and in public listings around this network.
nb_NO: Jeg ønsker at nettstedet mitt skal vises i søkemotorer, og i offentlige oppføringer på dette nettverket.

en: Site Title:
nb_NO: Nettstedstittel:

en: Must be at least 4 characters, letters and numbers only. It cannot be changed so choose carefully!)
nb_NO: Må være minst 4 tegn, kun bokstaver og numre. Dette kan ikke endres senere!

en: domain.
nb_NO: domene.

en: blogname
nb_NO: bloggnavn

en: Your address will be
nb_NO: Din adresse vil bli

en: Site Domain:
nb_NO: Nettstedsdomene:

en: Site Name:
nb_NO: Nettstedsnavn:

en: Create Site
nb_NO: Lag nettsted

en: If you&#8217;re not going to use a great domain, leave it for a new user. Now have at it!
nb_NO: Hvis du ikke skal bruke et fint domene, la det være igjen til en ny bruker.

en: By filling out the form below, you can <strong>add a site to your account</strong>. There is no limit to the number of sites that you can have, so create to your heart's content, but blog responsibly!
nb_NO: Ved å fylle ut skjemaet under kan du <strong>legge til et nettsted til din konto</strong>. Det er ingen grense for hvor mange nettsteder du kan ha, så lag så mange du vil, men blogg ansvarlig!

en: There was a problem; please correct the form below and try again.
nb_NO: Det oppstod et problem; vennligst se over skjemaet under og prøv på nytt.

note: translators: %s: the title of the latest post
en: Latest Post: %s
nb_NO: Siste innlegg: %s

en: Never active
nb_NO: Aldri aktiv

note: translators: %s: last activity timestamp (e.g. "active 1 hour ago")
en: active %s
nb_NO: aktiv %s

note: translators: %s: the author display name
en: Profile picture of site author %s
nb_NO: Profilbilde til nettstedsforfatter %s

note: translators: 1: the site from number. 2: the site to number. 3: the total number of sites.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s site | Viewing %1$s - %2$s of %3$s sites
nb_NO[0]: Viser %1$s - %2$s av %3$s nettside
nb_NO[1]: Viser %1$s - %2$s av %3$s nettsider

en: Viewing 1 site
nb_NO: Viser 1 nettsted

en: Posts
nb_NO: Innlegg

en: New post published
nb_NO: Nytt innlegg publisert

en: Create a Site
nb_NO: Lag et nettsted

en: Sites
nb_NO: Nettsteder

en: My Sites
nb_NO: Mine nettsteder

en: Search sites...
nb_NO: Søk i nettsteder...

[ctx: component directory title]
en: Sites
nb_NO: Nettsteder

en: Site Directory
nb_NO: Nettstedskatalog

en: %1$s commented on the post, %2$s
nb_NO: %1$s kommenterte på innlegget %2$s

en: %1$s wrote a new post, %2$s
nb_NO: %1$s skrev et nytt innlegg: %2$s

en: (no title)
nb_NO: (ingen tittel)

en: %s created the site %s
nb_NO: %s laget nettstedet %s

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: New post comment posted
nb_NO: Ny innleggskommentar publisert

en: New Sites
nb_NO: Nye nettsteder

en: New site created
nb_NO: Nytt nettsted oprettet

en: In reply to
nb_NO: Som svar på

en: RSS feed 'id' must be defined
nb_NO: 'id' på RSS-feed må defineres

en: Site Wide Activity RSS Feed
nb_NO: Global Aktivitet RSS Strøm

en: Public Message
nb_NO: Offentlig melding

en: a user
nb_NO: en bruker

en: Clear Filter
nb_NO: Fjern filter

en: View
nb_NO: Vis

en: Delete
nb_NO: Slett

note: translators: 1: the name of the function. 2: the name of the file.
en: %1$s no longer accepts arguments. See the inline documentation at %2$s for more details.
nb_NO: %1$s aksepterer ikke lenger argumenter. Se dokumentasjonen på %2$s for fler detaljer.

