Plugins - BuddyPress - Stable (latest release) - en to tr translation catalogue (2411 entries)

en:  Friendship could not be requested.
tr: Arkadaşlık isteği gönderilemedi

en:  How are you using BuddyPress? Receiving your feedback and suggestions for future versions of BuddyPress genuinely motivates and encourages our contributors. Please %s about this version of BuddyPress on our website.
tr: BuddyPress'i nasıl kullanıyorsunuz? BuddyPress'in gelecek sürümleri için geri bildiriminizi ve önerilerinizi almak, katkıda bulunanları motive eder ve teşvik eder. Lütfen %s bağlantısından bu BuddyPress sürümü hakkındaki geri bildiriminizi web sitemizde paylaşın.

en: "Delete" allows you to delete a pending account from your site. You will be asked to confirm this deletion.
tr: "Sil" bekleyen bir hesabı sitenizden silmenizi sağlar. Bu silme işlemi için onayınız istenecektir.

en: "Email" takes you to the confirmation screen before being able to send the activation link to the desired pending account. You can only send the activation email once per day.
tr: "E-posta", talep edilen beklemedeki hesaba etkinleştirme bağlantısını göndermeden önce sizi onaylama ekranına götürür. Etkinleştirme e-postasını günde sadece bir defa gönderebilirsiniz.

en: % Comments &#187;
tr: % Yorum &#187;

en: %1$d new membership requests for the group "%2$s"
tr: "%2$s" grubu için %1$d yeni üyelik talebi var

en: %1$s <span>in %2$s</span>
tr: %1$s <span>%2$s içinde</span>

en: %1$s and %2$s are now friends
tr: %1$s ve %2$s şimdi arkadaşlar

en: %1$s at %2$s
tr: %1$s tarihinde, saat %2$s

en: %1$s changed the description of the group %2$s from "%3$s" to "%4$s"
tr: %1$s %2$s grubunun "%3$s" olan açıklamasını "%4$s" olarak değiştirdi

en: %1$s changed the name and description of the group %2$s
tr: %1$s %2$s grubunun adını ve açıklamasını değiştirdi

en: %1$s changed the name of the group %2$s from "%3$s" to "%4$s"
tr: %1$s %2$s grubunun "%3$s" olan adını "%4$s" olarak değiştirdi

en: %1$s changed the permalink of the group %2$s.
tr: %1$s %2$s grubunun kalıcı bağlantısını değiştirdi.

en: %1$s commented on one of your updates
tr: %1$s güncellemelerinizden birine yorum yaptı

en: %1$s commented on the post, %2$s
tr: %1$s yazıyı yorumladı, %2$s

en: %1$s created the group %2$s
tr: %1$s grup oluşturdu; %2$s

en: %1$s created the site %2$s
tr: %1$s, %2$s sitesini oluşturdu.

en: %1$s joined the group %2$s
tr: %1$s %2$s grubuna katıldı

en: %1$s mentioned you
tr: %1$s sizden bahsetti

en: %1$s no longer accepts arguments. See the inline documentation at %2$s for more details.
tr: %1$s artık değişken kabul etmiyor. Daha fazla detay için %2$s içindeki dahili dökümantasyona bakın.

en: %1$s posted an update in the group %2$s
tr: %1$s %2$s grubunda bir güncelleme  yayınladı

en: %1$s replied to one of your activity comments
tr: %1$s etkinlik yorumlarınızdan birini yanıtladı

en: %1$s said %2$s:
tr: %1$s %2$s dedi:

en: %1$s updated details for the group %2$s
tr: %1$s %2$s grubunun detaylarını güncelledi

en: %1$s wrote a new post, %2$s
tr: %1$s yeni bir yazı yazdı, %2$s

en: %1$s | %2$s | Favorites
tr: %1$s | %2$s | Beğeniler

en: %1$s | %2$s | Friends Activity
tr: %1$s | %2$s | Arkadaşların etkinlikleri

en: %1$s | %2$s | Group Activity
tr: %1$s | %2$s | Grup etkinlikleri

en: %1$s | %2$s | Mentions
tr: %1$s | %2$s | Bahsedenler

en: %d friend | %d friends
tr[0]: %d arkadaş

en: %d friends accepted your friendship requests
tr: %d üye arkadaşlık isteğinizi kabul etti

en: %d group | %d groups
tr[0]: %d grup
tr[1]: %d grup

en: %d unread | %d unread
tr[0]: %d okunmadı
tr[1]: %d okunmadı

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
tr[0]: %s <span class="screen-reader-text">yorum</span>
tr[1]: %s <span class="screen-reader-text">yorum</span>

en: %s Directory
tr: %s dizini

en: %s Recipients
tr: %s alıcı

en: %s accepted your friendship request
tr: %s arkadaşlık isteğinizi kabul etti

en: %s activity item has been permanently deleted. | %s activity items have been permanently deleted.
tr[0]: %s etkinlik ögesi kalıcı olarak silindi.
tr[1]: %s etkinlik ögesi kalıcı olarak silindi.

en: %s activity item has been successfully spammed. | %s activity items have been successfully spammed.
tr[0]: %s etkinlik başarıyla istenmeyen olarak işaretlendi.
tr[1]: %s etkinlik başarıyla istenmeyen olarak işaretlendi.

en: %s activity item has been successfully unspammed. | %s activity items have been successfully unspammed.
tr[0]: %s etkinlik ögesi başarıyla istenmeyen değil olarak işaretlendi.
tr[1]: %s etkinlik ögesi başarıyla istenmeyen değil olarak işaretlendi.

en: %s ago
tr: %s önce

en: %s became a registered member
tr: %s kayıtlı bir üye oldu

en: %s changed their profile picture
tr: %s profil resmini değiştirdi

en: %s created the site %s
tr: %s %s sitesini oluşturdu

en: %s day | %s days
tr[0]: %s gün
tr[1]: %s gün

en: %s did not save any profile information yet.
tr: %s henüz hiç bir profil bilgisi kaydetmedi.

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
tr: %s boyutu, çoklu dosya yükleyicisi ile dosya yüklerken yüklenebilecek en yüksek dosya boyutunu aşıyor.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
tr: %s bu site için en yüksek yükleme boyutunu aşıyor.

en: %s group | %s groups
tr[0]: %s grup
tr[1]: %s grup

en: %s group has been permanently deleted. | %s groups have been permanently deleted.
tr[0]: %s grup kalıcı olarak silindi.
tr[1]: %s grup kalıcı olarak silindi.

en: %s has been marked as a spammer. All BuddyPress data associated with the user has been removed
tr: %s istenmeyen olarak işaretlendi. Kullanıcıyla ilişkilendirilmiş tüm BuddyPress verisi kaldırıldı

en: %s has previously requested to join this group. Sending an invitation will automatically add the member to the group.
tr: %s kullanıcısı bu gruba katılma isteğinde bulundu. Davet göndermek üyeyi bu gruba otomatik olarak ekleyecektir.

en: %s hasn't created any friend connections yet.
tr: %s henüz hiç arkadaşlık bağlantısı oluşturmadı.

en: %s hour | %s hours
tr[0]: %s saat
tr[1]: %s saat

en: %s is your new site.
tr: %s yeni siteniz.

en: %s member | %s members
tr[0]: %s üye
tr[1]: %s üye

en: %s message was successfully starred | %s messages were successfully starred
tr[0]: %s mesaja başarıyla yıldız konuldu
tr[1]: %s mesaja başarıyla yıldız konuldu

en: %s message was successfully unstarred | %s messages were successfully unstarred
tr[0]: %s mesajdan başarıyla yıldız kaldırıldı
tr[1]: %s mesajdan başarıyla yıldız kaldırıldı

en: %s minute | %s minutes
tr[0]: %s dakika
tr[1]: %s dakika

en: %s month | %s months
tr[0]: %s ay
tr[1]: %s ay

en: %s posted a new activity comment
tr: %s yeni bir etkinlik yorumu gönderdi

en: %s posted an update
tr: %s bir güncelleme yayınladı

en: %s recipients
tr: %s alıcı

en: %s reported this activity as not spam
tr: %s bu hareket gereksiz değil olarak bildirildi

en: %s reported this activity as spam
tr: %s bu etkinliği istenmeyen olarak bildirdi

en: %s requests group membership
tr: %s grup üyeliği istiyor

en: %s require at least one option.
tr: %s en azından bir seçenek gerektirir.

en: %s second | %s seconds
tr[0]: %s saniye
tr[1]: %s saniye

en: %s sent you a new private message
tr: %s size yeni bir özel mesaj gönderdi

en: %s site | %s sites
tr[0]: %s sitesi
tr[1]: %s siteleri

en: %s updated their profile
tr: %s profilini güncelledi

en: %s was successfully deleted.
tr: %s başarıyla silindi.

en: %s week | %s weeks
tr[0]: %s hafta
tr[1]: %s hafta

en: %s year | %s years
tr[0]: %s yıl
tr[1]: %s yıl

en: %s | Site-Wide Activity
tr: %s | Site çapında etkinlikler

en: %s's Friends
tr: %s isimli üyenin arkadaşları

en: %s's Profile
tr: %s kullanıcısının profili

en: %s's Recent Comments
tr: %s isimli üyenin son yorumları

en: %s's Recent Posts
tr: %s isimli üyenin son yazıları

en: %s's Sites
tr: %s'ın siteleri

en: %s's profile was updated
tr: %s profili güncellendi

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
tr: &#8220;%s&#8221; yüklemesi başarısız oldu.

en: &larr; Back to Users
tr: &larr; Kullanıcılara dön

en: &larr; Previous Entries
tr: &larr; Önceki yazılar

en: &mdash; Everything &mdash;
tr: &mdash; Tümü &mdash;

en: (BuddyPress) Latest Activities
tr: (BuddyPress) Son Etklinlikler

en: (BuddyPress) Primary navigation
tr: (BuddyPress) Birincil dolaşım

en: (BuddyPress) Sitewide Notices
tr: (BuddyPress) Site geneli bildirimleri

en: (BuddyPress) Widgets
tr: (BuddyPress) Bileşenleri

en: (Member types: %s)
tr: (Üye tipleri: %s)

en: (Not available on the front end)
tr: (Önyüzde mevcut değil)

en: (Primary)
tr: (Birincil)

en: (Sign-up)
tr: (Üye ol)

en: (Unavailable to all members)
tr: (Tüm üyelerce kullanılamaz)

en: (and %d others)
tr: (ve diğer %d)

en: (and 1 other)
tr: (ve diğer 1)

en: (banned)
tr: (engellenmiş)

en: (less than 24 hours ago)
tr: (24 saatten daha kısa süre önce)

en: (no title)
tr: (başlık yok)

en: (opens in a new tab)
tr: (yeni sekmede açılır)

en: (required)
tr: (gerekli)

en: * Fields in this group appear on the signup page.
tr: * Bu grubun içindeki alanlar kayıt ekranında yer alır.

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: 1 Comment &#187;
tr: 1 Yorum &#187;

en: 1 member | %d members
tr[0]: 1 üye
tr[1]: %d üye

en: 1 response to %2$s | %1$s responses to %2$s
tr[0]: %2$s için 1 yanıt
tr[1]: %2$s için %1$s yanıt

en: 1 trackback | %d trackbacks
tr[0]: 1 geri izleme
tr[1]: %d geri izleme

en: 2020 BuddyPress Survey
tr: 2020 BuddyPress Anketi

en: <a href="%1$s" rel="nofollow">%2$s</a> said on <a href="%3$s"><span class="time-since">%4$s</span></a>
tr: <a href="%1$s" rel="nofollow">%2$s</a> <a href="%3$s"><span class="time-since">%4$s</span></a> tarihinde dedi

en: <a href="%1$s">%2$s</a> replied <a href="%3$s" class="activity-time-since"><span class="time-since" data-livestamp="%4$s">%5$s</span></a>
tr: <a href="%3$s" class="activity-time-since"><span class="time-since" data-livestamp="%4$s">%5$s</span></a> tarihinde <a href="%1$s">%2$s</a> yanıtladı

en: <a href="%1$s">%2$s</a> replied <a href="%3$s" class="activity-time-since"><span class="time-since">%4$s</span></a>
tr: <a href="%1$s">%2$s</a> cevaplandı <a href="%3$s" class="activity-time-since"><span class="time-since">%4$s</span></a>

en: <a href="%1$s">%2$s</a> replied <a href="%3$s" class="activity-time-since"><time class="time-since" datetime="%4$s" data-bp-timestamp="%5$d">%6$s</time></a>
tr: <a href="%3$s" class="activity-time-since"><time class="time-since" datetime="%4$s" data-bp-timestamp="%5$d">%6$s</time></a> tarihinde <a href="%1$s">%2$s</a> yanıtladı

en: <a href="%1$s">Log in</a> as "%2$s" using your existing password.
tr: Mevcut parolanız ile "%2$s" olarak <a href="%1$s">giriş yapın</a>.

en: <a href="https://buddypress.org/support/">Support Forums</a>
tr: <a href="https://buddypress.org/support/">Destek forumları</a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/activity-stream-management-panels/">Managing Activity</a>
tr: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/activity-stream-management-panels/">Etkinliği yönetme</a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/extended-profiles/">Managing Profile Fields</a>
tr: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/extended-profiles/">Profil Alanları Yönetimi</a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/extended-profiles/">Managing Profiles</a>
tr: <a href="https://codex.buddypress.org/administrator-guide/extended-profiles/">Profilleri yönetmek</a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/">Managing Components</a>
tr: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/">Bileşenler Yönetimi </a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/#settings-buddypress-pages">Managing Pages</a>
tr: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/#settings-buddypress-pages">Sayfaların Yönetimi</a>

en: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/#settings-buddypress-settings">Managing Settings</a>
tr: <a href="https://codex.buddypress.org/getting-started/configure-components/#settings-buddypress-settings">Ayarların Yönetimi</a>

en: <a href="{{{friendship.url}}}">{{friend.name}}</a> accepted your friend request.
tr: <a href="{{{friendship.url}}}">{{friend.name}}</a> arkadaşlık isteğinizi kabul etti.

en: <a href="{{{initiator.url}}}">{{initiator.name}}</a> wants to add you as a friend.
    
    To accept this request and manage all of your pending requests, visit: <a href="{{{friend-requests.url}}}">{{{friend-requests.url}}}</a>
tr: <a href="{{{initiator.url}}}">{{initiator.name}}</a> sizi arkadaş olarak eklemek istiyor.
    
    Bu isteği kabul etmek ve tüm bekleyen isteklerinizi yönetmek için şu adresi ziyaret edin: <a href="{{{friend-requests.url}}}">{{{friend-requests.url}}}</a>

en: <a href="{{{inviter.url}}}">{{inviter.name}}</a> has invited you to join the group: &quot;{{group.name}}&quot;.
    {{invite.message}}
    <a href="{{{invites.url}}}">Go here to accept your invitation</a> or <a href="{{{group.url}}}">visit the group</a> to learn more.
tr: <a href="{{{inviter.url}}}">{{inviter.name}}</a> sizi &quot;{{group.name}}&quot; grubuna katılmanız için davet etti.
    {{invite.message}}
    <a href="{{{invites.url}}}">Daveti kabul etmek için bu adrese gidin</a> veya daha fazlasını öğrenmek için <a href="{{{group.url}}}">grubu ziyaret edin</a>.

en: <a href="{{{profile.url}}}">{{requesting-user.name}}</a> wants to join the group &quot;{{group.name}}&quot;.
     {{request.message}}
     As you are an administrator of this group, you must either accept or reject the membership request.
    
    <a href="{{{group-requests.url}}}">Go here to manage this</a> and all other pending requests.
tr: <a href="{{{profile.url}}}">{{requesting-user.name}}</a>,  &quot;{{group.name}}&quot; grubuna katılmak istiyor. 
    {{request.message}}
    Bu grubun yöneticisi olduğunuz için üyelik isteğini kabul etmeli veya reddetmelisiniz.
    
    Bu ve diğer tüm bekleyen istekleri yönetmek için <a href="{{{group-requests.url}}}">buraya gidin</a>.

en: <code>4 years ago</code>, <code>4 years from now</code>
tr: <code>4 yıl önce</code>, <code>4 yıl sonra</code>

en: <em>Logged-In</em> links are relative to the current user, and are not visible to visitors who are not logged in.
tr: <em>Oturum açıldığında</em> bağlantılar mevcut kullanıcılar içindir ve giriş yapmamış ziyaretçiler tarafından görüntülenemezler.

en: <em>Logged-Out</em> links are not visible to users who are logged in.
tr: <em>Oturum kapalı</em> bağlantıları giriş yapmışl kullanıcılar için görünür değildir.

en: <p class="serif">Read the rest of this page &rarr;</p>
tr: <p class="serif">Bu sayfanın geri kalanını oku &rarr;</p>

en: <strong>Attention Site Admin:</strong> Group forums require the <a href="%s">correct setup and configuration</a> of a bbPress installation.
tr: <strong>Site Yöneticisinin Dikkatine:</strong> Grup forumları için bbPress kurulumunun <a href="%s">doğru ayar ve yapılandırmaya</a> sahip olması gerekiyor.

en: <strong>BuddyPress is almost ready</strong>. You must <a href="%s">update your permalink structure</a> to something other than the default for it to work.
tr: <strong>BuddyPress neredeyse hazır</strong>. Çalışması için <a href="%s">kalıcı bağlantı yapınızı</a> varsayılan dışında bir şeye güncellemeniz gerekli.

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has already been activated.
tr: <strong>HATA</strong>: Hesabınız zaten aktifleştirilmiş.

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
tr: <strong>HATA</strong>: Hesabınız istenmeyen içerik gönderen olarak işaretlenmiş.

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has not been activated. Check your email for the activation link.
tr: <strong>HATA</strong>: Hesabınız etkinleştirilmemiş. Etkinleştirme bağlantısı için e-postanızı kontrol edin.

en: <strong>Link</strong> - Used by some types of activity (blog posts and comments) to store a link back to the original content.
tr: <strong>Bağlantı</strong> - Bir bağlantıyı orijinal içeriğe geri kaydetmek için bazı etkinlik türleri (blog yazıları ve yorumları) tarafından kullanılır.

en: <strong>Primary Item/Secondary Item</strong> - These identify the object that created the activity. For example, the fields could reference a comment left on a specific site. Some types of activity may only use one, or none, of these fields.
tr: <strong>Birincil öge/ikinci öge</strong> - Bunlar etkinlik için oluşturulmuş nesneyi tanımlarlar. Örneğin, alanlar spesifik bir siteye bırakılan yorumu refere edebilir. Bazı etkinlik tipleri birini, bazıları hiç, bazıları tüm alanları kullanır.

en: <strong>Type</strong> - Each distinct kind of activity has its own type. For example, <code>created_group</code> is used when a group is created and <code>joined_group</code> is used when a user joins a group.
tr: <strong>Tip</strong> - Farklı türlerdeki etkinliklerin kendi tipleri vardır. Örneğin <code>created_group</code> bir grup oluşturulduğunda kullanılır ve <code>joined_group</code> bir kullanıcı gruba katıldığında kullanılır.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
tr[0]: <strong>Sürüm %1$s</strong> %2$s hatayı ele aldı.
tr[1]: <strong>Sürüm %1$s</strong> %2$s hatayı ele aldı.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
tr[0]: <strong>%1$s sürümü</strong> bir güvenlik açığı için çıkartıldı ve %2$s hatayı düzeltti.
tr[1]: <strong>%1$s sürümü</strong> bir güvenlik açığı için çıkartıldı ve %2$s hatayı düzeltti.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues.
tr[0]: <strong>Sürüm %1$s</strong> bir güvenlik sorununu ele aldı.
tr[1]: <strong>Sürüm %1$s</strong> bazı güvenlik sorunlarını ele aldı.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
tr[0]: <strong>Sürüm %1$s</strong> bazı güvenlik sorunlarını ele aldı ve %2$s hata onardı.
tr[1]: <strong>Sürüm %1$s</strong> bazı güvenlik sorunlarını ele aldı ve %2$s hata onardı.

en: @%s Mentions
tr: @%s&#8217;den Bahsedenler

en: A BuddyPress update is available, but your system is not compatible.
tr: Bir BuddyPress güncellemesi mevcut fakat sisteminiz uyumlu değil.

en: A dynamic list of recently active, popular, and newest Friends of the displayed member.  Widget is only shown when viewing a member profile.
tr: Görüntülenen üyeye ait yakın zamanda etkin, popüler ve yeni arkadaşların dinamik bir listesi. Bileşen sadece bir üye profili görüntülenirken gözükür.

en: A dynamic list of recently active, popular, and newest members
tr: Aktif, popüler ve en yeni üyelerin dinamik bir listesi

en: A dynamic list of recently active, popular, newest, or alphabetical groups
tr: Son zamanlarda aktif, popüler, en yeni veya alfabetik grupların dinamik bir listesi

en: A group's details were updated.
tr: Grubun ayrıntıları güncellendi.

en: A list of objects children of the activity object.
tr: Etkinlik nesnesinin alt nesnelerinin listesi.

en: A list of recently published posts from across your network.
tr: Tüm ağınızdan yayınlanmış güncel yazıların bir listesi

en: A member has replied to a comment on an activity update that the recipient posted.
tr: Bir üye alıcın gönderdiği etkinlik güncellemesindeki yorumu yanıtladı.

en: A member has replied to an activity update that the recipient posted.
tr: Bir üye alıcının gönderdiği etkinlik güncellemesini yanıtladı.

en: A member has requested permission to join a group.
tr: Bir üye gruba girmek için izin istedi.

en: A member has sent a friend request to the recipient.
tr: Bir üye alıcıya arkadaşlık isteği gönderdi.

en: A member has sent a group invitation to the recipient.
tr: Bir üye alıcıya grup daveti gönderdi.

en: A member mentions you in an update using "@%s"
tr: Bir üye "@%s" kullanarak bir güncellemede sizden bahsetti.

en: A member replies to an update or comment you've posted
tr: Bir üye bir güncelleştirmenize yanıt bıraktı veya veya yazınıza yorum gönderdi

en: A member sends you a new message
tr: Bir üye size yeni bir mesaj gönderdi

en: A unique numeric ID for the activity.
tr: Etkinlik için benzersiz bir sayısal kimlik.

en: About Me
tr: Hakkımda

en: Absolute
tr: Kesin

en: Accept
tr: Kabul et

en: Accept Invitation
tr: Daveti kabul et

en: Accepted
tr: Kabul edildi

en: Accepted Group membership requests
tr: Kabul edilen grup üyelik istekleri

en: Accepted friendship requests
tr: Kabul edilen arkadaşlık istekleri

en: Account Activated
tr: Hesap etkinleştirildi

en: Account Deletion
tr: Hesap silme

en: Account Details
tr: Hesap ayrıntıları

en: Account Email
tr: Hesap e-posta adresi

en: Account Settings
tr: Hesap ayarları

en: Account settings
tr: Hesap ayarları

en: Action
tr: Eylem

en: Actions
tr: Eylemler

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Activate Notice
tr: Bildirimi etkinleştir

en: Activate Pending Accounts
tr: Bekleyen hesapları etkinleştir

en: Activate Your Account
tr: Hesabınızı etkinleştirin

en: Activate your Account
tr: Hesabınızı etkinleştirin

en: Activation Key:
tr: Etkinleştirme anahtarı:

en: Activation email resent! Please check your inbox or spam folder.
tr: Etkinleştirme e-posta gönderildi. Lütfen gelen kutunuza veya gereksiz (spam) klasörüne bakın.

en: Active
tr: Etkin

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Etkin <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Etkin <span class="count">(%s)</span>

en: Active components
tr: Etkin bileşenler

en: Active conversation:
tr: Etkin sohbet:

en: Active template pack
tr: Etkin şablon paketi

en: Activities list
tr: Etkinlik listesi

en: Activity
tr: Etkinlik

en: Activity Comments
tr: Etkinlik yorumları

en: Activity Content
tr: Etkinlik içeriği

[ctx: Activity Custom Post Type comment action]
en: %1$s commented on the %2$s, on the site %3$s
tr: %1$s, %3$s sitesinde %2$s için yorum yaptı

[ctx: Activity Custom Post Type post action]
en: %1$s wrote a new %2$s
tr: %1$s yeni %2$s yazdı

[ctx: Activity Custom Post Type post action]
en: %1$s wrote a new %2$s, on the site %3$s
tr: %1$s, %3$s sitesinde yeni %2$s yazdı

[ctx: Activity Custom Post Type post comment action]
en: %1$s commented on the %2$s
tr: %1$s %2$s için yorum yaptı

en: Activity Date
tr: Etkinlik tarihi

en: Activity Description
tr: Etkinlik açıklaması

en: Activity History
tr: Etkinlik geçmişi

en: Activity RSS Feed
tr: Etkinlik RSS beslemesi

en: Activity Settings
tr: Etkinlik ayarları

en: Activity Streams
tr: Etkinlik akışları

en: Activity URL
tr: Etkinlik URLsi

en: Activity auto-refresh
tr: Etkinlik oto-yenile

en: Activity deleted successfully
tr: Etkinlik başarıyla silindi

en: Activity feed for %s's friends.
tr: %s arkadaşları için etkinlik beslemesi.

en: Activity feed for %s.
tr: %s için etkinlik beslemesi.

en: Activity feed for the entire site.
tr: Tüm site için etkinlik beslemesi.

en: Activity feed for the group, %s.
tr: %s grubu için etkinlik beslemesi.

en: Activity feed mentioning %s.
tr: %s hakkında etkinlik beslemesi.

en: Activity feed of %s's favorites.
tr: %s beğenileri için etkinlik beslemesi.

en: Activity generated by posts and comments uses the link field for a permalink back to the content item.
tr: Yazılar ve yorumlar tarafından oluşturulan etkinlik, içerik öğesine bir kalıcı bağlantı için bağlantı alanını kullanır.

en: Activity items may be deleted at any time by users who created them. Site administrators can edit all activity items.
tr: Etkinlik öğeleri, onları oluşturan kullanıcılar tarafından herhangi bir zamanda silinebilir. Site yöneticileri tüm etkinlik öğelerini düzenleyebilir.