en: View Discussion
nb_NO: Se diskusjon

note: translators: %s: the blog name
en: Profile picture of the author of the site %s
nb_NO: Profilbilde til forfatteren av nettstedet %s

note: translators: %s: the Group name
en: Group logo of %s
nb_NO: Gruppelogoen til %s

en: Group logo
nb_NO: Gruppelogo

en: Profile picture
nb_NO: Profilbilde

note: translators: 1: the from number item. 2: the to number item. 3: the total number of items.
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s item | Viewing %1$s - %2$s of %3$s items
nb_NO[0]: Viser %1$s - %2$s av %3$s innlegg
nb_NO[1]: Viser %1$s - %2$s av %3$s innlegg

en: Viewing 1 item
nb_NO: Visning av ett innlegg

note: translators: 1: the name of the method. 2: the name of the file.
en: Arguments passed to %1$s should be in an associative array. See the inline documentation at %2$s for more details.
nb_NO: Argumenter gitt til %1$ bør være i en assosiativ liste. Se innebygd dokumentasjon på %2$ for flere detaljer.

en: A member replies to an update or comment you've posted
nb_NO: Et medlem svarer på en oppdatering eller en kommentar du har postet

note: translators: %s: the displayed user username
en: A member mentions you in an update using "@%s"
nb_NO: Et medlem nevner deg i en oppdatering med "@%s"

en: No
nb_NO: Nei

en: Yes
nb_NO: Ja

en: Activity
nb_NO: Aktivitet

en: You do not have access to this activity.
nb_NO: Du har ikke rettigheter til denne aktiviteten.

note: translators: 1: the user display name
en: %1$s mentioned you
nb_NO: %1$s nevnte deg

note: translators: 1: the number of activity mentions
en: You have %1$d new mentions
nb_NO: Du er nevnt %1$d ganger siden sist

note: translators: %s: the current user display name
en: @%s Mentions
nb_NO: @%s omtaler

[ctx: deprecated string]
note: translators: 1: the poster name. 2: the group name. 3: the content of the activity. 4: the activity permalink.
en: %1$s mentioned you in the group "%2$s":
    
    "%3$s"
    
    To view and respond to the message, log in and visit: %4$s
    
    ---------------------
nb_NO: %1$s nevnte deg i gruppen "%2$s":
    
    "%3$s"
    
    For å se og svare på meldingen, logg inn og besøk: %4$s
    
    ---------------------

note: translators: %s: member name
en: Profile picture of %s
nb_NO: Profilbildet til %s

[ctx: Page and <title>]
en: My Activity
nb_NO: Min aktivitet

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Groups
nb_NO: Grupper

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Friends
nb_NO: Kontakter

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Favorites
nb_NO: Favoritter

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Personal
nb_NO: Personlig

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Activity
nb_NO: Aktivitet

[ctx: Toolbar Mention logged in user]
en: Mentions
nb_NO: Omtaler

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Groups
nb_NO: Grupper

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Friends
nb_NO: Kontakter

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Favorites
nb_NO: Favoritter

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Mentions
nb_NO: Omtaler

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Personal
nb_NO: Personlig

[ctx: Profile activity screen nav]
en: Activity
nb_NO: Aktivitet

en: Search Activity...
nb_NO: Søk i aktivitet...

[ctx: component directory title]
en: Site-Wide Activity
nb_NO: Site-Wide aktivitet

en: Activity Streams
nb_NO: Aktivitetstrømmer

en: Thumbnail
nb_NO: Miniatyrbilde

en: The item you were replying to no longer exists.
nb_NO: Innlegget du svarer på finnes ikke lenger.

en: There was an error posting your reply. Please try again.
nb_NO: En feil oppstod ved lagring av ditt svar. Vennligst prøv igjen.

note: translators: %s: the activity author user link
en: %s posted a new activity comment
nb_NO: "%s" skrev en ny aktivitetskommentar

note: translators: %s: the activity author user link
en: %s posted an update
nb_NO: %s skrev en oppdatering

en: Activity Comments
nb_NO: Aktivitetskommentarer

en: Replied to a status update
nb_NO: Svarte på en statusoppdatering

en: Updates
nb_NO: Oppdateringer

en: Posted a status update
nb_NO: Skrev en statusoppdatering

[ctx: Post Type generic activity post admin filter]
en: New item published
nb_NO: Et nytt innlegg er publisert

en: Load Newest
nb_NO: Last inn nyeste

en: [Read more]
nb_NO: [Les mer]

en: Activity History
nb_NO: Aktivitetshistorikk

note: translators: %s the akismet result
en: Akismet was unable to check this item (response: %s), will automatically retry again later.
nb_NO: Akismet greide ikke å sjekke dette innlegget (respons: %s) og vil automatisk prøve på nytt igjen senere.

en: Akismet cleared this item
nb_NO: Akismet klarerte dette innlegget

en: Akismet caught this item as spam
nb_NO: Akismet registrerte dette innlegget som søppelpost

note: translators: %s: the current user username
en: %s reported this activity as not spam
nb_NO: %s rapporterte at denne aktiviteten ikke er uønsket

note: translators: %s: the current user username
en: %s reported this activity as spam
nb_NO: %s rapporterte at denne aktiviteten er uønsket

en: History
nb_NO: Historikk

note: translators: %s: the name of the user
en: Un-spammed by %s
nb_NO: Merket ikke uønsket av %s

note: translators: %s: the name of the user
en: Flagged as spam by %s
nb_NO: Merket som uønsket av %s

en: Cleared by Akismet
nb_NO: Klarert av Akismet

en: Flagged as spam by Akismet
nb_NO: Merket som uønsket av Akismet

en: Are you sure?
nb_NO: Er du sikker?

en: Replies disabled
nb_NO: Svar er deaktivert

note: translators: %s: the name of the activity type
en: Unregistered action - %s
nb_NO: Uregistrert handling - %s

note: translators: accessibility text
en: Select activity item %1$d
nb_NO: Velg aktivitetsinnlegg %1$d

en: View all actions
nb_NO: Vis alle handlinger

[ctx: Admin SWA column header]
en: In Response To
nb_NO: Som svar på

[ctx: Admin SWA column header]
en: Action
nb_NO: Hendelse

[ctx: Admin SWA column header]
en: Activity
nb_NO: Aktivitet

[ctx: Admin SWA column header]
en: Author
nb_NO: Forfatter

en: Delete Permanently
nb_NO: Slett permanent

en: Not Spam
nb_NO: Ikke uønsket

en: Mark as Spam
nb_NO: Merk som uønsket

en: No activities found.
nb_NO: Ingen aktiviteter funnet.

note: translators: accessibility text
en: Reply
nb_NO: Svar

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Reply to Activity
nb_NO: Svar på aktivitet

en: Search all Activity
nb_NO: Søk i all aktivitet

note: translators: %s: the activity search terms
en: Search results for &#8220;%s&#8221;
nb_NO: Søkeresultater for &#8220;%s&#8221;

[ctx: Admin SWA page]
en: Activity
nb_NO: Aktivitet

note: translators: %s: the activity ID
en: Activity related to ID #%s
nb_NO: Aktivitet relatert til ID #%s

en: The activity item has been updated successfully.
nb_NO: Vellykket oppdatering av aktivitetsinnlegget.

note: translators: %s: the number of activities successfully marked as ham
en: %s activity item has been successfully unspammed. | %s activity items have been successfully unspammed.
nb_NO[0]: %s aktivitetsinnlegget er ikke lengre merket som søppelpost.
nb_NO[1]: %s aktivitetsinnleggene er ikke lengre merket som søppelpost.