[ctx: Activity items per page (screen options)]
en: Activity
tr: Etkinlik

en: Activity list navigation
tr: Etkinlik listesi menüsü

en: Activity marked as favorite.
tr: Etkinlik beğenildi olarak işaretlendi.

en: Activity menu
tr: Etkinlik menüsü

en: Activity related to ID #%s
tr: #%s IDsi ile bağlantılı etkinlik

en: Activity removed as favorite.
tr: Etkinlik beğenilerden kaldırıldı.

en: Activity secondary navigation
tr: Etkinlik ikincil menüsü

en: Activity that I have been mentioned in.
tr: Benden bahsedilen etkinlikler.

en: Add Another Option
tr: Başka bir tercih ekle

en: Add Friend
tr: Arkadaş ekle

en: Add New
tr: Yeni ekle

en: Add New Field
tr: Yeni alan ekle

en: Add New Field Group
tr: Yeni alan grubu ekle

en: Add New Notice
tr: Yeni bildirim ekle

[ctx: Add New Profile Fields Group]
en: Add New Group
tr: Yeni grup ekle

en: Add Your New Password
tr: Yeni parolanızı ekleyin

en: Add a reply:
tr: Yanıt ekleyin:

en: Add an image to use as a profile photo for this group. The image will be shown on the main group page, and in search results.
tr: Bu grup için profil fotoğrafı olarak kullanmak üzere bir görsel ekleyin. Görsel, ana grup sayfasında ve arama sonuçlarında gösterilecektir.

en: Add an option
tr: Seçenek ekle

en: Add description
tr: Açıklama ekle

en: Add new members
tr: Yeni üyeler ekle

en: Add star
tr: Yıldız ekle

en: Add to Menu
tr: Menüye ekle

en: Add widgets here to appear in the front page of each group of your community.
tr: Topluluğunuzun her grubunun ön sayfasında görünmesi için bileşenleri buraya ekleyin.

en: Add widgets here to appear in the front page of each member of your community.
tr: Topluluğunuzun her üyesinin ön sayfasında görünmesi için bileşenleri buraya ekleyin.

en: Admin
tr: Yönetim

[ctx: Admin Dashboard SWA menu]
en: Activity
tr: Etkinlik

[ctx: Admin Dashboard SWA page title]
en: Activity
tr: Etkinlik

[ctx: Admin Groups menu]
en: Groups
tr: Gruplar

[ctx: Admin Groups page title]
en: Groups
tr: Gruplar

[ctx: Admin Notices column header]
en: Content
tr: İçerik

[ctx: Admin Notices column header]
en: Created
tr: Oluşturuldu

[ctx: Admin Notices column header]
en: Subject
tr: Konu

en: Admin Options
tr: Yönetim tercihleri

[ctx: Admin SWA column header]
en: Action
tr: Eylem

[ctx: Admin SWA column header]
en: Activity
tr: Etkinlik

[ctx: Admin SWA column header]
en: Author
tr: Yazar

[ctx: Admin SWA column header]
en: In Response To
tr: Cevaben

[ctx: Admin SWA page]
en: Activity
tr: Etkinlik

[ctx: Admin Users menu]
en: Profile Fields
tr: Profil alanları

[ctx: Admin Users menu]
en: Site Notices
tr: Site bildirimleri

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Administrator Of
tr: Yönetici,

en: Administrators
tr: Yöneticiler

en: Administrators can always create groups, regardless of this setting.
tr: Yöneticiler, bu ayarların aksine her zaman grup oluşturabilir.

en: Akismet caught this item as spam
tr: Akismet bu ögeyi istenmeyen olarak algıladı

en: Akismet cleared this item
tr: Akismet bu ögeyi temizledi

en: Akismet was unable to check this item (response: %s), will automatically retry again later.
tr: Akismet bu ögeyi kontrol edemedi. (cevap: %s), daha sonra otomatik olarak tekrar deneyecek.

en: All %s
tr: Hepsi %s

en: All Contributors to BuddyPress %s
tr: BuddyPress %s için katkıda bulunanlar

en: All Groups
tr: Tüm gruplar

en: All Groups %s
tr: Tüm gruplar %s

en: All Groups <span>%s</span>
tr: Tüm gruplar <span>%s</span>

en: All Members
tr: Tüm üyeler

en: All Members %s
tr: Tüm üyeler %s

en: All Members <span>%s</span>
tr: Tüm üyeler <span>%s </span>

en: All Messages
tr: Tüm mesajlar

en: All Sites
tr: Tüm siteler

en: All Sites %s
tr: Tüm siteler %s

en: All Sites <span>%s</span>
tr: Tüm siteler <span>%s</span>

en: All Topics <span>%s</span>
tr: Tüm konular <span>%s</span>

en: All capabilities assigned to the user.
tr: Kullanıcıya atanmış tüm yetkinlikler.

en: All group members
tr: Tüm grup üyeleri

en: All of your friends already belong to this group.
tr: Tüm arkadaşlarınız zaten bu gruba bağlı.

en: All your friends are already members of this group, or have already received an invite to join this group, or have requested to join it.
tr: Tüm arkadaşlarınız zaten bu grubun üyeleridir veya bu gruba katılmaya davet edilmiş veya katılmayı talep etmişlerdir.

en: Allow Akismet to scan for activity stream spam
tr: Etkinlik akışının Akismet tarafından spam taramasına izin ver

en: Allow activity stream commenting on posts and comments
tr: Yazılarda ve yorumlarda etkinlik akışı yorumlarına izin ver

en: Allow customizable avatars for groups
tr: Gruplar için özelleştirilebilir avatarlara izin ver

en: Allow customizable cover images for groups
tr: Gruplar için özelleştirilebilir kapak görsellerine izin ver

en: Allow members to override
tr: Üyelerin değiştirmesine izin ver

en: Allow registered members to delete their own accounts
tr: Kayıtlı kullanıcıların kendi hesaplarını silebilmelerine izin ver

en: Allow registered members to upload avatars
tr: Kayıtlı üyelerin profil fotoğrafı yüklemesine izin ver

en: Allow registered members to upload cover images
tr: Kayıtlı üyelerin kapak görseli yüklemesine izin ver

en: Allow your users to modify their account and notification settings directly from within their profiles.
tr: Kullanıcıların doğrudan kendi profilleri içinde hesap ve bildirim ayarlarını değiştirmeleri için izin ver.

en: Allow your users to talk to each other directly and in private. Not just limited to one-on-one discussions, messages can be sent between any number of members.
tr: Kullanıcıların doğrudan ve özel olarak birbirleriyle konuşmalarına izin ver. Mesajlar sadece bire bir tartışmalar ile sınırlı değil, herhangi bir sayıdaki üye arasında gönderilebilir.

en: Allowed HTML content for the activity.
tr: Etkinlik için izin verilen HTML içeriği.

en: Alphabetical
tr: Alfabetik

en: Alphabetically
tr: Alfabetik

en: An error occurred when trying to modify the following members: %s
tr: Şu üyeleri değiştirmeye çalışırken hata oluştu: %s

en: An error occurred when trying to update activity ID #%s.
tr: #%s numaralı etkinlik güncellenirken bir hata oluştu.

en: An error occurred when trying to update your group details.
tr: Grup bilginizi güncellerken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the profile.
tr: Profil güncellenirken hatayla karşılaşıldı.

en: An error occurred. Please try again later.
tr: Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: An unexpected error occured. Please try again.
tr: Beklenmedik bir hata meydana geldi. Lütfen yeniden deneyin.

en: Any extra capabilities assigned to the user.
tr: Kullanıcıya atanmış herhangi ek yetkinlikler.

en: Any site member can join this group.
tr: Herhangi bir site üyesi bu gruba katılabilir.

en: Applied to links and other decorative areas.
tr: Bağlantılara  ve diğer dekoratif alanlara uygulandı.

en: Apply
tr: Uygula

en: Approved
tr: Onaylı

en: April
tr: Nisan

en: Are these emails not written in your site's language? Go to <a href="%s">BuddyPress Tools and try the "reinstall emails"</a> tool.
tr: Bu e-postalar sitenizin dilinde yazılmamış mı? <a href="%s">BuddyPress araçlara gidin ve "E-postaları yeniden yükle"</a> aracını deneyin.

en: Are you sure you want to leave this group?
tr: Bu gruptan ayrılmak istediğinizden emin misiniz?

en: Are you sure?
tr: Emin misiniz?

en: Arguments passed to %1$s should be in an associative array. See the inline documentation at %2$s for more details.
tr: %1$s için bağımsız değişkenler ilişkili bir dizi olmalı. Daha fazla detay için %2$s bağlantısındaki dahili dökümantasyona bakın.

en: As the only admin, you cannot leave the group.
tr: Tek yönetici olarak gruptan ayrılamazsınız.

en: Ascending
tr: Artan

en: Associate WordPress Pages with the following BuddyPress Registration pages.
tr: WordPress sayfalarını aşağıdaki BuddyPress kayıt sayfaları ile ilişkilendir.

en: Associate a WordPress Page with each BuddyPress component directory.
tr: WordPress sayfalarını her BuddyPress bileşen dizini ile ilişkilendir.

[ctx: Attachment destination file]
en: destination file
tr: hedef dosya

[ctx: Attachment source file]
en: source file
tr: kaynak dosya

en: August
tr: Ağustos

en: Author ID
tr: Yazar no

en: Autolink
tr: Otomatik bağlantı

en: Autolink status for this field
tr: Bu alan için otomatik bağlantı durumu

en: Automatically check for new items while viewing the activity stream
tr: Etkinlik akışını görüntülerken yeni elemanları otomatik olarak kontrol et

en: Available Tools
tr: Kullanılabilir araçlar

en: Avatar URLs for the author of the activity.
tr: Etkinliğin yazarı için avatar URL’leri.

[ctx: Avatar alt]
en: Profile picture of %s
tr: %s profil fotoğrafı

en: Avatar preview
tr: Avatar önizleme

en: Avatar to crop
tr: Kırpılacak avatar

en: Back to Previous Step
tr: Önceki adıma geri dön

en: Background color
tr: Arka plan rengi

en: Ban
tr: Yasakla

en: Banned
tr: Yasaklı

en: Banned Members
tr: Engellenmiş kullanıcılar

en: Blog Authors
tr: Blog yazarları

en: Blog Details
tr: Blog ayrıntıları

en: Blog URL
tr: Blog adresi

en: BuddyPress Activity Data
tr: BuddyPress etkinlik verisi

[ctx: BuddyPress Activity data exporter friendly name]
en: Activity Data
tr: Etkinlik verisi

en: BuddyPress Components
tr: BuddyPress bileşenleri

en: BuddyPress Components use WordPress Pages for their root directory/archive pages. You can change the page associations for each active component by using the form below.
tr: BuddyPress bileşenleri ana dizin/arşiv sayfaları için WordPress sayfalarını kullanır. Sayfa ilişkilerini her bir aktif bileşen için aşağıdaki formu kullanarak değiştirebilirsiniz.

en: BuddyPress Core
tr: BuddyPress çekirdeği

en: BuddyPress Credits
tr: BuddyPress'e katkıda bulunanlar

en: BuddyPress Extended Profile Data
tr: BuddyPress genişletilmiş profil verisi

en: BuddyPress Friend Requests (Received)
tr: BuddyPress arkadaş istekleri (Alınan)

en: BuddyPress Friend Requests (Sent)
tr: BuddyPress arkadaş istekleri (Gönderilen)

en: BuddyPress Friends
tr: BuddyPress arkadaşları

[ctx: BuddyPress Friends data exporter friendly name]
en: Friends
tr: Arkadaşlar

en: BuddyPress Group Memberships
tr: BuddyPress grup üyelikleri

[ctx: BuddyPress Group Memberships data exporter friendly name]
en: Group Memberships
tr: Grup üyelikleri

en: BuddyPress Group's Home
tr: BuddyPress grup ana sayfası

en: BuddyPress Help
tr: BuddyPress yardım

en: BuddyPress Legacy
tr: Eski BuddyPress

en: BuddyPress Member's Home
tr: BuddyPress üye ana sayfası

en: BuddyPress Messages
tr: BuddyPress mesajları

[ctx: BuddyPress Messages data exporter friendly name]
en: Private Messages
tr: Özel mesajlar

en: BuddyPress Notifications Data
tr: BuddyPress bildirim verisi

[ctx: BuddyPress Notifications data exporter friendly name]
en: Notifications Data
tr: Bildirim verisi

en: BuddyPress Options
tr: BuddyPress seçenekleri

en: BuddyPress Pages
tr: BuddyPress sayfaları

en: BuddyPress Pending Group Invitations (Received)
tr: BuddyPress bekleyen grup davetleri (Alınan)

en: BuddyPress Pending Group Invitations (Sent)
tr: BuddyPress bekleyen grup davetleri (Gönderilen)

en: BuddyPress Pending Group Membership Requests
tr: BuddyPress bekleyen grup üyelik istekleri

en: BuddyPress Settings
tr: BuddyPress ayarları

en: BuddyPress Settings Data
tr: BuddyPress ayar verisi

[ctx: BuddyPress Settings Data data exporter friendly name]
en: Personal settings
tr: Kişisel ayarlar

en: BuddyPress Team
tr: BuddyPress takımı

en: BuddyPress Tools
tr: BuddyPress araçları

en: BuddyPress adds community features to WordPress. Member Profiles, Activity Streams, Direct Messaging, Notifications, and more!
tr: BuddyPress, topluluk özelliklerini WordPress'e ekler. Üye Profilleri, etkinlik akışları, doğrudan mesajlaşma, bildirimler ve daha fazlası!

en: BuddyPress keeps track of various relationships between members, groups, and activity items. Occasionally these relationships become out of sync, most often after an import, update, or migration.
tr: BuddyPress kullanıcılar, gruplar ve etkinlik öğeleri arasında pek çok ilişkinin kaydını tutar. Bazen, özellikle içe aktarma, güncelleme veya geçişten sonra, bu kayıtlar çelişkili olabilir.

en: BuddyPress keeps track of various relationships between users, groups, and activity items. Occasionally these relationships become out of sync, most often after an import, update, or migration.
tr: BuddyPress kullanıcılar, gruplar ve etkinlik öğeleri arasında pek çok ilişkinin kaydını tutar. Bazen, özellikle içe aktarma, güncelleme veya geçişten sonra, bu kayıtlar çelişkili olabilir.

[ctx: BuddyPress setting tab]
en: Members Settings
tr: Üye ayarları

[ctx: BuddyPress setting tab]
en: Profile Settings
tr: Profil ayarları

en: Bulk Actions
tr: Toplu eylemler

en: Bulk actions allow you to perform these 3 actions for the selected rows.
tr: Toplu işlemler seçili satırlar için şu üç işlemi yapmanıza olanak sağlar.

en: By %1$s on %2$s
tr: %2$s üzerinde %1$s tarafından

en: By clicking on a Username you will be able to activate a pending account from the confirmation screen.
tr: Kullanıcı adına tıklayarak onaylama ekranından bekleyen hesabı aktifleştirebileceksiniz.

en: By default, all but four of the BuddyPress components are enabled. You can selectively enable or disable any of the components by using the form below. Your BuddyPress installation will continue to function. However, the features of the disabled components will no longer be accessible to anyone using the site.
tr: Varsayılan olarak dört tanesi hariç tüm BuddyPress bileşenleri etkinleştirildi. Aşağıdaki formu kullanarak her hangi bir bileşeni etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. BuddyPress yüklemeniz işlevini göremeye devam edecektir. Ancak devre dışı bırakılan bileşen özellikleri siteyi kullanan hiç kimse için erişilebilir olmayacaktır.

en: By filling out the form below, you can <strong>add a site to your account</strong>. There is no limit to the number of sites that you can have, so create to your heart's content, but blog responsibly!
tr: Aşağıdaki formu doldurarak <strong>hesabınıza bir site ekleyebilirsiniz</strong>. Sahip olabileceğiniz site sayısı ile ilgili bir sınırlama yok dolayısıyla ne istediğiniz kadar oluşturabilirsiniz ancak sorumluluk sahibi olarak bloglayın.

en: Camera loaded. Click on the "Capture" button to take your photo.
tr: Kamera yüklendi. Fotoğrafınızı çekmek için "Yakala" tuşuna tıklayın.

en: Cancel
tr: Vazgeç

en: Cancel Friendship
tr: Arkadaşlığı iptal et

en: Cancel Friendship Request
tr: Arkadaşlık davetini iptal et

en: Cancel invitation
tr: Daveti iptal et

en: Cancel invitation %s
tr: %s davetini iptal et

en: Cancel password change
tr: Parola değişikliğini iptal et

en: Cannot create new activity.
tr: Yeni etkinlik oluşturulamıyor.

en: Cannot save XProfile data.
tr: XProfile verisi yadedilemedi.

en: Cannot update existing activity.
tr: Mevcut etkinlik güncellenemiyor.

en: Capabilities
tr: Yetkinlikler

en: Capture
tr: Yakala

en: Change
tr: Değiştir

en: Change Avatar
tr: Avatarı değiştir

en: Change Cover Image
tr: Kapak görselini değiştir

en: Change Group Avatar
tr: Grup avatarını değiştir

en: Change Group Settings
tr: Grup ayarlarını değiştir

en: Change Password <span>(leave blank for no change)</span>
tr: Parolayı değiştir <span>(aynen kalması için boş bırakın)</span>

en: Change Profile Photo
tr: Profil fotoğrafını değiştir

en: Change group type to&hellip;
tr: Grup tipini değiştir &hellip;

en: Change member type to&hellip;
tr: Üye tipini değiştir &hellip;

[ctx: Change profile field visibility level]
en: Change
tr: Değiştir

en: Change the email footer here
tr: E-posta alt kısmını buradan değiştirin

en: Changelog
tr: Değişiklik günlüğü

en: Changes saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Cheatin&#8217; huh?
tr: Hile mi? Hadi ama...

en: Check Your Email To Activate Your Account!
tr: Hesabınızı etkinleştirmek için e-posta adresinizi kontrol edin!

en: Check your email (%1$s) for the verification link, or <a href="%2$s">cancel the pending change</a>.
tr: E-posta adresinizi(%1$s) onaylama bağlantısı için kontrol edin veya <a href="%2$s">bekleyen değişimi iptal edin</a>.

en: Choose a Password
tr: Bir parola seçin

en: Choose when this email will be sent.
tr: Bu e-postanın ne zaman gönderileceğini seçin.

en: Clear
tr: Temizle

en: Clear Filter
tr: Filtreyi temizle

en: Cleared by Akismet
tr: Akismet tarafından temizlendi

en: Click below to select a JPG, GIF or PNG format photo from your computer and then click 'Upload Image' to proceed.
tr: Bilgisayarınızdan JPG, GIF veya PNG biçiminde bir fotoğrafı seçmek için aşağı tıklayın ve sonra 'Görsel Yükle' düğmesine tıklayın.

en: Click on the message title to preview it in the Active conversation box below.
tr: Aşağıdaki etkin sohbet kutusunda önizlemek için mesaj başlığına tıklayın.

en: Clicking "Edit" will take you to a Dashboard panel where you can manage various details about the group, such as its name and description, its members, and other settings.
tr: "Düzenle" sizi grubun çeşitli detaylarını, isim, açıklama, üyeler, ayarlar vb., yönetebileceğiniz başlangıç sayfasına götürecektir.

en: Clicking "Visit" will take you to the group&#8217;s public page. Use this link to see what the group looks like on the front end of your site.
tr: "Ziyaret Et" sizi grubun sayfasına götürecektir. Sitenizin ön yüzünde grubunuzun nasıl gözüktüğünü görmek için bu bağlantıyı kullanın.

en: Close
tr: Kilitle

en: Close this notice
tr: Bu bildirimi kapat

[ctx: Colloquial alternative to "learn about BuddyPress"]
en: Hello, BuddyPress!
tr: Merbaha BuddyPress!

en: Comment
tr: Yorum

en: Comment %s
tr: Yorum %s

en: Comment <span>%s</span>
tr: Yorum <span>%s</span>

[ctx: Comment blacklist]
en: You have posted an inappropriate word.
tr: Uygunsuz bir kelime gönderdiniz.

[ctx: Comment moderation]
en: You have posted an inappropriate word.
tr: Uygunsuz bir kelime gönderdiniz.

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Comments (optional)
tr: Yorumlar (isteğe bağlı)

en: Comments are closed, but <a href="%1$s" title="Trackback URL for this post">trackbacks</a> and pingbacks are open.
tr: Yorumlar kapalı, ama pingback ve <a href="%1$s" title="Bu yazı için geri izleme adresi">geri izlemeler</a> açık.

en: Comments are closed.
tr: Yorum yapma kapalı.

en: Community
tr: Topluluk

en: Community Members
tr: Topluluk üyeleri

en: Community Support
tr: Topluluk desteği

en: Complete Sign Up
tr: Kaydı tamamla

en: Complete!
tr: Tamamlandı!

en: Component
tr: Bileşen

[ctx: Component directory search]
en: Search Groups...
tr: Grupları ara...

[ctx: Component page <title>]
en: Extended Profiles
tr: Genişletilmiş profiller

en: Components
tr: Bileşenler

en: Components list
tr: Bileşen listesi

en: Components, Pages, Settings, and Forums, have been moved to <a href="%1$s">Settings &gt; BuddyPress</a>. Profile Fields has been moved into the <a href="%2$s">Users</a> menu.
tr: Bileşenler, sayfalar, ayarlar ve forumlar <a href="%1$s">Ayarlar &gt; BuddyPress</a> menüsüne taşındı. Profil alanları <a href="%2$s">Kullanıcılar</a> menüsü içine taşındı.

en: Compose
tr: Yeni Mesaj

en: Compose Message
tr: Mesaj oluştur

en: Configure general BuddyPress appearance options.
tr: Genel BuddyPress görünüm seçeneklerini yapılandır.

en: Configure the default front page for groups.
tr: Gruplar için varsayılan ön sayfayı yapılandır.

en: Configure the default front page for members.
tr: Üyeler için varsayılan ön sayfayı yapılandır.

en: Confirm
tr: Onayla

en: Confirm Password
tr: Parolayı doğrulayın

en: Confirm new password
tr: Yeni parolayı doğrula

en: Confirm use of potentially weak password
tr: Zayıf şifre kullanımını onayla

en: Confirm use of weak password
tr: Zayıf parola kullanmayı onayla

en: Congratulations! You have successfully registered a new site.
tr: Tebrikler! Başarıyla yeni bir site kaydettiniz.

en: Content
tr: İçerik

en: Content for the activity, as it exists in the database.
tr: Veritabanında olduğu şekliyle etkinliğin içeriği.

en: Content for the object, as it exists in the database.
tr: Nesne için içerik, veritabanında olduğu gibi.

en: Content for the profile field, as it exists in the database.
tr: Veritabanında olduğu şekliyle profil alanının içeriği.

en: Content:
tr: İçerik:

en: Contributor Emeriti
tr: Emekli katılımcılar

en: Conversation between %s and you.
tr: %s ve sizin aranızdaki konuşmalar.

en: Conversation between %s recipients.
tr: %s alıcı arasındaki görüşme.

en: Conversation between %s.
tr: %s arasındaki görüşme

en: Cookies
tr: Çerezler

en: Core Developer
tr: Çekirdek geliştirici

en: Could not ban member from the group.
tr: Üye gruptan yasaklanamadı.

en: Could not create user
tr: Kullanıcı oluşturulamıyor

en: Could not delete XProfile data.
tr: XProfile verisi silinemedi..

en: Could not delete the activity.
tr: Etkinlik silinemedi.

en: Counting the number of active members on the site&hellip; %s
tr: Sitedeki aktif üyelerin adedi sayılıyor&hellip; %s

en: Counting the number of friends for each user&hellip; %s
tr: Her bir kullanııcı için arkadaş sayısı hesaplanıyor&hellip; %s

en: Counting the number of groups for each user&hellip; %s
tr: Her bir kullanıcının grup adedi sayılıyor&hellip; %s

en: Cover Image
tr: Kapak görseli

en: Cover Image Uploads
tr: Kapak görseli yüklemeleri

en: Create A New Group
tr: Yeni grup oluştur

en: Create Group and Continue
tr: Grup oluşturun ve devam edin

en: Create New Topic:
tr: Yeni konu oluştur:

en: Create Site
tr: Site oluştur

en: Create a Group
tr: Bir grup oluştur

en: Create a Site
tr: Site oluştur

en: Create a Site!
tr: Site oluştur!

en: Create an Account
tr: Hesap oluştur

en: Created a group
tr: Bir grup oluşturdu

en: Creator
tr: Oluşturan

en: Credits
tr: Emeği geçenler

en: Crop Avatar
tr: Avatarı kırp

en: Crop Group Avatar
tr: Grup avatarını kırp

en: Crop Group Profile Photo
tr: Grup profil fotoğrafını kırp

en: Crop Image
tr: Resmi kırp

en: Crop Profile Photo
tr: Profil fotoğrafını kırp

en: Crop Your New Avatar
tr: Yeni avatarınızı kırpın

en: Crop Your New Profile Photo
tr: Yeni profil fotoğrafını kırpın

en: Cropping the file failed: %s is not a supported image file.
tr: Dosya kırpma başarısız oldu: %s desteklenen bir görsel dosya değil.

en: Cropping the file failed: missing source file.
tr: Dosya kırpma başarısız oldu: kaynak dosya kayıp.

en: Cropping the file failed: the file path is not allowed.
tr: Dosya kırpma başarısız oldu: dosya yolu erişilemez.

en: Crunching&hellip;
tr: İcabına bakıyoruz&hellip;

en: Current Password %s
tr: Güncel parola %s

en: Current Password <span>(required to update email or change current password)</span>
tr: Mevcut parola <span>(e-posta ya da mevcut parolayı değiştirmek için gerekli)</span>

en: Currently Active
tr: Şimdi aktif

en: Currently every member of the community can invite you to join their groups. If you are not comfortable with it, you can always restrict group invites to your friends only.
tr: Şu anda topluluğun her üyesi sizi gruplarına katılmaya davet edebilir. Bununla ilgili rahat değilseniz, grup davetlerini yalnızca arkadaşlarınızla kısıtlayabilirsiniz.

en: Currently only your friends can invite you to groups. Uncheck the box to allow any member to send invites.
tr: Şu anda sadece arkadaşlarınız sizi gruplara davet edebilir. Herhangi bir üyenin davet göndermesine izin vermek için kutunun işaretini kaldırın.

en: Custom
tr: Özel

en: Custom:
tr: Özel:

en: Customize the appearance of BuddyPress Nouveau Template pack.
tr: BuddyPress Nouveau şablon paketinin görünümünü özelleştirin.

en: Customize the appearance of emails sent by BuddyPress.
tr: BuddyPress tarafından gönderilen e-postaların görünümünü özelleştirin.

en: Customize the navigation menu for groups. See your changes by navigating to a group in the live-preview window.
tr: Gruplar için dolaşım menüsünü özelleştirin. Canlı önizleme penceresinde bir gruba gidip değişikliklerinizi görün.

en: Customize the navigation menu for members. In the preview window, navigate to a user to preview your changes.
tr: Üyeler için dolaşım menüsünü özelleştirin. Canlı önizleme penceresinde bir üyeye gidip değişikliklerinizi görün.

en: Customize your community with fully editable profile fields that allow your users to describe themselves.
tr: Kullanıcılara kendilerini tanımlamak için kullanabilecekleri düzenlenebilir profil alanları oluşturarak topluluğunuzu özelleştirin.

[ctx: Customizer control label]
en: Groups
tr: Gruplar

en: Customizing the Groups navigation order needs you create at least one group first.
tr: Gruplar dolaşım sırasını özelleştirmeden önce en az bir grup oluşturmanız gerekir.

en: Dashboard
tr: Başlangıç

en: Data Erase
tr: Veri silme

en: Data Export
tr: Veri dışa aktarımı

en: Data export request successfully created
tr: Veri dışa aktarım isteği başarıyla oluşturuldu

en: Date Joined
tr: Katılma tarihi

en: Date Received
tr: Alma tarihi

en: Date Sent
tr: Gönderim tarihi

en: Date format
tr: Tarih biçimi

en: Date not found
tr: Tarih bulunamadı

en: Day
tr: Gün

en: Deactivate
tr: Etkisizleştir

en: Deactivate Notice
tr: Bildirimi devre dışı bırak

en: December
tr: Aralık

en: Default Value
tr: Varsayılan değer

en: Default friends to show:
tr: Gösterilecek varsayılan arkadaşlar:

en: Default groups to show:
tr: Gösterilecek varsayılan gruplar:

en: Default members to show:
tr: Gösterilecek varsayılan üyeler:

[ctx: Default text for the post type name]
en: item
tr: Öğe

en: Default width
tr: Varsayılan genişlik

en: Delete
tr: Sil

en: Delete Account
tr: Hesabı Sil

en: Delete Avatar
tr: Avatarı sil

en: Delete Group
tr: Grubu sil

en: Delete Group Cover Image
tr: Grup kapak görselini sil

en: Delete Group Profile Photo
tr: Grup profil fotoğrafını sil

en: Delete Groups
tr: Grupları sil

en: Delete Message
tr: Mesajı Sil

en: Delete My Avatar
tr: Avatarımı sil

en: Delete My Cover Image
tr: Kapak görselimi sil

en: Delete My Profile Photo
tr: Profil fotoğrafımı sil

en: Delete Notice
tr: Bildirimi sil

en: Delete Pending Accounts
tr: Bekleyen hesapları sil

en: Delete Permanently
tr: Kalıcı olarak sil

[ctx: Delete Profile Fields Group]
en: Delete Group
tr: Grubu sil

en: Delete Profile Photo
tr: Profil fotoğrafını sil

en: Delete Selected
tr: Seçilenleri Sil

en: Delete conversation.
tr: Sohbeti sil.

[ctx: Delete field link]
en: Delete
tr: Sil

en: Delete this group
tr: Bu grubu sil

en: Deleted User
tr: Silinmiş kullanıcı

en: Deleting messages. Please wait.
tr: Mesajlar siliniyor. Lütfen bekleyin.

en: Deleting this account will delete all of the content it has created. It will be completely irrecoverable.
tr: Bu hesabı silerseniz hesap tarafından oluşturulan tüm içerik de silinecektir. Bu işlemin geri dönüşü yoktur.

en: Deleting this account will delete all of the content it has created. It will be completely unrecoverable.
tr: Bu hesabı silmek, oluşturduğu tüm içeriği silecektir. Tamamen kurtarılamaz olacaktır.

en: Deleting your account will delete all of the content you have created. It will be completely irrecoverable.
tr: Hesabınızı silerseniz oluşturduğunuz tüm içerik de silinecektir. Bu işlemin geri dönüşü yoktur.

en: Demote to Member
tr: Normal üyeliğe düşür

en: Descending
tr: Azalan

en: Description
tr: Açıklama

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Determining last activity dates for each user&hellip; %s
tr: Her bir kullanıcı için son etkinlik tarihi belirleniyor&hellip; %s

en: Directories
tr: Dizinler

en: Directory layouts
tr: Dizin yerleşimleri

en: Directory menu
tr: Dizin menüsü

en: Disabled
tr: Etkisizleştirildi

en: Dismiss
tr: Kapat

en: Dismiss this notice
tr: Bu bildirimi kapat

en: Display Name
tr: Görünen ad

en: Display Sitewide Notices posted by the site administrator
tr: Site yöneticisi tarafından yazılan site geneli bildirimlerini göster

[ctx: Display name field]
en: Display Name
tr: Gösterilen ad

en: Display the biographical info from the member's WordPress profile.
tr: Üyenin WordPresss profilinden biyografi bilgisini göster.

en: Display the group description in the body of the group's front page.
tr: Grup ön sayfasının gövde kısmında grup açıklamasını göster.

en: Display the group navigation vertically.
tr: Grup dolaşımını dikey olarak göster.

en: Display the latest updates of your community having the types of your choice.
tr: Topluluğunuzun seçtiğiniz türlere sahip olan son güncellemelerini görüntüleyin.

en: Display the member navigation vertically.
tr: Üye dolaşımını dikey olarak göster.

en: Displays BuddyPress primary nav in the sidebar of your site. Make sure to use it as the first widget of the sidebar and only once.
tr: Sitenizin kenar çubuğunda BuddyPress birincil dolaşımını gösterir. Kenar çubuğunun ilk bileşeninde ve sadece bir kere kullandığınızdan emin olun.

en: Documentation on date and time formatting
tr: Tarih ve zaman formatı için dökümantasyon

en: Don't worry! We've moved the BuddyPress options into more convenient and easier to find locations. You're seeing this page because you are running a legacy BuddyPress plugin which has not been updated.
tr: Endişelenmeyin! BuddyPress seçeneklerini daha uygun ve kolay bulunabilir yerlere taşıdık. Bu sayfayı görüyorsunuz çünkü eski ve güncellenmemiş bir BuddyPress eklentisi kullanıyorsunuz.

en: Download personal data
tr: Kişisel verileri indir

en: Drag each possible group navigation items that are listed below into the order you prefer, in some groups some of these navigation items might not be active.
tr: Aşağıda listelenen olası grup dolaşım öğelerini tercih ettiğiniz sıraya göre sürükleyin, bazı gruplarda bu dolaşım öğelerinin bazıları etkin olmayabilir.

en: Drag each possible member navigation items that are listed below into the order you prefer.
tr: Aşağıda listelenen olası üye dolaşım öğelerini tercih ettiğiniz sıraya göre sürükleyin.

en: Drop your file here
tr: Dosyanızı buraya bırakın

en: ERROR: Please type a reply.
tr: HATA: Lütfen bir yanıt girin.

en: ERROR: The item you are trying to reply to cannot be found, or it has been deleted.
tr: HATA: Yanıtlamaya çalıştığınız öge bulunamadı veya silindi.

en: Each BuddyPress Component needs its own WordPress page. The following WordPress Pages have more than one component associated with them: %s.
tr: Her bir BuddyPress bileşeni kendi WordPress sayfasına ihtiyaç duyar. Şu WordPress sayfalarına birden fazla bileşen ilişkilendirilmiş: %s.