note: translators: %s: the number of activities successfully marked as spam
en: %s activity item has been successfully spammed. | %s activity items have been successfully spammed.
nb_NO[0]: %s aktivitetsinnlegget er merket som søppelpost.
nb_NO[1]: %s aktivitetsinnleggene er merket som søppelpost.

en: Errors occurred when trying to update these activity items:
nb_NO: Feil oppsto ved oppdatering av disse aktivitetsinnleggene:

note: translators: %s: the ID of the activity which errored during an update
en: An error occurred when trying to update activity ID #%s.
nb_NO: En feil skjedde når aktiviteten med ID #%s skulle oppdateres.

note: translators: %s: the number of permanently deleted activities
en: %s activity item has been permanently deleted. | %s activity items have been permanently deleted.
nb_NO[0]: %s aktivitet er permanent slettet.
nb_NO[1]: %s aktiviteter er permanent slettet.

en: These identify the object that created this activity. For example, the fields could reference a pair of site and comment IDs.
nb_NO: Disse identifiserer objektet som har blitt laget for denne aktiviteten. For eksempel, feltene kan referere til et sett med nettsted- og kommentar-ID-er.

en: Secondary Item ID
nb_NO: ID for det sekundære innlegget

en: Primary Item ID
nb_NO: ID for det primære innlegget

note: translators: %s: the name of the activity type
en: This activity item has a type (%s) that is not registered using bp_activity_set_action(), so no label is available.
nb_NO: Dette aktivitetsinnlegget har en skrifttype (%s) som ikke er registrert i bp_activity_set_action(), så ingen tegn er tilgjengelige.

note: translators: accessibility text
en: Author ID
nb_NO: Forfatter-ID

note: translators: accessibility text
en: Link
nb_NO: Lenke

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Edit
nb_NO: Rediger

note: Translators: Publish box date format, see http://php.net/date.
en: M j, Y @ G:i
nb_NO: j. M Y @ H:i

en: Spam
nb_NO: Uønsket

en: Approved
nb_NO: Godkjent

en: View Activity
nb_NO: Se aktivitet

en: Content
nb_NO: Innhold

en: Action
nb_NO: Handling

note: translators: %s: the activity ID
en: Editing Activity (ID #%s)
nb_NO: Redigerer aktivitet (ID #%s)

en: In the <strong>In Response To</strong> column, if the activity was in reply to another activity, it shows that activity's author's picture and name, and a link to that activity on your live site. If there is a small bubble, the number in it shows how many other activities are related to this one; these are usually comments. Clicking the bubble will filter the activity screen to show only related activity items.
nb_NO: I <strong>Som svar til</strong> -kolonnen, dersom aktiviteten var et svar til en annen aktivitet, viser aktivitetens forfatterbilde og -navn, og en link til aktiviteten på ditt nettsted. Hvis det er en liten boble, viser tallet i boblen hvor mange andre aktiviteter som er knyttet til denne; dette er vanligvis kommentarer. Når du klikker på boblen dannes det et filter for aktivitetsskjermen slik at kun relatert aktivitetsinnhold vises.

en: In the <strong>Activity</strong> column, above each activity it says &#8220;Submitted on,&#8221; followed by the date and time the activity item was generated on your site. Clicking on the date/time link will take you to that activity on your live site. Hovering over any activity gives you options to reply, edit, spam mark, or delete that activity.
nb_NO: I <strong>Activity</strong> -kolonnen, over hver aktivitet står det &#8220;Sendt,&#8221; fulgt av dato og klokkeslett for når aktivitetsinnlegget ble generert på din side. Ved å klikke på dato/time-linken bringes du til aktiviteten på ditt nettsted. Dersom du holder musen over en aktivitet, får du opp muligheten til å svare, redigere, merke som søppelpost eller slette aktiviteten.