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit %s's Profile
tr: %s kullanıcısının profilini düzenle

en: Edit Activity
tr: Etkinliği düzenle

en: Edit Cover Image
tr: Kapak görselini düzenle

en: Edit Details
tr: Ayrıntıları düzenle

en: Edit Field
tr: Alanı düzenle

en: Edit Field Group
tr: Alan grubunu düzenle

en: Edit Group
tr: Grubu düzenle

en: Edit Group Name &amp; Description
tr: Grup adı ve açıklamasını düzenle

en: Edit Member
tr: Üyeyi düzenle

en: Edit My Profile
tr: Profilimi düzenle

en: Edit Profile
tr: Profili Güncelle

[ctx: Edit Profile Fields Group]
en: Edit Group
tr: Grubu düzenle

en: Edit Profile Photo
tr: Profil fotoğrafını düzenle

en: Edit User
tr: Kişiyi düzenle

en: Edit activity action
tr: Etkinlik eylemini düzenle

en: Edit activity content
tr: Etkinlik içeriğini düzenle

en: Edit comment
tr: Yorumu düzenle

[ctx: Edit field link]
en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit or update your avatar image for this group.
tr: Bu grup için avatar görselini düzenle veya yükle.

en: Edit settings
tr: Ayarları düzenle

en: Edit this entry
tr: Yazıyı düzenle

en: Edit this page.
tr: Bu sayfayı düzenle.

en: Edit your bio
tr: Biyografinizi düzenleyin

en: Edit:
tr: Düzenle:

en: Editing "%s" Profile Group
tr: "%s" profil grubu düzenleniyor

en: Editing '%s' Profile Group
tr: '%s' profil grubu düzenleniyor

en: Editing Activity (ID #%s)
tr: Düzenleme etkinliği (ID #%s)

en: Email
tr: E-Posta

en: Email & Password
tr: E-posta ve parola

en: Email Address
tr: E-posta adresi

en: Email Notification
tr: E-posta bildirimi

en: Email Notifications
tr: E-posta bildirimleri

en: Email address cannot be empty.
tr: E-posta adresi boş bırakılamaz.

en: Email background color
tr: E-posta arka plan rengi

[ctx: Email post type]
en: Situations
tr: Durumlar

en: Emails Sent
tr: E-postalar gönderildi

en: Emails have been successfully reinstalled.
tr: E-postalar başarıyla yeniden yüklendi.

en: Embedded Activity Item
tr: Yerleştirilmiş etkinlik öğesi

en: Enable BuddyPress to WordPress profile syncing
tr: BuddyPress - WordPress arası profil senkronizasyonunu etkinleştir

en: Enable custom front pages for groups.
tr: Gruplar için özel ön sayfayı etkinleştir.

en: Enable default front page for member profiles.
tr: Üye profilleri için varsayılan ön sayfayı etkinleştir.

en: Enable discussion forum
tr: Tartışma forumunu etkinleştir

en: Enable group creation for all users
tr: Tüm kullanıcılar için grup oluşturmayı etkinleştir

en: Enable or disable all optional components in bulk
tr: Tüm isteğe bağlı bileşenleri toplu olarak etkinleştirin veya devre dışı bırakın

en: Enable widget region for group homepages. When enabled, the site admin can add widgets to group pages via the Widgets panel.
tr: Grup anasayfaları için bileşen alanını etkinleştir. Etkinleştirildiğinde, site yöneticisi Bileşenler paneliyle grup sayfalarına bileşen ekleyebilir.

en: Enabled
tr: Etkinleştirildi

en: End:
tr: Bitiş:

en: Enforce field visibility
tr: Alan görünürlüğünü zorla

en: Ensure result set excludes specific IDs.
tr: Sonuç kümesinin belirli numaraları hariç tuttuğundan emin ol.

en: Enter Group Name &amp; Description
tr: Grup adı ve açıklamasını gir

en: Enter a comma-separated list of user logins.
tr: Kullanıcı adlarını virgül ile ayrılmış şekilde girin.

en: Enter custom time format
tr: Özel bir tarih formatı girin

en: Enter the password to view comments.
tr: Yorumları görmek için parolayı girin.

en: Error accepting invitation
tr: Davetiye kabul edilirken hata oluştu

en: Error joining group
tr: Gruba katılmada hata

en: Error joining this group.
tr: Bu gruba katılma hatası.

en: Error leaving group
tr: Gruptan ayrılmada sorun

en: Error leaving group.
tr: Gruptan ayrılma hatası.

en: Error requesting membership
tr: Üyelik talebinde hata

en: Error requesting membership.
tr: Üyelik isteme hatası.

[ctx: Error when deleting profile fields group]
en: There was an error deleting the group. Please try again.
tr: Grup silinirken bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: Errors occurred when trying to update these activity items:
tr: Şu etkinlik ögelerini güncellemeye çalışırken hata oluştu:

en: Everything in a BuddyPress community revolves around its members.
tr: BuddyPress topluluğu içinde her şey, kendi üyeleri etrafında döner.

en: Example:
tr: Örnek:

en: Export Data
tr: Veriyi dışa aktar

en: Extended
tr: Genişletilmiş

en: Extended Profile
tr: Genişletilmiş profil

en: Extended Profile Data
tr: Genişletilmiş prodil verisi

en: Extended Profiles
tr: Genişletilmiş profiller

en: Extra configuration settings are provided and activated. You can selectively enable or disable any setting by using the form on this screen.
tr: Ek düzenleme ayarları sağlandı ve aktifleştirildi. Bu ekrandaki formu kullanarak her bir ayarı devreye alabilir veya devreden çıkarabilirsiniz.

en: F j, Y
tr: d F Y

en: Failed to write file to disk.
tr: Dosya diske yazılamadı.

en: Failed!
tr: Başarısız!

en: Favorite
tr: Beğen

en: February
tr: Şubat

en: Field Group Description
tr: Grup açıklama alanı

en: Field Group Name (required)
tr: Alan grup ismi (gerekli)

en: Fields for "%s" Group
tr: "%s" Grubu için alanlar

en: File canceled.
tr: Dosya iptal edildi.

en: File successfully uploaded.
tr: Dosya başarıyla yüklendi.

en: File upload stopped by extension.
tr: Dosya yükleme eklenti tarafından durduldu.

en: Filter
tr: Filtrele

en: Filter Friends
tr: Arkadaşları filtrele

en: Filter Groups
tr: Grupları filtrele

en: Filter activities list
tr: Etkinlikler listesini filtrele

en: Filter by activity type
tr: Etkinlik tipine göre filtrele

en: Filter components list
tr: Bileşen listesini filtrele

en: Filter groups list
tr: Grup listesini filtrele

en: Filter users list
tr: Kullanıcı listesini filtrele

en: Finish
tr: Bitir

en: First Footer Widget Area
tr: İlk alt kısım bileşen alanı

[ctx: First field-group name]
en: General
tr: Genel

en: Flagged as spam by %s
tr: %s tarafından istenmeyen olarak işaretlenmiş

en: Flagged as spam by Akismet
tr: Akismet tarafından istenmeyen olarak işaretlendi

en: Follow BuddyPress on Twitter
tr: BuddyPress'i Twitter'da takip edin

en: Footer text
tr: Alt bilgi metni

en: For better results, make sure to upload an image that is larger than %1$spx wide, and %2$spx tall.
tr: En iyi sonuç için, %1$spx genişliğinden ve %2$spx yüksekliğinden daha büyük bir görsel yüklediğinizden emin olun.

en: For information about when and how BuddyPress uses all of these settings, see the Managing Activity link in the panel to the side.
tr: Bu bilgilerin BuddyPress tarafından ne zaman ve nasıl kullandıklarını öğrenmek içinyan paneldeki Etkinlik yönetme bağlantısına bakın.

en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
tr: Daha fazla bilgi için <a href="%s">dağıtım notlarına</a> bakın.

en: For more information:
tr: Daha fazla bilgi için:

en: Forum Directory
tr: Forum dizini

en: Forum Replies
tr: Forum cevapları

en: Forum Topic Tags
tr: Forum konu etiketleri

en: Forum Topics
tr: Forum konuları

en: Forums Directory
tr: Forum dizini

en: Four columns
tr: Dört sütun

en: Fourth Footer Widget Area
tr: Dördüncü alt kısım bileşen alanı

en: Freshness
tr: Yenilenme

en: Friend
tr: Arkadaş

en: Friend Connections
tr: Arkadaş bağlantıları

[ctx: Friend settings on notification settings page]
en: A member accepts your friendship request
tr: Bir üye arkadaşlık isteğinizi kabul edince

[ctx: Friend settings on notification settings page]
en: A member sends you a friendship request
tr: Bir üye size arkadaşlık isteği gönderince

[ctx: Friend settings on notification settings page]
en: Friends
tr: Arkadaşlar

en: Friends
tr: Arkadaşlar

en: Friends %s
tr: Arkadaşlar %s

en: Friends menu
tr: Arkadaşlar menüsü

[ctx: Friends screen page <title>]
en: Friend Connections
tr: Arkadaş bağlantıları

[ctx: Friends screen sub nav]
en: Friendships
tr: Arkadaşlıklar

[ctx: Friends screen sub nav]
en: Requests
tr: İstekler

en: Friendship Date
tr: Arkadaşlık tarihi

en: Friendship Requested
tr: Arkadaşlık talep edildi

en: Friendship Requests
tr: Arkadaşlık istekleri

en: Friendship accepted
tr: Arkadaşlık kabul edildi

en: Friendship accepted.
tr: Arkadaşlık kabul edildi.

en: Friendship canceled
tr: Arkadaşlık iptal edildi

en: Friendship cancelled.
tr: Arkadaşlık iptal edildi.

en: Friendship could not be accepted
tr: Arkadaşlık kabul edilemedi

en: Friendship could not be canceled.
tr: Arkadaşlık iptal edilemedi.

en: Friendship could not be cancelled.
tr: Arkadaşlık iptal edilemedi.

en: Friendship could not be rejected
tr: Arkadaşlık reddedilemedi

en: Friendship could not be requested.
tr: Arkadaşlık isteğinde bulunulamadı.

en: Friendship rejected
tr: Arkadaşlık reddedildi

en: Friendship rejected.
tr: Arkadaşlık reddedildi.

en: Friendship request could not be cancelled.
tr: Arkadaşlık isteği iptal edilmedi

en: Friendship request could not be withdrawn
tr: Arkadaşlık isteği geri çekilemedi

en: Friendship request withdrawn
tr: Arkadaşlık isteğini geri çekildi

en: Friendship requested
tr: Arkadaşlık talep edildi

en: Friendship requests
tr: Arkadaşlık istekleri

en: Friendships
tr: Arkadaşlıklar

en: Friendships accepted
tr: Arkadaşlıklar kabul edildi

en: From
tr: Gönderen

en: From the screen options, you can customize the displayed columns and the pagination of this screen.
tr: Ekran seçeneklerinden, bu ekranın düzenini ve görüntülenen sütunlarını özelleştirebilirsiniz.

en: From:
tr: Gönderen:

en: Full size is %s pixels
tr: Tam boyut %s piksel

en: Full width
tr: Tam genişlik

en: General
tr: Genel

en: General BP Settings
tr: Genel BP ayarları

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: Generate Password
tr: Parola oluştur

en: Get involved
tr: Katılın

en: Global, personal, and group activity streams with threaded commenting, direct posting, favoriting, and @mentions, all with full RSS feed and email notification support.
tr: Genel, kişisel ve hiyerarşik yorum destekli grup etkinlik akışları, direkt gönderim, beğenme ve @bahsetme, hepsi tam RSS beslemesi ve e-posta bildirim desteğiyle.

en: Go
tr: Git

en: Go back and try again.
tr: Geri dönün ve tekrar deneyin.

en: Group
tr: Grup

en: Group > Members
tr: Grup > Üyeler

en: Group Actions
tr: Grup eylemleri

en: Group Activities
tr: Grup etkinlikleri

en: Group Activity
tr: Grup etkinliği

en: Group Activity RSS Feed
tr: Grup etkinliği RSS beslemesi

en: Group Admin
tr: Grup yöneticisi

en: Group Administrator promotions
tr: Grup yöneticisi terfileri

en: Group Administrators
tr: Grup yöneticileri

en: Group Admins
tr: Grup yöneticileri

en: Group Avatar
tr: Grup avatarı

en: Group Cover Image Uploads
tr: Grup kapak görseli yüklemeleri

en: Group Creation
tr: Grup oluşturma

en: Group Description
tr: Grup açıklaması

en: Group Description (required)
tr: Grup açıklaması (gerekli)

en: Group Details
tr: Grup detayları

en: Group Forums
tr: Grup forumları

en: Group Invitations
tr: Grup davetleri

en: Group Invites
tr: Grup davetleri

en: Group Leadership
tr: Grup liderleri

[ctx: Group Manage Members dropdown default option]
en: All members
tr: Tüm üyeler

en: Group Memberships
tr: Grup üyelikleri

en: Group Mod
tr: Grup görevlisi

en: Group Moderator promotions
tr: Grup görevlisi terfileri

en: Group Mods
tr: Grup görevlileri

en: Group Name
tr: Grup adı

en: Group Name (required)
tr: Grup adı (gerekli)

en: Group Photo Uploads
tr: Grup fotoğrafı yüklemeleri

en: Group Profile Photo
tr: Grup profil fotoğrafı

en: Group Role
tr: Grup rolü

en: Group Settings
tr: Grup ayarları

en: Group Types
tr: Grup tipleri

en: Group Types:
tr: Grup tipleri:

en: Group URL
tr: Grup adresi

en: Group Updates
tr: Grup güncellemeleri

[ctx: Group WP Admin Bar delete link]
en: %s Group
tr: %s grubu

[ctx: Group WP Admin Bar manage links]
en: Edit Group %s
tr: %s grubunu düzenle

[ctx: Group activity RSS title]
en: %1$s | %2$s | Activity
tr: %1$s | %2$s | Etkinlik

en: Group administration menu
tr: Grup yönetim menüsü

en: Group admins and mods only
tr: Sadece grup yöneticileri ve görevlileri

en: Group admins only
tr: Sadece grup yöneticileri

en: Group avatar
tr: Grup avatarı

en: Group content and activity will be visible to any site member.
tr: Grup içeriği ve etkinlikler tüm site üyelerine açık olacak.

en: Group content and activity will only be visible to members of the group.
tr: Grup içeriği ve etkinlikler sadece grup üyelerine açık olacak.

en: Group creation menu
tr: Grup oluşturma menüsü

[ctx: Group creation page]
en: Groups
tr: Gruplar

en: Group creator profile photo of %s
tr: %s grup kurucu profil fotoğrafı

en: Group details edited
tr: Grup detayları düzenlendi

en: Group details for the group "{{group.name}}" were updated:
    
    {{changed_text}}
    
    To view the group, visit: {{{group.url}}}
tr: "{{group.name}}" grubu için grup detayları güncellendi:
    
    {{changed_text}}
    
    Grubu görüntülemek için şu adresi ziyaret edin: {{{group.url}}}

en: Group details for the group &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; were updated:
    <blockquote>{{changed_text}}</blockquote>
tr: &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; grubu için grup detayları güncellendi:
    <blockquote>{{changed_text}}</blockquote>

en: Group details were successfully updated.
tr: Grup ayrıntıları başarılı bir şekilde güncellendi.

en: Group front page
tr: Grup ön sayfası

en: Group invitation could not be accepted.
tr: Grup daveti kabul edilemiyor.

en: Group invitation could not be removed.
tr: Grup daveti kaldırılamaz.

en: Group invitations
tr: Grup davetleri

en: Group invitations can only be extended to friends.
tr: Grup davetleri sadece arkadaşlara genişletilebilir.

en: Group invitations cleared. Please use one of the available tabs to select members to invite.
tr: Grup davetleri temizlendi. Davet edilecek üyeleri seçmek için lütfen kullanılabilir sekmelerden birini kullanın.

[ctx: Group invitations main menu title]
en: Group Invites
tr: Grup davetleri

en: Group invitations menu
tr: Grup davet menüsü

[ctx: Group invitations menu title]
en: Invite
tr: Davet et

en: Group invite accepted
tr: Grup daveti kabul edildi

en: Group invite accepted.
tr: Grup daveti kabul edildi.

en: Group invite accepted. Visit %s.
tr: Grup daveti kabul edildi. %s adresini ziyaret edin.

en: Group invite could not be accepted
tr: Grup daveti kabul edilemedi

en: Group invite could not be rejected
tr: Grup daveti reddedilemedi

en: Group invite rejected
tr: Grup daveti reddedildi

en: Group invites preferences saved.
tr: Grup davet tercihleri kaydedildi.

en: Group invites sent.
tr: Grup davetleri gönderildi.

en: Group logo
tr: Grup logosu

en: Group logo of %s
tr: %s grup logosu

[ctx: Group member count]
en: %d member | %d members
tr[0]: %d üye
tr[1]: %d üye

[ctx: Group member name in group admin]
en: Name
tr: Ad

[ctx: Group member role in group admin]
en: Group Role
tr: Grup rolü

[ctx: Group member user_id in group admin]
en: ID
tr: No

[ctx: Group members pagination in group admin]
en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s member | Viewing %1$s - %2$s of %3$s members
tr[0]: Toplam %3$s üyeden %1$s - %2$s arası görüntüleniyor
tr[1]: Toplam %3$s üyeden %1$s - %2$s arası görüntüleniyor

en: Group membership request accepted
tr: Grup üyelik talebi kabul edildi

en: Group membership request form
tr: Grup üyelik talep formu

en: Group membership request rejected
tr: Grup üyelik talebi reddedildi

en: Group menu
tr: Grup menüsü

en: Group name, slug, and description are all required fields.
tr: Grup adı, kısa adı ve açıklaması gerekli alanlardır.

en: Group navigation
tr: Grup dolaşımı

en: Group photo
tr: Grup fotoğrafı

en: Group primary navigation
tr: Grup birincil menüsü

[ctx: Group screen nav]
en: Cover Image
tr: Kapak görseli

[ctx: Group screen nav]
en: Details
tr: Detaylar

[ctx: Group screen nav]
en: Invites
tr: Davetler

[ctx: Group screen nav]
en: Photo
tr: Fotoğraf

[ctx: Group screen nav]
en: Request Membership
tr: Üyelik talep et

[ctx: Group screen nav]
en: Settings
tr: Ayarlar

[ctx: Group screen nav with counter]
en: Groups %s
tr: Gruplar %s

[ctx: Group screen nav without counter]
en: Groups
tr: Gruplar

[ctx: Group screen navigation title]
en: Home
tr: Ana sayfa

[ctx: Group screen navigation title]
en: Home (Activity)
tr: Ana sayfa (Etkinlik)

[ctx: Group screen navigation title]
en: Home (Members)
tr: Ana sayfa (Üyeler)

[ctx: Group screen page <title>]
en: User Groups
tr: Kullanıcı grupları

en: Group secondary navigation
tr: Grup ikincil menüsü

[ctx: Group settings on notification settings page]
en: Groups
tr: Gruplar

en: Group settings were successfully updated.
tr: Grup ayarları başarılı bir şekilde güncellendi.

en: Group type already exists.
tr: Grup tipi zaten var.

en: Group type was changed successfully.
tr: Grup tipi başarıyla değiştirildi.

en: Groups
tr: Gruplar

en: Groups Directory
tr: Grup dizini

en: Groups Settings
tr: Grup ayarları

[ctx: Groups admin Group Description column header]
en: Description
tr: Açıklama

[ctx: Groups admin Group Name column header]
en: Name
tr: Ad

[ctx: Groups admin Last Active column header]
en: Last Active
tr: Yakın zamanda etkin

[ctx: Groups admin Members column header]
en: Members
tr: Üyeler

[ctx: Groups admin Privacy Status column header]
en: Status
tr: Durum

en: Groups allow your users to organize themselves into specific public, private or hidden sections with separate activity streams and member listings.
tr: Gruplar kullanıcıların  kendilerini açık, özel veya gizli şeklinde ayrı etkinlik akışları ve üye listeleri ile düzenleyebilmelerine izin verir.

en: Groups default front page
tr: Gruplar varsayılan ön sayfası

en: Groups directory
tr: Grup dizini

en: Groups directory main navigation
tr: Grup dizini ana menüsü

en: Groups directory secondary navigation
tr: Grup dizini ikincil menüsü

en: Groups list
tr: Grup listesi

en: Groups list navigation
tr: Grup listesi dolaşımı

en: Groups menu
tr: Gruplar menüsü

en: Groups must have a name and a description. Please try again.
tr: Grupların bir ad ve açıklaması olmalıdır. Lütfen tekrar deneyin.

[ctx: Groups per page (screen options)]
en: Groups
tr: Gruplar

en: HTML content for the activity, transformed for display.
tr: Görüntüleme için dönüştürülmüş şekliyle etkinliğin HTML içeriği,

en: HTML content for the object, transformed for display.
tr: Nesne için içerik, görüntülenme için dönüştürülmüş.

en: HTML content for the profile field, transformed for display.
tr: Görüntüleme için dönüştürülmüş şekliyle profil alanının HTML içeriği,

en: HTML title of the object.
tr: Nesnenin HTML başlığı.

en: HTTP error.
tr: HTTP hatası.

en: Header background color
tr: Üst kısım arka plan rengi

en: Hello BuddyPress
tr: Merhaba BuddyPress

en: Help
tr: Yardım

en: Hidden
tr: Gizli

en: Hidden %s | Hidden %s
tr[0]: Gizli %s
tr[1]: Gizli %s

en: Hidden Group
tr: Gizli grup

en: Hide
tr: Gizle

en: Hide password
tr: Parolayı gizle

en: Highlight color
tr: Vurgulama rengi

en: History
tr: Geçmiş

[ctx: Home page banner link title]
en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Hovering over a row in the pending accounts list will display action links that allow you to manage pending accounts. You can perform the following actions:
tr: Bekleyen hesaplar listesinde bir satırın üzerine geldiğinizde bekleyen hesapları yönetebileceğiniz eylem bağlantıları görünecektir. Aşağıdaki eylemleri yapabilirsiniz:

en: I have read and agree to this site's %s.
tr: Bu sitenin %s bölümünü okudum ve kabul ettim.

en: I understand the consequences of deleting this group.
tr: Bu grubu silmemin yaratacağı sonuçları anladım.

en: I understand the consequences.
tr: Sonuçlarını anladım.

en: I want to restrict Group invites to my friends only.
tr: Grup davetlerini yalnızca arkadaşlarıma kısıtlamak istiyorum.

en: I would like my site to appear in search engines, and in public listings around this network.
tr: Sitemin arama motorlarında ve bu ağ üzerindeki genel listelerde görünmesini istiyorum.

en: IO error.
tr: IO hatası.

en: If you click "Delete" under a specific group, or select a number of groups and then choose Delete from the Bulk Actions menu, you will be led to a page where you&#8217;ll be asked to confirm the permanent deletion of the group(s).
tr: Belirli bir grup altındaki "Sil" yada Toplu Eylemler menüsünden "Sil" seçmek sizi grubu(grupları) silmeniz için onay soran bir sayfaya götürecektir.

en: If you have not received an email yet, <a href="%s">click here to resend it</a>.
tr: Eğer henüz bir e-posta almadıysanız, tekrar göndermek için <a href="%s">buraya tıklayın</a>.

en: If you leave this page, you will lose any unsaved changes you have made to the group.
tr: Bu sayfayı boş bırakırsanız, grupta yaptığınız kaydedilmeyen değişiklikleri kaybedeceksiniz.

en: If you want to make a request, please click on the button below:
tr: Bir istekte bulunmak isterseniz, lütfen aşağıdaki butona tıklayın:

en: If you&#39;d like to delete the existing profile photo but not upload a new one, please use the delete tab.
tr: Eğer var olan profil fotoğrafını silmek istiyor ama yenisini yüklemek istemiyorsanız, lütfen silme sekmesini kullanın.

en: If you&#8217;re not going to use a great domain, leave it for a new user. Now have at it!
tr: Muhteşem bir alan adı kullanmayacaksanız onu yeni bir kullanıcıya için bırakın. Şimdi bunu deneyin!

en: If you'd like to delete your current avatar but not upload a new one, please use the delete avatar button.
tr: Eğer avatarınızı silmek istiyor ama yenisini yüklemek istemiyorsanız, lütfen sil güğmesini kullanın.

en: If you'd like to delete your current cover image but not upload a new one, please use the delete Cover Image button.
tr: Eğer şuanki kapak görselinizi silmek istiyor ve yeni bir tane yüklemek istemiyorsanız lütfen Kapak Görselini Sil düğmesini kullanın.

en: If you'd like to delete your current cover image, use the delete Cover Image button.
tr: Mevcut kapak fotoğrafınızı silmek isterseniz, kapak fotoğrafını sil düğmesini kullanın.

en: If you'd like to delete your current profile photo but not upload a new one, please use the delete profile photo button.
tr: Eğer mevcut profil fotoğrafını silmek ve yenisini yüklemek istemiyorsanız, lütfen profil fotoğrafını sil tuşunu kullanın.

en: If you'd like to delete your current profile photo, use the delete profile photo button.
tr: Mevcut profil fotoğrafınızı silmek isterseniz, profil fotoğrafını sil düğmesini kullanın.

en: If you'd like to remove the existing avatar but not upload a new one, please use the delete avatar button.
tr: Eğer mevcut avatarınızı silmek istiyor ama yeni yüklemek istemiyorsanız, lütfen avatarı sil düğmesini kullanın.

en: If you'd like to remove the existing group cover image but not upload a new one, please use the delete group cover image button.
tr: Eğer var olan kapak görselinizi kaldırmak istiyor ve yeni bir tane yüklemek istemiyorsanız lütfen Grup kapak görselini sil tuşunu kullanın.

en: If you'd like to remove the existing group profile photo but not upload a new one, please use the delete group profile photo button.
tr: Eğer var olan grup profil fotoğrafını yeni bir tane yüklemeden kaldırmak istiyorsanız lütfen grup profil fotoğrafını sil düğmesini kullanın.

en: In reply to
tr: Cevaben

en: In reply to:
tr: Cevaben:

en: In the <strong>Activity</strong> column, above each activity it says &#8220;Submitted on,&#8221; followed by the date and time the activity item was generated on your site. Clicking on the date/time link will take you to that activity on your live site. Hovering over any activity gives you options to reply, edit, spam mark, or delete that activity.
tr: <strong>Etkinlik</strong> sütununda, her bir etkinliğin altında etkinliği sitenizde oluşturulduğu  &#8220;Gönderim tarihi&#8221; ve sonrasında tarih/zaman bilgisi bulunur. Bu tarih/zaman bilgisine tıklarsanız, canlı sitenizdeki etkinliğin görüntülendiği sayfaya yönlendirilirsiniz. Fare imlecini etkinliğin üzerine getirirseniz, yanıtla, düzenle, istenmeyen olarak işaretle ya da sil seçeneklerine ulaşırsınız.

en: In the <strong>In Response To</strong> column, if the activity was in reply to another activity, it shows that activity's author's picture and name, and a link to that activity on your live site. If there is a small bubble, the number in it shows how many other activities are related to this one; these are usually comments. Clicking the bubble will filter the activity screen to show only related activity items.
tr: <strong>Cevaben</strong> sütununda, eğer bir etkinlik başka bir etkinliğe yanıt olarak yapılmışsa, ilgili etkinliğin yazar görseli, ismi ve etkinliğin canlı sitenize olan bağlantısı yer alır. Eğer içinde sayı olan küçük bir baloncuk varsa, bu etkinlik ile alakalı kaç etkinlik olduğunu gösterir; genellikle yorumlardır. Baloncuğa tıklamanız etkinlik ekranını sadece ilgili etkinlik ögeleriyle filtrelemenizi sağlar.

en: In the main column, you can edit the fields of the user&#39;s extended profile.
tr: Ana kolonda kullanıcının genişletilmiş profil alanlarını düzenleyebilirsiniz.

en: In the right-hand column, you can update the user&#39;s status, delete the user&#39;s avatar, and view recent statistics.
tr: Sağ kolonda kullanıcı durumunu güncelleyebilirsiniz, kullanıcı avatarını silebilir ve güncel istatistikleri görüntüleyebilirsiniz.

en: In this section you should describe any personal data related to private messages.
tr: Bu bölümde özel mesajlarla ilgili kişisel verileri tanımlamanız gerekir.

en: In this section you should describe the BuddyPress-specific cookies that your site collects. The suggested text describes the default cookies.
tr: Bu bölümde sitenizin topladığı BuddyPress'e özgü çerezleri tanımlamalısınız. Önerilen metin varsayılan çerezleri açıklar.

en: In this section you should describe the kinds of information collected in the activity stream, how and whether it can be edited or deleted, and to whom the activity is visible.
tr: Bu bölümde etkinlik akışında toplanan bilgi türlerini açıklamalısınız; nasıl, düzenlenebilir veya silinebilir olup olmadığı ve etkinliğin kime görünür olduğu gibi.

en: In this section you should note what information is collected on user profiles. The suggested text gives an overview of the kinds of profile data collected by BuddyPress.
tr: Bu bölümde, kullanıcı profillerinde hangi bilgilerin toplandığını not etmelisiniz. Önerilen metin, BuddyPress tarafından toplanan profil verileri türlerine genel bir bakış sunar.