en: Moderating Activity
nb_NO: Modererer aktivitet

en: There are many different types of activities. Some are generated automatically by BuddyPress and other plugins, and some are entered directly by a user in the form of status update. To help manage the different activity types, use the filter dropdown box to switch between them.
nb_NO: Det finnes mange slags ulike aktiviteter. Noen er generert automatisk av BuddyPress og andre plugins, og noen lages direkte av en bruker i form av statusoppdateringer. For å administrere de ulike aktivitetstypene, bruk filtermenyen for å manøvrere mellom disse.

en: You can manage activities made on your site similar to the way you manage comments and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on activities using the on-hover action links or the Bulk Actions.
nb_NO: Du kan administrere aktiviteter på nettstedet på samme måte som du administrerer kommentarer og annet innhold. Denne skjermen kan tilpasses på samme måte som andre innholdsskjermer, og du kan håndtere aktiviteter ved hjelp av handlingslenkene som dukker opp når du holder over aktivitetene, eller via massehandlingene.

[ctx: Activity items per page (screen options)]
en: Activity
nb_NO: Aktiviteter

[ctx: activity admin edit screen]
en: Author ID
nb_NO: Forfatter-ID

[ctx: activity admin edit screen]
en: Link
nb_NO: Lenke

[ctx: activity admin edit screen]
en: Primary Item/Secondary Item
nb_NO: Primærkilde/Sekundærkilde

en: <a href="https://buddypress.org/support/">Support Forums</a>
nb_NO: <a href="https://buddypress.org/support/">Supportforum</a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/activity-stream-management-panels/">Managing Activity</a>
nb_NO: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/activity-stream-management-panels/">Administrer aktivitet</a>

en: For more information:
nb_NO: For mer informasjon:

en: For information about when and how BuddyPress uses all of these settings, see the Managing Activity link in the panel to the side.
nb_NO: For informasjon om når og hvordan BuddyPress bruker alle disse innstillingene, vennligst se Håndter aktivitet-lenken i panelen ved siden av.

en: <strong>Type</strong> - Each distinct kind of activity has its own type. For example, <code>created_group</code> is used when a group is created and <code>joined_group</code> is used when a user joins a group.
nb_NO: <strong>Type</strong> - Alle slags aktiviteter har sin egen type. For eksempel, <code>created_group</code> brukes når en gruppe blir laget og <code>joined_group</code> brukes når en bruker bli med i en gruppe.

en: <strong>Primary Item/Secondary Item</strong> - These identify the object that created the activity. For example, the fields could reference a comment left on a specific site. Some types of activity may only use one, or none, of these fields.
nb_NO: <strong>Primærkilde/Sekundærkilde</strong> - Disse identifiserer kilden til en aktivitet. For eksempel, feltene kunne vise til en kommentar på et bestemt nettsted. Noen typer aktiviteter bruker kanskje kun én, eller ingen, av disse feltene.

en: Item, Link, Type
nb_NO: Sak, lenke, type

en: You can also moderate the activity from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the activity.
nb_NO: Du kan også moderere aktiviteten fra denne skjermen via statusboksen, der du også kan endre tidsstempelet til aktiviteten.

en: The two big editing areas for the activity title and content are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop, and can minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Primary Item/Secondary Item, Link, Type, Author ID) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
nb_NO: De to store redigeringsområdene for aktivitents tittel og innhold har faste plasser, men du kan reposisjonere alle andre bokser ved å dra og slippe dem på riktig plass, og du kan minimere eller ekspandere dem ved å klikke på tittellinjen til boksen. Bruk skjerminnstillingene for å vise flere bokser (Primærkilde/sekundærkilde, lenke, type, forfatter-ID) eller å velge et 1- eller 2-kolonneoppsett for denne skjermen.