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Etkinleştirilmemiş <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Etkinleştirilmemiş <span class="count">(%s)</span>

en: Inbox
tr: Gelen kutusu

en: Inbox %s
tr: Gelen kutusu %s

en: Include navigation title
tr: Dolaşım başlığını dahil et

en: Initiated By Me
tr: Benim başlattıklarım

en: Invalid activation key.
tr: Geçersiz etkinleştirme anahtarı.

en: Invalid activity ID.
tr: Geçersiz etkinlik no.

en: Invalid group ID.
tr: Geçersiz grup numarası.

en: Invalid notification ID.
tr: Geçersiz bildirim no.

en: Invitation failed for %s user. | Invitation failed for %s users.
tr[0]: %s kullanıcı için davet başarısız oldu.
tr[1]: %s kullanıcı için davet başarısız oldu.

en: Invitations
tr: Davetler

en: Invitations sent.
tr: Davetler gönderildi.

en: Invite Members
tr: Üyeleri davet et

en: Invite successfully removed
tr: Davet başarıyla kaldırıldı

en: Invited By
tr: Davet eden

en: Invited by:
tr: Davet eden:

en: Invites could not be sent. Please try again.
tr: Davetler gönderilemiyor. Lütfen tekrar deneyin.

en: It looks like you do not have a webcam or we were unable to get permission to use your webcam. Please upload a photo instead.
tr: Öyle görünüyor ki bir kameranız yok veya kameranızı kullanmak için izninizi alamadık. Lütfen yerine fotoğraf yükleyin.

en: It looks like you have more sites to record. Resume recording by checking the "Repopulate site tracking records" option.
tr: Kaydetmek için daha fazla site var gibi görünüyor.  "Site izleme kayıtlarını yeninden doldur" seçeneğini işaretleyerek kayda devam edebilirsiniz.

en: It&#8216;s what makes <del>time travel</del> BuddyPress possible!
tr: <del>Zaman yolculuğunu</del> BuddyPress&#8217;i mümkün kılan şey!

en: Item, Link, Type
tr: Öge, bağlantı, tip

en: January
tr: Ocak

en: Join Group
tr: Gruba katıl

en: Joined a group
tr: Bir gruba katıldı

en: July
tr: Temmuz

en: June
tr: Haziran

en: Kick &amp; Ban
tr: Kov &amp; engelle

en: Kick and ban this member
tr: Bu üyeyi kov ve engelle

[ctx: Label for the Title field of the Recent Networkwide Posts widget]
en: Title:
tr: Başlık:

[ctx: Label for the WP groups table group type column]
en: Group Type
tr: Grup tipi

[ctx: Label for the WP users table member type column]
en: Member Type
tr: Üye tipi

en: Last Active
tr: Son etkinlik

en: Last Sent
tr: Son gönderim

en: Last active: %1$s
tr: Son etkin: %1$s

en: Last notified: %s
tr: Son bildirilen: %s

en: Latest Post: %s
tr: Son yazı: %s

en: Latest updates
tr: Son güncellemeler

en: Lead Developer
tr: Lider geliştirici

en: Leave Group
tr: Gruptan ayrıl

en: Leave a reply
tr: Yanıt bırak

en: Let your users make connections so they can track the activity of others and focus on the people they care about the most.
tr: Kullanıcılarınızın bağlantı kurmalarına  izin verin böylece diğer kullanıcıların etkinliklerini takip edebilirler ve en fazla önem verdikleri kişilere odaklanabilirler.

en: Limit result set to items created by a specific group.
tr: Sonucu, belirli bir grup tarafından oluşturulan öğelerle sınırlandır.

en: Limit result set to items created by a specific site.
tr: Sonucu, belirli bir site tarafından oluşturulan öğelerle sınırlandır.

en: Limit result set to items created by a specific user (ID).
tr: Sonucu, belirli bir kullanıcı (ID) tarafından yaratılan öğelerle sınırlandır.

en: Limit result set to items published after a given ISO8601 compliant date.
tr: Sonucu, ISO8601 uyumlu tarihten sonra yayımlanmış öğelerle sınırlandır.

en: Limit result set to items with a specific active BuddyPress component.
tr: Sonucu, belirli bir aktif BuddyPress bileşenine sahip öğelerle sınırlandır.

en: Limit result set to items with a specific activity type.
tr: Sonucu, belirli bir etkinlik türüne sahip öğelerle sınırlandır.

en: Limit result set to items with a specific prime association ID.
tr: Sonucu, belirli bir ana ilişkilendirme kimliği olan öğelerle sınırlandır.

en: Limit result set to items with a specific scope.
tr: Sonucu, belirli bir kapsamı olan ögelerle sınırlandır.

en: Limit result set to items with a specific secondary association ID.
tr: Sonucu, belirli bir ikincil ilişki kimliği olan öğelerle sınırlandır.

en: Limit result set to items with a specific status.
tr: Sonucu, belirli bir duruma sahip ögelerle sınırlandır.

en: Link
tr: Bağlantı

en: Link to full size image
tr: Tam boy görsele bağlantı ver

en: Link widget title to Blogs directory
tr: Bileşen başlığını blog dizinine bağla

en: Link widget title to Groups directory
tr: Bileşen başlığını gruplar dizinine bağla

en: Link widget title to Members directory
tr: Bileşen başlığını üyeler dizinine bağla

en: Links
tr: Bağlantılar

en: Load More
tr: Daha fazla yükle

en: Load Newest
tr: En yenileri yükle

en: Loading members. Please wait.
tr: Üyeler yükleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Loading messages. Please wait.
tr: Mesajlar yükleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Loading notifications. Please wait.
tr: Bildirimler yükleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Loading the community updates. Please wait.
tr: Toplululuk güncellemeleri yükleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Loading the group updates. Please wait.
tr: Grup güncellemeleriniz yükleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Loading the groups of the community. Please wait.
tr: Topluluğun grupları yükleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Loading the member's blogs. Please wait.
tr: Üyenin blogları yükleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Loading the member's friends. Please wait.
tr: Üyenin arkadaşları yükleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Loading the member's groups. Please wait.
tr: Üye grupları yükleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Loading the member's updates. Please wait.
tr: Üyenin güncellemeleri yükleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Loading the members of your community. Please wait.
tr: Topluluğunuzun üyeleri yükleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Loading the members who requested to join the group. Please wait.
tr: Gruba katılmak isteyen üyeler yükleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Loading the sites of the network. Please wait.
tr: Ağın siteleri yükleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Loading the update. Please wait.
tr: Güncelleme yükleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Loading your blogs. Please wait.
tr: Bloglarınız yükleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Loading your friends. Please wait.
tr: Arkadaşlarınız yükleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Loading your groups. Please wait.
tr: Gruplarınız yükleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Loading your updates. Please wait.
tr: Güncellemeleriniz yükleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Log In
tr: Giriş yap

en: Log Out
tr: Çıkış yap

en: Logged-In
tr: Giriş yapıldı

en: Logged-Out
tr: Çıkış yapıldı

en: Loop layouts
tr: Döngü yerleşimleri

en: Lost your password?
tr: Parolanızı mı unuttunuz?

en: M j, Y @ G:i
tr: j M Y @ H:i

en: Main Settings
tr: Ana ayarlar

en: Maintenance Release | Maintenance Releases
tr[0]: Bakım dağıtımı
tr[1]: Bakım dağıtımları

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
tr[0]: Bakım ve güvenlik dağıtımı
tr[1]: Bakım ve güvenlik dağıtımları

en: Make sure to upload a unique file
tr: Benzersiz bir dosya yüklediğinizden emin olun.

en: Manage Comments
tr: Yorumları yönet

en: Manage Group Details
tr: Grup detaylarını yönet

en: Manage Group Members
tr: Grup üyelerini yönet

en: Manage Group Settings
tr: Grup ayarlarını yönet

en: Manage Invitations
tr: Davetleri yönetin

en: Manage Members
tr: Üyeleri yönet

en: Manage Membership Requests
tr: Üyelik isteklerini yönet

en: Manage Posts
tr: Yazıları yönet

en: Manage Signups
tr: Kayıt başvurularını yönet

en: Manage notices shown at front end of your site to all logged-in users.
tr: Sitenizin ön yüzünde, tüm giriş yapan kullanıcılara gösterilen bildirimleri yönetin.

en: Manage the Groups default front page
tr: Grupların varsayılan ön sayfasını yönet

en: Manage the members default front page
tr: Üyelerin varsayılan ön sayfasını yönet

en: Manage your group members; promote to moderators, admins or demote or ban.
tr: Grup üyelerini yönet; yönetici yada görevli olarak ata veya yasakla.

en: March
tr: Mart

en: Mark as Favorite
tr: Beğenildi olarak işaretle

en: Mark as Spam
tr: İstenmeyen olarak işaretle

en: Mark read
tr: Okundu olarak işaretle

en: Mark unread
tr: Okunmadı işaretle

en: Marking messages as read. Please wait.
tr: Mesajlar okundu olarak işaretleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Marking messages as unread. Please wait.
tr: Mesajlar okunmadı olarak işaretleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Max friends to show:
tr: Gösterilecek en fazla arkadaş:

en: Max groups to show:
tr: Gösterilecek azami grup:

en: Max members to show:
tr: Gönsterilecek en fazla üye:

en: Max posts to show:
tr: Gösterilecek en çok yazı sayısı:

en: Maximum amount to display:
tr: Gösterilecek azami miktar:

en: May
tr: Mayıs

en: Meet the contributors behind BuddyPress:
tr: BuddyPress arkasındaki gönüllülerle tanışın:

en: Member
tr: Üye

en: Member > Friends
tr: Üyeler > Arkadaşlar

en: Member Activities
tr: Üye etkinlikleri

[ctx: Member Home page]
en: Home
tr: Ana sayfa

en: Member Types
tr: Üye tipleri

en: Member changed profile picture
tr: Üye profil fotoğrafını değiştirdi

en: Member front page
tr: Üye ön sayfası

en: Member menu
tr: Üye menüsü

en: Member navigation
tr: Üye dolaşımı

en: Member primary navigation
tr: Üye birincil menüsü

[ctx: Member profile main navigation]
en: Profile
tr: Profil

[ctx: Member profile view]
en: View
tr: Görüntüle

en: Member registration is currently not allowed.
tr: Üye kaydına şu anda izin verilmiyor.

en: Member secondary navigation
tr: Üye ikincil menüsü

en: Member type already exists.
tr: Kullanıcı tip zaten var.

en: Member type was changed successfully.
tr: Üye tipi başarıyla değiştirildi.

en: Member's groups
tr: Üye grupları

en: Members
tr: Üyeler

en: Members Capabilities
tr: Üye yetkinlikleri

en: Members Directory
tr: Üye dizini

en: Members default front page
tr: Üyeler varsayılan ön sayfası

en: Members directory
tr: Üye dizini

en: Members directory main navigation
tr: Üye dizini ana menüsü

en: Members directory secondary navigation
tr: Üye dizini ikincil menüsü

en: Membership List
tr: Üyelik listesi

en: Membership Requested
tr: Üyelik talep edildi

en: Membership Requests
tr: Üyelik talepleri

en: Membership for group "%s" accepted
tr: "%s" grubu için üyelik kabul edildi

en: Membership for group "%s" rejected
tr: "%s" grubu için üyelik reddedildi

en: Memberships
tr: Üyelikler

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
tr: Hafıza aşıldı. Lütfen daha küçük başka bir dosya deneyin.

en: Mentions
tr: Bahsetmeler

en: Message
tr: Mesaj

en: Message Content
tr: Mesaj içeriği

en: Message Subject
tr: Mesaj konusu

en: Message could not be sent because you have entered an invalid username. Please try again.
tr: Mesajınız gönderilemedi çünkü geçersiz bir kullanıcı adı girdiniz. Lütfen tekrar deneyin.

en: Message could not be sent. Please enter a recipient.
tr: Mesaj gönderilemedi. Lütfen bir alıcı girin.

en: Message deleted.
tr: Mesaj silindi.

[ctx: Message dropdown filter]
en: All
tr: Tümü

[ctx: Message dropdown filter]
en: Read
tr: Okundu

[ctx: Message dropdown filter]
en: Unread
tr: Okunmadı

[ctx: Message management markup]
en: Mark as Read
tr: Okundu olarak işaretle

[ctx: Message management markup]
en: Mark as Unread
tr: Okunmadı olarak işaretle

en: Message marked as read.
tr: Mesajı okundu olarak işaretle.

en: Message marked unread.
tr: Mesaj okunmadı olarak işaretlendi.

en: Message successfully sent.
tr: Mesaj başarıyla gönderildi.

en: Message was not sent. Please try again.
tr: Mesaj gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.

en: Messages
tr: Mesajlar

en: Messages %s
tr: Mesajlar %s

en: Messages deleted
tr: Mesajlar silindi

en: Messages deleted.
tr: Mesajlar silindi.

en: Messages inbox
tr: Mesajlar gelen kutusu

en: Messages marked as read
tr: Mesajlar okundu olarak işaretlendi

en: Messages marked as read.
tr: Mesajlar okundu olarak işaretlendi.

en: Messages marked as unread.
tr: Mesajlar okunmadı olarak işaretlendi

en: Messages menu
tr: Mesajlar menüsü

en: Messages successfully starred.
tr: Yıldızlar mesajlara başarıyla eklendi.

en: Messages successfully unstarred.
tr: Yıldızlar mesajlardan başarıyla kaldırıldı.

en: Missing a temporary folder.
tr: Geçici klasör eksik.

en: Moderating Activity
tr: Denetim bekleyen etkinlik

en: Moderator
tr: Görevli

en: Moderator Of
tr: Görevli,

en: Moderators
tr: Görevliler

en: Month
tr: ay

en: Most Members
tr: En çok üyesi olanlar

en: Most Popular
tr: En popüler

en: Most Posts
tr: En çok yazı

en: Most email clients support HTML email. However, some people prefer to receive plain text email. Enter a plain text alternative version of your email here.
tr: Pek çok e-posta istemcisi HTML e-posta destekler. Ancak bazı insanlar düz metin e-postaları tercih eder. E-postanızın alternatif versiyonunu düz metin olarak buraya girin.

en: Must be at least 4 characters, letters and numbers only. It cannot be changed so choose carefully!)
tr: Yalnızca harf ve sayılardan oluşan en az 4 karakter olmalı. Değiştirilmesi mümkün değil, dikkatli seçin!)

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Kullanılması gereken <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Kullanılması gerekenler <span class="count">(%s)</span>

en: My Account
tr: Hesabım

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Activity
tr: Etkinlik

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Favorites
tr: Beğeniler

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Friends
tr: Arkadaşlar

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Groups
tr: Gruplar

[ctx: My Account Activity sub nav]
en: Personal
tr: Kişisel

[ctx: My Account Friends menu]
en: Friends
tr: Arkadaşlar

[ctx: My Account Friends menu]
en: Friends %s
tr: Arkadaşlar %s

[ctx: My Account Friends menu sub nav]
en: Friendships
tr: Arkadaşlıklar

[ctx: My Account Friends menu sub nav]
en: No Pending Requests
tr: Bekleyen istek yok

[ctx: My Account Friends menu sub nav]
en: Pending Requests %s
tr: Bekleyen istekler %s

[ctx: My Account Groups]
en: Groups
tr: Gruplar

[ctx: My Account Groups nav]
en: Groups %s
tr: Gruplar %s

[ctx: My Account Groups sub nav]
en: Create a Group
tr: Grup oluştur

[ctx: My Account Groups sub nav]
en: Memberships
tr: Üyelikler

[ctx: My Account Groups sub nav]
en: No Pending Invites
tr: Bekleyen davet yok

[ctx: My Account Groups sub nav]
en: Pending Invites %s
tr: Bekleyen davetler %s

[ctx: My Account Notification]
en: Notifications
tr: Bildirimler

[ctx: My Account Notification pending]
en: Notifications %s
tr: Bildirimler %s

[ctx: My Account Notification pending]
en: Unread %s
tr: Okunmamış %s

[ctx: My Account Notification sub nav]
en: Read
tr: Oku

[ctx: My Account Notification sub nav]
en: Unread
tr: Okunmadı

[ctx: My Account Profile]
en: Profile
tr: Profil

[ctx: My Account Profile sub nav]
en: Change Cover Image
tr: Kapak görselini değiştir

[ctx: My Account Profile sub nav]
en: Change Profile Photo
tr: Profil fotoğrafını değiştir

[ctx: My Account Profile sub nav]
en: Edit
tr: Düzenle

[ctx: My Account Profile sub nav]
en: View
tr: Görüntüle

[ctx: My Account Settings sub nav]
en: Profile
tr: Profil

en: My Favorites
tr: Beğenilerim

en: My Favorites %s
tr: Beğenilerim %s

en: My Favorites <span>%s</span>
tr: Beğenilerim <span>%s</span>

en: My Friends
tr: Arkadaşlarım

en: My Friends %s
tr: Arkadaşlarım %s

en: My Friends <span>%s</span>
tr: Arkadaşlarım <span>%s</span>

[ctx: My Group screen nav]
en: Activity
tr: Etkinlik

[ctx: My Group screen nav]
en: Invite
tr: Davet et

[ctx: My Group screen nav]
en: Manage
tr: Yönet

[ctx: My Group screen nav]
en: Members
tr: Üyeler

[ctx: My Group screen nav]
en: Members %s
tr: Üyeler %s

[ctx: My Group screen nav]
en: Send Invites
tr: Davetleri gönder

en: My Groups
tr: Gruplarım

en: My Groups %s
tr: Gruplarım %s

en: My Groups <span>%s</span>
tr: Gruplarım <span>%s</span>

[ctx: My Groups page <title>]
en: Memberships
tr: Üyelikler

en: My Messages
tr: Mesajlarım

en: My Profile
tr: Profilim

en: My Sites
tr: Sitelerim

en: My Sites %s
tr: Sitelerim %s

en: My Sites <span>%s</span>
tr: Sitelerim <span>%s</span>

en: My Topics <span>%s</span>
tr: Konularım <span>%s</span>

en: My friends
tr: Arkadaşlarım

en: My groups
tr: Gruplarım

en: Name
tr: İsim

en: Name and Description
tr: Ad ve açıklama

en: Name of the object.
tr: Nesnenin adı.

en: Navigator
tr: Kılavuz

en: Never active
tr: Hiç etkin olmamış

en: New Activity comment reply
tr: Yeni etkinlik yorumu yanıtı

en: New Activity reply
tr: Yeni etkinlik yanıtı

en: New Groups
tr: Yeni gruplar

en: New Members
tr: Yeni üyeler

en: New Password
tr: Yeni parola

en: New Post
tr: Yeni yazı

en: New Reply
tr: Yeni yanıt

en: New Sites
tr: Yeni siteler

en: New Topic
tr: Yeni konu

en: New friendship created
tr: Yeni arkadaşlık oluşturuldu

en: New friendships
tr: Yeni arkadaşlıklar

en: New member registered
tr: Yeni üye kaydoldu

en: New mentions
tr: Yeni bahsedenler

en: New post comment posted
tr: Yeni br yazı yorumu gönderildi

en: New post published
tr: Yeni yazı yayınlandı

en: New private messages
tr: Yeni özel mesajlar

en: New site created
tr: Yeni site oluşturuldu

en: New sitewide notice
tr: Yeni site geneli bildirimi

en: New update comment replies
tr: Yeni güncelleme yorum yanıtları

en: New update replies
tr: Yeni güncelleme yanıtları

en: Newest
tr: En yeni

en: Newest First
tr: Yeniler ilk

en: Newest Registered
tr: En yeni üye olanlar

en: Newly Created
tr: Yeni oluşturulan

en: Next Entries &rarr;
tr: Sonraki yazılar &rarr;

en: Next Step
tr: Sonraki adım

en: No
tr: Hayır

en: No Admins
tr: Yönetici Yok

en: No Comments &#187;
tr: Yorum yapılmamış &#187;

en: No Group Profile Photo
tr: Grup profil fotoğrafı yok

en: No Group Type
tr: Grup tipi yok

en: No Member Type
tr: Üye tipi yok

en: No Mods
tr: Görevli Yok

en: No Subject
tr: Konu yok

en: No activities found.
tr: Hiçbir etkinlik bulunamadı.

en: No activities were found.
tr: Hiçbir etkinlik bulunamadı.

en: No activity found with this ID.
tr: Bu tanımlayıcı numara ile herhangi bir etkinlik bulunamadı.

en: No changes were made to this account.
tr: Bu hesapta herhangi bir değişiklik yapılmadı.

en: No changes were made to your account.
tr: Hesabınızda herhangi bir değişiklik yapılmadı.

en: No comments by default, stream for within stream display, threaded for below each activity item.
tr: Varsayılan olarak yorum yapılmaz, akış gösterimi için akış, her etkinlik öğesinin altında işlenir.

en: No components found.
tr: Hiç bileşen bulunamadı.

en: No file was uploaded.
tr: Hiçbir dosya yüklenmedi.

en: No group administrators were found.
tr: Hiçbir grup yöneticisi bulunamadı.

en: No group found with this ID.
tr: Bu numara ile ilgili grup bulunamadı.

en: No group members were found.
tr: Hiçbir grup üyesi bulunamadı.

en: No group moderators were found.
tr: Hiçbir grup görevlisi bulunamadı.

en: No groups found.
tr: Hiç grup bulunamadı

en: No groups matched the current filter.
tr: Şimdiki filtreyle eşleşen grup yok.

en: No member found by that ID.
tr: Bu ID ile üye bulunamadı.

en: No members of this type
tr: Bu tipte üyelik yok

en: No members were found.
tr: Kulanıcı bulunamadı

en: No members were found. Try another filter.
tr: Üye bulunamadı. Başka bir filtre deneyin.

en: No new notifications
tr: Yeni bildirim yok

en: No new notifications.
tr: Yeni bildirim yok.

en: No one has signed up yet!
tr: Henüz kimse kayıt olmamış!

en: No pending accounts found.
tr: Bekleyen hesap bulunamadı.

en: No pending group invitations found.
tr: Bekleyen grup daveti bulunamadı.

en: No photo was captured. Click on the "Capture" button to take your photo.
tr: Hiç bir fotoğraf yakalanmadı. Fotoğrafınızı çekmek için "Yakala" tuşuna tıklayın.

en: No posts found. Try a different search?
tr: Hiç yazı bulunamadı. Farklı bir arama yapmak ister misiniz?

en: No template packages available.
tr: Şablon paketleri mevcut değil.

en: No user found with this ID.
tr: Bu numara ile bir kullanıcı bulunamadı.

en: No, do not send email
tr: Hayır, e-posta gönderme

en: None
tr: Hiçbiri

en: Not Found
tr: Bulunamadı

en: Not Required
tr: Gerekli değil

en: Not Spam
tr: İstenmeyen Değil

en: Not recently active
tr: Son zamanlarda etkin değil

en: Not starred
tr: Yıldız konulmamış

en: Note: Any fields in the first group will appear on the signup page.
tr: NOT: İlk gruptaki tüm alanlar kayıt sayfasında görünecek.

en: Notice activated successfully.
tr: Bildirim başarıyla etkinleştirildi.

en: Notice deactivated successfully.
tr: Bildirim başarıyla etkisizleştirildi.

en: Notice deleted successfully.
tr: Bildirim başarıyla silindi.

en: Notice successfully created.
tr: Bildirim başarıyla oluşturuldu.

en: Notice successfully updated.
tr: Bildirim başarıyla güncellendi.

en: Notice was not created. Please try again.
tr: Bildirim oluşturulamadı. Lütfen tekrar deneyin.

en: Notice was not updated. Please try again.
tr: Bildirim güncellenmedi. Lütfen tekrar deneyin.

en: Notices
tr: Bildirimler

en: Notices List
tr: Bildirim listesi

[ctx: Notices admin page title]
en: Site Notices
tr: Site Bildirimleri

en: Notification
tr: Bildirim

en: Notification Content
tr: Bildirim içeriği

en: Notification Date
tr: Bildirim tarihi

[ctx: Notification screen nav]
en: Read
tr: Okundu

[ctx: Notification screen nav]
en: Unread
tr: Okunmadı

en: Notification settings
tr: Bildirim ayarları

en: Notification successfully deleted.
tr: Bildirim başarılı bir şekilde silindi.

en: Notification successfully marked read.
tr: Bildirim başarılı bir şekilde okundu olarak işaretlendi.

en: Notification successfully marked unread.
tr: Bildirim başarılı bir şekilde okunmamış olarak işaretlendi.

en: Notifications
tr: Bildirimler

en: Notifications deleted.
tr: Bildirimler silindi.

en: Notifications marked as read
tr: Bildirimleri okundu olarak işaretle

en: Notifications marked as unread.
tr: Bildirimleri okunmadı olarak işartle

en: Notifications menu
tr: Bildirimler menüsü

en: Notify group members of these changes via email
tr: Grup üyelerini bu değişiklikler hakkında e-posta ile bilgilendir

en: Notify members of relevant activity with a toolbar bubble and/or via email, and allow them to customize their notification settings.
tr: Üyeleri ilgili etkinlikler hakkında araç çubuğu balonu ile ve/veya e-posta ile bilgilendirin, ve onlara bildirim ayarlarını özelleştirebilme imkanı verin.

en: November
tr: Kasım

en: Number field
tr: Numara alanı

[ctx: Number of new activity mentions]
en: %s new | %s new
tr[0]: %s yeni
tr[1]: %s yeni

en: October
tr: Ekim

en: Oldest
tr: En eskiler

en: Oldest First
tr: Eskiler ilk

en: On user profiles, link this field to a search of the Members directory, using the field value as a search term.
tr: Kullanıcı profillerinde, bu alanın değerini bir arama terimi olarak kullanarak üyeler dizininin bir aramasına bağlayın.

en: Once you have built up friend connections you will be able to invite others to your group.
tr: Arkadaşlık bağlantıları kurduğunuzda diğerlerini grubunuza davet edebilirsiniz.

en: Once you've made some friendships, you'll be able to invite those members to this group.
tr: Arkadaşlıklar kurduğunuzda o üyeleri bu gruba davet edebileceksiniz.

en: One column
tr: Tek sütun

en: One of the password fields was empty.
tr: Parola alanlarından bir tanesi boş.

en: Only people who are invited can join the group.
tr: Sadece davet edilen kişiler gruba katılabilir.

en: Only people who request membership and are accepted can join the group.
tr: Sadece üyelik talep eden ve kabul edilen kişiler gruba katılabilir.

en: Only the group creator may continue editing this group.
tr: Sadece grup sahibi bu grubu düzenlemeye devam edebilir.

en: Only users who are invited can join the group.
tr: Sadece davet edilen kullanıcılar gruba katılabilir.

en: Only users who request membership and are accepted can join the group.
tr: Sadece üyelik talebinde bulunup kabul edilen kullanıcılar gruba katılabilir.

en: Optional: add a message to your invite.
tr: İsteğe bağlı: davetinize mesaj ekleyin.

en: Options
tr: Seçenekler

en: Order By:
tr: Sırala:

en: Order sort attribute ascending or descending.
tr: Sıralama özelliğini artan ya da azalan olarak belirle.

en: Overview
tr: Genel bakış

en: Page %s
tr: Sayfa %s

[ctx: Page <title>]
en: Notifications
tr: Bildirimler

[ctx: Page and <title>]
en: My Activity
tr: Etkinliklerim

en: Page not found
tr: Sayfa bulunamadı

[ctx: Page title]
en: My Profile
tr: Profilim

[ctx: Page title for the Activity directory.]
en: Activity
tr: Etkinlik

[ctx: Page title for the Groups directory.]
en: Groups
tr: Gruplar

[ctx: Page title for the Members directory.]
en: Members
tr: Üyeler

[ctx: Page title for the Sites directory.]
en: Sites
tr: Siteler

[ctx: Page title for the user activation screen.]
en: Activate
tr: Etkinleştir

[ctx: Page title for the user registration screen.]
en: Register
tr: Kayıt Ol

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Pages:
tr: Sayfalar:

en: Participants:
tr: Katılımcılar:

en: Password
tr: Parola

en: Password Lost and Found
tr: Parola kayıp ve bulundu

en: Password Protected
tr: Parola korumalı

[ctx: Pending Accounts per page (screen options)]
en: Pending Accounts
tr: Bekleyen hesaplar

en: Pending Friend Requests (Received)
tr: Bekleyen arkadaş istekleri (Alınan)

en: Pending Friend Requests (Sent)
tr: Bekleyen arkadaş istekleri (Gönderilen)

en: Pending Group Invitations (Received)
tr: Bekleyen grup davetleri (Alınan)

en: Pending Group Invitations (Sent)
tr: Bekleyen grup davetleri (Gönderilen)

en: Pending Group Membership Requests
tr: Bekleyen grup üyelik istekleri

en: Pending Group membership requests
tr: Bekleyen grup üyelik istekleri

en: Pending Invites
tr: Bekleyen davetler

en: Pending friendship requests
tr: Bekleyen arkadaşlık istekleri

[ctx: Pending signup action]
en: Activate
tr: Etkinleştir

[ctx: Pending signup action]
en: Email
tr: E-posta

en: Pending users list
tr: Bekleyen kullanıcı listesi

en: Pending users list navigation
tr: Bekleyen kullanıcı listesi dolaşımı

en: Permalink:
tr: Kalıcı bağlantı:

en: Permanent Link to
tr: Kalıcı Bağlantı,

en: Permanent link to this post
tr: Bu yazı için kalıcı bağlantı

[ctx: Personal activity feed title]
en: %1$s | %2$s | Activity
tr: %1$s | %2$s | Etkinlik

en: Phone Number
tr: Telefon numarası

en: Photo
tr: Fotoğraf

en: Phrases wrapped in braces <code>{{ }}</code> are email tokens. <a href="%s">Learn about tokens on the BuddyPress Codex</a>.
tr: Süslü parantez <code>{{ }}</code> içindeki ifadeler e-posta jetonlarıdır. <a href="%s">Jetonlar hakkında BuddyPress belgelerine bakın</a>.

en: Plain text email content
tr: Düz metin e-posta içeriği

en: Please <a href="%s" title="Create an account">create an account</a> to get started.
tr: Lütfen başlamak için  <a href="%s" title="hesap oluşturun">hesap oluşturun</a>.

en: Please add a subject to your message.
tr: Lütfen mesajınıza bir konu ekleyin.

en: Please add at least one recipient.
tr: Lütfen en az bir alıcı ekleyin.

en: Please add some content to your message.
tr: Lütfen mesajınıza içerik ekleyin.

en: Please allow us to access to your camera.
tr: Lütfen kameranıza erişmemize izin verin.

en: Please check your email address.
tr: E-posta adresinizi kontrol edin.

en: Please click on the button below to make a new request.
tr: Yeni bir istek oluşturmak için lütfen aşağıdaki düğmeye tıklayın.

en: Please contact the site administrator to request account deletion.
tr: Hesap silme talebinde bulunmak için lütfen site yöneticisiyle iletişime geçin.

en: Please do not leave the comment area blank.
tr: Lütfen yorum alanını boş bırakmayınız.

en: Please enter a username
tr: Lütfen bir kullanıcı adı girin

en: Please enter options for this Field:
tr: Lütfen bu alan için tercihleri girin:

en: Please enter some content to post.
tr: Lütfen göndermek için içerik girin.

en: Please fill in all of the required fields
tr: Lütfen gerekli tüm alanları doldurun

en: Please go to your notifications settings to unsubscribe from emails.
tr: E-postalarınızın aboneliğini iptal etmek için lütfen bildirim ayarlarınıza gidin.

en: Please log in and go to your settings to unsubscribe from notification emails.
tr: Bildirim e-postalarından çıkmak için lütfen oturum açın ve ayarlarınıza gidin.

en: Please make sure you enter your password twice
tr: Lütfen parolanızı iki kere girdiğinizden emin olun

en: Please make sure you give the group a name.
tr: Gruba bir isim verdiğinizden emin olun.

en: Please provide a valid activation key.
tr: Lütfen geçerli bir etkinleştirme anahtarı girin.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
tr: Lütfen bu dosyayı %1$starayıcı yükleyicisi ile%2$s.yüklemeyi deneyin.

en: Please update your server or deactivate BuddyPress.
tr: Lütfen sunucunuzu güncelleyin veya BuddyPress'i etkisizleştirin.

en: Please wait as we access your camera.
tr: Kameranıza erişirken lütfen bekleyin.

en: Please, enter some content.
tr: Lütfen bir içerik girin.

en: Popular
tr: Popüler

en: Post
tr: Mesaj

en: Post Comments
tr: Yazı yorumları

en: Post In Group Forum:
tr: Grup forumuna gönder:

en: Post Reply
tr: Yanıt gönder

en: Post Topic
tr: Konu gönder

[ctx: Post Type generic activity post admin filter]
en: New item published
tr: Yeni içerik yayımlandı

[ctx: Post Type generic comments activity admin filter]
en: New item comment posted
tr: Yeni öge yorumu gönderildi

[ctx: Post Type generic comments activity front filter]
en: Item comments
tr: Öge yorumları

en: Post Update
tr: Yazıyı güncelle

en: Post a New Topic:
tr: Yeni konu gönder:

en: Post in
tr: Şurada yayınlanmış yazı:

en: Post in: Group
tr: Grupdaki yazı

en: Post in: Profile
tr: Profildeki yazı

en: Post what's new
tr: Neler yeni'de yayınla

[ctx: Post written by...]
en: by %s
tr: %s tarafından

en: Posted a status update
tr: Durum güncellemesi gönderildi

en: Posts
tr: Yazılar

en: Primary Item ID
tr: Birincil öge no

en: Primary Navigation
tr: Ana dolaşım

en: Privacy
tr: Gizlilik

en: Privacy Options
tr: Gizlilik tercihleri

en: Privacy Policy
tr: Gizlilik politikası

en: Privacy: I would like my site to appear in search engines, and in public listings around this network
tr: Gizlilik: Blogumun arama motorlarında ve bu sitedeki herkese açık listelerde görünmesini istiyorum

en: Privacy: I would like my site to appear in search engines, and in public listings around this network.
tr: Gizlilik: Sitemin arama motorlarında görünmesini ve bu ağın genel listelerinde bulunmasını istiyorum.

en: Private
tr: Özel

en: Private %s | Private %s
tr[0]: Özel %s
tr[1]: Özel %s

en: Private Group
tr: Özel grup

en: Private Message
tr: Özel mesaj

en: Private Messages
tr: Özel mesajlar

en: Private Messaging
tr: Özel Mesajlaşma

en: Profile
tr: Profil

en: Profile Data
tr: Profil verisi

en: Profile Details
tr: Profil ayrıntıları

en: Profile Photo
tr: Profil fotoğrafı

en: Profile Photo Uploads
tr: Profil fotoğrafı yüklemeleri

en: Profile Settings
tr: Profil ayarları

en: Profile Syncing
tr: Profil eşitleme

en: Profile Updates
tr: Profil güncellemeleri

en: Profile Visibility Settings
tr: Profil görünürlük ayarları

[ctx: Profile activity screen nav]
en: Activity
tr: Etkinlik

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Favorites
tr: Beğeniler

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Friends
tr: Arkadaşlar

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Groups
tr: Gruplar

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Mentions
tr: Bahsedenler

[ctx: Profile activity screen sub nav]
en: Personal
tr: Kişisel

en: Profile field groups
tr: Profil alan grupları

en: Profile field requirement is missing.
tr: Profil alan gerekliliği eksik.

en: Profile field type is missing.
tr: Porfil alan tipi eksik.

[ctx: Profile fields group was deleted successfully]
en: The group was deleted successfully.
tr: Grup başarıyla silindi.

en: Profile fields must have a name.
tr: Profil alanları isme sahip olmalı.

[ctx: Profile header menu]
en: Profile
tr: Profil

[ctx: Profile header sub menu]
en: Change Cover Image
tr: Kapak görselini değiştir

[ctx: Profile header sub menu]
en: Change Profile Photo
tr: Profil fotoğrafını değiştir

[ctx: Profile header sub menu]
en: Edit
tr: Düzenle

[ctx: Profile header sub menu]
en: View
tr: Görüntüle

en: Profile menu
tr: Profil menüsü

en: Profile not recently updated.
tr: Profil yakında güncellenmedi

en: Profile photo of %s
tr: %s&#8217;in profil fotoğrafı

en: Profile photo preview
tr: Profil fotoğrafı önizlemesi

en: Profile photo to crop
tr: Kırpılacak profil fotoğrafı

en: Profile photo was deleted.
tr: Profil fotoğrafı silindi.

en: Profile photos of online users
tr: Çevirimiçi kullanıcıların profil fotoğrafları

en: Profile photos of recently active members
tr: En son aktif olan üyelerin profil fotoğrafları

en: Profile picture
tr: Profil fotoğrafı

en: Profile picture of %s
tr: %s kullanıcısının profil fotoğrafı

en: Profile picture of site author %s
tr: Site yazarı %s profil fotoğrafı

en: Profile picture of the author of the site %s
tr: %s sitesinin yazarının profil fotoğrafı

[ctx: Profile screen nav]
en: Notifications
tr: Bildirimler

[ctx: Profile screen nav]
en: Notifications %s
tr: Bildirimler %s

[ctx: Profile settings sub nav]
en: Profile Visibility
tr: Profil görünürlüğü

en: Profile updated %s
tr: Profil güncellendi:%s

en: Profile updated.
tr: Profil güncellendi.

en: Profile visibility settings
tr: Profil görünürlüğü ayarları

en: Project Founder
tr: Proje kurucusu

en: Project Lead
tr: Proje lideri

en: Project Leaders
tr: Proje liderleri

en: Promote to Admin
tr: Yöneticiliğe terfi ettir

en: Promote to Mod
tr: Görevliye terfi et

en: Proudly powered by <a href="%1$s">WordPress</a> and <a href="%2$s">BuddyPress</a>.
tr: Altyapı: <a href="%1$s">WordPress</a> ve <a href="%2$s">BuddyPress</a>.

en: Public
tr: Herkese açık

en: Public Group
tr: Herkese açık grup

en: Public Message
tr: Genel mesaj

en: Public group activity feed of which %s is a member.
tr: %s üyesinin üye olduğu grupların etkinlik beslemesi.

en: Publish Notice
tr: Bildirim yayınla

en: RSS Feed
tr: RSS beslemesi

en: RSS feed 'id' must be defined
tr: RSS besleme kimliği tanımlanmalı

en: Random Group
tr: Rasgele grup

en: Random Member
tr: Rasgele üye

en: Random Site
tr: Rastgele site

en: Range
tr: Aralık

en: Re: %s
tr: Ynt: %s

en: Read
tr: Okunmuş

en: Read the rest of this entry &rarr;
tr: Bu yazının geri kalanını okuyun &rarr;

en: Receive email when a member invites you to join a group?
tr: Bir üye sizi bir gruba katılmaya davet ettiğinde e-posta alınsın mı?

en: Receive email when a member mentions you in an update?
tr: Bir güncelleme sizden bahsettiğinde e-posta alınsın mı?

en: Receive email when a member replies to an update or comment you've posted?
tr: Bir üye gönderdiğiniz bir güncellemeyi veya yorumu yanıtladığında e-posta alınsın mı?

en: Receive email when a member requests to join a private group for which you are an admin?
tr: Bir üye, yönetici olduğunuz özel bir gruba katılmak istediğinde e-posta alınsın mı?

en: Receive email when a member sends you a new message?
tr: Bir üye size yeni bir mesaj gönderidğinde e-posta alınsın mı?

en: Receive email when group information is updated?
tr: Grup bilgisi güncellendiğinde e-posta alınsın mı?

en: Receive email when you are promoted to a group administrator or moderator?
tr: Bir grup yöneticisine veya görevlisine terfi ettirildiğinizde e-posta alınsın mı?

en: Receive email when your request to join a group has been approved or denied?
tr: Bir gruba katılma isteğiniz onaylandığında veya reddedildiğinde e-posta alınsın mı?

en: Receive group invitations from my friends only?
tr: Yalnızca arkadaşlardan grup daveti alınsın mı?

en: Recent Networkwide Posts
tr: Yakın tarihli ağ mesajları

en: Recently Active
tr: Son zamanlarda aktif

en: Recently Active Members
tr: Son aktif üyeler

en: Recently Joined
tr: Yeni katıldı

en: Recipient
tr: Alıcı

en: Recipient had requested to join a group, which was accepted.
tr: Alıcı kabul edilen bir gruba katılma talebinde bulundu.

en: Recipient had requested to join a group, which was rejected.
tr: Alıcı reddedilen bir gruba katılma talebinde bulundu.

en: Recipient has changed their email address.
tr: Alıcı e-posta adresini değiştirdi.

en: Recipient has had a friend request accepted by a member.
tr: Alıcının bir üye tarafından kabul edilen bir arkadaşlık isteği vardı.

en: Recipient has received a private message.
tr: Alıcı bir özel mesaj teslim aldı.

en: Recipient has registered for an account and site.
tr: Alıcı bir hesap ve site için kayıt oldu.

en: Recipient has registered for an account.
tr: Alıcı bir hesap için kayıt oldu.

en: Recipient was mentioned in a group activity update.
tr: Alıcıdan bir grup etkinlik güncellemesinde bahsedildi.

en: Recipient was mentioned in an activity update.
tr: Alıcı bir etkinlik güncellemesinde bahsedildi.

en: Recipient's status within a group has changed.
tr: Alıcının grup içindeki durumu değişti.

en: Recipients
tr: Alıcılar

en: Record activity for new posts and comments from your site.
tr: Sitenizden yeni yazılar ve yorumlar için etkinlik kaydı yapın.

en: Record activity for new sites, posts, and comments across your network.
tr: Ağınızdadaki yeni siteler, yazılar ve yorum etkinliklerini kaydedin.

[ctx: Records the timestamp that the user registered into the activity stream]
en: registered %s
tr: kayıt tarihi %s

en: Register
tr: Kayıt ol

en: Registered
tr: Kayıtlı

en: Registered on: %s
tr: Kayıt zamanı: %s

en: Registering for this site is easy, just fill in the fields below and we'll get a new account set up for you in no time.
tr: Bu siteye kaydolmak çok kolay; yalnızca aşağıdaki alanları doldurun, sizin için kısa bir sürede yeni hesap ayarlayacağız.

en: Registering for this site is easy. Just fill in the fields below, and we'll get a new account set up for you in no time.
tr: Bu siteye kaydolmak çok basit. Sadece aşağıdaki alanları doldurun ve zaman kaybetmeden size göre ayarlanmış hesaba sahip olun.

en: Registration
tr: Kayıt

en: Registration is currently disabled.  Before associating a page is allowed, please enable registration by clicking on the "Anyone can register" checkbox on <a href="%s">this page</a>.
tr: Kayıt şu anda devre dışı. Bir sayfayı ilişkilendirmeden önce, lütfen <a href="%s"> bu sayfadaki </a> "Herkes kayıt yapabilir" onay kutusunu tıklayarak kaydı etkinleştirin.

en: Registration is currently disabled.  Before associating a page is allowed, please enable registration by selecting either the "User accounts may be registered" or "Both sites and user accounts can be registered" option on <a href="%s">this page</a>.
tr: Kayıt olma şu anda devre dışı. Bir sayfayı ilişkilendirmek için izin verilmeden önce lütfen <a href="%s">bu sayfadaki</a> "Kullanıcı hesapları kaydedilebilir" veya "Hem site hem de kullanıcı hesabı kaydedilebilir" seçeneğini belirleyerek kayıt olmayı etkinleştirin.

en: Registration is disabled. %s
tr: Kayıtlar kapalı. %s

en: Reinstall emails (delete and restore from defaults).
tr: E-postaları yeniden yükle (sil ve varsayılanlardan geri yükle).

en: Reject
tr: Reddet

en: Rejected
tr: Reddedildi

en: Rejected Group membership requests
tr: Reddedilen grup üyelik talepleri

en: Relative
tr: Göreceli

en: Remember Me
tr: Beni hatırla

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove Ban
tr: Engeli kaldır

en: Remove Favorite
tr: Beğeni kaldır

en: Remove Invite
tr: Daveti kaldır

en: Remove all starred messages in this thread
tr: Bu konudaki tüm yıldızlı mesajları kaldır.

en: Remove from group
tr: Gruptan kaldır

en: Remove star
tr: Yıldız kaldır

en: Remove this member
tr: Bu üyeyi sil

en: Reorder the primary navigation for a group.
tr: Grup için birincil dolaşımı yeniden sırala.

en: Reorder the primary navigation for a user.
tr: Kullanıcı için birincil dolaşımı yeniden sırala.

en: Repair
tr: Tamir et

en: Repair Items
tr: Ögeleri tamir et

en: Repair member "last activity" data.
tr: Kullanıcının "son etkinlik" verisini tamir et

en: Repair tools
tr: Tamir araçları

en: Repair total friends count for each member.
tr: Her kullanıcı için toplam arkadaş sayısı tamir et.

en: Repair total groups count for each member.
tr: Her kullanıcı için toplam grup sayısını tamir et.

en: Repair total members count.
tr: Toplam üye satısını tamir et.

en: Repeat New Password
tr: Yeni parolayı tekrar girin

en: Repeat Your New Password
tr: Yeni parolanızın tekrarı

en: Replied to a status update
tr: Durum güncellemesine cevap verildi

en: Replies disabled
tr: Cevaplar devre dışı

en: Reply
tr: Yanıtla

en: Reply Posted!
tr: Yanıt gönderildi!

en: Reply to Activity
tr: Etkinliği yanıtla

en: Reply to Message
tr: Mesajı yanıtla

en: Repopulate site tracking records.
tr: Site izleme kayıtlarını yeninden doldur.

en: Repopulating Blogs records&hellip; %s
tr: Blog kayıtları yeniden dolduruluyor&hellip; %s

en: Request Membership
tr: Üyelik talep et

en: Request Pending
tr: Talep bekliyor

en: Request Sent
tr: Talep gönderildi

en: Request new data export
tr: Yeni veri dışa aktarımı talep et

en: Request personal data export
tr: Kişisel verilerin dışa aktarımını talep edin

en: Requester
tr: Talep eden

en: Requesting the group members. Please wait.
tr: Grup üyeleri isteniyor. Lütfen bekleyin.

en: Requests
tr: İstekler

en: Required
tr: Gerekli

en: Requirement
tr: Gereklilik

en: Resend Activation Emails
tr: Etkinleştirme e-postalarını tekrar gönder

en: Retired <span class="count">(%s)</span> | Retired <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Emekli edilmiş <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Emekli edilmiş <span class="count">(%s)</span>

en: Roles
tr: Roller

en: Save
tr: Kaydet

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Save Settings
tr: Ayarları kaydet

en: Search
tr: Arama

en: Search Activity...
tr: Etkinlik ara...

en: Search Friends...
tr: Arkadaşlarda ara...

en: Search Members
tr: Üyeleri ara

en: Search Members...
tr: Üyelerde ara...

en: Search Messages
tr: Mesajlarda ara

en: Search Messages...
tr: Mesajlarda ara...

en: Search Notifications...
tr: Bildirimleri ara...

en: Search Pending Users
tr: Bekleyen üyeleri ara

en: Search Results
tr: Arama sonuçları

en: Search all Activity
tr: Tüm etkinliği ara

en: Search all Groups
tr: Tüm gruplarda ara

en: Search anything...
tr: Herhangi birşey arayın...

en: Search for:
tr: Arama:

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; için arama sonuçları

en: Search sites...
tr: Siteleri ara...

en: Second Footer Widget Area
tr: İkinci alt kısım bileşen alanı

en: Secondary Item ID
tr: İkincil öge no

en: Security Release | Security Releases
tr[0]: Güvenlik dağıtımı
tr[1]: Güvenlik dağıtımları

en: Security error.
tr: Güvenlik hatası.

en: See <a href="%s">the Codex guide</a> for more information.
tr: Daha fazla bilgi için <a href="%s">kod kılavuzuna</a> göz at.

en: See All
tr: Hepsini gör

en: Select
tr: Seç

en: Select %s
tr: %s seç

en: Select All
tr: Tümünü seç

en: Select Bulk Action
tr: Toplu eylem seç

en: Select Group Settings
tr: Grup ayarlarını seç

en: Select activity item %1$d
tr: %1$d etkinlik ögesini seç

en: Select activity type
tr: Etkinlik tipini seç

en: Select all
tr: Hepsini seç

en: Select an image
tr: Görsel seç

en: Select bulk action
tr: Toplu eylem seç

en: Select friends to invite by clicking the + button. Once you've made your selection, use the "Send Invites" navigation item to continue.
tr: + Düğmesini tıklayarak davet etmek için arkadaşlarınızı seçin. Seçiminizi yaptıktan sonra devam etmek için "Davet gönder" dolaşım öğesini kullanın.

en: Select friends to invite.
tr: Davet etmek istediğiniz arkadaşlarınızı seçiniz.

en: Select group %1$d
tr: Grubu seç %1$d

en: Select group role for member
tr: Üye için grup rolü seç

en: Select group type
tr: Grup tipini seçin

en: Select member type
tr: Üye tipini seçin

en: Select members to invite by clicking the + button. Once you've made your selection, use the "Send Invites" navigation item to continue.
tr: + Düğmesini tıklayarak davet etmek için üyeleri seçin. Seçiminizi yaptıktan sonra devam etmek için "Davet gönder" dolaşım öğesini kullanın.

en: Select message:
tr: Mesaj seçin:

en: Select people to invite from your friends list.
tr: Arkadaş listenizden davet edeceğiniz insanları seçin.

en: Select range
tr: Aralık seç

en: Select the layout style for directory content &amp; navigation.
tr: Dizin içeriği ve dolaşımı için yerleşim biçimini seçin.

en: Select the types this group should be a part of.
tr: Bu grubun bir parçası olması gereken tipleri seçin.

en: Select this message
tr: Bu mesajı seç

en: Select this notification
tr: Bu bildirimi seç

en: Select user: %s
tr: Kullanıcı seç: %s

en: Select visibility
tr: Görünürlüğü seç

en: Select who may see your profile details.
tr: Profil ayrıntılarınızı kimlerin görebileceğini seçin.

en: Select your File
tr: Dosyanızı seçin

en: Select your file
tr: Dosyanızı seçin

en: Select:
tr: Seç:

en: Send @Username
tr: @kullanıcıya gönder

en: Send Invites
tr: Davet gönder

en: Send Message
tr: Mesaj gönder

en: Send Reply
tr: Yanıt gönder

en: Send Request
tr: Talebi gönder

en: Send To (Username or Friend's Name)
tr: Gönder (Kullanıcı adı ya da arkadaşınızın ismi)

en: Send a Reply
tr: Bir yanıt gönder

en: Send an email notice when:
tr: E-posta bildirimlerini seçiniz:

en: Send invites
tr: Davetleri gönder

en: Sending group invitations. Please wait.
tr: Grup davetleri gönderiliyor. Lütfen bekleyin.

en: Sent
tr: Gönderildi

en: Sent %s
tr: Gönderildi %s

en: Sent Messages
tr: Gönderilen mesajlar

en: Sent To
tr: Gönderilen

en: Sent:
tr: Gönderilme:

en: September
tr: Eylül

en: Set the number of columns to use for BuddyPress loops.
tr: BuddyPress döngüleri için sütun sayısını belirleyin.

en: Set your email notification preferences.
tr: E-posta bildirim tercihlerinizi ayarlayın.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Settings menu
tr: Ayarlar menüsü

[ctx: Settings page header]
en: Profile Fields
tr: Profil alanları

en: Should this group have a forum?
tr: Bu grup bir foruma sahip olmalı mı?

en: Show a Log In form to logged-out visitors, and a Log Out link to those who are logged in.
tr: Ziyaretçilere giriş formunu, giriş yapmış olanlara çıkış bağlantısını göster.

en: Show all
tr: Tümünü göster

en: Show all %d comments
tr: Tüm %d yorumu göster

en: Show all comments (%d)
tr: Tüm yorumları göster (%d)

en: Show all comments for this thread
tr: Bu konuya yapılan bütün yorumları göster

en: Show the Toolbar for logged out users
tr: Çıkış yapmış kullanıcılar için araç çubuğunu göster

en: Show:
tr: Göster:

en: Sign Up
tr: Kayıt Ol

en: Site Activity
tr: Site etkinliği

en: Site Details
tr: Site detayları

en: Site Directory
tr: Site dizini

en: Site Domain:
tr: Site alan adı:

en: Site Name:
tr: Site adı:

en: Site Notices
tr: Site bildirimleri

en: Site Title
tr: Site başlığı

en: Site Title:
tr: Site başlığı:

en: Site Tracking
tr: Site izleme

en: Site URL
tr: Site Adresi

en: Site Wide Activity RSS Feed
tr: Site Geneli Etkinlik RSS Beslemesi

en: Site icon for %s
tr: %s için site simgesi

en: Site icon for the blog
tr: Blog için site simgesi

en: Site registration is currently disabled
tr: Site kayıt özelliği şu an için devre dışı

en: Site registration is currently disabled.
tr: Site kaydına şu an izin verilmiyor.

en: Sites
tr: Siteler

en: Sites %s
tr: Siteler %s

en: Sites directory
tr: Site dizini

en: Sites directory main navigation
tr: Site dizini ana menüsü

en: Sites directory secondary navigation
tr: Site dizini ikincil menüsü

en: Sites loop:
tr: Sitenin dolaşımı

en: Sites menu
tr: Site menüsü

en: Sites powered by BuddyPress rely heavily on user-provided data. In this section, you should note what data you collect, from both registered users and anonymous visitors.
tr: BuddyPress tarafından desteklenen siteler, yoğun olarak kullanıcı tarafından sağlanan verilere dayanmaktadır. Bu bölümde, hem kayıtlı kullanıcılardan hem de anonim ziyaretçilerden hangi verileri topladığınızı not etmelisiniz.

en: Sitewide Notices
tr: Site geneli bildirimler

en: Sitewide activities navigation
tr: Site geneli etkinlik menüsü

en: Sitewide notice dismissed
tr: Site geneli bildirim göz ardı edildi

en: Some of these tools create substantial database overhead. Avoid running more than one repair job at a time.
tr: Bu araçlardan bazıları veritabanında hatırı sayılır bir yük oluşturur. Aynı anda bir taneden fazlasını çalıştırmamaya çalışın.

en: Something has gone wrong.
tr: Bir şeyler yanlış gitti.

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
tr: Üzgünüz, fakat aradığınız şey burada değil.

en: Sorry, no attachments matched your criteria.
tr: Üzgünüz, kriterinizle eşleşen hiç ek yok.

en: Sorry, no members were found.
tr: Üzgünüz, hiçbir üye bulunamadı.

en: Sorry, no messages were found.
tr: Üzgünüz, hiç mesaj bulunamadı.

en: Sorry, no notices were found.
tr: Üzgünüz, hiç bildirim bulunamadı.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
tr: Üzgünüz, kriterlerinize uygun yazı yok.

en: Sorry, that email address is already used!
tr: Üzgünüz, bu e-posta adresi zaten kullanılıyor!

en: Sorry, that email address is not allowed!
tr: Üzgünüz, bu e-posta adresi kabul edilmiyor!

en: Sorry, that username already exists!
tr: Üzgünüz, bu kullanıcı adı zaten var!

en: Sorry, the page you requested was not found.
tr: Üzgünüz, aradığınız sayfa bulunamadı.

en: Sorry, there was no activity found. Please try a different filter.
tr: Üzgünüz, her hangi bir etkinlik bulunamadı. Lütfen farklı bir filtre kullanmayı deneyin.

en: Sorry, there was no member of that name found in this group.
tr: Üzgünüm, bu grupta bu isimde bir üye bulunamadı.

en: Sorry, there were no forum topics found.
tr: Üzgünüz, hiç forum konusu bulunamadı.

en: Sorry, there were no group members found.
tr: Üzgünüm, hiç bir grup üyesi bulunamadı.

en: Sorry, there were no groups found.
tr: Üzgünüm, grup bulunamadı.

en: Sorry, there were no posts found. Why not write one?
tr: Üzgünüz, herhangi bir yazı bulunamadı. Neden siz bir tane yazmıyorsunuz?

en: Sorry, there were no sites found.
tr: Üzgünüz, hiçbir site bulunamadı.

en: Sorry, uploading the file failed.
tr: Üzgünüm, yükleme başarısız oldu.

en: Sorry, usernames may not contain the character "_"!
tr: Üzgünüz, kullanıcı adları "_" karakteri içeremez!

en: Sorry, usernames must have letters too!
tr: Üzgünüz, kullanıcı adları harfler de içermelidir!

en: Sorry, you are not allowed to ban this group member.
tr: Üzgünüm, bu grup üyesini yasaklamanıza izin verilmiyor.

en: Sorry, you are not allowed to create activities.
tr: Üzgünüm, yeni etkinlikler oluşturmanıza izin verilmiyor.

en: Sorry, you are not allowed to create groups.
tr: Üzgünüz, grup oluşturmak için izniniz yok.

en: Sorry, you are not allowed to delete this activity.
tr: Üzgünüm, bu etkinliği silmenize izin verilmiyor.

en: Sorry, you are not allowed to promote this group member.
tr: Üzgünüm, bu grup üyesini yetkilendirmenize izin verilmiyor.

en: Sorry, you are not allowed to see the notification.
tr: Üzgünüm, bu bildirimi görmenize izin verilmiyor.

en: Sorry, you are not allowed to see the notifications.
tr: Üzgünüm, bildirimleri görmenize izin verilmiyor.

en: Sorry, you are not allowed to update favorites.
tr: Üzgünüm, beğenileri güncellemenize izin verilmiyor.

en: Sorry, you are not allowed to update this activity.
tr: Üzgünüm, bu etkinliği güncellemenize izin verilmiyor.

en: Sorry, you cannot add the activity to your favorites.
tr: Üzgünüm, etkinliği beğenilerinize ekleyemezsiniz.

en: Sorry, you cannot remove the activity from your favorites.
tr: Üzgünüm, etkinliği beğenilerinizden kaldıramazsınız.

en: Sorry, you cannot view the activities.
tr: Üzgünüm, etkinlikleri görüntüleyemezsiniz.

en: Sorry, you cannot view this notification.
tr: Üzgünüm, bu bildirimi görüntüleyemezsiniz.

en: Sort Order:
tr: Sıralama:

en: Spam
tr: İstenmeyen

en: Spam %s
tr: İstenmeyen %s

en: Spammer
tr: İstenmeyen

en: Special community roles no longer exist. Use mapped capabilities instead
tr: Özel topluluk rolleri artık mevcut değil. Bunun yerine eşleştirilmiş yetkinlikleri kullanın.

en: Star
tr: Yıldız koy

en: Star Conversation
tr: Sohbete yıldız ekle

en: Star Message
tr: Mesaja yıldız ekle

en: Star the first message in this thread
tr: Bu konudaki ilk mesaja yıldız koy

en: Starred
tr: Yıldızlı

en: Starred messages
tr: Yıldızlı mesajlar

en: Starring messages. Please wait.
tr: Mesajlara yıldız ekleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Start typing a username to add a new member.
tr: Yeni bir üye eklemek için kullanıcı adı yazın.

en: Start typing the group name...
tr: Grup adını yazmaya başlayın...

en: Start:
tr: Başlangıç:

en: Started by %1$s
tr: Başlatan %1$s

en: Status
tr: Durum

[ctx: Sticky post]
en: Featured
tr: Öne çıkarılmış

en: Strength indicator
tr: Güç göstergesi

en: Subject
tr: Konu

en: Submit
tr: Gönder

en: Submitted on %s
tr: Gönderilme zamanı: %s

en: Submitted on: %s
tr: Gönderilme zamanı: %s

en: Suggested text:
tr: Önerilen metin:

en: Support Forums
tr: Destek forumları

en: Switch to WordPress Toolbar
tr: WordPress araç çubuğuna geçin

[ctx: Tag prepended to active site-wide notice titles on WP Admin notices list table]
en: Active: %s
tr: Etkin: %s

en: Tags (comma separated):
tr: Etiketler (virgülle ayrılmış):

en: Tags:
tr: Etiketler:

en: Take Photo
tr: Fotoğraf çek

en: Template Pack
tr: Şablon paketi

en: Text color
tr: Metin rengi

en: Text size
tr: Metin boyutu

en: Textbox
tr: Metin Kutusu

en: Thank you for using BuddyPress! 😊
tr: BuddyPress'i kullandığınız için teşşekürler! 😊

en: Thanks for registering!
    
    To complete the activation of your account and site, go to the following link: <a href="{{{activate-site.url}}}">{{{activate-site.url}}}</a>.
    
    After you activate, you can visit your site at <a href="{{{user-site.url}}}">{{{user-site.url}}}</a>.
tr: Kayıt olduğunuz için teşekkürler!
    
    Hesabınızı ve siteyi etkinleştirmek için şu bağlantıya gidin: <a href="{{{activate-site.url}}}">{{{activate-site.url}}}</a>.
    
    Etkinleştirdikten sonra siteyi <a href="{{{user-site.url}}}">{{{user-site.url}}}</a> adresinden ziyaret edebilirsiniz.

en: Thanks for registering!
    
    To complete the activation of your account and site, go to the following link: {{{activate-site.url}}}
    
    After you activate, you can visit your site at {{{user-site.url}}}.
tr: Kayıt olduğunuz için teşekkürler!
    
    Hesabınızı ve siteyi etkinleştirmek için şu bağlantıya gidin: {{{activate-site.url}}}
    
    Etkinleştirdikten sonra siteyi {{{user-site.url}}} adresinden ziyaret edebilirsiniz.

en: Thanks for registering!
    