en: You edit activities made on your site similar to the way you edit a comment. This is useful if you need to change which page the activity links to, or when you notice that the author has made a typographical error.
nb_NO: Du redigerer aktiviteter som er gjort på ditt nettsted på samme måte som du redigerer en kommentar. Dette er nyttig hvis du må endre hvilken side aktiviteten lenker til, eller hvis du merker at forfatteren har gjort en typografisk feil.

en: Overview
nb_NO: Oversikt

en: ERROR: The item you are trying to reply to cannot be found, or it has been deleted.
nb_NO: FEIL: Innlegget du prøver å svare på finnes ikke, eller det har blitt slettet.

en: ERROR: Please type a reply.
nb_NO: FEIL: Vennligst skriv inn et svar.

[ctx: Admin Dashboard SWA menu]
en: Activity
nb_NO: Aktivitet

[ctx: Admin Dashboard SWA page title]
en: Activity
nb_NO: Aktivitet

note: translators: %s: User Display Name
en: Activity feed of %s's favorites.
nb_NO: Aktivitetsvegg med innhold fra %s sine favoritter.

note: translators: 1: Site Name 2: User Display Name
en: %1$s | %2$s | Favorites
nb_NO: %1$s | %2$s | Favoritter

note: translators: %s: User Display Name
en: Activity feed mentioning %s.
nb_NO: Omtale av aktivitetsstøtte %s.

note: translators: 1: Site Name 2: User Display Name
en: %1$s | %2$s | Mentions
nb_NO: %1$s | %2$s | Omtaler

note: translators: %s: User Display Name
en: Public group activity feed of which %s is a member.
nb_NO: Offentlig nyhetsstrøm for gruppene som %s er medlem av.

note: translators: 1: Site Name 2: User Display Name
en: %1$s | %2$s | Group Activity
nb_NO: %1$s | %2$s | Gruppeaktivitet

note: translators: %s: User Display Name
en: Activity feed for %s's friends.
nb_NO: Aktivitetsoversikt for %s sine kontakter.

note: translators: 1: Site Name 2: User Display Name
en: %1$s | %2$s | Friends Activity
nb_NO: %1$s | %2$s | Kontakt-aktivitet

note: translators: %s: User Display Name
en: Activity feed for %s.
nb_NO: Aktivitetsstrøm for %s.

en: Activity feed for the entire site.
nb_NO: Aktivitetsstrøm for hele nettsiden.

note: translators: %s Site Name
en: %s | Site-Wide Activity
nb_NO: %s | Site-Wide aktivitet

en: There was an error removing that activity as a favorite. Please try again.
nb_NO: En feil oppsto ved fjerning av aktiviteten som favoritt. Vennligst prøv igjen.

en: Activity removed as favorite.
nb_NO: Aktivitet fjernet som favoritt.

en: There was an error marking that activity as a favorite. Please try again.
nb_NO: Det oppsto en feil ved markering av aktiviteten som favoritt. Vennligst prøv på nytt.

en: Activity marked as favorite.
nb_NO: Aktivitet markert som favoritt.

en: There was an error posting that reply. Please try again.
nb_NO: En feil oppstod ved lagring av svaret. Vennligst prøv igjen.

en: Reply Posted!
nb_NO: Svar publisert!

en: Please do not leave the comment area blank.
nb_NO: Vennligst ikke la kommentarfeltet være tomt.

en: There was an error when posting your update. Please try again.
nb_NO: En feil oppstod ved lagring av dine oppdateringer. Vennligst prøv igjen.

en: Update Posted!
nb_NO: Oppdatering publisert!

en: Please enter some content to post.
nb_NO: Vennligst legg til innhold i innlegget.

en: The activity item has been marked as spam and is no longer visible.
nb_NO: Aktiviteten har blitt merket som søppel og er ikke lenger synlig.

en: There was an error when deleting that activity
nb_NO: Det oppstod en feil ved sletting av denne aktiviteten.

en: Activity deleted successfully
nb_NO: Aktivitet slettet