    To complete the activation of your account, go to the following link and click on the 'Activate' button: {{{activate.url}}}
    
    If the 'Activation Key' field is empty, copy and paste the following into the field - {{key}}
tr: Kayıt olduğunuz için teşekkürler
    
    Hesabınızı etkinleştirmek için aşağıdaki bağlantıya gidin ve 'Etkinleştir' düğmesine tıklayın: {{{activate.url}}}
    
    Eğer 'Etkinleştirme anahtarı' alanı boşsa, o alana şu anahtarı kopyalayıp yapıştırın - {{key}}

en: Thanks for registering!
    
    To complete the activation of your account, go to the following link and click on the <strong>Activate</strong> button:
    <a href="{{{activate.url}}}">{{{activate.url}}}</a>
    
    If the 'Activation Key' field is empty, copy and paste the following into the field - {{key}}
tr: Kayıt olduğunuz için teşekkürler
    
    Hesabınızı etkinleştirmek için aşağıdaki bağlantıya gidin ve <strong>etkinleştir</strong> düğmesine tıklayın:
    <a href="{{{activate.url}}}">{{{activate.url}}}</a>
    
    Eğer 'Etkinleştirme anahtarı' alanı boşsa, o alana şu anahtarı kopyalayıp yapıştırın - {{key}}

en: That email address is already taken.
tr: Bu e-posta adresi daha önce kullanılmış.

en: That email address is currently unavailable for use.
tr: Bu e-posta adresi şu an için kullanılabilir değil.

en: That email address is invalid. Check the formatting and try again.
tr: Bu e-posta adresi geçersiz. Biçimini kontrol edip tekrar deneyin.

en: That username is already activated.
tr: Kullanıcı adı zaten etkinleştirilmiş.

en: That username is not allowed
tr: Bu kullanıcı adına izin verilmiyor

en: The %s was deleted successfully!
tr: %s başarılı bir şekilde silindi!

en: The BuddyBar is no longer supported. Please migrate to the WordPress toolbar as soon as possible.
tr: BuddyBar artık desteklenmeyecektir. Lütfen hemen WordPress araç çubuğuna geçiş yapın.

en: The BuddyPress Community
tr: BuddyPress Topluluğu

en: The Cover Image will be used to customize the header of your group.
tr: Kapak görseli grubunuzun üst kısmını özelleştirmek için kullanılacaktır.

en: The ID for the author of the activity.
tr: Etkinlik yazarının kimliği.

en: The ID of some other object also associated with this one.
tr: Bununla ilişkilendirilen başka bir nesnenin kimliği.

en: The ID of some other object primarily associated with this one.
tr: Daha önce bununla ilişkilendirilen başka bir nesnenin kimliği.

en: The Name and Description box is fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop, and can minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to hide or unhide, or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
tr: İsim ve açıklama kutuları yerlerine sabitlenmişlerdir fakat geri kalan tüm kutuların yerlerini sürükle bırak ile değiştirebilir, başlıklarına tıklayarak görünümlerini değiştirebilirsiniz. Ekran seçenekleri sekmesi ile kutuları gizleyip gösterebilir ya da bir sütunlu veya iki sütunlu düzenlerden birini seçebilirsiniz.

en: The active BuddyPress component the activity relates to.
tr: Etkinliğin ilgili olduğu aktif BuddyPress bileşeni.

en: The activity I've marked as a favorite.
tr: Beğenildi olarak işaretlediğim etkinlikler.

en: The activity item has been marked as spam and is no longer visible.
tr: Etkinlik ögesi istenmeyen olarak işaretlendi ve artık görünür değil.

en: The activity item has been updated successfully.
tr: Etkinlik başarıyla güncellendi.

en: The activity of groups I am a member of.
tr: Üyesi olduğum grupların etkinlikleri.

en: The activity of my friends only.
tr: Sadece arkadaşlarımın etkinlikleri.

en: The activity type of the activity.
tr: Etkinliğin etkinlik türü.

en: The bp_nav and bp_options_nav globals should not be used directly and are deprecated. Please use the BuddyPress nav functions instead.
tr: bp_nav ve bp_options_nav global değişkenleri doğrudan kullanılmamalı. Lütfen yerine BuddyPress nav fonksiyonlarını kullanın.

en: The content of activity items obey the same privacy rules as the contexts in which the activity items are created. For example, activity updates created in a user's profile is publicly visible, while activity items generated in a private group are visible only to members of that group. Site administrators can view all activity items, regardless of context.
tr: Etkinlik öğelerinin içeriği, etkinlik öğelerinin oluşturulduğu içeriklerle aynı gizlilik kurallarına uyar. Örneğin, bir kullanıcının profilinde oluşturulan etkinlik güncellemeleri herkese açık görünürken, özel bir grupta oluşturulan etkinlik öğeleri yalnızca o grubun üyeleri tarafından görülebilir. Site yöneticileri, içeriğinden bağımsız olarak tüm etkinlik öğelerini görüntüleyebilir.

en: The content of private messages is visible only to the sender and the recipients of the message. With the exception of site administrators, who can read all private messages, private message content is never visible to other users or site visitors. Site administrators may delete the content of any message.
tr: Özel mesajların içeriği yalnızca mesajın göndereni ve alıcısı tarafından görülebilir. Tüm özel mesajları okuyabilen site yöneticileri hariç, özel mesaj içeriği asla diğer kullanıcılar veya site ziyaretçileri tarafından görülemez. Site yöneticileri herhangi bir mesajın içeriğini silebilir.

en: The conversation you tried to access is no longer available
tr: Erişmeye çalıştığınız sohbet artık mevcut değil

en: The date the activity was published, in the site's timezone.
tr: Sitenin zaman diliminde etkinliğin yayınlanma tarihi.

en: The description of the activity's type (eg: Username posted an update)
tr: Etkinlik türünün açıklaması (örneğin: Kullanıcı adı bir güncelleme yayımladı)

en: The description of the profile field.
tr: Profil alanı için açıklama.

en: The field was saved successfully.
tr: Alan başarılı bir şekilde kaydedildi.

en: The file was uploaded successfully
tr: Dosya başarıyla yüklendi.

en: The first footer widget area
tr: İlk alt kısım bileşen alanı

en: The following active BuddyPress Components do not have associated WordPress Pages: %s.
tr: Şu aktif BuddyPress bileşenleri WordPress sayfası ile ilişkilendirilmemiş: %s.

en: The following members were successfully modified: %s
tr: Şu üyeler başarıyla değiştirildi: %s

en: The following users could not be added to the group: %s
tr: Aşağıdaki kullanıcılar gruba eklenemezler: %s

en: The following users were successfully added to the group: %s
tr: Aşağıdaki kullanıcılar gruba başarılı bir şekilde eklendi: %s

en: The fourth footer widget area
tr: Dördüncü alt kısım bileşen alanı

en: The group cover image was deleted successfully!
tr: Grup kapak görseli başarıyla silindi.

en: The group cover image was uploaded successfully.
tr: Grup kapak görseli başarıyla yüklendi.

en: The group has been updated successfully.
tr: Grup başarılı bir şekilde güncellendi.

en: The group profile photo was deleted successfully!
tr: Grup profil fotoğrafı başarıyla silindi!

en: The group profile photo was uploaded successfully.
tr: Grup profil fotoğrafı başarıyla yüklendi.

en: The group type you provided, %1$s, is not one of %2$s.
tr: Sağladığınız grup tipi, %1$s, %2$s tipinden biri değil.

en: The group was deleted successfully.
tr: Grup başarılı bir şekilde silindi.

en: The group was saved successfully.
tr: Grup başarılı bir şekilde kaydedildi.

en: The invite has been sent.
tr: Davet gönderildi.

en: The invite has not been sent yet.
tr: Davet henüz gönderilmedi.

en: The item you were replying to no longer exists.
tr: Yanıtlamaya çalıştığınız içerik artık yok.

en: The member is already a member of the group.
tr: Bu üye zaten grubun üyesi.

en: The member requested to join the group
tr: Gruba katılmak isteyen üye

en: The member type you provided, %1$s, is not one of %2$s.
tr: Sağladığınız üye tipi, %1$s, %2$s tipinden biri değil.

en: The name of the profile field.
tr: Profil alanı için isim.

en: The new group profile photo was uploaded successfully.
tr: Yeni grup profil fotoğrafı başarıyla yüklendi.

en: The new password fields did not match.
tr: Yeni parola alanları birbirini tutmuyor.

en: The new password must be different from the current password.
tr: Yeni parolanız güncel parolanızdan farklı olmalıdır.

en: The passwords you entered do not match.
tr: Girdiğiniz parolalar uyuşmuyor.

en: The permalink to this activity on the site.
tr: Sitedeki bu etkinliğin kalıcı bağlantısı.

en: The profile field type %s is not registered.
tr: %s profil alan tipi kayıtlı değil.

en: The public activity for everyone on this site.
tr: Bu sitedeki herkes için açık etkinlik.

en: The second footer widget area
tr: İkinci alt kısım bileşen alanı

en: The selected Template Pack will serve all BuddyPress templates.
tr: Seçilen şablon paketi tüm BuddyPress şablonlarına hizmet edecektir.

en: The sidebar widget area
tr: Yan menü bileşen alanı

en: The site is already active.
tr: Site zaten etkin.

en: The third footer widget area
tr: Üçüncü alt kısım bileşen alanı

en: The two big editing areas for the activity title and content are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop, and can minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Primary Item/Secondary Item, Link, Type, Author ID) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
tr: Etkinlik başlığı ve içerik alanı için olan iki büyük düzenleme alanı yerlerine sabitlenmiştir fakat diğer tüm kutuları sürükle bırak ile yer değiştirebilir ya da başlıklarına tıklayarak kapatıp açabilirsiniz. Ekran seçenekleri sekmesi ile kutuları gösterip gizleyebilir (Birincil öge/ikincil öge, bağlantı, tip, yazar no) ya da bir veya iki sütunlu düzeni seçebilirsiniz.

en: The type for the profile field.
tr: Profil alanı için tip.

en: The uploaded file exceeds the maximum allowed file size for this site
tr: Yüklenen dosya bu site için izin verilen en yüksek dosya boyutunu aşıyor

en: The uploaded file exceeds the maximum allowed file size of: %s
tr: Yüklenen dosya izin verilen en yüksek dosya boyutunu aşıyor: %s

en: The uploaded file was only partially uploaded.
tr: Yüklenen dosya sadece kısmen yüklendi.

en: The user is already active.
tr: Kullanıcı zaten etkin.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files.
tr: Cihazınızdaki tarayıcı dosyaların yüklenmesi için kullanılamaz.

en: Theme activated! This theme contains <a href="%s">custom header image</a> support and <a href="%s">sidebar widgets</a>.
tr: Tema etkinleştirildi! Bu tema <a href="%s">özelleştirilebilir üst kısım görseli</a> desteği ve <a href="%s">yan menü bileşenleri</a> içeriyor.

en: There are many different types of activities. Some are generated automatically by BuddyPress and other plugins, and some are entered directly by a user in the form of status update. To help manage the different activity types, use the filter dropdown box to switch between them.
tr: Çok farklı etkinlik tipleri mevcut. Bazıları BuddyPress ve diğer eklentiler tarafından otomatik oluşturulur bazıları bir kullanıcı tarafından doğrudan durum güncellemesi olarak girilir. Farklı etkinlik tiplerini yönetmeye yardımcı olmak için filtreleme açılır kutusunu kullanın.

en: There are no fields in this group.
tr: Bu grupta hiç alan yok.

en: There are no groups to display.
tr: Gösterilecek hiçbir grup yok.

en: There are no more pending invitations for the group.
tr: Grup için daha fazla bekleyen davet yok.

en: There are no pending membership requests.
tr: Bekleyen üyelik talebi yok.

en: There are no posts for this topic.
tr: Bu konu için hiç mesaj yok.

en: There are no recently active members
tr: Şu an yakınlarda aktif olan üye yok

en: There are no users currently online
tr: Şu an çevrimiçi kullanıcı yok

en: There aren't enough site members to show a random sample just yet.
tr: Henüz rasgele örnek gösterecek kadar site üyesi yok.

en: There is a pending change of your email address to %s.
tr: E-posta adresinizin %s olarak değişimi bekliyor.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
tr: Ayar hatası oluştu. Lütfen sunucu yöneticisi ile iletişime geçin.

en: There was a problem accepting that request. Please try again.
tr: Bu isteği kabul ederken bir sorun oluştu. Lütfen yeniden deneyin.

en: There was a problem activating accounts. Please try again.
tr: Hesaplar aktifleştirilirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem activating that notice.
tr: Bu bildirimi etkinleştirirken bir sorun yaşandı.

en: There was a problem closing the notice.
tr: Bildirimi kapatmada bir sorun yaşandı.

en: There was a problem cropping the group profile photo.
tr: Grup profil fotoğraflarını kırparken hata oluştu.

en: There was a problem cropping your profile photo.
tr: Profil fotoğrafınız kırpılırken sorun oluştu.

en: There was a problem deactivating that notice.
tr: Bu bildirimi etkisizleştirirken bir sorun yaşandı.

en: There was a problem deleting messages.
tr: Mesajları silmede bir sorun yaşandı.

en: There was a problem deleting sign-ups. Please try again.
tr: Üyelik silinirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem deleting that notice.
tr: Bu bildirimi silerken bir sorun yaşandı.

en: There was a problem deleting that notification.
tr: Bu bildirim silinirken sorun oluştu.

en: There was a problem deleting that profile photo. Please try again.
tr: Profil fotoğrafı silinirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem deleting the group cover image. Please try again.
tr: Grup kapak görseli silinirken hata oluştu, lütfen daha sonra tekrar deneyin.

en: There was a problem deleting the group profile photo. Please try again.
tr: Grup profil fotoğrafı silinirken sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem deleting your cover image. Please try again.
tr: Kapak görseliniz silinirken sorun oluştu, lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem deleting your messages. Please try again.
tr: Mesajlarınız silinirken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem deleting your profile photo. Please try again.
tr: Profil fotoğrafınızı silerken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem dismissing the notice. Please try again.
tr: Bildirim göz ardı edilirken sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem displaying the content. Please try again.
tr: İçerik görüntülenirken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem managing your messages.
tr: Mesajlarınızı yönetirken bir sorun oluştu.

en: There was a problem managing your notifications.
tr: Bildirimlerinizi yönetirken bir sorun oluştu .

en: There was a problem marking messages as read.
tr: Mesajları okunmuş olarak işaretlemede bir sorun yaşandı.

en: There was a problem marking messages as unread.
tr: Mesajları okunmamış olarak işaretlemede bir sorun yaşandı.

en: There was a problem marking that message.
tr: Bu mesajı işaretleme bir sorun oluştu.

en: There was a problem marking that notification.
tr: Bu bildirim işaretlenirken sorun oluştu.

en: There was a problem marking this activity as spam. Please try again.
tr: Bu etkinliği istenmeyen olarak işaretlerken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem marking your messages as read. Please try again.
tr: Mesajlarınızı okundu olarak işaretlerken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem marking your messages as unread. Please try again.
tr: Mesajlarınız okunmadı olarak işaretlenirken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem performing this action. Please try again.
tr: Bu eylemi gerçekleştirirken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem posting your update, please try again.
tr: Güncellemeniz gönderilirken hata oluştu, lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem posting your update. Please try again.
tr: Güncelleme yapılırken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem rejecting that request. Please try again.
tr: Bu isteği reddederken  bir sorun oluştu. Lütfen yeniden deneyin.

en: There was a problem sending that reply. Please try again.
tr: Yanıtınız gönderilirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem sending the activation emails. Please try again.
tr: Etkinleştirme e-postaları gönderilirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem sending your reply. Please try again.
tr: Yanıtınız gönderirken bir sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem starring your messages. Please try again.
tr: Mesajlarınıza yıldız eklenirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem unstarring your messages. Please try again.
tr: Mesajlarınızdan yıldız kaldırılırken sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem updating some of your profile information. Please try again.
tr: Profil bilgilerinizden bazıları güncellenirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem uploading the cover image.
tr: Kapak görseli yüklenmesinde sorun oluştu.

en: There was a problem verifying your new email address. Please try again.
tr: Yeni e-posta adresinizi doğrularken sorun oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was a problem when deleting. Please try again.
tr: Silerken bir sorun oluştu. Lütfen yeniden deneyin.

en: There was a problem; please correct the form below and try again.
tr: Bir sorun oluştu; lütfen aşağıdaki formu düzeltin ve tekrar deneyin.

en: There was an error accepting the group invitation. Please try again.
tr: Grup daveti kabul edilirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error accepting the membership request. Please try again.
tr: Üyelik isteği kabul edilirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error deleting messages.
tr: Mesajları silerken bir hata oluştu.

en: There was an error deleting that message.
tr: Bu mesajı silerken bir hata oluştu.

en: There was an error deleting the %s. Please try again.
tr: %s silinirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error deleting the group. Please try again.
tr: Grup silinirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error joining the group.
tr: Gruba katılmada bir hata oluştu.

en: There was an error leaving the group.
tr: Gruptan ayrılırken bir hata oluştu.

en: There was an error marking that activity as a favorite. Please try again.
tr: Etkinlik beğenildi olarak işaretlenirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error posting that reply, please try again.
tr: Bu yanıt gönderilirken bir hata oluştu, lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error posting that reply. Please try again.
tr: Yanıt gönderilirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error posting your reply. Please try again.
tr: Yanıtınız gönderilirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error rejecting the membership request. Please try again.
tr: Üyelik isteği reddedilirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error removing that activity as a favorite. Please try again.
tr: Etkinlik beğenilerden kaldırılırken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error removing that user from the group. Please try again.
tr: Kullanıcıyı gruptan çıkarırken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error removing the invite
tr: Davet kaldırılırken hata oluştu.

en: There was an error saving group details. Please try again.
tr: Grup ayrıntılarını kaydetme esnasında bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error saving the field. Please try again.
tr: Alan kaydedilirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error saving the group profile photo, please try uploading again.
tr: Grup profil fotoğrafını kaydederken hata oluştu, lütfen tekrar yüklemeyi deneyin.

en: There was an error saving the group. Please try again.
tr: Grup kaydedilirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error sending your group membership request. Please try again.
tr: Grup üyelik isteği gönderilirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error updating group details. Please try again.
tr: Grup detayları güncellenirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error updating group settings. Please try again.
tr: Grup ayarları güncellenirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error when banning that user. Please try again.
tr: Kullanıcı yasaklanırken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error when deleting that activity
tr: Bu etkinliği silerken bir hata oluştu

en: There was an error when demoting that user. Please try again.
tr: Kullanıcı rütbesi düşürülürken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error when posting your update. Please try again.
tr: Güncellemeniz gönderilirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error when promoting that user. Please try again.
tr: Kullanıcı rütbesi yükseltilirken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error when unbanning that user. Please try again.
tr: Kullanıcı yasağı kaldırılırken hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error while changing group type. Please try again.
tr: Grup tipi değiştirilirken bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There was an error while changing member type. Please try again.
tr: Üye tipini değiştirirken bir hata oluştu. Lütfen tekrar deneyin.

en: There were no groups found.
tr: Hiç grup bulunamadı.

en: There were no members found, please try another filter.
tr: Hiç üye bunulnamadı, lütfen başka bir filtre deneyin.

en: These field options are invalid.
tr: Bu alan seçenekleri geçersiz.

en: These globals should not be used directly and are deprecated. Please use the BuddyPress nav functions instead.
tr: Bu global değişkenler doğrudan kullanılmamalı. Lütfen yerine BuddyPress nav fonksiyonlarını kullanın.

en: These identify the object that created this activity. For example, the fields could reference a pair of site and comment IDs.
tr: Bu etkinliği oluşturan nesneyi tanımlar. Örneğin, alanlar bir site çiftini ve yorum numaralarını refere edebilir.

en: Third Footer Widget Area
tr: Üçüncü alt kısım bileşen alanı

en: This action cannot be undone.
tr: Bu eylem geri alınamaz.

en: This action should not be used directly. Please use the BuddyPress Group Extension API to generate Manage tabs.
tr: Bu eylem direk olarak kullanılmamalı. Lütfen yönetim tablarını oluşturmak için BuddyPress Group Extension APIyi kullanın.

en: This activity has been marked as spam and is no longer visible.
tr: Bu etkinlik istenmeyen olarak işaretlendi ve artık görünür değil.

en: This activity item has a type (%s) that is not registered using bp_activity_set_action(), so no label is available.
tr: Bu etkinlik ögesi (%s) tipinde ve bp_activity_set_action() ile kayıt edilmemiş, yani etiketi mevcut değil.

en: This field can be seen by: %s
tr: Bu alan %s tarafından görülebilir

en: This field can be seen by: <span class="current-visibility-level">%s</span>
tr: Bu alan şu kişiler tarafından görüntülenebilir: <span class="current-visibility-level">%s</span>

en: This field may be seen by: %s
tr: Bu alanı şunlar görebilir: %s

en: This field should be available to:
tr: Bu alan şunlara açık olmalıdır:

en: This file is empty. Please try another.
tr: Bu dosya boş. Lütfen bir tane deneyin.

en: This file is not an image. Please try another.
tr: Bu dosya bir görsel dosyası değil. Lütfen başka bir tane deneyin.

en: This file type is not allowed. Please try another.
tr: Bu dosya tipine izin verilmiyor. Lütfen bir tane deneyin.

en: This group has no administrators
tr: Bu grupta hiç yönetici yok

en: This group has no members.
tr: Bu grubun hiç üyesi yok.

en: This group has no moderators
tr: Bu grupta hiç görevli yok

en: This group is not currently accessible.
tr: Bu grup şu an erişilebilir değil

en: This group must have at least one admin
tr: Bu grup en az bir yöneticiye sahip olmalı

en: This group will be listed in the groups directory and in search results.
tr: Bu grup, grup dizininde ve arama sonuçlarında listelenecek.

en: This group will not be listed in the groups directory or search results.
tr: Bu grup, arama sonuçlarında veya grup dizininde listelenmeyecek.

en: This is a hidden group
tr: Bu gizli bir grup

en: This is a hidden group and only invited members can join.
tr: Bu bir gizli grup ve sadece davet edilen üyeler katılabilir.

en: This is a notice to all users.
tr: Bu, tüm kullanıcılara bir bildirimdir.

en: This is a private group
tr: Bu özel bir grup

en: This is a private group and you must request group membership in order to join.
tr: Bu özel bir grup ve katılmak için üyelik talebinde bulunmanız gerekiyor.

en: This is a private group. To join you must be a registered site member and request group membership.
tr: Bu özel bir grup. Katılmak için kayıtlı site üyesi olmanız ve gruba üyelik talebinde bulunmanız gerekiyor.

en: This is a private group. Your membership request is awaiting approval from the group administrator.
tr: Bu özel bir grup. Üyelik talebiniz grup yöneticisinin onayını bekliyor.

en: This is a public group
tr: Bu herkese açık bir grup

en: This is a required field
tr: Bu, gerekli bir alan

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
tr: Bu maksimum boyuttan daha büyük. Lütfen başka bir tane deneyin.

en: This is the admin view of a user&#39;s profile.
tr: Bu kullanıcı profilinin yönetim görünümü.

en: This is the administration screen for pending accounts on your site.
tr: Bu, sitenizdeki bekleyen hesaplar için yönetim ekranıdır.

en: This member has no notifications.
tr: Bu üyenin hiç bildirimi yok.

en: This member has no unread notifications.
tr: Bu üyenin okunmamış bildirimi yok.

en: This member is a spammer.
tr: Bu üye bir istenmeyen mesaj göndericidir.

en: This member's profile settings have been saved.
tr: Bu üyenin profil bilgileri güncellendi.

en: This page is a convenient way to edit the details associated with one of your groups.
tr: Bu sayfa gruplarınızdan biriyle bağlantılı detayları düzenlemenin en uygun yolu.

en: This site records certain user actions, in the form of "activity" data. Activity includes updates and comments posted directly to activity streams, as well as descriptions of other actions performed while using the site, such as new friendships, newly joined groups, and profile updates.
tr: Bu site, "etkinlik" verileri biçiminde bazı kullanıcı işlemlerini kaydeder. Etkinlik, doğrudan etkinlik akışlarına gönderilen güncellemeleri ve yorumları, ayrıca yeni arkadaşlıklar, yeni katılınan gruplar ve profil güncellemeleri gibi siteyi kullanırken gerçekleştirilen diğer işlemlerin açıklamalarını içerir.

en: This topic does not exist.
tr: Bu konu mevcut değil.

en: This topic is closed, replies are no longer accepted.
tr: Bu konu kilitli, artık yeni mesaj kabul edilmiyor.

en: This user has been marked as a spammer. Only site admins can view this profile.
tr: Bu kullanıcı istenmeyen olarak işaretlendi. Sadece site yöneticileri bu profili görebilir.

en: This user is a spammer.
tr: Bu kullanıcı kötü niyetli gönderici.

en: This user's notification settings have been saved.
tr: Bu kullanıcının bildirim ayarları kaydedildi.

en: Thread URL
tr: Konu bağlantısı

en: Three columns
tr: Üç sütun

en: Thumbnail
tr: Küçük resim

en: Time elapsed
tr: Geçen süre

[ctx: Title of the login widget]
en: (BuddyPress) Log In
tr: (BuddyPress) Giriş

en: Title:
tr: Başlık:

en: To erase all data associated with your account, your user account must be completely deleted.
tr: Hesabınızla ilişkili tüm verileri silmek için kullanıcı hesabınızın tamamen silinmesi gerekir.

en: To skip the avatar upload process, hit the "Next Step" button.
tr: Avatar yükleme işlemini atlamak için, "Sonraki Adım" düğmesine tıklayın.

en: To skip the group profile photo upload process, hit the "Next Step" button.
tr: Grup profil fotoğrafı yükleme sürecini atlamak için "Sonraki Adım" düğmesine basın.

en: To:
tr: Kime:

en: Toolbar
tr: Araç çubuğu

[ctx: Toolbar Mention logged in user]
en: Mentions
tr: Bahsedenler

[ctx: Toolbar Mention logged in user]
en: Mentions %s
tr: Bahsedenler %s

en: Tools
tr: Araçlar

en: Topic
tr: Konu

en: Topic tags:
tr: Konu etiketleri:

en: Total number of comments of the activity object.
tr: Etkinlik nesnesinin toplam yorum sayısı.

en: Two columns
tr: İki sütun

en: Type
tr: Tip

en: Type:
tr: Tür:

en: URL
tr: Link

en: Un-spammed by %s
tr: %s tarafından istenmeyen işareti kaldırıldı

en: Unauthorized request.
tr: Yetkisiz istek.

en: Unavailable to all members.
tr: Tüm üyelerce kullanılamaz.

en: Unban this member
tr: Bu üyenin engellemesini kaldır

en: Under the hood
tr: Kaputun altında

en: Unread
tr: Okunmamış

en: Unread notifications
tr: Okunmamış bildirimler

en: Unregistered action - %s
tr: Kayıtlı olmayan eylem - %s

en: Unreplied
tr: Cevaplanmamış

en: Unstar
tr: Yıldız kaldır

en: Unstar Conversation
tr: Sohbetin yıldızını kaldır

en: Unstar Message
tr: Mesajın yıldızını kaldır

en: Unstarring messages. Please wait.
tr: Mesajlardan yıldızlar kaldırılıyor. Lütfen bekleyin.

en: Update
tr: Güncelle

en: Update Posted!
tr: Güncelleme yayınlandı!

en: Update Profile
tr: Profili güncelle

en: Update posted.
tr: Güncelleme yayımlandı.

en: Update your email and or password.
tr: E-posta ve parolanızı güncelleyin.

en: Updated Profile
tr: Güncellenmiş profil

en: Updated Profile Photos
tr: Güncellenen profil fotoğrafları

en: Updates
tr: Güncellemeler

en: Upload
tr: Yükle

en: Upload Cover Image
tr: Kapak görselini yükle

en: Upload Failed! Error was: %s
tr: Yükleme başarısız! Hata şu: %s

en: Upload Group Avatar
tr: Grup avatarı yükle

en: Upload Image
tr: Görsel yükle

en: Upload Limit Exceeded
tr: Yükleme sınırı aşıldı

en: Upload an image to use as a profile photo for this group. The image will be shown on the main group page, and in search results.
tr: Grup profil fotoğrafı olarak kullanmak için bir görsel yükleyin. Bu görsel grup ana sayfasında ve arama sonuçlarında görüntülenecek.

en: Upload an image to use as an avatar for this group. The image will be shown on the main group page, and in search results.
tr: Bu forumda kullanılmak üzere bir görsel yükleyin. Bu görsel grup ana sayfasında ve arama sonuçlarında gösterilecek.

en: Upload failed! Error was: %s
tr: Yükleme başarısız! Hata:%s

en: Upload failed.
tr: Yükleme başarısız oldu.

en: Upload stopped.
tr: Yükleme durduruldu.

[ctx: Uploader: Drop your file here - or - Select your File]
en: or
tr: veya

en: Use column navigation for the Activity directory.
tr: Etkinlik dizini için sütun dolaşımını kullan.

en: Use column navigation for the Groups directory.
tr: Grup dizini için sütun dolaşımını kullan.

en: Use column navigation for the Members directory.
tr: Üyeler dizini için sütun dolaşımını kullan.

en: Use column navigation for the Sites directory.
tr: Site dizini için sütun dolaşımını kullan.

en: Use tab styling for Activity directory navigation.
tr: Etkinlik dizini için sekme biçimini kullan.

en: Use tab styling for Groups directory navigation.
tr: Grup dizin dolaşımı için sekme biçimlendirmesini kullan.

en: Use tab styling for Members directory navigation.
tr: Üyeler dizin dolaşımı için sekme biçimlendirmesini kullan.

en: Use tab styling for Sites directory navigation.
tr: Site dizini için sekme biçimini kullan.

en: Use tab styling for primary nav.
tr: Birincil dolaşım için sekme biçimini kullan.

en: Use tab styling for primary navigation.
tr: Birincil dolaşım için seçkme biçimini kullan.

en: Use tab styling for secondary nav.
tr: İkincil dolaşım için sekme biçimini kullan.

en: Use tab styling for secondary navigation.
tr: İkincil dolaşım için seçkme biçimini kullan.

en: Use tab styling for the group creation process.
tr: Grup oluşturma işlemi için sekme biçimlendirmesini kullan.

en: Use the "Send" button to send your invite or the "Cancel" button to abort.
tr: Davetlerinizi göndermek için "Gönder" düğmesini veya iptal etmek için "Vazgeç" düğmesini kullanın.

en: Use the round style for member and group avatars.
tr: Üye ve grup avatarları için yuvarlak stil kullan.

en: Use the select box to define your bulk action and click on the &#10003; button to apply.
tr: Toplu eyleminizi tanımlamak için seçim kutusunu kullanın ve uygulamak için &#10003; düğmesine basın.

en: Use the tools below to manually recalculate these relationships.
tr: Bu ilişkileri elle yeniden hesaplamak için aşağıdaki araçları kullanın.

en: User Capabilities
tr: Kullanıcı yetkinlikleri

en: User Groups
tr: Kullanıcı grupları

en: User account has not yet been activated
tr: Kişi hesabı henüz aktifleştirilmedi

en: User ban removed successfully
tr: Kullanıcı engeli başarılı bir şekilde kaldırıldı

en: User banned successfully
tr: Kullanıcı başarılı bir şekilde engellendi

en: User could not be marked as spammer.
tr: Kullanıcı istenmeyen olarak işaretlenemiyor.

en: User could not be removed as spammer.
tr: Kullanıcı istenmeyen olarak kaldırılamıyor.

en: User demoted successfully
tr: Kullanıcı rütbesi başarılı bir şekilde düşürüldü

en: User information provided during account registration can be modified or removed on the Profile > Edit panel. In most cases, users also have control over who is able to view a particular piece of profile content, limiting visibility on a field-by-field basis to friends, logged-in users, or administrators only. Site administrators can read and edit all profile data for all users.
tr: Hesap kaydı sırasında sağlanan kullanıcı bilgileri, Profil > Düzenleme panelinde değiştirilebilir veya kaldırılabilir. Çoğu durumda kullanıcılar belirli bir profil içeriğini kimin görebildiğini, tek tek alanların görünürlüğünü arkadaşlara, giriş yapan kullanıcılar veya yalnızca yöneticilerle sınırlayabilir. Site yöneticileri, tüm kullanıcılar için tüm profil verilerini okuyabilir ve düzenleyebilir.

en: User last_activity data is no longer stored in usermeta. Use bp_get_user_last_activity() instead.
tr: Kullanıcının last_activity verisi artık kullanıcı metasında saklanmıyor. Bunun yerine bp_get_user_last_activity() kullanın.

en: User last_activity data is no longer stored in usermeta. Use bp_update_user_last_activity() instead.
tr: Kullanıcının last_activity verisi artık kullanıcı metasında saklanmıyor. Bunun yerine bp_update_user_last_activity() kullanın.

en: User marked as spammer. Spam users are visible only to site admins.
tr: Kullanıcı istenmeyen olarak işaretlendi. İstenmeyen kullanıcılar sadece site yöneticileri tarafından görünürler.

en: User promoted successfully
tr: Kullanıcı başarılı bir şekilde terfi ettirildi

en: User registration is currently not allowed.
tr: Kullanıcı kaydına şu an izin verilmiyor.

en: User removed as spammer.
tr: Kullanıcı istenmeyen olarak kaldırıldı.

en: User removed from spam.
tr: Kullanıcı istenmeyenler arasından çıkartıldı.

en: User removed successfully
tr: Kullanıcı başarıyla silindi

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Username must be at least 4 characters
tr: Kullanıcı adı en az 4 karakter olmalıdır

en: Usernames can contain only letters, numbers, ., -, and @
tr: Kullanıcı adları sadece harfler, sayılar, ., - ve @ içerebilir.

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Users with no member type
tr: Üye tipi olmayan kullanıcılar

en: Using the search form, you can find pending accounts more easily. The Username and Email fields will be included in the search.
tr: Arama formunu kullanarak bekleyen hesapları daha kolay bulabilirsiniz. Kullanıcı adı ve E-posta alanları aramaya dahil edilecektir.

en: Version
tr: Sürüm

en: Video error. Please upload a photo instead.
tr: Video hatası. Lütfen video yerine bir fotoğraf yükleyin.

en: View
tr: Görüntüle

en: View Activity
tr: Etkinliği görüntüle

en: View Conversation
tr: Tartışmaya göz at

en: View Discussion
tr: Tartışmayı gör

en: View Message
tr: Mesajı görüntüle

en: View Profile
tr: Profili görüntüle

en: View Thread / Permalink
tr: Yazıyı göster

en: View activity.
tr: Etkinliği görüntüle.

en: View all actions
tr: Tüm eylemleri görüntüle

en: View full conversation and reply.
tr: Tüm sohbeti görüntüle ve yanıtla.

en: View on %s
tr: %s üzerinde görüntüle

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s active member | Viewing %1$s - %2$s of %3$s active members
tr[0]: %3$s etkin üyeden %1$s - %2$s arası görüntüleniyor
tr[1]: %3$s etkin üyeden %1$s - %2$s arası görüntüleniyor

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s group | Viewing %1$s - %2$s of %3$s groups
tr[0]: %3$s gruptan %1$s - %2$s arası görüntüleniyor
tr[1]: %3$s gruptan %1$s - %2$s arası görüntüleniyor

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s invitation | Viewing %1$s - %2$s of %3$s invitations
tr[0]: %3$s davetten %1$s - %2$s arası görüntüleniyor
tr[1]: %3$s davetten %1$s - %2$s arası görüntüleniyor

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s item | Viewing %1$s - %2$s of %3$s items
tr[0]: %3$s ögeden %1$s - %2$s arası görüntüleniyor
tr[1]: %3$s ögeden %1$s - %2$s arası görüntüleniyor

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s member | Viewing %1$s - %2$s of %3$s members
tr[0]: %3$s üyeden %1$s - %2$s arası görüntüleniyor
tr[1]: %3$s üyeden %1$s - %2$s arası görüntüleniyor

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s member with friends | Viewing %1$s - %2$s of %3$s members with friends
tr[0]: %3$s arkadaşı olan üyeden %1$s - %2$s arası görüntüleniyor
tr[1]: %3$s arkadaşı olan üyeden %1$s - %2$s arası görüntüleniyor

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s message | Viewing %1$s - %2$s of %3$s messages
tr[0]: %3$s mesajdan %1$s - %2$s arası görüntüleniyor
tr[1]: %3$s mesajdan %1$s - %2$s arası görüntüleniyor

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s notification | Viewing %1$s - %2$s of %3$s notifications
tr[0]: %3$s bildirimden %1$s - %2$s arası görüntüleniyor
tr[1]: %3$s bildirimden %1$s - %2$s arası görüntüleniyor

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s online member | Viewing %1$s - %2$s of %3$s online members
tr[0]: %3$s çevrimiçi üyeden %1$s - %2$s arası görüntüleniyor
tr[1]: %3$s çevrimiçi üyeden %1$s - %2$s arası görüntüleniyor

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s request | Viewing %1$s - %2$s of %3$s requests
tr[0]: %3$s istekten %1$s - %2$s arası görüntüleniyor
tr[1]: %3$s istekten %1$s - %2$s arası görüntüleniyor

en: Viewing %1$s - %2$s of %3$s site | Viewing %1$s - %2$s of %3$s sites
tr[0]: %3$s siteden %1$s - %2$s arası görüntüleniyor
tr[1]: %3$s siteden %1$s - %2$s arası görüntüleniyor

en: Viewing 1 active member
tr: 1 aktif üye görüntüleniyor

en: Viewing 1 group
tr: 1 grup görüntüleniyor

en: Viewing 1 invitation
tr: 1 davet gösteriliyor

en: Viewing 1 item
tr: 1 öge görüntüleniyor

en: Viewing 1 member
tr: 1 üye gösteriliyor

en: Viewing 1 member with friends
tr: 1 üye arkadaşları ile beraber görüntüleniyor

en: Viewing 1 message
tr: 1 mesaj görüntüleniyor

en: Viewing 1 notification
tr: 1 bildirim gösteriliyor

en: Viewing 1 online member
tr: 1 online üye

en: Viewing 1 request
tr: 1 istek görüntüleniyor

en: Viewing 1 site
tr: 1 site gösteriliyor

en: Viewing groups of the type: %s
tr: Şu tipteki gruplar görüntüleniyor: %s

en: Viewing members of the type: %s
tr: %s tipindeki üyeler görüntüleniyor

en: Visibility
tr: Görünürlük

[ctx: Visibility level setting]
en: All Members
tr: Tüm üyeler

[ctx: Visibility level setting]
en: Everyone
tr: Herkes

[ctx: Visibility level setting]
en: My Friends
tr: Arkadaşlarım

[ctx: Visibility level setting]
en: Only Me
tr: Sadece ben

en: Visit
tr: Ziyaret

en: Visit Group
tr: Grubu ziyaret et

en: Visit Site
tr: Siteyi Ziyaret Et

en: Visit the Support Forums
tr: Destek forumlarını ziyaret edin

en: WARNING: Deleting this group will completely remove ALL content associated with it. There is no way back, please be careful with this option.
tr: UYARI: Bu grup silinince bununla ilişkili TÜM içerik silinecek. Geri dönüş mümkün değil, lütfen karar vermeden önce dikkatli olun.

en: WARNING: Deleting this group will completely remove ALL content associated with it. There is no way back. Please be careful with this option.
tr: UYARI: Bu grubu silmek, onunla ilişkili TÜM içeriği tamamen kaldırır. Geri dönüş yok. Lütfen bu seçeneğe dikkat edin.

[ctx: WP Comments data exporter friendly name]
en: Comments
tr: Yorumlar

[ctx: WP Media data exporter friendly name]
en: Media
tr: Ortam dosyası

[ctx: WP Media data exporter friendly name]
en: Personal information
tr: Kişisel bilgiler

en: We use a cookie to show success and failure messages to logged-in users, in response to certain actions, like joining a group. These cookies contain no personal data, and are deleted immediately after the next page load.
tr: Bir gruba katılmak gibi belirli eylemlere karşlık olarak oturum açan kullanıcılara başarı ve hata mesajlarını göstermek için bir çerez kullanıyoruz. Bu çerezler kişisel veri içermez ve bir sonraki sayfa yüklenmesinden hemen sonra silinir.

en: We use cookies on group, member, and activity directories to keep track of a user's browsing preferences. These preferences include the last-selected values of the sort and filter dropdowns, as well as pagination information. These cookies contain no personal data, and are deleted after 24 hours.
tr: Kullanıcının tarama tercihlerini takip etmek için grup, üye ve etkinlik dizinlerinde çerezleri kullanırız. Bu tercihler, sıralama ve filtre açılan alanlarının son seçilen değerlerini ve ayrıca sayfalandırma bilgilerini içerir. Bu çerezler kişisel veri içermez ve 24 saat sonra silinir.

en: We were unable to generate the data export request.
tr: Veri dışa aktarma isteğini oluşturamadık.

en: We're sorry, but we can't find the page that you're looking for. Perhaps searching will help.
tr: Üzgünüz, ama aradığınız sayfayı bulamadık. Belki arama yardımcı olabilir.

en: Website
tr: Web sitesi

en: What personal data we collect and why we collect it
tr: Hangi kişisel verileri, neden toplarız

en: What's new in %s, %s?
tr: %s da yeni ne var, %s?

en: What's new, %s?
tr:  %s, neler yeni?

en: What's new?
tr: Neler yeni?

en: When a logged-in user creates a new group, we use a number of cookies to keep track of the group creation process. These cookies contain no personal data, and are deleted either upon the successful creation of the group or after 24 hours.
tr: Oturum açan bir kullanıcı yeni bir grup oluşturduğunda, grup oluşturma işlemini takip etmek için bir dizi çerez kullanırız. Bu çerezler kişisel veri içermez ve grubun başarılı bir şekilde oluşturulmasından sonra veya 24 saat sonra silinir.

en: When you register for the site, you may be asked to provide certain personal data for display on your profile. The "Name" field is required as well as public, and user profiles are visible to any site visitor. Other profile information may be required or optional, as configured by the site administrator.
tr: Siteye kaydolduğunuzda, profilinizde görüntülenecek belirli kişisel bilgileri sağlamanız istenebilir. Genel olarak "Ad" alanı zorunludur ve kullanıcı profilleri herhangi bir site ziyaretçisi tarafından görülebilir. Site yöneticisi tarafından yapılandırıldığı gibi başka profil bilgileri de gerekebilir veya isteğe bağlı olabilir.

en: Whether the activity has been marked as spam or not.
tr: Etkinliğin istenmeyen olarak işaretlenip işaretlenmediği.

en: Whether the activity object has been favorited by the current user.
tr: Etkinlik nesnesinin mevcut kullanıcı tarafından beğenip beğenilmediği.

en: Whether the activity object should be sitewide hidden or not.
tr: Etkinlik nesnesinin site genelinde gizli olup olmaması gerektiği.

en: Which members of this group are allowed to invite others?
tr: Bu grubun hangi üyelerinin başkalarını davet etme izni var?

en: Who can invite others to this group?
tr: Kimler bu gruba diğerlerini davet edebilir?

en: Who can see this field?
tr: Bu alanı kimler görebilir?

en: Who is allowed to see this field?
tr: Bu alanı kim görebilir?

en: Who's Online
tr: Çevrimiçi kişiler

en: Why have all my BuddyPress menus disappeared?
tr: Neden tüm BuddyPress menülerim yok oldu?

en: Wide width
tr: Büyük genişlik

en: With our thanks to these Open Source projects
tr: Bu açık kaynak projelere teşekkürlerimizle

[ctx: XProfile admin edit field]
en: Description
tr: Açıklama

[ctx: XProfile admin edit field]
en: Name (required)
tr: İsim (gerekli)

en: Year
tr: Yıl

en: Yes
tr: Evet

en: Yes, I'd like to create a new site
tr: Evet, yeni bir site oluşturmak istiyorum

en: Yes, i'd like to create a new site
tr: Evet, yeni bir site oluşturmak istiyorum

en: Yes, send email
tr: Evet, e-posta gönder

en: You
tr: Siz

en: You already have a pending friendship request with this user
tr: Bu kullanıcıya zaten arkadaşlık isteği göndermişsiniz

en: You are about to activate the following account:
tr: Şu hesabı etkinleştirmek üzeresiniz:

en: You are about to activate the following accounts:
tr: Şu hesapları etkinleştirmek üzeresiniz:

en: You are about to delete the following account:
tr: Şu hesabı silmek üzeresiniz:

en: You are about to delete the following accounts:
tr: Şu hesapları silmek üzeresiniz:

en: You are about to delete the following groups:
tr: Aşağıdaki grupları silmek üzeresiniz:

en: You are about to resend an activation email to the following account:
tr: Aşağıdaki hesaplar için etkinleştirme e-postalarını tekrar göndermek üzeresiniz.

en: You are about to resend an activation email to the following accounts:
tr: Şu hesaplara etkinleştirme e-postası göndermek üzeresiniz:

en: You are alone in this conversation.
tr: Bu konuşmada yalnızsınız.

en: You are already a member of the group.
tr: Zaten bu grubun bir üyesisiniz.

en: You are already friends with this user
tr: Bu kullanıcıyla zaten arkadaşsınız

en: You are browsing the archive for %1$s.
tr: %1$s için arşive gözatıyorsunuz.

en: You are not a member of any groups so you don't have any group forums you can post in. To start posting, first find a group that matches the topic subject you'd like to start. If this group does not exist, why not <a href='%s'>create a new group</a>? Once you have joined or created the group you can post your topic in that group's forum.
tr: Hiç bir gruba üye değilsiniz bu nedenle gönderi yapamazsınız. Gönderi yapmak için uygun grup seçin. Eğer uygun grup yoksa bu grubu neden <a href='%s'>sıfırdan oluşturmayasınız ki</a>?

en: You are not allowed to perform this action.
tr: Bu eylemi gerçekleştirme izniniz yok.

en: You are not allowed to send invitations for this group.
tr: Bu grup için davet göndermenize izin verilmiyor.

en: You are not allowed to send or remove invites
tr: Davet göndermenize veya kaldırmanıza izin verilmiyor.

en: You are not an admin of this group.
tr: Bu grubun yöneticisi değilsiniz.

en: You are not yet friends with this user
tr: Bu kullanıcıyla henüz arkadaş değilsiniz

en: You are requesting to become a member of the group "%s".
tr: "%s" grubunun üyesi olmayı talep ediyorsunuz.

en: You are requesting to become a member of the group '%s'.
tr: '%s' isimli grubun bir üyesi olmak istiyorsunuz.

en: You can also moderate the activity from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the activity.
tr: Durum kutusunu kullanarak bu ekrandan etkinlikleri yönetebilirsiniz, ayrıca etkinliğin zaman damgasını da değiştirebilirsiniz.

en: You can change this or any other email notification preferences in your email settings.
tr: E-posta ayarlarınızdan bu veya diğer e-posta bildirim tercihlerinizi değiştirebilirsiniz.

en: You can manage activities made on your site similar to the way you manage comments and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on activities using the on-hover action links or the Bulk Actions.
tr: Etkinlikleri aynı yorumları ya da diğer içerikleri yönettiğiniz gibi yönetebilirsiniz. Bu ekranı diğer yönetim ekranları gibi özelleştirebilirsiniz. Fare imlecini etkinliklerin üzerine getirdiğinizde çıkan eylem bağlantıları ile ya da toplu işlemlerle etkinlikleri yönetebilirsiniz.

en: You can manage groups much like you can manage comments and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on groups by using the on-hover action links or the Bulk Actions.
tr: Grupları aynı yorumları ya da diğer içerikleri yönettiğiniz gibi yönetebilirsiniz. Bu ekranı diğer yönetim ekranları gibi özelleştirebilirsiniz. Fare imlecini grupların üzerine getirdiğinizde çıkan eylem bağlantıları ile ya da toplu işlemlerle grupları yönetebilirsiniz.

en: You can reorder the list of your pending accounts by clicking on the Username, Email or Registered column headers.
tr: Bekleyen hesapları Kullanıcı adı, E-posta veya Kayıtlı sütun başlıklarına tıklayarak tekrar sıralayabilirsiniz.

en: You can request an export of your personal data, containing the following items if applicable:
tr: Eğer uygulanabilirse, aşağıdaki öğeleri içeren kişisel verilerinizin dışa aktarımını talep edebilirsiniz:

en: You can set the preferences of the %1$s or add %2$s to it.
tr: Tercihleri %1$s için ayarlayabilir veya %2$s ekleyebilirsiniz.

en: You can set your preferences for the %1$s or add %2$s to it.
tr: Tercihlerinizi %1$s için ayarlayabilir veya %2$s ekleyebilirsiniz.

en: You can view the group's pending invitations from this screen.
tr: Grubun bekleyen davetlerini bu ekrandan görüntüleyebilirsiniz.

en: You cannot edit the requested user.
tr: Talep edilen kullanıcıyı düzenleyemezsiniz.

en: You cannot join this group.
tr: Bu gruba katılamazsınız.

en: You cannot remove all administrators from a group.
tr: Bir gruptan tüm yöneticileri kaldıramazsınız.

en: You do not have access to that conversation.
tr: Bu sohbete erişiminiz yok.

en: You do not have access to that page.
tr: Bu sayfaya erişiminiz yok.

en: You do not have access to this activity.
tr: Bu etkinliğe erişiminiz  yok.

en: You do not have access to this content.
tr: Bu içeriğe erişiminiz yok.

en: You do not have access to this group.
tr: Bu gruba erişiminiz yok.

en: You do not have access to this page.
tr: Bu sayfaya erişiminiz yok.

en: You edit activities made on your site similar to the way you edit a comment. This is useful if you need to change which page the activity links to, or when you notice that the author has made a typographical error.
tr: Sitenizde yapılan etkinlikleri aynı yorumları düzenlediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu hangi sayfa etkinliğinin nereye bağlantı verdiğini değiştirmek ya da yazarlar bir yazım hatası yaptıklarında haber vermek için oldukça kullanışlıdır.

en: You have %1$d new comment replies
tr: %1$d etkinlik yorumu yanıtınız var

en: You have %1$d new mentions
tr: Sizinle ilgili %1$d adet yeni bahsedilme var

en: You have %1$d new replies
tr: %1$d yeni yanıtınız var

en: You have %d new group invitations
tr: %d yeni grup davetiniz var

en: You have %d new messages
tr: %d yeni mesajınız var

en: You have %d pending friendship requests
tr: Bekleyen %d arkadaşlık isteğiniz var

en: You have %s new private message | You have %s new private messages
tr[0]: %s yeni mesajınız var
tr[1]: %s yeni mesajınız var

en: You have a friendship request from %s
tr: %s isimli üyeden arkadaşlık isteği var

en: You have a pending friendship request with this user
tr: Bu kullanıcıya gönderdiğiniz arkadaşlık isteği bekliyor

en: You have an invitation to the group: %s
tr: Şu gruba katılmak için davet edildiniz: %s

en: You have attempted to queue too many files.
tr: Çok fazla dosyayı kuyruğa atmaya çalıştınız.

en: You have been promoted to <b>{{promoted_to}}</b> in the group &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot;.
tr: &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; grubunda <b>{{promoted_to}}</b> olarak terfi ettirildiniz.

en: You have been promoted to {{promoted_to}} in the group: "{{group.name}}".
    
    To visit the group, go to: {{{group.url}}}
tr: "{{group.name}}" grubunda {{promoted_to}} olarak terfi ettirildiniz.
    
    Grubu görüntülemek için ziyaret edin: {{{group.url}}}

en: You have no friends!
tr: Hiç arkadaşınız yok!

en: You have no notifications.
tr: Bildiriminiz yok.

en: You have no outstanding group invites.
tr: Sonuçlanmamış hiç grup davetiniz yok.

en: You have no pending friendship requests.
tr: Bekleyen hiç arkadaşlık isteğiniz yok.

[ctx: You have no profile fields groups.]
en: You have no groups.
tr: Hiçbir grubunuz yok.

en: You have no unread notifications.
tr: Okunmamış bildiriminiz yok.

en: You have posted too many links
tr: Çok fazla bağlantı gönderdiniz

en: You have selected an image that is smaller than recommended. For best results, upload a picture larger than %1$d x %2$d pixels.
tr: Tavsiye edilenden daha küçük bir görsel seçtiniz. En iyi sonuç için %1$d x %2$d pikselden daha büyük boyutta bir görsel yükleyin.

en: You have successfully created your account! Please log in using the username and password you have just created.
tr: Hesabınızı başarıyla oluşturdunuz! Lütfen az önce  oluşturduğunuz kullanıcı adı ve parolayı kullanarak oturum açın.

en: You have successfully created your account! To begin using this site you will need to activate your account via the email we have just sent to your address.
tr: Hesabınızı başarılı bir şekilde oluşturdunuz! Sitenizi kullanmaya başlamak için, adresinize gönderdiğimiz bağlantıyı kullanarak hesabınızı etkinleştirmeniz gerekiyor.

en: You have successfully dismissed your pending email change.
tr: Bekleyen e-posta değişikliğinden başarıyla vazgeçildi.

en: You have successfully verified your new email address.
tr: Yeni e-posta adresinizi doğruladınız.

en: You haven't added any friend connections yet.
tr: Henüz hiç arkadaş eklememişsiniz.

en: You joined the group!
tr: Gruba katıldınız!

en: You may delete your account by visiting the %s page.
tr: %s sayfasını ziyaret ederek hesabınızı silebilirsiniz.

en: You may download your personal data by clicking on the link below. For privacy and security, we will automatically delete the file on %s, so please download it before then.
tr: Kişisel verilerinizi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz. Gizlilik ve güvenlik için dosyayı %s tarihinde otomatik olarak sileriz, bu yüzden lütfen ilgili tarihten önce indirin.

en: You may not register a group type with this name.
tr: Bu isimle bir grup tipi kayıt edemeyebilirsiniz.

en: You may not register a member type with this name.
tr: Bu isim ile bir üye tipi kaydetmemelisiniz.

en: You may only upload 1 file.
tr: Sadece 1 dosya yükleyebilirsiniz.

en: You must accept your pending invitation before you can access this private group.
tr: Özel gruba erişebilmek için bekleyen daveti kabul etmeniz gerekiyor.

en: You must be <a href="%1$s">logged in</a> to post a comment.
tr: Yorum göndermek için <a href="%1$s">giriş</a> yapmış olmalısınız.

en: You must indicate that you have read and agreed to the Privacy Policy.
tr: Gizlilik politikasını okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi belirtmelisiniz.

en: You must log in to access the page you requested.
tr: İstediğiniz sayfaya erişmek için giriş yapmalısınız.

en: You need to define a component parameter to insert activity.
tr: Etkinlik eklemek için bir bileşen parametresi tanımlamanız gerekir.

en: You need to define a type parameter to insert activity.
tr: Etkinlik eklemek için tür parametresi tanımlamanız gerekir.

en: You previously requested an export of your personal data on %s.
tr: Daha önce kişisel verilerinizin %s tarihinde dışa aktarımını talep ettiniz.

en: You recently changed the email address associated with your account on {{site.name}} to {{user.email}}. If this is correct, <a href="{{{verify.url}}}">go here to confirm the change</a>.
    
    Otherwise, you can safely ignore and delete this email if you have changed your mind, or if you think you have received this email in error.
tr: {{site.name}} sitesindeki hesabınıza ilişkilendirilmiş e-posta adresini az önce {{user.email}} olarak değiştirdiniz. Eğer bu doğruysa <a href="{{{verify.url}}}">bu adrese giderek değişikliği onaylayın.</a>.
    
    Aksi takdirde, fikrinizi değiştirdiyseniz veya bu e-postayı hatalı bir şekilde aldıysanız, bu e-postayı güvenle yok sayıp silebilirsiniz.

en: You recently changed the email address associated with your account on {{site.name}} to {{user.email}}. If this is correct, go to the following link to confirm the change: {{{verify.url}}}
    
    Otherwise, you can safely ignore and delete this email if you have changed your mind, or if you think you have received this email in error.
tr: {{site.name}} üzerindeki {{user.email}} hesabına bağlı e-posta adresinizi yakın zamanda değiştirdiniz. Eğer doğruysa bu değişikliği onaylamak için şu adrese gidin: {{{verify.url}}}
    
    Aksi halde fikrinizi değiştirdiyseniz veya bir hata nedeniyle bu e-postayı aldıysanız, bu e-postayı görmezden gelip silebilirsiniz.

en: You successfully left the group.
tr: Başarıyla gruptan ayrıldınız.

en: You were promoted to a mod in %d groups
tr: %d grupta görevli olarak terfi ettiniz

en: You were promoted to a mod in the group "%s"
tr:  "%s" grubunda görevli olarak terfi edildiniz

en: You were promoted to an admin in %d groups
tr: %d grupta yöneticiliğe terfi ettiniz

en: You were promoted to an admin in the group "%s"
tr: "%s" grubunda yönetici olarak terfi edildiniz

en: You will auto join this group when you reply to this topic.
tr: Bu konuyu yanıtladığınızda otomatik olarak gruba dahil olacaksınız.

en: You will auto join this group when you start a new topic.
tr: Yeni bir konu başlattığınızda otomatik olarak bu gruba katılmış olacaksınız.

en: You will no longer receive emails when one of your groups is updated.
tr: Gruplarınızdan biri güncellendiğinde artık e-posta almayacaksınız.

en: You will no longer receive emails when someone accepts your friendship request.
tr: Birisi arkadaşlık isteğinizi kabul ettiğinde artık e-posta almayacaksınız.

en: You will no longer receive emails when someone mentions you in an update.
tr: Birisi güncellemede sizden bahsettiğinde artık eposta almayacaksınız.

en: You will no longer receive emails when someone replies to an update or comment you posted.
tr: Birisi gönderdiğiniz güncellemeye veya yoruma yanıt verdiğinde artık eposta almayacaksınız.

en: You will no longer receive emails when someone requests to be a member of your group.
tr: Birisi grubunuza üye olmayı istediğinde artık e-posta almayacaksınız.

en: You will no longer receive emails when someone sends you a friend request.
tr: Birisi size bir arkadaşlık isteği gönderdiğinde artık e-posta almayacaksınız.

en: You will no longer receive emails when someone sends you a message.
tr: Birisi size bir mesaj gönderdiğinde artık e-posta almayacaksınız.

en: You will no longer receive emails when you are invited to join a group.
tr: Bir gruba katılmaya davet edildiğinizde artık e-posta almayacaksınız.

en: You will no longer receive emails when you have been promoted in a group.
tr: Bir grupta terfi ettirildiğinizde artık e-posta almayacaksınız.

en: You will no longer receive emails when your request to join a group has been accepted or denied.
tr: Bir gruba katılma isteğiniz kabul edildiğinde veya reddedildiğinde artık e-posta almayacaksınız.

en: You will receive a link to download your export via email once we are able to fulfill your request.
tr: İsteğinizi yerine getirdikten sonra dışa aktarım dosyasını indirmek için e-postayla bir bağlantı alacaksınız.

en: Your Cover Image will be used to customize the header of your profile.
tr: Kapak görseliniz profilinizin üst kısmını özelleştirmek için kullanılacaktır.

en: Your Profile Photo
tr: Profil fotoğrafınız

en: Your account is now active!
tr: Hesabınız şimdi etkin!

en: Your account was activated successfully! You can now <a href="%s">log in</a> with the username and password you provided when you signed up.
tr: Tebrikler hesabınızı başarıyla aktifleştirdiniz. Artık kullanıcı adı ve parolanızı kullanarak giriş yapabilirsiniz.

en: Your account was activated successfully! You can now log in with the username and password you provided when you signed up.
tr: Hesabınız başarılı bir şekilde etkinleştirildi! Kayıt olurken aldığınız kullanıcı adı ve parolayı kullanarak şimdi giriş yapabilirsiniz.

en: Your account was activated successfully! Your account details have been sent to you in a separate email.
tr: Hesabınız başarıyla etkinleştirildi Hesap bilgileriniz size ayrı bir e-posta ile gönderildi.

en: Your address will be
tr: Adresiniz şu şekilde olacak:

en: Your avatar will be used on your profile and throughout the site. If there is a <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> associated with your account email we will use that, or you can upload an image from your computer.
tr: Avatarınız profilinizde ve tüm sitede kullanılacak. Eğer hesabınızda kullandığınız e-posta adresine ait bir <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> varsa, onu kullanacağız. Yoksa, bilgisayarınızdan bir görsel yükleyebilirsiniz.

en: Your avatar will be used on your profile and throughout the site. To change your avatar, please create an account with <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> using the same email address as you used to register with this site.
tr: Avatarınz profilinizde ve site genelinde kullanılacaktır. Avatarınızı değiştirmek için lütfen bu siteye kaydolurken kullandığıız e-posta ile <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> ile bir hesap oluşturun.

en: Your browser does not support HTML5 audio
tr: Tarayıcınız HTML5 sesi desteklemiyor

en: Your browser does not support HTML5 video
tr: Tarayıcınız HTML5 video desteklemiyor

en: Your browser does not support this feature.
tr: Tarayıcınız bu özelliği desteklemiyor.

en: Your browser is not supported. Please upload a photo instead.
tr: Tarayıcınız desteklenmiyor. Lütfen yerine bir fotoğraf yükleyin.

en: Your changes have not been saved. Please fill in all required fields, and save your changes again.
tr: Değişiklikleriniz kaydedilmedi. Lütfen tüm gerekli alanları doldurun ve değişikliklerinizi tekrar kaydedin.

en: Your comment is awaiting moderation.
tr: Yorumunuz denetim bekliyor.

en: Your cover image was deleted successfully!
tr: Kapak görseliniz başarıyla silindi!

en: Your current password is invalid.
tr: Mevcut parolanız geçersiz.

en: Your membership request for the group "{{group.name}}" has been accepted.
    
    To view the group, visit: {{{group.url}}}
tr: "{{group.name}}" grubu için üyelik isteğiniz kabul edildi.
    
    Grubu görüntülemek için ziyaret edin: {{{group.url}}}

en: Your membership request for the group "{{group.name}}" has been rejected.
    
    To request membership again, visit: {{{group.url}}}
tr: "{{group.name}}" gurubu için üyelik istediğiniz reddedildi.
    
    Yeniden üyelik istemek için {{{group.url}}} adresini ziyaret edin.

en: Your membership request for the group &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; has been accepted.
tr: &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; grubu için üyelik isteğiniz kabul edildi.

en: Your membership request for the group &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; has been rejected.
tr: &quot;<a href="{{{group.url}}}">{{group.name}}</a>&quot; grubu için üyelik isteğiniz reddedildi.

en: Your membership request was sent to the group administrator successfully. You will be notified when the group administrator responds to your request.
tr: Üyelik talebiniz grup yöneticisine başarılı bir şekilde gönderildi. Yönetici, talebinize cevap verdiğinde sizi bilgilendireceğiz.

en: Your message could not be sent. Please try again.
tr: Mesajınız gönderilemedi. Lütfen tekrar deneyin.

en: Your message was not sent. Please enter a subject line.
tr: Mesajınız gönderilemedi. Lütfen bir konu girin.

en: Your message was not sent. Please enter at least one username.
tr: Mesajınız gönderilemedi. Lütfen en az bir kullanıcı adı girin.

en: Your message was not sent. Please enter some content.
tr: Mesajınız gönderilemedi. Lütfen içerik girin.

en: Your message was not sent. Please use a valid sender.
tr: Mesajınız gönderilmedi. Lütfen geçerli bir gönderen seçin.

en: Your new cover image was uploaded successfully.
tr: Yeni resminiz başarılı bir şekilde yüklendi.

en: Your new profile photo was uploaded successfully.
tr: Yeni profil fotoğrafınız başarıyla yüklendi.

en: Your notification settings have been saved.
tr: Bildirim ayarlarınız kaydedildi.

en: Your previous request for an export of personal data has expired.
tr: Kişisel verilerin dışa aktarımına ilişkin önceki isteğinizin süresi doldu.

en: Your profile has unsaved changes. If you leave the page, the changes will be lost.
tr: Profilinizde kaydedilmemiş değişiklikler var. Eğer sayfayı terk ederseniz bu değişiklikler kaybolacak.

en: Your profile photo is ready. Click on the "Save" button to use this photo.
tr: Profil fotoğrafınız hazır. Bu fotoğrafı kullanmak için "Kaydet" tuşuna tıklayın.

en: Your profile photo was deleted successfully!
tr: Profil fotoğrafınız başarıyla silindi!

en: Your profile photo will be used on your profile and throughout the site. If there is a %s associated with your account email we will use that, or you can upload an image from your computer.
tr: Profil fotoğrafınız, profilinizde ve site genelinde kullanılacak. Hesap e-postanızla ilişkili bir %s varsa bunu kullanırız veya bilgisayarınızdan bir görsel yükleyebilirsiniz.

en: Your profile photo will be used on your profile and throughout the site. If there is a <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> associated with your account email we will use that, or you can upload an image from your computer.
tr: Profil fotoğrafınız profil sayfanızda ve site genelinde kullanılır. Kayıt olduğunuz e-posta adresi ile aynı zamanda <a href="http://gravatar.com">Gravatar</a> üyesiyseniz oradakini kullanabilir veya bilgisayarınızdan bir görsel yükleyebilirsiniz.

en: Your profile photo will be used on your profile and throughout the site. To change your profile photo, create an account with %s using the same email address as you used to register with this site.
tr: Profil fotoğrafınız profilinizde ve site genelinde kullanılacaktır. Profil fotoğrafınızı değiştirmek için, bu siteye kaydolurken kullandığınız e-posta adresini kullanarak  %s ile bir hesap oluşturun.

en: Your profile photo will be used on your profile and throughout the site. To change your profile photo, please create an account with <a href="https://gravatar.com">Gravatar</a> using the same email address as you used to register with this site.
tr: Profil fotoğrafınız, profil sayfanızda ve site genelinde kullanılır. Profil fotoğrafınızı değiştirmek için <a href="https://gravatar.com">Gravatar</a> sitesine, sitemize kayıt olmak için kullandığınız e-posta adresiniz ile kayıt olmanız gerekir.

en: Your profile settings have been saved.
tr: Profil ayarlarınız güncellendi.

en: Your reply was not sent. Please enter some content.
tr: Cevabınız gönderilmedi. Lütfen biraz içerik girin.

en: Your reply was sent successfully
tr: Yanıtınız başarıyla gönderildi

en: Your request for an export of personal data has been completed.
tr: Kişisel verilerin dışa aktarımına ilişkin isteğiniz tamamlandı.

en: Your settings have been saved.
tr: Ayarlarınız kaydedildi.

en: Your site does not support BuddyPress.
tr: Siteniz BuddyPress'i desteklemiyor.

en: Your site is currently running PHP version %1$s, while BuddyPress requires version %2$s or greater.
tr: BuddyPress %2$s veya daha büyük sürümü gerektirmesine rağmen siteniz PHP %1$s sürümü üzerinde çalışıyor,

en: Your site is not ready for BuddyPress 2.8.
tr: Siteniz BuddyPress 2.8 için hazır değil.

en: Your users will distinguish themselves through their profile page. Create relevant profile fields that will show on each users profile.
tr: Kullanıcılarınız kendilerini profil sayfaları sayesinde farklı kılar. Her bir kullanıcının profilinde gözükecek anlamlı profil alanları oluşturun.

en: [Read more]
tr: [Devamını oku]

en: [User Set]
tr: [Kullanıcı belirledi]

en: [deleted]
tr: [silindi]

en: [{{{site.name}}}] Activate your account
tr: [{{{site.name}}}] Hesabını etkinleştir

en: [{{{site.name}}}] Activate {{{user-site.url}}}
tr: [{{{site.name}}}] Etkinleştir {{{user-site.url}}}

en: [{{{site.name}}}] Group details updated
tr: [{{{site.name}}}] Grup detayları güncellendi

en: [{{{site.name}}}] Membership request for group "{{group.name}}" accepted
tr: [{{{site.name}}}] "{{group.name}}" grubu için üyelik isteği kabul edildi

en: [{{{site.name}}}] Membership request for group "{{group.name}}" rejected
tr: [{{{site.name}}}] "{{group.name}}" grubu için üyelik isteği reddedildi

en: [{{{site.name}}}] Membership request for group: {{group.name}}
tr: [{{{site.name}}}] Şu grup için üyelik isteği: {{group.name}}

en: [{{{site.name}}}] New friendship request from {{initiator.name}}
tr: [{{{site.name}}}] {{initiator.name}} tarafından yeni arkadaşlık isteği

en: [{{{site.name}}}] New message from {{sender.name}}
tr: [{{{site.name}}}] {{sender.name}} tarafından yeni mesaj

en: [{{{site.name}}}] Verify your new email address
tr: [{{{site.name}}}] Yeni e-posta adresinizi onaylayın

en: [{{{site.name}}}] You have an invitation to the group: "{{group.name}}"
tr: [{{{site.name}}}] Şu gruba bir davetiniz var: "{{group.name}}"

en: [{{{site.name}}}] You have been promoted in the group: "{{group.name}}"
tr: [{{{site.name}}}] Şu grupta terfi ettirildiniz: "{{group.name}}"

en: [{{{site.name}}}] {{friend.name}} accepted your friendship request
tr: [{{{site.name}}}] {{friend.name}} arkadaşlık isteğinizi kabul etti.

en: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} mentioned you in a status update
tr: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} durum güncellemesinde sizden bahsetti.

en: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} mentioned you in an update
tr: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} bir güncellemede sizden bahsetti

en: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} replied to one of your comments
tr: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} yorumlarınızdan birini yanıtladı.

en: [{{{site.name}}}] {{poster.name}} replied to one of your updates
tr: {{{site.name}}}] {{poster.name}} güncellemelerinizden birini yanıtladı.

[ctx: `new_blog_comment` activity action]
en: %1$s commented on the post, %2$s
tr: %1$s %2$s yazısına yorum yaptı

[ctx: `new_blog_comment` activity action]
en: %1$s commented on the post, %2$s, on the site %3$s
tr: %1$s, %3$s sitesinde %2$s yazısına yorum yaptı

[ctx: `new_blog_post` activity action]
en: %1$s wrote a new post, %2$s
tr: %1$s yeni %2$s yazısını yazdı

[ctx: `new_blog_post` activity action]
en: %1$s wrote a new post, %2$s, on the site %3$s
tr: %1$s, %3$s sitesinde yeni %2$s yazısını yazdı

en: a moderator
tr: bir görevli

en: a user
tr: bir kullanıcı

en: active
tr: aktif

en: active %s
tr: etkin %s

[ctx: activity admin edit screen]
en: Author ID
tr: Yazar no

[ctx: activity admin edit screen]
en: Link
tr: Bağlantı

[ctx: activity admin edit screen]
en: Primary Item/Secondary Item
tr: Birincil öge/ikincil öge

[ctx: activity admin edit screen]
en: Status
tr: Durum

[ctx: activity admin edit screen]
en: Type
tr: Tip

en: an administrator
tr: bir yönetici

en: blogname
tr: blogismi

[ctx: buddypress tools intro]
en: Use the %s to repair these relationships.
tr: Bu ilişkileri onarmak için %s kullanın.

[ctx: button]
en: Accept
tr: Kabul et

[ctx: button]
en: Activate
tr: Etkinleştir

[ctx: button]
en: Apply
tr: Uygula

[ctx: button]
en: Cancel
tr: Vazgeç

[ctx: button]
en: Cancel invitation
tr: Daveti iptal et

[ctx: button]
en: Capture
tr: Yakala

[ctx: button]
en: Change
tr: Değiştir

[ctx: button]
en: Close
tr: Kapat

[ctx: button]
en: Comment
tr: Yorum

[ctx: button]
en: Crop Image
tr: Görsel kırp

[ctx: button]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: button]
en: Delete Group Cover Image
tr: Grup kapak görselini sil

[ctx: button]
en: Delete My Cover Image
tr: Kapak görselimi sil

[ctx: button]
en: Invite
tr: Davet et

[ctx: button]
en: Load More
tr: Daha fazla yükle

[ctx: button]
en: Mark read
tr: Okundu olarak işaretle

[ctx: button]
en: Mark unread
tr: Okunmadı olarak işaretle

[ctx: button]
en: Post
tr: Yazı

[ctx: button]
en: Reject
tr: Reddet

[ctx: button]
en: Remove item
tr: Öğeyi kaldır

[ctx: button]
en: Save
tr: Kaydet

[ctx: button]
en: Search
tr: Ara

[ctx: button]
en: Select your file
tr: Dosyanızı seçin

[ctx: button]
en: Send
tr: Gönder

[ctx: button]
en: Send Reply
tr: Yanıt gönder

[ctx: button]
en: Send Request
tr: Talebi gönder

[ctx: button]
en: Spam
tr: İstenmeyen

en: comments
tr: yorumlar

[ctx: component directory title]
en: Directory
tr: Dizin

[ctx: component directory title]
en: Groups
tr: Gruplar

[ctx: component directory title]
en: Members
tr: Üyeler

[ctx: component directory title]
en: Site-Wide Activity
tr: Site çapında etkinlik

[ctx: component directory title]
en: Sites
tr: Siteler

en: created %s
tr: %s oluşturuldu

[ctx: customizer menu section title]
en: BuddyPress (logged-in)
tr: BuddyPress (giriş yapılmış)

[ctx: customizer menu section title]
en: BuddyPress (logged-out)
tr: BuddyPress (giriş yapılmamış)

[ctx: customizer menu type label]
en: Custom Link
tr: Özel bağlantı

[ctx: deprecated string]
en: %1$s mentioned you in the group "%2$s":
    
    "%3$s"
    
    To view and respond to the message, log in and visit: %4$s
    
    ---------------------
tr: %1$s sizden "%2$s" grubunda bahsetti:
    
    "%3$s"
    
    Mesajı görüntülemek ve cevaplamak için giriş yapın ve ziyaret edin : %4$s
    
    ---------------------

[ctx: deprecated string]
en: Your site is currently running PHP version %s, while BuddyPress 2.8 will require version 5.3+.
tr: Siteniz şuan PHP %s sürümünü çalıştırıyor ancak BuddyPress 2.8 PHP 5.3+ sürümünü gerektirecek.

en: domain.
tr: alan adı.

[ctx: email]
en: Body
tr: Gövde

[ctx: email]
en: Footer
tr: Alt kısım

[ctx: email]
en: Header
tr: Üst kısım

[ctx: email]
en: unsubscribe
tr: abonelikten ayrıl

[ctx: email menu label]
en: Customize
tr: Özelleştir

[ctx: email post type description]
en: BuddyPress emails
tr: BuddyPress e-postaları

[ctx: email post type label]
en: Add New
tr: Yeni ekle

[ctx: email post type label]
en: Add a New Email
tr: Yeni e-posta ekle

[ctx: email post type label]
en: All Emails
tr: Tüm e-postalar

[ctx: email post type label]
en: BuddyPress Emails
tr: BuddyPress e-postaları

[ctx: email post type label]
en: Edit Email
tr: E-postayı düzenle

[ctx: email post type label]
en: Email list
tr: E-posta listesi

[ctx: email post type label]
en: Email list navigation
tr: E-posta listesi menüsü

[ctx: email post type label]
en: Filter email list
tr: E-posta listesini filtrele

[ctx: email post type label]
en: New Email
tr: Yeni e-posta

[ctx: email post type label]
en: No emails found
tr: Hiç e-posta bulunamadı

[ctx: email post type label]
en: No emails found in Trash
tr: Çöp kutusunda hiç e-posta bulunamadı

[ctx: email post type label]
en: Search Emails
tr: E-postaları ara

[ctx: email post type label]
en: Uploaded to this email
tr: Bu e-postaya yüklenmiş

[ctx: email post type label]
en: View Email
tr: E-postayı göster

[ctx: email post type name]
en: Emails
tr: E-postalar

[ctx: email post type singular name]
en: Email
tr: E-posta

[ctx: email type taxonomy description]
en: BuddyPress email types
tr: BuddyPress e-posta tipleri

[ctx: email type taxonomy label]
en: All Email Situations
tr: Tüm e-posta durumları

[ctx: email type taxonomy label]
en: Edit Email Situations
tr: E-posta durumlarını düzenle

[ctx: email type taxonomy label]
en: Email list
tr: E-posta listesi

[ctx: email type taxonomy label]
en: Email list navigation
tr: E-posta listesi menüsü

[ctx: email type taxonomy label]
en: New Email Situation
tr: Yeni e-posta durumu

[ctx: email type taxonomy label]
en: New email situation name
tr: Yeni e-posta durum adı

[ctx: email type taxonomy label]
en: No email situations
tr: E-posta durumu yok

[ctx: email type taxonomy label]
en: No email situations found.
tr: Hiç e-posta durumu bulunamadı.

[ctx: email type taxonomy label]
en: Popular Email Situation
tr: Popüler e-posta durumu

[ctx: email type taxonomy label]
en: Search Emails
tr: E-postaları ara

[ctx: email type taxonomy label]
en: Situations
tr: Durumlar

[ctx: email type taxonomy label]
en: Update Email Situation
tr: E-posta durumunu güncelle

[ctx: email type taxonomy label]
en: View Email Situation
tr: E-posta durumunu göster

[ctx: email type taxonomy name]
en: Situation
tr: Durum

[ctx: email type taxonomy singular name]
en: Email
tr: E-posta

en: field
tr: alan

[ctx: form reset button]
en: Reset
tr: Sıfırla

[ctx: group admin edit screen]
en: Add New Members
tr: Yeni üyeler ekle

[ctx: group admin edit screen]
en: Manage Members
tr: Üyeleri yönet

[ctx: group admin edit screen]
en: Save
tr: Kaydet

[ctx: group admin edit screen]
en: Settings
tr: Ayarlar

[ctx: group manage members remove feedback]
en: Removing member... Please wait.
tr: Üye kaldırılıyor... Lütfen bekleyin.

[ctx: group manage members roles filter]
en: Filter:
tr: Filtre:

[ctx: group manage members table header]
en: Group Members
tr: Grup üyeleri

[ctx: group manage members table header]
en: Roles
tr: Roller

[ctx: group manage members update feedback]
en: Updating role... Please wait.
tr: Rol güncelleniyor... Lütfen bekleyin.

[ctx: group member ban link]
en: Ban
tr: Yasakla

[ctx: group member ban link]
en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: group member edit role abort link]
en: Stop editing
tr: Düzenlemeyi durdur

[ctx: group member edit role link]
en: Edit
tr: Düzenle

[ctx: group settings on notification settings page]
en: A member invites you to join a group
tr: Bir üye sizi bir gruba katılmanız için davet ediyor.

[ctx: group settings on notification settings page]
en: A member requests to join a private group for which you are an admin
tr: Bir üye yöneticisi olduğunuz gizli gruplardan birine katılmak istiyor

[ctx: group settings on notification settings page]
en: Group information is updated
tr: Grup bilgisi güncellendi

[ctx: group settings on notification settings page]
en: You are promoted to a group administrator or moderator
tr: Grup yöneticiliğine yada görevlisine terfi ettiniz

[ctx: group settings on notification settings page]
en: Your request to join a group has been approved or denied
tr: Bir gruba giriş isteğiniz onaylandı veya reddeildi

[ctx: group type URL base]
en: type
tr: tip

[ctx: groups admin edit screen]
en: Group Type
tr: Grup tipi

[ctx: heading]
en: Comment
tr: Yorum

[ctx: heading]
en: Post Update
tr: Güncelleme gönder

[ctx: heading]
en: Search Members
tr: Üyeleri ara

en: in %1$s
tr: de %1$s

en: inactive
tr: Pasif

en: joined %s
tr: %s katıldı

[ctx: last time the site was active]
en: active %s
tr: son etkinlik %s

[ctx: link]
en: Comment
tr: Yorum

[ctx: link]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: link]
en: Mark Read
tr: Okundu olarak işaretle

[ctx: link]
en: Mark Unread
tr: Okunmadı olarak işaretle

[ctx: link]
en: Next
tr: Sonraki

[ctx: link]
en: Next page
tr: Sonraki sayfa

[ctx: link]
en: Prev.
tr: Önceki

[ctx: link]
en: Previous page
tr: Önceki sayfa

[ctx: link]
en: Reply
tr: Yanıtla

[ctx: link]
en: Spam
tr: İstenmeyen

[ctx: member type URL base]
en: type
tr: tip

[ctx: members user-admin edit screen]
en: %s's Stats
tr: %s İstatistikleri

[ctx: members user-admin edit screen]
en: Member Type
tr: Üye tipi

[ctx: members user-admin edit screen]
en: Profile Photo
tr: Profil fotoğrafı

[ctx: members user-admin edit screen]
en: Status
tr: Durum

en: not yet active
tr: henüz etkin değil

en: option
tr: tercih

en: or press esc to cancel.
tr: veya iptal etmek için ESC tuşuna basın.

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Tümü <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Tümü <span class="count">(%s)</span>

[ctx: recipient salutation]
en: Hi %s,
tr: Merhaba %s,

en: requested %s
tr: %s talep etti

en: right now
tr: şu anda

[ctx: screen heading]
en: BuddyPress Emails
tr: BuddyPress e-postaları

[ctx: screen heading]
en: Emails
tr: E-postalar

[ctx: screen heading]
en: Your feedback
tr: Görüşleriniz

[ctx: search form]
en: Blogs
tr: Bloglar

[ctx: search form]
en: Groups
tr: Gruplar

[ctx: search form]
en: Members
tr: Üyeler

[ctx: search form]
en: Posts
tr: Yazılar

[ctx: search form]
en: Search these:
tr: Bunları ara:

[ctx: search placeholder text]
en: Search
tr: Ara

en: share your feedback
tr: görüşlerinizi paylaşın

[ctx: signup deleted]
en: %s sign-up successfully deleted! | %s sign-ups successfully deleted!
tr[0]: %s kayit başvurusu başarıyla silindi!
tr[1]: %s kayit başvurusu başarıyla silindi!

[ctx: signup notdeleted]
en: %s sign-up was not deleted. | %s sign-ups were not deleted.
tr[0]: %s kayit başvurusu silinemedi!
tr[1]: %s kayit başvurusu silinemedi!

[ctx: signup notsent]
en: %s account was not activated. | %s accounts were not activated.
tr[0]: %s hesap aktifleştirilemedi!
tr[1]: %s hesap aktifleştirilemedi!

[ctx: signup notsent]
en: %s activation email was not sent. | %s activation emails were not sent.
tr[0]: %s aktifleştirme e-postası gönderilemedi!
tr[1]: %s aktifleştirme e-postası gönderilemedi!

[ctx: signup resent]
en: %s account successfully activated!  | %s accounts successfully activated!
tr[0]: %s hesap başarıyla aktifleştirildi!
tr[1]: %s hesap başarıyla aktifleştirildi!

[ctx: signup resent]
en: %s activation email successfully sent!  | %s activation emails successfully sent!
tr[0]: %s aktifleştirme e-postası başarıyla gönderildi!
tr[1]: %s aktifleştirme e-postası başarıyla gönderildi!

[ctx: signup users]
en: Pending %s
tr: Bekleyen %s

en: sometime
tr: bir süre

en: the sign-up has already been activated.
tr: Bu üye kaydı zaten etkinleştirildi.

[ctx: user]
en: Add Existing
tr: Var olanı ekle

[ctx: user]
en: Add New
tr: Yeni ekle

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Friends
tr: (BuddyPress) Arkadaşlar

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Groups
tr: (BuddyPress) Gruplar

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Members
tr: (BuddyPress) Üyeler

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Recent Networkwide Posts
tr: (BuddyPress) Ağ çapındaki en son yazılar

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Recently Active Members
tr: (BuddyPress) Yakın zamanda etkin olan üyeler

[ctx: widget name]
en: (BuddyPress) Who's Online
tr: (BuddyPress) Kim Çevrimiçi

[ctx: xProfile admin page title]
en: Profile Fields
tr: Profil alanları

[ctx: xprofile field type]
en: Checkboxes
tr: Onay kutusu

[ctx: xprofile field type]
en: Date Selector
tr: Tarih seçicisi

[ctx: xprofile field type]
en: Drop Down Select Box
tr: Açılır seçim kutusu

[ctx: xprofile field type]
en: Multi Select Box
tr: Çoklu seçim kutusu

[ctx: xprofile field type]
en: Multi-line Text Area
tr: Çok satırlı yazı alanı

[ctx: xprofile field type]
en: Number
tr: Sayı

[ctx: xprofile field type]
en: Phone Number
tr: Telefon numarası

[ctx: xprofile field type]
en: Radio Buttons
tr: Radyo düğmeleri

[ctx: xprofile field type]
en: Text Box
tr: Yazı alanı

[ctx: xprofile field type category]
en: Multi Fields
tr: Çoklu alanlar

[ctx: xprofile field type category]
en: Other
tr: Diğer

[ctx: xprofile field type category]
en: Single Fields
tr: Tekil alanlar

[ctx: xprofile user-admin edit screen]
en: User marked as a spammer
tr: Kullanıcı istenmeyen olarak işaretlendi

en: years ago
tr: yıl önce

en: years from now
tr: yıl sonra

en: you
tr: sen

en: {{friend.name}} accepted your friend request.
    
    To learn more about them, visit their profile: {{{friendship.url}}}
tr: {{friend.name}} arkadaşlık isteğinizi kabul etti.
    
    Onun hakkında daha fazlasını öğrenmek için profilini ziyaret edin: {{{friendship.url}}}

en: {{initiator.name}} wants to add you as a friend.
    
    To accept this request and manage all of your pending requests, visit: {{{friend-requests.url}}}
    
    To view {{initiator.name}}'s profile, visit: {{{initiator.url}}}
tr: {{initiator.name}} sizi arkadaş olarak eklemek istiyor.
    
    Bu isteği kabul etmek ve tüm bekleyen isteklerinizi yönetmek için şurayı ziyaret edin: {{{friend-requests.url}}}
    
    {{initiator.name}} profilini görüntülemek için şu adresi ziyaret edin: {{{initiator.url}}}

en: {{inviter.name}} has invited you to join the group: "{{group.name}}".
    
    To accept your invitation, visit: {{{invites.url}}}
    
    To learn more about the group, visit: {{{group.url}}}.
    To view {{inviter.name}}'s profile, visit: {{{inviter.url}}}
tr: {{inviter.name}} sizi "{{group.name}}" grubuna katılmanız için davet etti.
    
    Daveti kabul etmek için {{{invites.url}}} adresini ziyaret edin.
    
    Grup hakkında bilgi almak için {{{group.url}}} adresini ziyaret edin.
    {{inviter.name}} profilini görmek için {{{inviter.url}}} adresini ziyaret edin.

en: {{poster.name}} mentioned you in a status update:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{mentioned.url}}}
tr: {{poster.name}} durum güncellemesinde sizden bahsetti:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Yanıtlamak veya sohbete katılmak için tartışmaya gidin: {{{mentioned.url}}}

en: {{poster.name}} mentioned you in a status update:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{mentioned.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
tr: {{poster.name}} bir durum güncellemesinde sizden bahsetti:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    Yanıtlamak veya sohbete katılmak için <a href="{{{mentioned.url}}}">tartışmaya gidin</a>.

en: {{poster.name}} mentioned you in the group "{{group.name}}":
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{mentioned.url}}}
tr: {{poster.name}}, "{{group.name}}" grubunda sizden bahsetti:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Yanıtlamak veya sohbete katılmak için tartışmaya gidin: {{{mentioned.url}}}

en: {{poster.name}} mentioned you in the group "{{group.name}}":
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{mentioned.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
tr: {{poster.name}}, "{{group.name}}" grubu içinde sizden bahsetti:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    Yanıtlamak veya sohbete katılmak için <a href="{{{mentioned.url}}}">tartışmaya gidin</a>.

en: {{poster.name}} replied to one of your comments:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{thread.url}}}
tr: {{poster.name}} yorumlarınızdan birini yanıtladı:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Yanıtlamak veya sohbete katılmak için tartışmaya gidin: {{{thread.url}}}

en: {{poster.name}} replied to one of your comments:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{thread.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
tr: {{poster.name}} yorumlarınızdan birini yanıtladı:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    Yanıtlamak veya sohbete katılmak için <a href="{{{thread.url}}}">tartışmaya gidin</a>.

en: {{poster.name}} replied to one of your updates:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{thread.url}}}
tr: {{poster.name}} güncellemerinizden birini yanıtladı:
    
    "{{usermessage}}"
    
    Sohbeti yakalamak veya cevap vermek için görüşmeye gidin: {{{thread.url}}}

en: {{poster.name}} replied to one of your updates:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{thread.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
tr: {{poster.name}} güncellemelerinizden birini yanıtladı:
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    Yanıtlamak veya sohbete katılmak için <a href="{{{thread.url}}}">tartışmaya gidin</a>.

en: {{requesting-user.name}} wants to join the group "{{group.name}}". As you are the administrator of this group, you must either accept or reject the membership request.
    
    To manage this and all other pending requests, visit: {{{group-requests.url}}}
    
    To view {{requesting-user.name}}'s profile, visit: {{{profile.url}}}
tr: {{requesting-user.name}},  "{{group.name}}" grubuna katılmak istiyor. Bu grubun yöneticisi olduğunuz için üyelik isteğini kabul etmeli veya reddetmelisiniz.
    
    Bu ve diğer tüm bekleyen istekleri görmek için {{{group-requests.url}}} adresini ziyaret edin.
    
    {{requesting-user.name}} profilini görmek için {{{profile.url}}} adresini ziyaret edin.

en: {{sender.name}} sent you a new message: "{{usersubject}}"
    
    "{{usermessage}}"
    
    Go to the discussion to reply or catch up on the conversation: {{{message.url}}}
tr: {{sender.name}} size yeni bir mesaj gönderdi: "{{usersubject}}"
    
    "{{usermessage}}"
    
    Yanıtlamak veya sohbete katılmak için tartışmaya gidin: {{{message.url}}}

en: {{sender.name}} sent you a new message: &quot;{{usersubject}}&quot;
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    <a href="{{{message.url}}}">Go to the discussion</a> to reply or catch up on the conversation.
tr: {{sender.name}} size yeni bir mesaj gönderdi: &quot;{{usersubject}}&quot;
    
    <blockquote>&quot;{{usermessage}}&quot;</blockquote>
    
    Yanıtlamak veya sohbete katılmak için <a href="{{{message.url}}}">tartışmaya gidin</a>.
